ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Wajgy Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/14/2015
Výbrus ještě pilník...dělal jsem ho už tak 3 měsíce zpátky, jen jsem před ním potřeboval dokončit ty jiné nože...kéž by mi to takhle šlo na pásovce Laugh
Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/7/2014
wajgy napsal:
Výbrus ještě pilník...dělal jsem ho už tak 3 měsíce zpátky, jen jsem před ním potřeboval dokončit ty jiné nože...kéž by mi to takhle šlo na pásovce Laugh

To sa rozbehá :D po 15-20 čepeli to už pôjde :D Hlavne si nájsť správnu techniku a vyrovnane tlačiť :) Ak vieš anglicky, Walter Sorrels ma na youtube cele video o tom ako na výbrus, z voľnej ruky, a na čo si dávať pozor :)
Keby niekto niečo tak email :) Nože v galérke sú väčšinou na predaj :)
FB: TP knives
Posláno:

Štamgast
20 čepelí udělám tak za rok Laugh To jeho video jsem viděl, ale z ruky to fakt nedávám, začnu s nějakým přípravkem a časem se uvidí, ale díky za radu!
Posláno:

Štamgast
Dneska můj 1. kompletní pokus z pásovky...zkoušel jsem to z ruky a to nebyl dobrej nápad NoNoNo Teď už to zkouším s přípravkem aby to chytlo nějakou tu kultůru a další kudly budou lepší! Každopádně mi bylo líto ho vyhodit do šrotu, tak jsem ho dodělal a třeba někomu udělá radost, jde rovnou do inzerce Happy

Zmetek
Materiál je pila leptaná v chloridu, délka 23cm z toho 12cm čepel, toušťka čepeli 3mm, tlouštka nože v nejširším místě 13mm. Na ručce polykarbonát broušený na grit 120 - hezky drží v ruce, nerez piny 4mm. Nůž dělá čest svému jménu Grin

wajgy vložil tyto přílohy:
20160112_144140.jpg.jpg
20160112_144211.jpg.jpg
20160112_144235.jpg.jpg
20160112_144315.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2010
1) jsem ti nestihl pochválit ten předchozí Ok
2) Zmetek- já bych to tak tragicky neviděl. Nějaká chybka tam asi bude, ale na to, že je to první z "pásové výroby" je parádní. Takovéhle kudly tady někteří prezentují jako bezchybné, parádní a nejlepší a i tak je prodávají. Myslím, že se rozhodně nemáš za co stydět.
3) pokud nemáš štelovatelnej přípravek, udělej to jako já. Vzal jsem kus "vinglu, nebo jeklu" čepel k němu přitáhl svěrkou, nastavil sklon na pásovce na rovné brusce a už tak 2,5 roků brousím a na přípravek jsem se vyprd. Někde to mám ve videích (cca před rokem).

Za mě Ok
chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/13/2015
Zmetek by mi pasoval ke krbovkam :o)
Posláno:

Štamgast
Pospa:
1. díky moc, od mistrů tvýho kalibru mmě chvála vždycky nabije novou energií tvořit!
2. jako bezchybný bych si troufl prezentovat Krokouše protože to je v současnosti fakt to nejlepší co dokážu vyrobit, ale nechci u Zmetka tvrdit jak je super když o tom nejsem přesvědčenej sám a kazit si do budoucna pověst NoNoNo Ale radost udělat může Happy
3. děkuju za radu, zkusím to u tebe najít, ale asi chápu jak to myslíš a zkusím to, páč přípravek nemám.

zase2: tak to je super, děkuju za příhoz Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/30/2008
na první pokus z pásovky je to dobrý Ok já se jí kdysi také obával a dnes to sekám z volné ruky bez přípravku uplně v pohodě chce to jenom čas a trpělivost
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Tak si to zkus párkrát na obyč. pásovině. Dostaneš to do ruky. A jak říká Mails : "Kde tlačíš, tam brousíš."
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2007
wajgy napsal:
Dneska můj 1. kompletní pokus z pásovky...zkoušel jsem to z ruky a to nebyl dobrej nápad NoNoNo Teď už to zkouším s přípravkem aby to chytlo nějakou tu kultůru a další kudly budou lepší! Každopádně mi bylo líto ho vyhodit do šrotu, tak jsem ho dodělal a třeba někomu udělá radost, jde rovnou do inzerce Happy

Zmetek
Materiál je pila leptaná v chloridu, délka 23cm z toho 12cm čepel, toušťka čepeli 3mm, tlouštka nože v nejširším místě 13mm. Na ručce polykarbonát broušený na grit 120 - hezky drží v ruce, nerez piny 4mm. Nůž dělá čest svému jménu Grin

Applause Applause Applause Admire Admire Admire Bylo kolem něho trochu povyku v aukci, nebo se mně to zdálo...? Grin Dobře že je už prodaný... Grin Grin
Posláno:

Štamgast
Nůž který neměl nikdy spatřit světlo světa vzbudil tolik vášně v aukci, že nakonec dostal ještě 2 brášky Evil (na fotce jeden, druhý těsně před dokončením -je volný, foto na vyžádání)

Zmetek 1. a Zmetek 2. Cool

20160123_143350.jpg.jpg
20160123_143526.jpg.jpg
20160123_142951.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Dost bylo zmetků, teď zase kudla udělaná na pěkno Happy S pásovkou už se kamarádím a s přípravkem už se celkem i trefuju na stejný výbrusy Cool Dneska dokončený (stačilo nabrousit) 3 kudly a hodím je sem postupně.

Kukátko: kudla na každodení nošení, ani velká ani malá, prostě tak akorát na jakoukoliv běžnou činnost Happy Kukátko se jmenuje, protože se dá koukat skrz střenky a protože nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama Laugh Tak kdyby bylo potřeba se tam někomu kouknut...bezpečnostní situace v Evropě k tomu bohužel spěje Sad

TTD: Materiál je pila leptaná v chloridu, délka 19cm z toho 9,5cm čepel, toušťka čepeli 3mm, tlouštka nože v nejširším místě 16mm. Na ručce polykarbonát a nerez piny 4mm.
Zatím volný, v týdnu půjde do aukce pokud se nenajde zájemce.

20160131_094610.jpg.jpg
20160131_094641.jpg.jpg
20160131_095013.jpg.jpg
20160131_094815.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/2/2014
Tak to je velká parádaApplause
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Na to kolik jsi zatím udělal nožů je to hodně pěknýOk , je vidět že nejsi levej na ruceWink Ještě si příště udělej lihovkou čáru ve stejné vzdálenosti od ostří ať tam nemáš takovou vlnu, to jen abys neusnul na vavřínech že už děláš dokonalé nože. Myslím že máš na to udělat to líp.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Opi
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/19/2015
Moc pěkný, i když jsem spíš na ty ''buřtkrafťácký'' nože, tak se mi tvoje líbí Happy
Posláno:

Štamgast
Meiming napsal:
Na to kolik jsi zatím udělal nožů je to hodně pěknýOk , je vidět že nejsi levej na ruceWink Ještě si příště udělej lihovkou čáru ve stejné vzdálenosti od ostří ať tam nemáš takovou vlnu, to jen abys neusnul na vavřínech že už děláš dokonalé nože. Myslím že máš na to udělat to líp.

Diky, konstruktivni kritika pomaha! Vim ze to neni dokonaly a znacim si to dokonce suplerou, ale jeste to s tou bruskou neni 100%...chytam si nuz na kousek prkna a neni uplne rovny, musim udelat lepsi pripravek. V kalirne mam ale stejnej tvar z N690 a tam uz to mam hezky rovne Wink

Posláno:

Pokročilý
wajgy napsal:
Nůž který neměl nikdy spatřit světlo světa vzbudil tolik vášně v aukci, že nakonec dostal ještě 2 brášky Evil (na fotce jeden, druhý těsně před dokončením -je volný, foto na vyžádání)

Zmetek 1. a Zmetek 2. Cool

Kolik jsi jich nakonec udělal?? Grin Já mám prvňáka, je skvělý a jsem s ním nadmíru spokojený Admire
Posláno:

Pokročilý
wajgy napsal:
Dost bylo zmetků, teď zase kudla udělaná na pěkno Happy S pásovkou už se kamarádím a s přípravkem už se celkem i trefuju na stejný výbrusy Cool Dneska dokončený (stačilo nabrousit) 3 kudly a hodím je sem postupně.

Kukátko: kudla na každodení nošení, ani velká ani malá, prostě tak akorát na jakoukoliv běžnou činnost Happy Kukátko se jmenuje, protože se dá koukat skrz střenky a protože nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama Laugh Tak kdyby bylo potřeba se tam někomu kouknut...bezpečnostní situace v Evropě k tomu bohužel spěje Sad

TTD: Materiál je pila leptaná v chloridu, délka 19cm z toho 9,5cm čepel, toušťka čepeli 3mm, tlouštka nože v nejširším místě 16mm. Na ručce polykarbonát a nerez piny 4mm.
Zatím volný, v týdnu půjde do aukce pokud se nenajde zájemce.

... a asi oputím tvoje vlákno nadobro, protože bych se nejspíš zruinoval, tenhle je taky super, nemá chybu.... Applause Applause Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/28/2014
Pěkný to máš člověče, sem zvadavej na toho z nerezu Wink pouzdro budeš dělat?
Když se kácí pes, tak lítaji řízky.
Posláno:

Štamgast
Dimarcus: clovece kdyz uz jsem byl ve vyrobe toho 2. tak jsem udelal jeste jednoho zase trochu jinak ale zatim si ho nechavam v zaloze doma kdybych nekdy vyhral putovni soutez Grin Jinak diky, jsem rad ze se i dalsi libi Applause

Gangreen: no ten bude z 5mm N690 takze trochu pacidlo, ale tesim se na nej Happy Pouzdro asidelat budu, ale az podle toho co bude chtit budouci majitel...jestli se nejakej najde Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum