ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Petice proti snahám o panevropskou zbraňovou legislativu zvýšenou restrikci Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/16/2008
Netýká se to naší vlasti, ale bylo by dobrý, kdyby se to pohlo celkově a tohle by mohl být taky dobrej krok:

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kazdy-ma-pravo-branit-se-zbrani-horuje-predsedkyne-alternati/r~4fc4e01066f711e682380025900fea04/

Nevím proč se neoznačí při kliknutí celej link, tak si ho zkopírujte do adresního řádku
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/4/2007
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/13/2014
aktuální výzva pro všechny střelce i nestřeleckou veřejnost
http://www.gunlex.cz/download/EUdulezite.pdf
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
psal sem maily před týdnem všem českým europoslancům tam uvedeným několik už i odpovědělo, jak to dopadne bůh ví
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/14/2015
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/23/2016
Pánové, tohle se netýká jen střelců. Evropská komise tlačí radikální omezení občanských svobod a první co chce zlikvidovat je držení zbraní civilisty. Oni se bojí!!!

V Německu nesmíte u sebe mít nůž s čepelí delší než 8cm, nebo nůž, který můžete otevřít jednou rukou. Když jdete po ulici a máte v ruce vidličku, může vás policajt předvést k podání vysvětlení. Chceme tuhle idiocii i u nás?

Spousta z nás má kromě nože taky legálně drženou střelnou zbraň. Musíme se bránit! Protože další omezení držení střelných zbraní je hlavně další útok na naší svobodu!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
sebral jsem s kolegou 160 podpisů pod petici.....
jsem členem lex....
pravidelně píšu na základě výzev europoslancům i našim poslancům a senátorům.....
snažím se vysvětlit tupým lidem, co je to pistole a proč je dobrý jí mít....

za sebe už nevím, co víc - snad už jen pořídit bednu, lopatu a krumpáč už mám Grin
Sapere Aude.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/14/2008
pohlava napsal:
sebral jsem s kolegou 160 podpisů pod petici.....
jsem členem lex....
pravidelně píšu na základě výzev europoslancům i našim poslancům a senátorům.....
snažím se vysvětlit tupým lidem, co je to pistole a proč je dobrý jí mít....

za sebe už nevím, co víc - snad už jen pořídit bednu, lopatu a krumpáč už mám Grin

Bedniček mám víc než dost. Tady jde o to jak to pak budou prosazovat. Jestli stylem výslechu gestapa "kam jste ty zbraně dal řekněte nebo Vás sluníčkově zpracujem".
I tak pořád prostě nebudeš mít u sebe žádnou zbraň co by slušný občan-ovčan.
Na druhé straně budou ty chudáci deprimovaní a nadržení jako bubák se sekerou ve vlaku nebo blbka která si půjčí kuchyňák v obchodě

Pořád ale platí lidé žijí na obláčku a kolem skáčí jednorožci a žádné nebezpečí nebo ohrožení nevidí....

semi vložil tyto přílohy:
15128895_1404503732894585_1590563266266352592_o.jpg.jpg
14572353_1378717392139886_7082862381953416237_n.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/11/2009
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/11/2016
Buď si stojim na vedení, nebo jsem špatně pochopil výklad stávajícího znění - ale může mi někdo vysvětlit, v čem je tenhle návrh převratnej? Jsem sice hrozně rád, že se o tomhle tématu mluví taky jednou z té druhé strany, než jsou další restrikce, ale nedovedu si představit situaci, kdy by docházelo k "ohrožení státu" a zároveň situace nespadala do stávající nutné obrany/krajní nouze...
Posláno:

Štamgast
je to hezký, ale trochu z toho čuju předvolební snahu ČSSD si trochu vylepšit pošramocenou fazónu....
ale to vem čert, pokud by to k něčemu bylo....
Sapere Aude.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/5/2011
No, v současné legislativě je dost problematické použití zbraně k obraně druhých. Zjednodušeně řečeno, pokud se za rohem střílí, nesmíš tam jít a zastřelit pachatele, protože to pro tebe nebyla nutná obrana (nemusels tam chodit). Navíc zabitím pachatele jsi způsobil stejnou škodu na zájmu chráněném zákonem (lidském životě) jaké jsi svým jednání chtěl zabránit - je to trochu proti logice situace, ale střelec nebyl odsouzen řádným soudem (na který má každý nárok, že) a z pohledu zákona to byl tedy občan, jehož život zákon taky hájí.
Jinak, vzato do důsledku, zpoza druhého rohu vyjde jiný uvědomělý občan, uvidí tebe se zbraní v ruce nad zabitým "pachatelem" a jak vyhodnotí situaci..?
Prostě, teď musíš prokazovat (před soudcem, bo tě soudí člověk, ne zákon) že nebylo zbytí a musel jsi chránit svůj život, musíš tvrdit, že jsi měl strach o sebe, ne o ostatní lidi v té kavárně. Nový paragraf by nabízel (ústavní) oporu pro situace, kdy ti bude klidu-a-míru-milovný státní zástupce tvrdit, že jsi měl utíkat, ne tasit.
Chcete mít nůž neustále ostrý? Krájejte si s ním denně habanero!
Po kapsách: Kershaw Ener-G, SRM S601, GT Sigma
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
Běžte svoje kvéry odevzdat, jsou vám na tři věci: na hovno, na nic a na vícWink a nebo přestaňte řešit debilní zákony a jestli se někdy do takový situace dostanete, tak prostě konejte a pak se uvidí, jinak udělejte to, co vám radim na startu! Razz Ať se dobře daří!
Radek
Dokud dejchám doufám
Posláno:

Štamgast
Radku, ty zákony nejsou debilní, jsou jedny z nejlepších co v evropě najdeš. A řešit je musíme, protože každé použití zbraně mimo střelnici je potenciálně přestupek až trestný čin, podle toho kam to padne. Tohle není věc, ve které by rozumný člověk "nic neřešil a čekal až na tu situaci dojde" - takhle se chová hospodský bouchač a ne zodpovědný držitel ZP.
A o tom, na co komu zbraně jsou nebo nejsou laskavě neteoretizuj. O tvém vercajku taky nikdo nedělá žádné neopodstatněné závěry Wink
Honza
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
Honzo klidHappy tady nic nevyřešíš ty ani já ani nikdo jinej a ty zákony jsou debilní! Myslim zákony o nutné obraně a vše s tim spojené! Ano, jinak je dnes hrozná móda "mít rozum" to se totiž hodí, protože ti "rozumní" nekonají, ale maximálně remcají a o to tady jdeWink
Ani v tý hospodě se dneska "nemůžeš" poprat, musíš poslouchat každýho chytráka, nebo odejít, jinak jsi primitiv a budeš potrestán! To jsme to dopracovali - Gott mit unsAdmire
Radek
Dokud dejchám doufám
Posláno:

Štamgast
Zákony jsou podle mě (ač nejsem v oblati právní formálně vzdělán) docela v pořádku, problém je, že tě nesoudí zákon, ale člověk :-/ A ten proces je nastavený tak, že policie vyšetřuje a státní zástupce je řídí, a pak u soudu státní zástupce za použití zjištěných skutečností a důkazů žaluje a soudce rozhoduje...já v tom vidím děsivý střet zájmů, ale já nejsem právník Confused

Posláno:

Pokročilý
McBarbar> Omezení nutné obrany na mojí osobu chápu (alespoň si to myslím), ale proto jsem zmiňoval krajní nouzi, která už není vázaná na hrozící újmu přímo vůči mojí osobě/mému majetku, ale je aplikovatelná i na situace, které hrozí třetí osobě. Alespoň tak její definici chápu já, proto mi zmíněná ochrana státu nepřijde jako žádné rozšíření, protože ohrožení by pak stejně vzniklo pro třetí "nezúčastněné osoby" -> tím pádem krajní nouze.
Nejsem právník, jen si to takhle vykládám (a asi to píšu dost nešťastně) - kdyby na něco došlo, stějně by asi každý reagoval pudově (buď to půjde, nebo to nepůjde :o)) a v hlavě by nebyl prostor na právní rozbor situace.
Jak jsi psal, zákony v ČR v tomhle považuju za dobře nastavené tak jak jsou (uvítal bych teda třeba CastleDoctrine atp), ale problém bývá spíš v soudci který pak případ dostane do parády Confused
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/15/2010
Prim napsal:
Buď si stojim na vedení, nebo jsem špatně pochopil výklad stávajícího znění - ale může mi někdo vysvětlit, v čem je tenhle návrh převratnej? Jsem sice hrozně rád, že se o tomhle tématu mluví taky jednou z té druhé strany, než jsou další restrikce, ale nedovedu si představit situaci, kdy by docházelo k "ohrožení státu" a zároveň situace nespadala do stávající nutné obrany/krajní nouze...

Prim nejsi sám, kdo si asi stojí na vedení. Mám naprosto shodný názor a stejně jako pohlava si myslím, že jde jen o předvolební kampaň...(Tři roky do nás kopou, teď ukáží "cukříček" a spoléhají na to, že ovčani jim začnou tleskat plácat je po zádech a opět je zvolí v očekávání, že ten ukázaný "cukříček" dostanou. Kde je ten "cukříček", jehož příslib vynesl současného premiéra do křesla? A podle reakcí čtenářů pod tím článkem na novinkách mám obavy, že uvažují správně a že jsme asi fakt ovčani... )

McBarbar Tvůj výklad nutné obrany je, dle mého, dost scestný. Jednání v nutné obraně není o sebeobraně, ale o obraně státem chráněného zájmu, což je nejen Tvůj život, ale život kohokoli, když je přímo ohrožen. A nejen život...
Přečti si:

http://gunlex.cz/clanky/no-a-kn/1483-zaklady-nutne-obrany-a-krajni-nouze-brozura-2012.

Nebudu polemizovat, jak případy nutné obrany řeší dnešní soudy, ale jímá mě hrůza při představě, že by soud nutnou obranu posuzoval podle Tvého výkladu... To bych pak musel dát na Panchartovo radu a šel odevzdat zbraň.

Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:

Štamgast
pokud se budu bránit střelnou zbraní, tak mezi krajní nouzí, potažmo nutnou obranou a zabitím/vraždou útočníka je sice tenká linie, ale kdo se bojí, sere v síni.....

Já dokud jsem neměl rodinu, tak jsem nad něčím takovým vůbec nepřemýšlel a nikdá mě nenapadlo, že bych zbraň potřeboval, i když jsem vždycky střílel rád..... Ale nyní jsem patetický otec s pudem zachování svého genofondu Grin ....

Na každém kurzu sebeobrany střelnou zbraní řekne instruktor - zamyslete se. Máte na to zastřelit útočníka? Dokážete to? Ustojíte právní následky? Pak noste....
Nemáte na to? Pochybujete o správnosti? Nejste si jistý, jestli situaci zhodnotíte správně? Bojíte se právních následků? Pak nenoste.....

Těžko říct, jestli bych to já osobně zvládnul správně, protože v té situaci jsem nikdy nebyl.
Ale mám v sebe důvěru, tedy nosím denně a nadrcnuto do komory....Ale to už je zase jiná polemika Laugh
Sapere Aude.
Posláno:

Pokročilý
Chalcodes> Díky za link, oživil jsem si - výsledek pro mě jsem si sice zafixoval správně, ale rozpad mezi NO a KN jsem měl zapamatovaný špatně...red face
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum