Fórum
Jirka Vondrák (Stvonji) Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/7/2005
Zdravim ta stvonji, na to ze si zaciatocnik dokazes celkom sikovne puzdra vyrobitWink aspon podla foto. A ta nejaka nepresnost ci vadicka na krase nevadi pokial to nevadi pri fukcnosti puzdraHappy ono je kopu trikov a fint ako co urobit casom na to prides alebo staci sa opytatWink A predsa by som mal jednu vec na kritiku osobne mi tam chybaju nity ako je sitie na zaciatku a konci sitia. vid moje puzdra aby si vedel co myslim. Inac neviem co by mi este na nich vadilo zdobenie pekne jednoduche vhodne ako i otien namorenia pasuju ku typu noza i celkovy dizajn sa mi paci.... Zdar tvoj praci a nech sa dari nielen v puzdraWink
Hneva ma ked mi nieco nefunguje... No viac ma vie nahnevat ked neviem preco to nefunguje!... :-D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
dark.edge napsal:
Zdravim ta stvonji, na to ze si zaciatocnik dokazes celkom sikovne puzdra vyrobitWink aspon podla foto. A ta nejaka nepresnost ci vadicka na krase nevadi pokial to nevadi pri fukcnosti puzdraHappy ono je kopu trikov a fint ako co urobit casom na to prides alebo staci sa opytatWink A predsa by som mal jednu vec na kritiku osobne mi tam chybaju nity ako je sitie na zaciatku a konci sitia. vid moje puzdra aby si vedel co myslim. Inac neviem co by mi este na nich vadilo zdobenie pekne jednoduche vhodne ako i otien namorenia pasuju ku typu noza i celkovy dizajn sa mi paci.... Zdar tvoj praci a nech sa dari nielen v puzdraWink

Ahoj, abych řekl pravdu v některých směrech mi malé nepřesnosti nevadí (např. vytlačený ozdobný vzorek na futrálku) je na tom aspoň vydět, že je to dělaný ručně. Ale zase na druhou stranu co se týká třeba šití snažím se, aby bylo co nejpravidelnější Wink . Co se týká nýtů, z praktického hlediska není co řešit, zabrání se tím proříznutí nitě a ještě to zpevní celý futrál. Na druhou stranu, abych se přiznal jsem celkem dost zatížený na historii a mě se na futrálech nejty prostě nelíbí Sad , jediný pouzdra kde to jsem schopný překousnout jsou na "taktických nožích". U posledního pouzdra jsem se přesvědčil, když jsem ho tvaroval, že to šití drží jak blázen, kdybych neviděl nevěřil bych Shocked . Proti proříznutí radši volím pořádné slepení a dostatečnou vložku z kůže. Jinak tvoje pouzdra moc dobře znám a moc se mi líbí, akorát u některých se mi nelíbí ty nejty Wink .
Posláno:

Štamgast
Trochu bych oprášil svoje vlákno Wink. Další moje práce, nožík od Ládese - Heaven shaver, futrálek je můj Happy. Budu se těšit na vaše názory.

stvonji vložil tyto přílohy:
IMG_4521.JPG.jpg
IMG_4523.JPG.jpg
IMG_4525.JPG.jpg
IMG_4526.JPG.jpg
IMG_4528.JPG.jpg
IMG_4529.JPG.jpg
IMG_4530.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
A ještě jedna moje práce. Nožík dělal Francome.

IMG_4510.JPG.jpg
IMG_4512.JPG.jpg
IMG_4513.JPG.jpg
IMG_4514.JPG.jpg
IMG_4515.JPG.jpg
IMG_4517.JPG.jpg
IMG_4518.JPG.jpg
IMG_4519.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Máš to moc pěkný,pouzdra jako od profíků...Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/19/2008
Moc pěkný , čistá práce Happy
Poznal jsem mnoho kamarádů, ale ty nejlepší v lese
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2005
Paráda.
Znáš to přísloví o tom hrnci a prdeli? Tak to přesně pasuje na tvoje pouzdra.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/2/2004
Moc hezká a čistá práce. Už se těším na další...Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/25/2007
Ahoj Jirko ,seš kluk šikovná moc hezký pouzdra Happy
Na nožík se neváhejte optat nejlépe telefonicky 728 605 129 .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Opravdu kvalitní práceWink Happy
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Kluci díky za chválu, nebudu kecat potěší mě když se futrálky líbí Wink. Další futrálek už vymýšlím bude na nožík od Lamy, ať se má na co těšit Happy . Bohužel mi došel matroš a novej jsem zatim nesehnal Sad . Doufam, že v Příbramy doplním zásoby Razz .
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/12/2008
U prvního futrálku se mi moc líbí, jak jsi ho vymodeloval v místě, kam zajíždí kousek rukojeti. Jak jsi to dělal, zamokra, nebo jsi vlhčil lihem a pak tlačil?
U druhého je perfektní ten návlek s prořezy na opasek. Fakt super řešení a pěkně to dolaďuje linie futrálu.
Posláno:

Štamgast
Šimi napsal:
U prvního futrálku se mi moc líbí, jak jsi ho vymodeloval v místě, kam zajíždí kousek rukojeti. Jak jsi to dělal, zamokra, nebo jsi vlhčil lihem a pak tlačil?
U druhého je perfektní ten návlek s prořezy na opasek. Fakt super řešení a pěkně to dolaďuje linie futrálu.

U prvního futrálku jsem to tvaroval na dvakrát. Nejdřív jsem to došil od spodu na obou stranách cca 2 cm pod zamýšlený tvarování, potom jsem to namočil horkou vodou a trochu nahrubo vytvaroval, potom jsem to došil a znova namočil a natvrdo vytvaroval na noži načisto do konečného tvaru. Podle mě kdybych to tvaroval najednou až po sešití tak bych tam ten nůž nenarval ani omylem. Na tvarování líh nepoužívám, sice je fakt že po lihu nožíky nereznou, ale mě se líp ovědčila horká voda, nevysušuje tolik kůži, mám vyzkoušený, že po druhém namočení kůže v lihu a následném opakovaném tvarování mi kůže popraskala, s horkou vodou je to v pohodě i několikrát po sobě Happy .

U druhého futrálu co se týká návleku jsem se s tím docela vyřádil Angry , nakonec jsem měl problém se spojením návleku, nakonec jsem to sešil mezi sebou a bylo, sice jsou trochu vidět z boku nitě (chtělo to o pár mm větší návlek), ale přeříznutí nehrozí a návlek se pěkně dotvaroval k samotnýmu pouzdru, jak jsem to měl vymyšlený původně vypadalo to blbě Sad .
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Ahoj...
Pozdra super, ostatně asi na slezinu ve středu dorazíš, že ?? Mám vzorek pouzdra co bych s tebou potřeboval probrat (možnosti a případnou cenu) ostatně kdyžtak pokecáme v Příbrami.
Mat
Posláno:

Štamgast
Mat napsal:
Ahoj...
Pozdra super, ostatně asi na slezinu ve středu dorazíš, že ?? Mám vzorek pouzdra co bych s tebou potřeboval probrat (možnosti a případnou cenu) ostatně kdyžtak pokecáme v Příbrami.
Mat

Ahoj Mate,

určitě bych rád ve středu dorazil, sice mam něco v práci, ale budu se snažit dorazit včas Wink . Poslední futrály vezmu s sebou na pokuk. Koukám, že začínám bejt branej za experta přes futrálky Laugh. Jasně Martine mrknem co budeš potřebovat a uvidíme co s tím Happy. Neboj v Příbramy budu taky Wink .

Jirka
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/10/2002
Máš to pěkný, vypadá to velmi čistě. Mám jen jednu připomínku. Nemám rád ostré hrany na futrálech a snažíme se tedy všechny zakulacovat. Vezmeš to do ruky a máš krásný pocit, nikde nic netlačí ... Zdá se mi, že ty je ostré máš, příště to zkus, jen to sbrousíš hrubým šmirglem, pak jemným a nakonec přejedeš na lešťáku pastou.

Snad mi rozumíš, jak jsem to myslel, přiložím nějaké výřezy fotek, co jsem našel, pak to někdo vymažte, ať mu to tu nesviním kokotinama...

Mýlím se, když bych řekl, že je to čepel od nás? Kudla s ní hezká, pochvala.

Petr Dohnal vložil tyto přílohy:
futral01.jpg

pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Petr Dohnal napsal:
Máš to pěkný, vypadá to velmi čistě. Mám jen jednu připomínku. Nemám rád ostré hrany na futrálech a snažíme se tedy všechny zakulacovat. Vezmeš to do ruky a máš krásný pocit, nikde nic netlačí ... Zdá se mi, že ty je ostré máš, příště to zkus, jen to sbrousíš hrubým šmirglem, pak jemným a nakonec přejedeš na lešťáku pastou.

Snad mi rozumíš, jak jsem to myslel, přiložím nějaké výřezy fotek, co jsem našel, pak to někdo vymažte, ať mu to tu nesviním kokotinama...

Mýlím se, když bych řekl, že je to čepel od nás? Kudla s ní hezká, pochvala.

Čepelka je samo vaše práce Wink , nožík dělal Francome. No abych řekl pravdu už mi to jednou někdo psal, že by ty hrany mohly být kulatější. Mě se to zdá akorát, spíš jsem měl ještě jinej problém konstrukčního rázu, ale tak kulatý jako vy to nemám, jen sraženo hranořízkem. Jestli by byla chvíle v Příbramy, rád vezmu futrál sebou a nechám si poradit do budoucna Happy . Jsem rád za každou připomínku, pochvalama se člověk nezlepší. Pořád si myslím, že se mám co učit Sad . Já jsem těch futrálků zatím moc neudělal. Jinak díky za pochvalu od takových profíků si toho moc vážím Happy .
Posláno:

Štamgast
Zase opraším svoje vlákno. Moje poslední práce Happy , futrálek na nůž od Lamy.
Komentáře jsou na Vás Wink .

IMG_4547.jpg.jpg
IMG_4532.jpg.jpg
IMG_4534.jpg.jpg
IMG_4536.jpg.jpg
IMG_4539.jpg.jpg
IMG_4541.jpg.jpg
IMG_4543.jpg.jpg
IMG_4545.jpg.jpg
IMG_4546.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/25/2007
Ahoj Jirko mě osobně se futrálek líbí Happy čistě zpracovaný elegantní až jej škoda nosit Wink sice na to prd vidím před včera mi při brousení vletela spona do oka tak jej mam zalepenySad ale pravé oko říká futrál moc hezký.Happy
Na nožík se neváhejte optat nejlépe telefonicky 728 605 129 .
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/2/2004
Heh, moc prímovej futrálek. Mám z toho moc velkou radost. Fakt se Ti moc povedl.Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum