ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Spyderco II. Možnosti
vaf
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/1/2009
Tyler: Ten jaksi "utopený" flipper na, tuším, třetím noži je sympatický řešení. Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
Dobrý večer pánové
Plánují se vrátit k mě 1. Lásce endure
Koukal jsem na verzi Damašek a Titan

Mate ji nekdo?
Má cenu do ni jít?
Znám backlock pouze z nižší verze a vyhovoval mi

“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 3/16/2008
Ahoj, ja ma damaskovych ve sbirce nekolik :/, Ti+Dam take.
Pojistka je daleko lepsi(alespon co ja jsem ted zkousel) nez na tech FRN kusech, ale TriadLock to stale neni.
Jestli to ma cenu, je na kazdem z nas dle preferenci. Kdyby byla o litr levnejsi asi bych rekl, ze ani
Staci takto?
Je lepší mít nůž a nepotřebovat ho, než potřebovat nůž a nemít ho.
EDC:SPD Military Fluted GoldScrew, Fenix PD35TAC
Posláno:

Štamgast
Děkuju, peníze ted nehrajou roli, ale zda to má cenu kupovat, aby to nebyla nějaká navoněná bída, ale u spyderca a luxusního kusu endury bych asi neměl takto hanit....asi do ni pujdu Happy
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
WuDan napsal:
Mate ji nekdo? Má cenu do ni jít?

Enduru ne (stale o ni premyslim Happy ) ale Delicu jsem kupoval jako darek. Jestli se Ti libi tak ji vezmi ale velice doporucuju si bud pred nakupem prohlednout a nebo nakupovat u prodejce kde nebude problem s vracenim. Je to typicky japonsky Spyderco cili nektery kusy jsou zpracovany skvele, u jinych clovek vrti hlavou jak to mohli pustit ven.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/16/2011
Asi jsem objevil Ameriku, nicméně tenhle Tatanka power-lock mechanismus mě opravdu překvapil. No ... pořád lepší než čtyřstý obrázek Endury s uříznutým salámem Razz
Má někdo zkušenost z praxe jestli časem nechytne vakl?

dformanek vložil tyto přílohy:
spyderco_amsterdammeet2014_productionsample_tatanka_open_1.jpg.jpg
spyderco_amsterdammeet2014_productionsample_tatanka_open_closed.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/13/2014
Ahoj, nevie niekto kedy plánuje spyderco vypustiť do obehu "Redback"? Predstavili ho myslím že začiatkom roka v Amsterdame (aspoň ja som ho vtedy 1. krát zachytil) a odvtedy ticho... Neutral
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
dformanek napsal:
Má někdo zkušenost z praxe jestli časem nechytne vakl?

Z praxe bohuzel ne, nuz jsem po par dnech vymenoval u prodejce za jiny. Ber to prosim jako tezce subjektivni nazor ale podle me je powerlock uplny nesmysl a zbytecna a slepa vyvojova vetev backlocku. Powerlock je extremne zavisly na precizi vyroby a tolerancich coz zrovna v kombinaci s vyrobou Made in Seki nedela dobrotu. Pokud se do mechanismu pojistky dostane necistota (staci vlakna z obleceni) tak bez rozborky noze v podstate neni jak ji dostat ven. Moje Tatanka bohuzel totalne zklamala - pri lehkem otevreni byla v pojistce malicka (ale opravdu nepatrna) vule a nuz sel bez problemu zavrit. Pokud se na otevreni noze pouzila sila nebo se s otevrenym nozem siloveji rezalo tak vule zadna ale pojistka se naprosto nechutne "kousnula". Rozhodne nejsem zastancem "lehkych" pojistek, mam radsi kdyz je pojistka silnejsi a jde vice "z tuha" (s nozema si nehraju takze otlaceny bolavy prst me netraumatizuje Happy ) ale Tatanka byla fakt uplne mimo - mel jsem problemy pojistku odmacknout obema rukama. Cca 150-200 otevreni stav nezlepsilo, nuz jsem rozebirat nechtel takze sel pryc. Podobnych kritik na Bladeforums nebo Spyderco forech bylo vic.

BTW: Od lonskyho kvetna obcas nosim a pouzivam Manix 2 ve verzi backlock - naprosto paradne vyresena pojistka, hluboky zapadnuti, minimalni nepatrna vule i po roce a maslovej chod. Fakt nechapu proc Spyderco ztraci cas powerlockem kdyz treba novej Chinook by byl s pojistkou z Manixe genialni Sad.
Posláno:

Štamgast
Spyderco Sliverax
Lehoucke EDC které jsem ted používal týden jak do města, do lesa tak v penzionu
Tvar neodpovida kuchynskemu noži jako napr spydiechef ale kraji se s nim potraviny na prkenku dobře
Drzeni v ruce je parádní, avšak je nezvyk ta ztencena rucka nemusí sedět někomu kdo má ruce jako medvěd ale jde jen o zvyk
Pojistka je super pevna compress lock - nic se nekejve, žádná vůle
Otvírání jak flipem tak flickem palcem či ukazovackem - čepel je na loziskach s medenou kleci
Rozhodoval jsem se mezi ZT452, 462 ale nakonec vyhrálo Spyderco a nelituji
Klip je ala deep carry a vypadá z venku jako když mate v kapse propisku

Doporučuji pokud hledáte nějaké lehke ne extra malé EDC nebudete litovat

WuDan vložil tyto přílohy:
01724304_BF2D_4B12_AA55_A68736F22066.jpeg.jpg
7F299725_D10D_445A_B89A_2791D471CF91.jpeg.jpg
7C58FFAD_F029_4350_B00A_277E2EEB4A80.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Ďakujem Ti!Si rýchly ako blesk!Ok Ok Ok Už dávnejšie som ho pozeral na yt ale recenzie nič moc keď nevieš po anglicky.Tak ešte pekný zvyšok dovolenky...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/8/2015
Diky za recenzi. Ja uz jsem si ho lustroval hned po prvni fotce pred casem Grin. Zda se to z mojeho pohledu byt dobre edc- lehke, zaroven akorat velikost, dobry tvar cepele i ocel. Super je i tenhle druh klipu. V posledni dobe nemuzu sice dostat z kapsy lehky Native 5, ale nad timto uz premyslim Happy ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
Native 5! Našiel som staršie foto Motorkárovho. Odkedy ho dostal, tak nožík sa stal nezvestným, žiadne správy, žiadne referencie, akoby sa po ňom zem zľahla, či ho požiar pohltil...Happy

outdoorman vložil tyto přílohy:
P1020796.JPG.jpg
P1020791.JPG.jpg
P1020792.JPG.jpg

Kúpim Stay Glow strienky 91mm Victorinox.
Posláno:

Štamgast
Ahoj prosím nemá niekto klip na spy :tenancius ,persistence?

peto5 vložil tyto přílohy:
20180815_170924.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
peto5 napsal:

Napiš na spyderco, pošlou ho zdarma
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
Páči sa mi táto pestrofarebná antikorózna Happy súťažná fotka pre Spyderco kalendár.

outdoorman vložil tyto přílohy:
dtoad2018.jpg.jpg

Kúpim Stay Glow strienky 91mm Victorinox.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/26/2008
mikup napsal:
peto5 napsal:

Napiš na spyderco, pošlou ho zdarma

Mne odpisali, ze si ho mam na Enduru objednat. Cca 11$ aj s postou.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/28/2008
...tak co by som nevyskusal toho REXaCool

janick vložil tyto přílohy:
20180822_094254.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/18/2018
WuDan napsal:
Děkuju, peníze ted nehrajou roli, ale zda to má cenu kupovat, aby to nebyla nějaká navoněná bída, ale u spyderca a luxusního kusu endury bych asi neměl takto hanit....asi do ni pujdu Happy

Titanovo damaškovou Enduru jsem měl.
Je krásná, čepel je fantastická, nůž vypadá parádně, ale hrozně špatně se drží, klouže v ruce jak houba..
CAR
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/20/2015
Muze pozadat o nazor zkusenejsich. Je to origo nebo fejk? http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&t=50308
Posláno:

Štamgast
Ahoj podľa mňa origo.Pár stránok dozadu sa tu civilian preberal skús to mrknúť.Alebo kontaktuj priamo predajcu ale keď pozrieš aké iné nože predáva asi by sa nezahadzoval s fake.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum