ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Spyderco II. Možnosti
ibu
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/12/2010
Nazdar chlapi, potrebujem poradiť.
Blížia sa mi guľatiny a chcem si konečne spraviť radosť Spydercom. Problém je, že žijem v UK so šibnutým zákonom o nosení nožov, ktorý sa tu rozoberal x-krát. Nemá to cenu zasa celé riešiť, lebo je to proste tak a problémy mi nestoja za to.

No ale k veci. Na Heinnie sa objavil vylepšený UK Penknife. Podľa mňa jediný klasický zatvárak, ktorý má význam si tu kúpiť. NamiestoFRN má G10 a pero po celej dĺžke namiesto skráteného. Tieto dve veci mi na origiláli vadili a viackrát ma odradili. Oceľ je S30V, zmatlal som screenshot. Je niečo, na čom by som sa mal mať na pozore alebo radšej počkať na niečo ďalšie? Vďaka za každý postreh. Admire

ibu vložil tyto přílohy:
spydercouk.jpg.jpg

<°)))><
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/1/2004
Ahoj Ibu, a co takhle toto: nůž si kup, nos ho a používej, jestli Ti nebude vyhovovat pust jej dál a kup si jiný. Tohle je asi jediný způsob jak něco o noži doopravdy zjistit. Myslím že takto to dělá drtivá většina z nás.
"To ale není spravedlivé!" vykřikl zoufale Mort. "Není spravedlnost, jsem jenom já...." odvětil Smrť
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/8/2015
Ja mam Penknife s CTS-BD1 a S110V a pouzivam je casto. Je to maly a skladny zavirak a pro me akorat na hranici rozumne uzitelnosti. Treba takovy Dragonfly je uz spis na klice, ale s UKPK se da jeste bezne fungovat. Ohledne G10 a S30V, tam asi neni co zkazit, cervena barva je zajimava. Pokud nevis, tak si ho zkus nekde osahat pokud mas moznost.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
DrU2 napsal:
to Mydlinka: 4-40 je 40 zavitu na inch a podle toho oznaceni(zjisteni zavitu na PM2) jsem to kdysi i objednal, taky je mi to divny, ze mi to tam nejde :/, mozna to spletli pri pytlikovani :/.
Zkousel jsem to ted do nejake limit.PM2, kdyz ses ptal.
Jestli chces, poslu ti vzorek.
viz take toto http://www.carbidedepot.com/formulas-tap-standard.htm

Tak mi to nedalo a napsal jsem na Spy co tam mají za šroubky? Napsali, že tyto informace nesdělují, ale když jim pošlu foto nože, že mi je pošlou. takže zas vím houby co tam cpou Sad

Podlle té tabulky by to mohlo být 4-48 UNF - průměr sejnej jako 4-40 UNC jenom jemnější stoupání což by vysvětlovalo proč tam 4-40 nejde našroubovat? Prověřím až budu mít kudlu v ruce - 4-40 UNC mám tak to proměřím s tím co pošlou Wink
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/26/2012
[quote=ibu]Nazdar chlapi, potrebujem poradiť.
Blížia sa mi guľatiny a chcem si konečne spraviť radosť Spydercom.

Nazdar. Asi najlepšia voľba pre nosenie v UK. Keď teda nechceš plastové S110V, nie je čo riešiť. Ber kým ho majú. Tipujem, že dlho nebude.

https://youtu.be/Tqh8Tg2LEzc

Always look on the bright side of life...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
Ahoj
Potrebuju radu
Jaké zubaté spyderco se da sehnat velikostne mezi delicou a endurou ?
Kromě shamana ,nativu a PMka?

Dik pánové
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Posláno:

Štamgast
Docela v pohodě ale nevyhovuje mi jak čepel trci ze strenky
Něco subtilnejsi?
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/5/2011
ibu napsal:
Nazdar chlapi, potrebujem poradiť.
...
No ale k veci. Na Heinnie sa objavil vylepšený UK Penknife.

Nezapomeň že "only a coward carries a knife!" Grin
Ale teď vážně, tohle bude asi tvá nejlepší volba - taky mě napadl plastový s S110V, ale asi bych dal přednost pevnějšímu nožíku z G10 s méně extrémní ocelí. Takto je to v podstatě Caly3 bez pojistky a z té bídy co je u vás v UK legální je to podivuhodně moderní a použitelný nožík. Caly jsem měl a v ruce sedí perfektně.
Chcete mít nůž neustále ostrý? Krájejte si s ním denně habanero!
Po kapsách: LeekMax, Pološotek, RS Fixed Metamorph, WE608
ibu
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/12/2010
Diky chlapi vsetci za odpovede!
Tiez si myslim, ze z tej biedy je to najlepsia moznost (Svajciarov neratam, to su pracanti a naradie na vsetko). Mal som SOG Terminus, pekny tvar, dobra ergonomia, shit ocel, ale ziletka to teda nebola a Benchmade na slipjointy nedava klipy Confused
Este raz diky!
<°)))><
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
WuDan napsal:
Docela v pohodě ale nevyhovuje mi jak čepel trci ze strenky
Něco subtilnejsi?

Možno počkať na nový model Endela, či to nevypustia aj so zubami..
Posláno:

Štamgast
ChiefAdmire Ok

Igi964 vložil tyto přílohy:
spyderco_amsterdammeet2019_native.chief_.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/5/2015
Tak tento ked dostane 3D CF to bude fešák.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
A compression lock. Ok
Sun
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/26/2011
ibu napsal:
Na Heinnie sa objavil vylepšený UK Penknife.

Já mel UK pen tři různé, mám jeden. Čtvrtý bude až udělají drop point verzi s lepší oceli:) Bydlel se mnou v Anglii i v Německu a myslím že dohromady jsem ho tahal asi dva roky.
To zkraceny pero je dle mého super. Slipit stejně není kdovíjak pevnej a to zkrácení hezky posunuje vyvážení směrem k choilu.
G10 asi dobrý, ale na tomhle prckovy mi frn nepřišlo nijak forovy. A je lehoucky. Celý má teda ten můj 47g, tohle bude tezsi.
Dle mého jeden z nejgenialjich nožů od spydercaHappy Jediné snad nad fazetou by mohl mít min.
A mám radši ten drop point ala Stretch, nebo Centofante. Ale to už je jen o vkusuHappy
Jo a sedí hodně dobře i ve větší ruce.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
Jen tak, uzené už je sežrané Happy

virtual1jk vložil tyto přílohy:
spyderco_Bradley_Galey_2_20190327.jpg.jpg

Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/23/2013
Zdravím, obraciam sa na Vás s prosbou ohľadom klipu na Spyderco Harpy. Rád by som pôvodný vymenil za deep carry clip no neviem nájsť zodpovedajúci typ a dodávateľa na Slovensko.
Posláno:

Štamgast
pekony napsal:
A compression lock. Ok

kazdopadne Compress Lock,,,,, ale na netu jsem nasel ze toto je jen obrazek, ze kudla zatim neni
Posláno:

Štamgast
Ak to bolo na ten Chief, tak to je zatiaľ prototyp. Ale výroba by mala byť otázka niekoľko mesiacov. Tu sú všetky novinky spolu.
https://spydercollector.wordpress.com

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum