ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Spyderco II. Možnosti
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 3/6/2017
to je zajímavé Shocked děkuji za info
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/3/2008
Ahoj pánové,
prodávám nějaké nože ze své sbírky. Kdyby jste se o nějaký nedostupný sběratelský model Spyderca zajímali, pisněte mi na mail dotaz: mujnuz@gmail.com
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/31/2013
Thomas_cz napsal:
Měl bych takový dotaz na místní odborníky Happy Mám dva různé kusy Para3 a u obou na plošce, kam dosedá compression lock byl takový schod/rýha/vyfrézovaná hrana (viz. foto). U jednoho nože mi to způsobovalo lock stick a u druhého zas takový nepříjemný vrzavý zvuk při zavírání nože. Tak jsem to u obou pomocí jemného šmirglu odstranil a vyleštil a teď se zdá, že je vše ok. Ale není mi jasné k čemu tam ta věc je (kromě možné výrobní vady či kurvítka).
Jen by mě zajímalo jestli je to u Para3 normální nebo jestli jsem měl dvakrát smůlu? mrGreen Koukal jsem i na svojí PM2 a tam nic takového není.

Mám to u Para3 taky a myslím si, že je možné, že je to nějaká snaha proti vyklouznutí pojistky při dělání nějakejch blbostí s nožem Happy
To zbroušení při náběhu pojistky na čepeli je jakoby pod jiným úhlem (v příspěvku výše popsáno jako schod). Taky stojí za zmínku, že na Para3 jako na jednom z mála nožů je vytvořen na čepeli náběh pro kuličku, což zpříjemňuje chod čepele. Člověk to ocení, že si s tím dá výrobce tu práci navíc. Jak Spyderco dvakrát moc nemusím, tak mě to Para 3 Lightweight dost potěšilo.
Věci a situace mají takovou váhu, jakou jim přiřadíme.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/13/2007
Ten Shaman! 🤤🤤🤤

Hrabak vložil tyto přílohy:
52CF8873_127D_419E_A5DC_D702C4D2D328.jpeg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/12/2018
Hrabak napsal:
Ten Shaman! 🤤🤤🤤

A mají toho více připravené 🤩
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/6/2017
https://catalog.spyderco.com/Reveal4

Za mě lehké zklamání ... jsou tam jen asi 3 nové nože, z nichž ani jeden není Slysz swayback, na který čekám už asi 10 let Confused A jinak miliarda sprint runů ... ale znalci exotických ocelí a přeprodávači na ebayi určitě budou nadšení Happy
A taky mě rozhodně nepotěšili opětovným plošným zdražením všech nožů o 5-10% Angry
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Viete niekto nieco o tej oceli CPM SPY 27? To je nejaká nimi vyvinutá novinka?

Edit: Tak už som si o tom niečom našiel. Mala by to byt oceľ, podobná CPM S35VN s nižším obsahom C a V a s prídavkom Nb a Co..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Zdar vespolek, pavoučkáři,
Můžete prosím někdo porovnat Paramili 2 a Manix 2 (ten samozřejmě s G10 na rukojeti, ne light verzi).
Nejde mi o pojistky, oceli a tak, to si dokážu dohledat, ale pocit z držení, pocit z celkové konstrukce nože a jiné vlastní postřehy.
Díky.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/7/2008
yarr napsal:
Můžete prosím někdo porovnat Paramili 2 a Manix 2 (ten samozřejmě s G10 na rukojeti, ne light verzi).
Nejde mi o pojistky, oceli a tak, to si dokážu dohledat, ale pocit z držení, pocit z celkové konstrukce nože a jiné vlastní postřehy.
Díky.

Manix2 ma dokonalú ergonómiu, aspoň pre mňa. Pôsobí pevnejším dojmom ako PM2. Rezivost je viacmenej rovnaká, hoci PM2 ma troska hrubsiu čepeľ. Manix je ťažší a celkovo pôsobí takým bytelnejsim dojmom. Mam oba, fotky pre porovnanie môžem hodiť neskôr.
Facebook : MGknives
Instagram : mgknives
Posláno:

Začátečník
Připojený: 6/26/2011
yarr napsal:
Díky.

Ahoj.
Nechceš porovnávat pojistky, ale dám ti k nim vlastní zkušenost - v obou případech negativní.
PM2 jsem prodal, vadilo mi, že při otvírání palcem mne pojistka vždy skřípla kůži ukazováčku ke střence. Nebolelo to, ale bylo to otravný, tak šel pryč.
Manix2 (ligth verze) toho u mne odpracoval hafo-od přípravy jídla, kuchání ryb, vyřezávání...
Kdykoliv jsem chtěl něco říznout, upřednostnil jsem ho před ostatními. Po cca 5ti letech se mi u něj rozlomilo to plastové posunovátko. Takže konečná - pokus o "opravu" ukončil jeho službu.
Nicméně i tahle lisovaná verze toho snesla hodně (hlavně při pokusu o rozebrání).
Pokud bych měl koupit některý z nich znova, tak jednoznačně Manix, ale ve šroubované verzi.
Mirek
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/26/2012
Mal som obidva, Paru viackrát 😉, ale viac mi sedí Manix. Lepšie vyplní ruku, širšia rúčka, pôsobí masívnejšie. Najviac mi tam vadia tie vlnkované zúbky okolo skoro celej rúčky. Sú "šmykľavké" teda nepomáhajú držaniu a nie sú pohodlné. Mal som aj starý Manix backlock, bez tých vlniek okolo a bol to ten najpohodlnejší zatvárací nôž 👍
Para je ľahšia, veľmi hravá poistka, občas lepí. Prekážal mi zlý pomer ostrie- rúčka, má to väčšina pavúkov. Tenká špička sa ľahko poškodí a zle naberá paštiku😆

Za mňa Manix bez tých zúbkov okolo.

Always look on the bright side of life...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/23/2012
Nože spyderco šli poslední dva roky celkem mimo mě. Měl jsem nějaké stálice jako sage,manix,para2 a para3,military,ale kromě toho mě nic nezaujalo. Až teď poslední měsíce jsem "musel" mít kaparu,drunken,bow river a ikuchi. Jedna věc je všechny spojuje. Přišli do jednoho z fabriky až neskutečně nabroušené,tohle fakt ve spy umí. Teď dva dny funguju se spy ikuchi,tak na žádost několika členů jen pár osobních postřehů. Tak možná nejdřív,co se až tak nepovedlo.

Často se stane,že snadné příjemné ovládání musí ustoupit designu a tady je to do velké míry taky tak. Hodně mě zaujal systém otevírání ozubeným kolečkem,ale je potřeba říct,že to jde celkem ztuha a po dvou dnech mám ukazovák slušně rozdrbanej,nicméně aspoň se nůž trochu rozchodil a po kapce oleje na detend je to ještě lepší. Další věcí je zavírání přes pojistku compression lock. Přístup k ní je hodně omezený,v mém případě je nejjednodušší ovládat jí nehtem ukazováku. Naštěstí není přehnaně tuhá,takže to jde docela v pohodě. Ale kdybych byl levák,neumím si představit,jak bych kudlu zavíral, ikdyž je možné klip přehodit i na levou stranu,myslím,že pro leváky tenhle nůž opravdu nebude. Ikdyž nůž i díky tloušťce čepelky jen 2,5mm řeže velice pěkně jak potraviny,tak dřevo,pro někoho bude možná překvapení,že nad fazetkou je výbrus o trochu tlustší,než na kapaře,nemám doma digitální šupleru,ale je to vidět i volným okem proti světlu. Tloušťka fazety je asi jako na o hodně masivnějším spyderco drunken. Asi poslední menší výtka je absence jakéhokoliv zdrsnění pro palec na hřbetu čepele,docela by tam bodlo. A možná někomu bude chybět otvor pro lanyard,ale dal by se uchytit o poslední standoff,místa je tam dost.

Co se mi naopak líbí,je bezchybné zpracování,pocitová pevnost při silném sevření,kde nic nepruží jako třeba u bm bugout,kde mi to vadilo,hmotnost 68g,hluboký klip,naprosto nulová vůle v jakémkoliv směru a jelikož jde o cqi-vylepšenou verzi,tak i bushing v čepu kdy čepel chodí jako na ložiskách. Když se vrátím k pojistce,tak přes ní jde nůž v pohodě švihem otevírat i zavírat, jako na axislocku u bm,teda pokud jste pravák. Taky je kudla neskutečně skladná,ale přitom dost velká na dobrý úchop s dostatečně dlouhou čepelí. Tak třeba se tyhle postřehy budou někomu hodit.

Na závěr nějaké naměřené míry:
V zavřeném stavu - 11cm
Otevřený nůž - 19,3cm
Čepel - 8,3cm
Řezná délka - 8cm.

Jremy1 vložil tyto přílohy:
IMG_20200118_110750.jpg.jpg
IMG_20200118_110608.jpg.jpg
IMG_20200118_110517.jpg.jpg
IMG_20200118_105718.jpg.jpg
IMG_20200118_105910.jpg.jpg
IMG_20200118_110056.jpg.jpg
IMG_20200118_110157.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Děkuji všem za odpověď na mou prosbu. Asi jste mi zjednodušili rozhodování.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/22/2013
Panove, sorry za mozny OT, ale nema nekdo na prodej Deep carry clip na Yoyimbo 2?
Diky.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/5/2015
https://youtu.be/8ixjnk5nX88

Z noviniek sa mi páči beklok čo sa s nim Erik porezal a Pary v s45vn s novou zelenou g10 vyzerajú tiež super.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/12/2018
Mirec347 napsal:
https://youtu.be/8ixjnk5nX88

Z noviniek sa mi páči beklok čo sa s nim Erik porezal a Pary v s45vn s novou zelenou g10 vyzerajú tiež super.

Jo ten nový Siren vypadá moc dobře 👍
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/26/2012
Siren na videu vyzerá oveľa lepšie ako len fotka v katalóguOk Lance to designoval ako zatvárací Waterway. Podľa mňa sa mu vydaril. Keby niekoho zaujímalo pozadie návrhu. Tu je jeho YT.
https://www.youtube.com/channel/UCJZPA5VHL8oWnuUlw2yFe2A

Ešte viac sa mi páči Watu. Menší, ľahký, tenká čepeľ z výbornej ocele, taký skoro wharncliffe. To ja môžemWink
A tiež prekvapivo pre mňa aj Astute a Tenacoius FRN hlavne full black.

Always look on the bright side of life...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/4/2017
Ahoj, chci si koupit deep carry clip na Delicu. Docela by mi stačil ocelový, ale titanovým také nepohrdnuHappy Vážně jsem netušil, jak nesnadné to může být. Opravte mě, jestli jsem něco přehlédl, ale žádný český prodejce samostatné klipy nenabízí.

Než objednám něco hanebně drahého titanového z ciziny (z tohoto fóra jsem vyčetl obchody MXG Gear a Lynch), máte někdo nějaký jiný dobr typ, kde objednat za rozumný peníz? A nebo ještě lépe, není zde někdo, kdo si jich objednal více a nyní by mi jeden hluboký klip přeprodal?
Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Peter 80 napsal:
Ahoj.Dajú sa kúpiť aj napr.Aliexpress ,e bay ale na delicu /enduru by si potreboval dlhší aby Ti dosiahol až na to logo uprostred noža inak sa môže stať že sa nôž bude zle vyberať z vrecka.Kukni k Lynchovy má tam pekné obrázky.A ešte treba myslieť aj na to ,že na niektorých nožoch Ti dc klip zmení uchop.(bude Ťa tlačiť).Preto by som možno skúsil tú Čínu.

Lynchov klip na Delice je super, úchop sa nezhoší a je to o bambilión percent lepšie ako origo Wink
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Peter 80 napsal:
Toto je teraz na knife taká istota...Síce Ti tu nikto neporadí ale za to desiati čakajú aby z Teba spravili debila.Ok Písal som ,že MÔŽE zhoršiť uchop.Ale asi som nemal písať nič .Ospravedlňujem sa.Cry Cry Cry

Ospravedlňovať sa nemusíš, ja som pochopil, čo si písal a iba som napísal svoj postreh.. Písal si o možnosti zhoršenia úchopu a ja som iba napísal reálny poznatok, že o Lynch klipu to nehrozí.. Ešte raz sa ti hlboko ospravedlňujem a dúfam, že to prežiješ Wink Peace
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Uživatelé v tomto tématu
DavidSlavik, Guest

Přechod na fórum