ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/2/2008
Jen ještě drobnost.
Může se zhoršit či naopak zlepšit vůle na lineru, protože liner je v tomto případě neprohoditelný.
Resp. šel by, ale nebude jistit otvírák...

Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/20/2010
Moji tři Classici. Alespoň jednoho mám každý den u sebe. Happy

lukassob vložil tyto přílohy:
noxy.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015
něco pro preppery Ok

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
lukassob napsal:
Moji tři Classici. Alespoň jednoho mám každý den u sebe. Happy

Vyskúšaj Ambassador a traja Classici zostanú klasicky doma Wink
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
Za Victorinox SwissChamp už chtějí víc než 12 tisíc korun...to si snad dělají blázny...KO

SwissChamp XAVT
Kód produktu:1.6795.XAVT
Rozměry (délka x šířka x výška):91 x 28 x 65 mm
Hmotnost:352 g
Cena s DPH:12 719 Kč

rak nožomil vložil tyto přílohy:
small_SAK_1_6795_XAVT__B1_1_.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
A znáš snad někoho normálního, kdo by si obludnost jako XAVT (šílenější byl už jen Wenger Giant za 30 tyček) dobrovolně pořídil, aby ho nějaká "cenovka" musela trápit? Nejbachratější "nositelný" švýcarák je IMHO "normální" Swisschamp, který se dá ve výprodejích/velkoobchodě sehnat i za desetinu ceny XAVT - a stejně se z něj dá ještě pár vrstev oddělat, aniž by výrazně utrpěla funkčnost... Cool
Posláno:

Štamgast
radek124 napsal:
A znáš snad někoho normálního, kdo by si obludnost jako XAVT (šílenější byl už jen Wenger Giant za 30 tyček) dobrovolně pořídil, aby ho nějaká "cenovka" musela trápit? Nejbachratější "nositelný" švýcarák je IMHO "normální" Swisschamp, který se dá ve výprodejích/velkoobchodě sehnat i za desetinu ceny XAVT - a stejně se z něj dá ještě pár vrstev oddělat, aniž by výrazně utrpěla funkčnost... Cool

Přesně, jako za litr bych to koupil jako kuriozitu. A ikdyž jsem ho v ruce nikdy neměl, tak už od pohledu to musí být hodně nepraktický.
Posláno:

Pokročilý
XAVT sa nenosí na opasku, ten sa oprašuje na poličke alebo sa s ním machruje na youtube.
Totálne nepraktický model!
Ale keby bol tak za 100 eur, beriem ho do poličky Cool

Swisschamp a Cybertool 41 sú rovnako hrubé. Cybertooly máme doma dva a nosíme ich bežne.
Keď si človek zvykne, zdá sa mu, že by to ešte nejaké nástroje chcelo doplniť, nie ubrať.
Radek by len kuchal Laugh Laugh (no dobre, rybárska pílka mi je fakt na 2 veci)

Napr. z XAVT-ových nástrojov bych si pribral zubatý nožík, lupu a multikľúč na šesťhranné matice.
Z tuningových úprav rôznych kutilov by som bral vidličku a držiak skalpelových čepeliek.

Potom by to bol Victorinox podľa mojich predstáv Razz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Přehozeno...

Dušan vložil tyto přílohy:
IMG_5571.JPG.jpg
IMG_5569.JPG.jpg
IMG_5566.JPG.jpg

Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Dušane, Ty válíš. Ok
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/13/2013
Ahoj, nemá někdo doma navíc Bantam alox v pěkném stavu, ideálně v modré nebo černé barvě? Případně tip, kde mají skladem? Děkuji Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Doma mám jen jeden a ten tedy (promiň) jaksi nedám. Skladem tvrdí, že ho mají TADY (Nůž.cz). Jinak barevných verzí mnoho není, velmi stará červená, ale to je už sběratelský kousek, a pak existuje speciální edice pro Dány v zelené a černé barvě (mívali to TADY, ale nějak nejsou vidět - no ono to je sedm let, co byl).
Anebo se podívej na Swiss Bianco, ale tam Bantam alox nemají, to leda by Tě zaujaly větší zahradnické nožíky v aloxu.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/13/2013
yarr napsal:
Doma mám jen jeden a ten tedy (promiň) jaksi nedám. Skladem tvrdí, že ho mají TADY (Nůž.cz). Jinak barevných verzí mnoho není, velmi stará červená, ale to je už sběratelský kousek, a pak existuje speciální edice pro Dány v zelené a černé barvě (mívali to TADY, ale nějak nejsou vidět - no ono to je sedm let, co byl).
Anebo se podívej na Swiss Bianco, ale tam Bantam alox nemají, to leda by Tě zaujaly větší zahradnické nožíky v aloxu.

Objednáno z nuz.cz, díky Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/28/2010
Victorinox Kasemesser Knife 2.0 Limited Edition

Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami.
Posláno:

Pokročilý
Hare Krišna !! Admire Haleluja !! Admire Allahu Akbar!! Admire

Pána Elsenera asi osvietili v Cerne, keď konečne primontoval do nožíka aj vidličku mrGreen

Kde to napísať??? Aby táto správa nezapadla v prachu dejín? Happy

Asi to pôjdem zapiť 40 ročnou slivovicou, ktorú musela babka pred dedom schovať až u tretej susedy! (zakopanú na zahrade vyčuchal a vypil Laugh )
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/28/2010
Mám z teba radosť Grin
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami.
Posláno:

Štamgast

Posláno:

Pokročilý
Felix už vytriezvel z polkilových firesteelov a vybral sa druhým extrémom.

O tej šachte na pluskových črienkach ma to napadlo tiež a tuším som to tu aj písal.
Kupovať predražený Firefly sa mi ale nechce, takže by som ho radšej vybrúsil z obyčajného.

No, ale keďže nosím Cybertool 41 v púzdre na opasku a to púzdro má v bočnej kapsičke zapaľovač, babrať sa s tým nebudem.

Ale pre taký Spartan, Climber a pod do vrecka, to fakt neni zlý nápad. Možno to raz urobím

Ešte ma napadlo ihlovým pilníčkom zväčšiť vnútornú dieru vo vývrtke a vopchať ho tam. Tiež len ako núdzovku.

Stále považujem za veľkú hanbu pre firmu Victorinox, keď doteraz nedokázali do svojich nožov integrovať použiteľný firesteel. Confused
Posláno:

Štamgast
Svajciar napsal:

O tej šachte na pluskových črienkach ma to napadlo tiež a tuším som to tu aj písal.
Kupovať predražený Firefly sa mi ale nechce, takže by som ho radšej vybrúsil z obyčajného.

No, ale keďže nosím Cybertool 41 v púzdre na opasku a to púzdro má v bočnej kapsičke zapaľovač, babrať sa s tým nebudem.

Ale pre taký Spartan, Climber a pod do vrecka, to fakt neni zlý nápad. Možno to raz urobím

Ešte ma napadlo ihlovým pilníčkom zväčšiť vnútornú dieru vo vývrtke a vopchať ho tam. Tiež len ako núdzovku.

Stále považujem za veľkú hanbu pre firmu Victorinox, keď doteraz nedokázali do svojich nožov integrovať použiteľný firesteel. Confused

trochu jim to tam trvá, anebo vedení jsou starý konzervy. Já bych zase uvítal střenky z micarty.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/10/2017
Svajciar napsal:

Firesteel není potřeba 😀😉✌️

Michal Dr.lee vložil tyto přílohy:
IMG_20200322_170740.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum