ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/17/2009
Sorry jestli kazím zdejším “kolektorům” kšeft - ale chtěl bych někdy vidět fotku kořena co by za ubohý Ranger 11 vyvalil 2 litry, když mnohem líp vybavené 3-4-vrstvé 120mm rangery (např. 04-everest) se ve zdejší inzerci otáčejí za 900-1200, stačí si počkat...

radek124 vložil tyto přílohy:
IMG_3602.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015
radek124 napsal:
Sorry jestli kazím zdejším “kolektorům” kšeft - ale chtěl bych někdy vidět fotku kořena co by za ubohý Ranger 11 vyvalil 2 litry, když mnohem líp vybavené 3-4-vrstvé 120mm rangery (např. 04-everest) se ve zdejší inzerci otáčejí za 900-1200, stačí si počkat...

Tak dá se samozřejmě pořídit sem tam i levněji, ale koukni na ebay jaké mají rangery cenovky Shocked , samozřejmě ta cenovka neznamená, že to hned někdo koupí. Ale porovnej to se současným sortimentem victorinoxu, v tomhle provedení stojí okolo tisícovky a tohle je Wenger, výroba skončila, takže pro sběratele to má větší cenu.
Posláno:

Štamgast
Co kdo za kolik vystavuje na e-bay neřeším - to by bylo jako pohoršovat se nad tím kolik byli ještě kolem vánoc čínští (i tuzemští) spekulanti ochotní uvalit za jisté "konvertibilní" modely od ROLEXu. Strategie sázek na mnohonásobný narůst ceny po doběhnutí produkce vychází jen vzácně, jedno jestli jde o Wenger 120 a nebo Škodu 120. Obojí bohužel byly (a jsou) podřadné, masově produkované spotřebky, kde snad jen u mimořádně zachovalých a nebo extra vybavených kusů bude možné za 50-100 let (u švýcaráků spíš 100, protože díky nerezu jich tolik nemizí před očima) spekulovat o jakés-takés sběratelské hodnotě.
"Investiční" řady od Wengera samozřejmě existují - ale ty bývaly odjakživa ve zlatě/stříbře/rutheniu/titanu/kůži, nebo šlo o funkčně specifické limitky (Business Tool), často svázané s něčí osobou a nebo akcí (Ueli Steck, Mike Horn, Patagonci...). U takových se snad dá o nějaké rostoucí sběratelské hodnotě mluvit už teď (byť jde pořád jenom o pár kaček) - zatímco u ostatních plasťáků (Classic 07, celá řada Evo, Victorinox Pioneer, nebo tenhle Ranger 11) bude jejich hromadění IMHO ještě dlouho zhruba stejně užitečná metoda utápění peněz, jako vydržování sbírky drátů různých délek...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/14/2011
Radši bych ho za něco vyměnil
Posláno:

Štamgast
Devi, pokud nejde o čerstvý nález, nech si ho a používej - na otevírání obálek, piva/vína a na buřty by mohl být fajn.
Škoda že nejde o některý model s pilkou - ty bývaly u velkých wengerů vždycky extra povedené (třeba pro zahradničení) a šance na přímou výměnu a nebo slušný prodej tak byla určitě o něco větší.
U tohoto je spíš šance že ho někdo vykoupí jako "dárce orgánů" (a zachovalých střenek) na nějaký vlastní lepší kousek a nebo projekt.
Posláno:

Štamgast
Myslím, že by byl na náhradní díly je totální kravina, ale ať si to koupí kdo chce na cokoli. Jestli je v top stavu, tak je škoda ho používat, na ty věci co jsi psal zvládne spartan za 3 stovky.
Devi, jestli ho nechceš dej ho za 1500 do inzerce, popř. výměnou a uvidíš. Pořád je tu hodně sběratelů, kterým se old ranger líbí.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/28/2018
germanicus1 napsal:
Myslím, že by byl na náhradní díly je totální kravina, ale ať si to koupí kdo chce na cokoli. Jestli je v top stavu, tak je škoda ho používat, na ty věci co jsi psal zvládne spartan za 3 stovky.
Devi, jestli ho nechceš dej ho za 1500 do inzerce, popř. výměnou a uvidíš. Pořád je tu hodně sběratelů, kterým se old ranger líbí.

Mně zase přijde podivnej argument, že stačí nůž za 3kila, tak použij jinej. To by pak znamenalo, že ti, kdo si koupí třeba sebenzu se na ni mají jen dívat.
Myslím, ze Radek spíš myslel, že to má prostě používat a neřešit, protože to není nějaká mega sběratelská rarita...
Ale použití na díly by mi zase přišla škoda.
Posláno:

Štamgast
Satch napsal:
germanicus1 napsal:

Mně zase přijde podivnej argument, že stačí nůž za 3kila, tak použij jinej. To by pak znamenalo, že ti, kdo si koupí třeba sebenzu se na ni mají jen dívat.
Myslím, ze Radek spíš myslel, že to má prostě používat a neřešit, protože to není nějaká mega sběratelská rarita...
Ale použití na díly by mi zase přišla škoda.

Já to myslel tak, že jestli je nepoužitej, tak je lepší ho prodat nebo vyměnit než aby ztrácel hodnotu používáním.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/14/2011
Pánove nerad bych aby se tu kvůli tomu rozdmýchávala nějaká hádka , u mě by byl nevyužit takže pujde do inzerce jak psal germanicus třeba někomu uděla radost.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
radek124 napsal:
Devi, pokud nejde o čerstvý nález, nech si ho a používej - na otevírání obálek, piva/vína a na buřty by mohl být fajn.
Škoda že nejde o některý model s pilkou - ty bývaly u velkých wengerů vždycky extra povedené (třeba pro zahradničení) a šance na přímou výměnu a nebo slušný prodej tak byla určitě o něco větší.
U tohoto je spíš šance že ho někdo vykoupí jako "dárce orgánů" (a zachovalých střenek) na nějaký vlastní lepší kousek a nebo projekt.

Wengery (majitelé prominou) nebyly nic tak vzácného ani špičkově zpracovaného. Newrangery byly fajn jako nože na běžné používání. Byly časy, kdy některé modely nebyly moc na pultech, tak jsem na Acron.czech(výhradní dovozce) nakoupil všechny druhy střenek na Wenger Newranger, koupil černou kudlu a za minutu se vyloupnul model žádaný. Teď je mám naprd, protože Rangergrip má jinou díru pro stiskátko pojistky. Old Rangery jsem taky kdysi měl, normální nůž, žáden zázrak. Jakou má cenu? Jak pro koho. Z hromadění Vinoxů a Wengerů mně vyléčila cenotvorba, která je stejně nestydatá jako u Mikova.
Co ještě mám, toho se budu zbavovat. Dal jsem si za úkol - jeden pevný, jeden zavírací.

Zdraví všem,. 🦔
PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/16/2015
Skúsim šťastie aj tu. Sa mi ruky poplietly a climber letel voľným pádom. Grin Nemate niekto na predaj, výmenu či darovanie čierne črienky 91mm? Prípadne biele, modré... Na official webe len červené aj to za 12 euro NoNoNo
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/24/2010
Potreboval by som jednu radu od mam 111mm vinox a po páde na dlážku ostal crienky trochu uvoľnené stále držia na nozi ale keď zasuniem pinzetu a sparatko tak sú nadvyhnute a nedrží to pevné. Mate nejaký tip ako to opraviť ci radšej objednať nové crienky? Crienky inak po páde niesu odložené a ani nevidieť iné poškodenie. Len už nedrží tak ako pôvodne
Najlepšia zbran je mysel
Posláno:

Štamgast
John J. napsal:
Potreboval by som jednu radu od mam 111mm vinox a po páde na dlážku ostal crienky trochu uvoľnené stále držia na nozi ale keď zasuniem pinzetu a sparatko tak sú nadvyhnute a nedrží to pevné. Mate nejaký tip ako to opraviť ci radšej objednať nové crienky? Crienky inak po páde niesu odložené a ani nevidieť iné poškodenie. Len už nedrží tak ako pôvodne

sundej střenky viz video dole, dej kapku vteřiňáku do těch koleček, které jsou naproti nýtům, lehce to stáhni ve svěráku( dej tam třeba 2 kusy kůže z pásku) a chvíli to nech zaschnout a máš hotovo

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Dnes som potreboval naštiepať vetvičky s priemerom asi 5 cm na polovice. Bol som naľahko bez Camillusu, len s New Rangerom.
Mlátiť po zatváráku kladivom považujem za totálnu zhovadilosť, tak som narezané špalíky pozdĺžne narezal cca 1 cm cez stred. Hrozne to samozrejme zanášalo zuby mrGreen
Potom som si vystrúhal drevený klin a našiel tĺčik. Klin do zárezu a po pár úderoch bolo naštiepané. A to je celé.
Bez sekery, bez sekáča, len s gentlemanským zatvarákom. Samozrejme by to išlo aj s modelmi podstatne kratšími, ale do lesa je 130 mm model neprekonateľný.

So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/13/2015
Štípání jako prd Grin

Felix je povinná "četba" Ok
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
No, ale Felix na začiatku išiel čepeľou do dreva. To som nechcel!
Keď urobíš dosť hlbokú drážku pilkou, neštiepaš hrotom dreveného klinu ale plochou. Nezničíš ho.
Možeš Felixovi poradiť Laugh
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
Moje aktuální parta.
Rangergrip 55, Safari 108 (bříza, včelí vosk), 2x pioneer 93, compact 91 (bubinga, lak), camper 91 (ořech, lak)

Tyler Durden vložil tyto přílohy:
saks_2.jpg.jpg
saks_1.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/14/2019
Tyler Durden: A střenky z Victorinox safari byli by na prodej ?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
Bohužel, už sem je někomu tu na foru poslal zdarma.

Brzo budu mít volný 91mm střenky v černé barvě bez škrábance.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/13/2015
Tyler Durden napsal:
Bohužel, už sem je někomu tu na foru poslal zdarma.

Brzo budu mít volný 91mm střenky v černé barvě bez škrábance.

Jaaaa, jaaaa, jaaaa bych je vzal Admire
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum