ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/18/2007
Sorry, to jsem nevěděl.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
On ten nožík je pekný, o to pokoj, ale fakt neviem načo by mi bol a kde by som ho nosil. Skrátka viem, že by bol len v krabici alebo na poličke.

Do lesa nie, tam 111 Outrider alebo 130 mm Rangergrip. Ich užitková hodnota je o niekoľko tried vyššie.

Vreckový model to už určite nebude.
Čaro Aloxov je v ich štíhlosti, to už je taký prerastený hybrid.

V púzdre na opasku nosím Cybertool, ktorý má podstatne viac možností.

Chýbala by mi bižutéria, najviac špáratko, ale aj pero. Pinzeta až tak nie.

Cena je poplatná životnému cyklu modelu.
Na nedočkavcoch sa zarobí najviac. (bežne takíto nedočkavci platia za vývoj produktu, ale tu jaksi NIČ nevyvinuli). Pardón, vyvinuli krabičku s vyskladaným názvom modelu Laugh To ale musela byť fuška!

Možno si ho raz kúpim, ak ma očarí naživo.

PS: Foter, nemusíš si nič pamätať, má to v podpise.

So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/3/2019
😋😄

Tonyto73 vložil tyto přílohy:
IMG_20200527_163920.jpg.jpg
IMG_20200527_163816.jpg.jpg

FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
Každému, co jeho jest chlapi, ale nějak cenovou politiku Vinoxu nechápu - pokud si koupím Farmera a Pioneera X současně, jsem na ceně 1671,- Kč, což je o102,- Kč nad cenou Farmera X. Upřímně si raději koupím "dva za cenu jednoho". Někomu z obchodního oddělení Victorinoxiu "se v hlavě muselo stát něco velmi ošklivého". Samozřejmě, jejich firma - jejich cena, ale takový "pšouk hlavou"...To musel být hustý matroš......
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
Jak píše Svajciar - místo obligátních profilových fotek rozložených nástrojů by neuškodilo cvaknout ten širokej kastl shora, protože přidávání nástrojů je vždycky "něco za něco". Ze svých někdejších "odtučňvacích" pokusů si pamatuju že do 18-20 mm tloušťky se dá v kapse snést ledacos, cokoliv tlustšího, zdrsněného a nebo těžšího už zavazí - pak to chce buď klip (přes který se pak do té kapsy u to hůř strká ruka třeba pro klíče, čímž se ten nožík o to rychleji odírá) a nebo na džínách použít menší kapsičku (ze které už ale 93mm trčí a věčně vypadává). Vzhledem k tomu že poslední dobou dělám spíš komornější záležitosti, místo v malé kapse u mě nejčastěji vyhrává 84mm LM Juice Xe6, na kterém je v podobné kubatuře i pilník, křížák, vývrtka, kleště a další vychytávky. Takže i když se mi Farmer X kvůli sestavě nástrojů podvědomě líbí (a možná si ho časem na zkoušku poskládám do červených šroubovacích střenek od Luďka), skončil by nejspíš jenom jako "exponát" - a těch už mám doma dost...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/25/2013
Tys ty střenky ještě nezužitkoval???Ok Grin
Posláno:

Štamgast
Ale jo - akorát zatím z nich mám jenom jednořadou miniaturu "čepelka+šídlo", od té doby jsem se k tomu pořádně nedostal Neutral
PS: Taky si vzpomínám jakej hroznej oser byly ty tvrdé 93mm pružiny oproti 91mm měkoušům, o blátu od Wengera nemluvě...

radek124 vložil tyto přílohy:
IMG_3666.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/4/2018
radek124 napsal:
Jak píše Svajciar - místo obligátních profilových fotek rozložených nástrojů by neuškodilo cvaknout ten širokej kastl shora, protože přidávání nástrojů je vždycky "něco za něco". Ze svých někdejších "odtučňvacích" pokusů si pamatuju že do 18-20 mm tloušťky se dá v kapse snést ledacos, cokoliv tlustšího, zdrsněného a nebo těžšího už zavazí - pak to chce buď klip (přes který se pak do té kapsy u to hůř strká ruka třeba pro klíče, čímž se ten nožík o to rychleji odírá) a nebo na džínách použít menší kapsičku (ze které už ale 93mm trčí a věčně vypadává). Vzhledem k tomu že poslední dobou dělám spíš komornější záležitosti, místo v malé kapse u mě nejčastěji vyhrává 84mm LM Juice Xe6, na kterém je v podobné kubatuře i pilník, křížák, vývrtka, kleště a další vychytávky. Takže i když se mi Farmer X kvůli sestavě nástrojů podvědomě líbí (a možná si ho časem na zkoušku poskládám do červených šroubovacích střenek od Luďka), skončil by nejspíš jenom jako "exponát" - a těch už mám doma dost...

Dobre píšeš aj Ty aj Švajčiar. Ja som takto kúpil Pioneer X, ale kvôli hrúbke ostal v suflíku a vo vrecku sa mi najviac osvedčil Cadet. Občas ho prestriedam Sportsmanom, ak očakávam, že by sa mohla hodiť vývrtka.

A Leatherman u mňa vyhral Juice CS4 😉
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015

Posláno:

Štamgast

germanicus1 vložil tyto přílohy:
IMG_20200604_150429.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak eXtra farmář se nakonec nechal ukecat na 1200... dejme malé porovnání šířky s ostatními Aloxy a "standardním" 111x3 kouskem:
Nakonec to není taková hrůza, OH Forester je dokonce o milimetr tlustší než 93x4 Alox, ale to Vám v žádném katalogu neukážou...

radek124 vložil tyto přílohy:
IMG_3683.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/31/2013
Kluci, prosím Vás, co je tohle přesně za typ ? A je ještě v prodeji ?

Strom vložil tyto přílohy:
Vic2.jpg.jpg
Vic1.jpg.jpg

Strom sleduje YouTube kanál: MaP
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/31/2012
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/31/2013

Jo, to je on, děkuji Ok
Strom sleduje YouTube kanál: MaP
Posláno:

Pokročilý
Rangergrip 55 zúžený o šroubováky a odbroušený kousek plíšku s dírkou na kroužek. Teď je přesně podle mých představ Happy
Díky DušaneAdmire Applause

Kapol vložil tyto přílohy:
106532965_279915853220564_6351317102766936205_n.jpg
106592452_269803704328578_7946050691744057987_n.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/27/2014
Sud buh, proc tuhle skladbu svycari ignoruji..

Asi zbytecne se ptam... ale netusite nahodou , kde jeste by byl k mani Hunter alox v damasku, jako novy kus?
Posláno:

Pokročilý
Nevím jestli je to ještě pravdou, ale na euro-noze.cz jej nabízejí za 8-15 dnů.
Posláno:

Štamgast
nebo zkus přímo Röslera, ten je výhradní dovozce Victorinoxu

https://vx.rosler.cz/limitovana-edice-damast/hunter-pro-alox-damast-limited-edition-2020
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/27/2014
Jsou uz pryc, bohuzel..
Posláno:

Začátečník
Připojený: 2/10/2020
Skoro sem nepíšu, jako nováček potichu pročítám vlákno Švýcarské zavíráky IV a šoupu nohama. Posledním přírůstkem, který jsem právě vybalil, se tady ale musím pochlubit. Byť se zdá, že tady moc fanoušků nemá, já jsem nadšen.
Fotka se moc nepovedla, jak se mi při rozbalování třásly ruce Laugh

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum