ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/4/2018
janm napsal:
Aha.

To je limitovaná edice vyrobená ke 125 výročí založení firmy. Pomaloval ho nějaký umělec kterého neznám Happy a který se jmenuje Mathieu Gazaix. Mám ho už déle.

Myslím, že už se koupit nedá nebo to bude velká náhoda. Naposledy k prodeji jsem ho viděl v Německu v nějakém bazaru za 200eur.

Och, škoda 😐 Každopádne, ďakujem veľmi pekne za odpovede. 😊
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/15/2005
Dnes jsem si přinesl domů nové "limitky"Happy

Spyder vložil tyto přílohy:
IMG_8268.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/13/2013
ten stou vločkou je dost dobrej , nemužeš dát odkaz odkud ho máš , děkuji
Posláno:
Pozorovatel
tolokan napsal:

Ofiko zastoupeni Victorinoxu uz ho ma, koupil jsem ho primo v prodejne na Jungmannovo namesti. Happy
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/3/2014
Spyder napsal:
tolokan napsal:

Ofiko zastoupeni Victorinoxu uz ho ma, koupil jsem ho primo v prodejne na Jungmannovo namesti. Happy

Díval jsem se na web, docela pálka - 2139 Kč.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/22/2008
Jak jsem tady viděl ty 108 mm .. tak jsem doma taky pohledal co mám a něco málo se našlo. Tak jsem si je vyfotil, pohladil, a zase uložil.
Jinak ty limitky od Victorinoxu jsou moc pěkný .. ale teda ty ceny.

Milan - Chip vložil tyto přílohy:
20201007_213027.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
K cenotvorbě limitek u Victorinoxu se vyjadřovat nebudu, toho už se tu probralo dost. Za sebe to beru pouze líbí-nelíbí a ten zimní je vzhledově opravdu povedenej, za mě nejhezčí od aloxového damašku před pár lety.
Jinak jak se tu řešily počty kusů v jednotlivých limitkách, tak zrovna k tomuto Victorinox v oficiálním mailu píše, že jich udělali 10.000 ks (pro CZ údajně několik desítek), což na poměry Victorinoxu není až tak vysoké číslo (stejně se dělá myslím těch výročních damašků), takže se po nich asi zapráší.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/28/2018
Sněhové vločky jsou super, ale je to vlastně Pioneer X, a ten v akci 880,-, takže střenky s vlockou za 1300,-... Je to otázka priorit, ale sobě tuhle cenu ospravedlnit nedokážu. Alespoň bude vzácnější u těch, kdo ho mají :)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
Satch napsal:
Sněhové vločky jsou super, ale je to vlastně Pioneer X, a ten v akci 880,-, takže střenky s vlockou za 1300,-... Je to otázka priorit, ale sobě tuhle cenu ospravedlnit nedokážu. Alespoň bude vzácnější u těch, kdo ho mají :)

V zásadě máš pravdu, ale je potřeba se na to podívat z více hledisek.

Uživatel, který chce tenhle nůž do kapsy si ho koupí za 880,- ve standardní verzi.

Uživatel, který chce tenhle nůž do kapsy a mít i potěchu pro oko si ho koupí za 2000,-

A pak je uživatel sběratel, který si ho koupí pro radost, utírá z něj pět let prach a kouká jak pomalu roste cena i když ho nemá v úmyslu prodat. Tomu se dá říkat i investice.

Prostě mám volný prachy, tak si koupím něco pro radost, není potřeba stále hledat důvody.

Obzvláště v téhle podivné době, kdy nevíš jestli za dva dny nebudeš ležet v krematoriu. Neutral
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/29/2018
A pak ten sběratel jednou odejde ze světa a jeho následník to prodá za dvě kila na aukru ;)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/28/2018
Janm: v podstatě se vším souhlas. Ale já mám radost i z toho základu, takže ok :)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
tomas_f napsal:
A pak ten sběratel jednou odejde ze světa a jeho následník to prodá za dvě kila na aukru ;)

Nesmíš doma říkat, že si to koupil za dvě stě. Prostě mluv pravdu ať nejsou dědicové smutní Happy
Posláno:
Štamgast
ještě pořád jsem se na žádný odkaz nedostal, když napíšu švýcarský nůž limitovaná edice tak mi to ukazuje samí vykopávky
Posláno:
Štamgast
janm napsal:
tomas_f napsal:

Nesmíš doma říkat, že si to koupil za dvě stě. Prostě mluv pravdu ať nejsou dědicové smutní Happy

a proto jsem stále na aukru. Hledám
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/1/2013
tolokan napsal:
ještě pořád jsem se na žádný odkaz nedostal, když napíšu švýcarský nůž limitovaná edice tak mi to ukazuje samí vykopávky

Victorinox PIONEER X Winter Magic (Special Edition)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
Jestli on tolokan nenarážel na drobný detail, že ty příplatkové “nové limitky” nejsou nic jiného než želízkové a střenkové recykláty 60-70 let starých a neustále vyráběných modelů (které byly v době svého vzniku často i lepší - viz otvíráky, masivnější čepelky atd.) Neutral
Posláno:

Pokročilý
Pani manželka sa rozhodla,že miesto kupovania vianočných motívov trochu pritvrdí - Swiza Haloween Edition.

hrantisko vložil tyto přílohy:
IMG_20201021_221539_4.jpg.jpg
IMG_20201021_221634_3.jpg.jpg
IMG_20201021_222246_7.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
ten modrej je pěknej , kde jsi je koupil ?. Děkuji
Posláno:

Pokročilý
Tolokan, kupeny bol vo Švajčiarsku. Ale čo som len zbežne pozrel na nete, tak niektoré z Halloweenskej sady sa dajú kúpiť už aj v Čechách. Swiza Indian Skull, 37,-CHF
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/1/2004
Dobrý počin https://www.youtube.com/watch?v=3k0N7kHRT6Q
"To ale není spravedlivé!" vykřikl zoufale Mort. "Není spravedlnost, jsem jenom já...." odvětil Smrť
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum