ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 5/14/2018
No snad to tu nevidí moje žena! 😉
Člověk by neměl zestárnout dokud nezmoudří.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Návod pre šikovnejších: https://www.youtube.com/watch?v=EpS-EOow0VI Ok
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Sun
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/26/2011
Zda se ze firefly je konecne skladem:)
http://tortoisegear.com/products/
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/22/2008
No to je ale přece nesmyslná cena. Vždyť nosit malej firesteel není žádnej problém.
Posláno:

Pokročilý
Určite áno,
zvlášť pri črienkach, ktoré nemajú šachtu naviac. Lebo obetovať šparátko, alebo pinzetu sa väčšine ľudí nebude chcieť.
Určitým riešením sú črienky so šachtou naviac, ktorá je primárne určená na krátku pinzetu. Takže tam dokúpiť krátku pinzetu a mini firesteel uložiť namiesto dlhej.

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/8/2017
Hale, kdyz mam Vic Walker a Vic Tourist ... a chtel bych je spojit ... na koho se tu na foru mam obratit, prosim?
Jde mi o 84mm nuz, ktery by byl v podstate jako Walker, ale navic s vystruznikem, vyvrtkou a spendlikem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
RedneckBear napsal:
Hale, kdyz mam Vic Walker a Vic Tourist ... a chtel bych je spojit ... na koho se tu na foru mam obratit, prosim?
Jde mi o 84mm nuz, ktery by byl v podstate jako Walker, ale navic s vystruznikem, vyvrtkou a spendlikem.

... oslov Dušana Wink
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/8/2017
mydlinkaTM napsal:
... oslov Dušana Wink

Diky, hned jsem mu napsal! Happy
Posláno:

Pokročilý
Tak som sa zamýšľal, aký vlastne model používal McGyver Happy

Takýto: http://www.macgyveronline.com/database/saks

Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/14/2016
Svajciar napsal:
Tak som prezbrojil mrGreen
Po rokoch nahradil 58 mm Classica nahradil nový 74 mm Ambassador Applause
Nože na kľúčoch hrozne trpia a po pár mesiacoch vyzerajú hrozne. Tak som črienky prelepil priesvitnou lepiacou páskou, ale neni to ono.
Nemáte nejaké skúsenosti s ochranou črienok?

Victorinox vyrábí přímo pouzdro na 58mm nože jako přívesek ke klíčům, případné si ho nechat podle vlastního návrhu ušít u sedláře...

https://victorinoxcz.cz/pouzdra-na-noze/4-0515
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
Díky za tip - znal jsem jen starší variantu, ale ta byla dělaná k navlíknutí na pásek a nepočítalo se u ní s blikátkama Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/9/2010
na vandruHappy

Hami vložil tyto přílohy:
DSC05772.JPG.jpg
DSC05846.JPG.jpg

KOUPIM...Kershaw Shallot s hladkou čepeli nebo Kershaw Damascus Shallot nebo Kershaw Shallot Sandvik 14CZN/ZDP189 composite steel
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/8/2017
Hami napsal:
na vandruHappy

Ten je nový? Tahle velikost je super na takové to "denní nošení v kapse". Každý den mám s sebou Evolution 14 a i po 2 letech jsem z něho pořád nadšený, používám ho každou chvíli Wink
Posláno:

Pokročilý
Shadowdancer napsal:
Svajciar napsal:
Tak som prezbrojil mrGreen
Po rokoch nahradil 58 mm Classica nahradil nový 74 mm Ambassador Applause
Nože na kľúčoch hrozne trpia a po pár mesiacoch vyzerajú hrozne. Tak som črienky prelepil priesvitnou lepiacou páskou, ale neni to ono.
Nemáte nejaké skúsenosti s ochranou črienok?

Victorinox vyrábí přímo pouzdro na 58mm nože jako přívesek ke klíčům, případné si ho nechat podle vlastního návrhu ušít u sedláře...

https://victorinoxcz.cz/pouzdra-na-noze/4-0515

Píšem, že som prezbrojil na 74 mm Ambassador. A to puzdierko, je na 58 mm model.
U brašnára skončím tak či tak. Mám pár modelov, kde sa mi nehodí originálne firemné.

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Svajciar: Nosím už nějaký rok malého Victorinoxe na klíčích, jako pouzdro mám ustřižený prst z tenké kožené rukavice - na špičce mimo steh proříznutou dírku pro kroužek. Není to žádná super paráda, ale funguje to a v kapse to stejně není vidět... Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/9/2010
Bodlak napsal:
Hami napsal:
na vandruHappy

Ten je nový? Tahle velikost je super na takové to "denní nošení v kapse". Každý den mám s sebou Evolution 14 a i po 2 letech jsem z něho pořád nadšený, používám ho každou chvíli Wink

hoj
ano novy mam ho cca měsic zatim se snim seznamuji....ruzne prace jojo nosi se dobře želizka vyhovuji zatim same plusyOkale čas ukaže vicWink
KOUPIM...Kershaw Shallot s hladkou čepeli nebo Kershaw Damascus Shallot nebo Kershaw Shallot Sandvik 14CZN/ZDP189 composite steel
Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/4/2018
Zdravím kolegové,
po pročtení kompletně všech vláken ohledně švýcarských zavíracích nožů musím konstatovat, že jsem velmi rád, že je zde mnoho uživatelů, kteří mají tyto nože velmi rádi. Já osobně jsem také velkým zastáncem těchto zavíracích nožů. Sám pár vlastním jako například vinox Farmer, Swisschamp a Huntsman. Huntsmana jsem dostal jako dárek od otce cca před 15 lety. Od té doby je převážně tento nůž v mé kapse pokaždé když odcházím z domu, pořád ostrý a hodně věcí jsem s ním zažil. Občas to střídám a beru swisschampa, ale jen když jdu s batohem, na kapsu je moc velký za opaskem v pouzdře je také pořád cítit, kdežto farmer nebo huntsman bych řekl, že je ještě taková přijatelná velikost Happy ale teď k věci, měl bych pár otázek:

1.
čím by se daly vyleštit střenky na mém červeném Huntsmanovi? po 15 letech je na nich pár škrábanců a docela mi to štve, už není takový hezký lesklý jako z výroby :)
2.
čím vyleštit jemné škrábance na čepelce nože od broušení?
3.
nevíte kde by se dalo sehnat (popř. odkaz) nějaké pěkné pouzdro za opasek pro farmer a huntsman? Jde mi o pouzdro, které by bylo na opasku podélně ne jako většina na výšku, popř. pokukuji po tom stříbrném klipu s řetízkem co vinox nabízí ale nevím jestli by to byla lepší volba než klasické pouzdro.
4.
za měsíc letím s přítelkyní na dovču konkrétně do Tuniska a opravu velice rád bych si s sebou vzal jeden z mých kapesních nožíků (farmer,huntsman nebo swisschamp) na 90% swisschamp, ale nevím zda je možné do kufru přibalit - do letadla v batohu určitě ne. Nemáte prosím někdo s tímto zkušenost jestli je možné si vzít s sebou do kufru švýcaráčka?? Velmi nerad bych si jeden z těchto nožíků zabalil do kurfu a následně by mi byl pak v Čechách na letišti nebo při zpáteční cestě v zahraničním letišti vyhozenAngry

Vím že je to asi moc otázek najednou, ale věřím se zde najde určitě někdo ochotný, kdo mi dotazy zodpovíAdmire

Děkuju mnohokrát

Tom

"nejlepší švýcarák je ten, který máš zrovna při sobě"
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/25/2004
Na handričku odlakovač(od manželky :o), ten rozpustí vrchnú vrstvu celidoru...jemne pošúchať a je lesklý, aj malé škrabance sa stratia, čepeľ takisto - s takým penovým pilníkom na nechty (od manželky:o) sa dá urobiť veľa - aj ten pokojne na rúčku, aj čepeľ. Ale nožík by mal byť trochu doškrabaný, aby nebolo ľúto s ním pracovať...
Rado.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/28/2010
Nôž v kufry by mal byť OK,ale v príručnej batožine na palube určite NIE !Na to slúžia zberné nádoby.
Overené cestou do Írska ...

Na vodorovné nosenie hádam aj púzdro na mobil Wink
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami.
Posláno:

Pokročilý
Tomasswiss napsal:
Zdravím kolegové,
1.
čím by se daly vyleštit střenky na mém červeném Huntsmanovi? po 15 letech je na nich pár škrábanců a docela mi to štve, už není takový hezký lesklý jako z výroby :)
2.
čím vyleštit jemné škrábance na čepelce nože od broušení?

4.
za měsíc letím s přítelkyní na dovču konkrétně do Tuniska a opravu velice rád bych si s sebou vzal jeden z mých kapesních nožíků (farmer,huntsman nebo swisschamp) na 90% swisschamp, ale nevím zda je možné do kufru přibalit - do letadla v batohu určitě ne. Nemáte prosím někdo s tímto zkušenost jestli je možné si vzít s sebou do kufru švýcaráčka?? Velmi nerad bych si jeden z těchto nožíků zabalil do kurfu a následně by mi byl pak v Čechách na letišti nebo při zpáteční cestě v zahraničním letišti vyhozenAngry

Děkuju mnohokrát

Tom

Črienky aj želiezka vyleštíš nasledovne: Šmirgeľ 800 potom 1200 a nakoniec 2000. Následne zelená pasta. Nastrúhať prášok na flanelovú handričku a vyleštiť. Nožík bude ako nový! Zrenovoval som takto asi 20 Victorinoxov.

Bežne nosím vo veľkej batožine do lietadla dva švajčiarske nožíky. Leteli so mnou minimálne 7x, z toho 6x mimo Európu do muslimskej krajiny.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum