ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/4/2018
germanicus1 napsal:

Super diky 👌👌
"nejlepší švýcarák je ten, který máš zrovna při sobě"
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/18/2018
Zdravim,

mal by som otazku na miestnych majstrov, pripadne hocikoho kto s tym ma skusenost, tyka sa alox modelov Solo, Bantam, Electrician... ktore nemaju kruzok na kluce. Je tu nejaka moznost klipu (idealne bez toho, aby sa musel noz nytovat, resp. davali sa dole strenky ) ? Videl som modely s kruzkom na kluce a malym klipom, bohuzial na tychto modeloch to to nie je mozne... mate s tym nejaku skusenost pripadne nejake napady ako by sa to dalo vymyslket?

Dakujem za odpoved a prajem pekny zvysok vecera.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/27/2015
Ahoj, něco se dá s tim udělat

https://forum.multitool.org/index.php?topic=71060.0
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/16/2015
Tomasswiss napsal:
Svajciar napsal:
Forester je 111 mm model, RangerGripy majú 130 mm.
Poistku na Victorinoxoch som nikdy neriešil, ale pohodlnenšie sa drží tá, kde odisťuješ zatlačením na znak Victorinoxu a nie na trčiaci plech linerlocku.

Jednoručné otváranie na Victorinoxoch tiež nemám rád. Keď s nimi cestuješ, môže to byť v paranoidných krajinách problém.

Mám RangerGrip 55 a plne mi vyhovuje, do lesa nepoznám lepší Victorinox.

Diky moc za doporuceni. Dnes jsem zakoupil fungl novy Ranger Grip 55 a hned ho prubnul v lese. Opravdu nema chybu!!! Admire Ok

Moje zkušenost je trošku jiná, tahal jsem do lesa všechno možný, včetně 130kovejch švýcaráků, ale nakonec nosím tohle. A důvody? Moje "do lesa" je vlastně většinou na procházku do lesa za chatou, včetně sezonního sbírání hub. Další důvod je, že ten nůž nosím na krku na závěsu ala MM, a to se pak každý gram hodí. Otvíráky jsou u mně zbytečnost, ale pilka je dle mého u zavíráčku nutnost, co kdybych si něco provedl a musel si upižlat nějakou berli, to bych zavírákem dělat nechtěl. Jednoruční otevirání se hodí, když má člověk ve druhé ruce košík Happy
Souhlasím ale, že odjištění pojistky tlakem na znak je lepší, než manipulace v linerlockem, ale co už...Podle mých zkušeností je tohle prostě ideál pro moje potřeby - Victorinox Lovec 111.Ok
Dále mám na tom z bezpečnostních a dorozumívacích důvodů píšťalku Ganzo.

pirát Janes vložil tyto přílohy:
IMG_20180713_085852.jpg.jpg

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní......
Posláno:
Štamgast
Nové přírůstky Happy

germanicus1 vložil tyto přílohy:
IMG_20180719_083947.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/20/2009
Nevím, jestli tu toto už teď někdy bylo... ale nenašel jsem, tak vkládám. Na trhu prý od září.

xjam vložil tyto přílohy:
alox.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
xjam napsal:
Nevím, jestli tu toto už teď někdy bylo... ale nenašel jsem, tak vkládám. Na trhu prý od září.

Cena prý kolem 100e. Škoda, že nejde vidět klip. Co jde vidět, že je to lisovaný a šroubovákem to nerozeberu.
P.S.: má někdo zkušenost s tímhle výbrusem třeba na nožích hunter pro? Nějak mi příjde, že to nebude ani trošku řezivý a nechce se mi to jít někam do obchodu omakat a třeba nekoupit.
Připadá mi to jako scandi s fasetou nebo hodně nízkej dutej výbrus.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2013
Dutý není. Je to, jak píšeš, scandi s fazetkou. Na potraviny super, čerstvé dřevo v pořádku, suché trochu hůř. Je to můj hodně používaný zavírák ( zrovna mám u sebe dřšvěnou verzi. Můžu jen doporučit. Tenhle alox ale asi přijde o největší výhodu, a to je úchop. Jak to bude hranatější.
" Člověk ještě není dost dokonalý ani dost slušný, aby měl právo žít na něčem tak krásném, jako je Země. " K.Čapek
Posláno:
Pokročilý
Díky za odpověď, toho sem se trochu bál. Za mě už to nezachrání ani ten klip. Ale směr je udanej dobře, budu držet palce a pak podpořím u jinýho modelu, něco víc pro mě. Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2013
Tyler Durden napsal:
Díky za odpověď, toho sem se trochu bál. Za mě už to nezachrání ani ten klip. Ale směr je udanej dobře, budu držet palce a pak podpořím u jinýho modelu, něco víc pro mě. Happy

To má mít kilp?Shocked
" Člověk ještě není dost dokonalý ani dost slušný, aby měl právo žít na něčem tak krásném, jako je Země. " K.Čapek
Posláno:
Pokročilý
Lenon napsal:
Tyler Durden napsal:

To má mít kilp?Shocked

Jééé nechci plašit. Jenom sem někde psal, že není vidět, jestli má na druhé stzraně i klip a jinou fotku sem zatím nikde neviděl. Za mě by to za klip dostalo nějakej ten plusovej bod. Ale ten výbrus to už pro moji kapsu zabil. Pardon za paniku
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/18/2018
Classic v dreve :)

peter12.19 vložil tyto přílohy:
F1611169_9F0E_42FF_9422_5B5DB2CAC1CB.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/9/2010
čast soboty a neděle s OldouHappy

Hami vložil tyto přílohy:
DSC06175.JPG.jpg

KOUPIM...Kershaw Shallot s hladkou čepeli nebo Kershaw Damascus Shallot nebo Kershaw Shallot Sandvik 14CZN/ZDP189 composite steel
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Spartan...

Dušan vložil tyto přílohy:
IMG_4028.JPG.jpg
IMG_4029.JPG.jpg
IMG_4032.JPG.jpg
IMG_4033.JPG.jpg
IMG_4035.JPG.jpg

Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/24/2018
Zbožnujem tuto klasiku Applause Applause

kozmeker vložil tyto přílohy:
IMG2407201823.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/14/2014
Tak jsem právě odklikl Victorinox Pioneer, neboť jsem měl nutkavý pocit, že ho potřebujuHappy. Tak doufám, že nebudu čekat ze Schweizu dlouho a že celník nebude moc šmírovat. Zdejší ceny mě nenadchly.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/24/2018
Monte napsal:
Tak jsem právě odklikl Victorinox Pioneer, neboť jsem měl nutkavý pocit, že ho potřebujuHappy. Tak doufám, že nebudu čekat ze Schweizu dlouho a že celník nebude moc šmírovat. Zdejší ceny mě nenadchly.

Ceny ani mna nikdy nenadchnu, no mám nožik ihned :P
Posláno:
Štamgast
Swiss quality Ok

germanicus1 vložil tyto přílohy:
IMG_20180724_204914.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/29/2017
Dušan napsal:
Spartan...

Luxusní Spartan, pěkná sestava želízek👍
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Díky.
Původně to byl Compact (po pár úpravách Spartan plus...?), skladbu si vymyslel majitel, a tady je zbytek.
Z Pioneeru - Alox Compact...

Dušan vložil tyto přílohy:
IMG_4039.JPG.jpg
IMG_4040.JPG.jpg
IMG_4045.JPG.jpg

Carpe diem quam minimum credula postero
Uživatelé v tomto tématu
Guest, Krhút, Mico1300

Přechod na fórum