ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/2/2005
Repasácie staršieho, dosť zanedbaného Ranger Gripu 79. U Dušana rozobraný, vyčistený, nabrúsený, vyhodené otváraky a výstružník. ( Dušan, vďaka ) Doma na kolene vyrobené črienky z agátového nádoru, vyrobené tlačítko poistky z mosadze, zlepené epoxidom. Náter polyuretanovým matným lakom.

zepa vložil tyto přílohy:
1.jpg.jpg
2.jpg.jpg
3.jpg.jpg
4.jpg.jpg
5.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Dnešný úlovok "El Direttóre." Applause
Roky som po ňom túžil. Teraz pôjde do domáceho ošetrenia - vyčistiť, vyleštiť, nabrúsiť. mrGreen

Svajciar vložil tyto přílohy:
IMG_0092.JPG.jpg
IMG_0093.JPG.jpg

So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/31/2013
Akce - Doprava zdarma:
Přišlo mi do e-mailu a dám to sem, protože do toho obchodu chodím na Victorinox Happy

Na e-shopu www.nuz.cz máte od 20. srpna do 22. srpna 2018 dopravu zdarma už pro objednávky od 300 Kč!

Potřebujete nový nůž na houby nebo na ryby, chcete udělat radost krásnou manikúrou nebo si konečně pořídit vlastní sadu na broušení nožů? Ať už je vaše přání jakékoli, teď je pravá chvíle si ho splnit. A my vám k tomu přidáme doručení domů zdarma.

Pokud dáváte přednost osobnímu výběru zboží, rádi vás přivítáme v některé z našich prodejen.

váš tým VICTORY nožířství

Pozn.: Tato akce platí od 12:00 20. 8. 2018 do 23:59 22. 8. 2018 a vztahuje se na dopravu prostřednictvím přepravní společnosti GLS v rámci celé ČR pro všechny objednávky od 300 Kč.

https://www.nuz.cz/eshop/vyrobce/victorinox/by,specialni_produkt
... a to vše nařízením Evropské hnůjblije :-)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Původně OH Forester...

Dušan vložil tyto přílohy:
IMG_4223.JPG.jpg
IMG_4224.JPG.jpg
IMG_4226.JPG.jpg

Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/18/2009
Dneska nalehko.

Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/22/2018
Prosel jsem si forum a majitelům sekam uznání. Mam prosbu - potrebuji opravit svuj stary Wenger delemont 130 a to poškozenou strenku. Poradí mi někdo někoho v Praglu a nebo okoli?

Spidy vložil tyto přílohy:
710867_b6936156_33fb_4eb3_8bd9_ec101ce57ba1.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Kupil som si (skôr ako zberateľ, nie na reálne použitie) Swiss Card Lite.

Asi najhorší výrobok od Victorinoxu, aký som mal v ruke. Teda brať ho za katalógovú cenu, okamžite ho vrátim. Evil

Nožíček je tak maximálne na rozrezanie obálky - ale s tým som počítal.
Šrobováčiky ... škoda reči, ale s tým som počítal tiež.

Čo je ale vyslovene VEĽKÁ HANBA, to je svetielko!!! KO KO KO

Mám červenú verziu a aj muška svetluška mu dá poriadne na frak! V dobe, keď kdejaký tupý mobil urobí 80 lumenov, je toto výsmech zákazníkom!!! Beating Beating
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/1/2013
A co to bude za sklamanie az zistis, ze s tym spendlikom co tam pribaluju si neusises oblek, s perom nenapises 400 strankovy roman, noznicky nepouzijes ucinne vo svojom IFAK sete na strihanie rifloviny a s tym mini pravitkom si neodmeries obvod Zemegule...

Az si kupis mobil, ktorym si rozrezes obalku, postrihas papier, vytiahnes triesku z prsta, bude mat lupu, pero a plochy a krizovy srobovak v dvoch velkostiach, za 30,- Eur tak sa mi prosim ozvi.
Ja tu kartu nosim v penazenke uz 7 rokov a vzdy mi pomohla ked nebolo nic lepsie po ruke. Bolo to sice provizorium ale lepsie ako nic. Svetlo (tu malu LED diodu, od ktorej ocakavas 80 lumenov!) som zatial nepotreboval-az ho budem niekedy ozaj potrebovat tak to bude asi dost velky pruser a budem vdacny aj za tu utrapenu "musku svetlusku".
Posláno:

Pokročilý
Tak takým kreténom ako ty, sa tu rozhodne nebudem zapodievať. Lebo tvojim najväčším koníčkom je rýpať do mojich príspevkov.
A kúpil som v podstate nový Swisschamp za 33,-eur. ešte nemal ani odihlenú pílku. Laugh
zb.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/22/2005
Svajciar napsal:
Kupil som si (skôr ako zberateľ, nie na reálne použitie) Swiss Card Lite.

Asi najhorší výrobok od Victorinoxu, aký som mal v ruke.

Ahoj, to je mi lito. Ja mam taky Swiss card - bez svetylka, ale s nuzkami a je to jeden z nejlepsich vyrobku :) nuzky jsou normalne plnohodnoste, uz jsem s nimi nekolikrat strihal zatrzeny nehet, naplast a podobne. Kdyz jdes na vylet s detmi, tak se to hodi. Nozik? pouzil jsem ho na oloupani ovoce, kdyz nebyl po ruce lepsi nozik. Pilnik se sroubovakem je super stouratko a pinzeta me zachranila uz jenou pred klistetem. Pero jsem jeste nepouzil, to je fakt, ale jinak uz kazdou cast. Mam tu kartu ve sve miniaturni lekarnicce v batohu, hlavne kvuli nuzkam, a jsem fakt rad, ze to mam. Mam teda uz druhou - tu prvni mi zabavila manzelka do vetsi cestovni lekarnicky :D
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/22/2008
Já swiss kartu viděl a líbila se mi .. ale nelíbila se mi její cena. Takže jsem si koupil za asi dva dolary její náhradu. Viz foto. .. maximální spokojenost.
Není to teda úplně přesně ta co mám .. ale pro ilustraci.

Milan - Chip vložil tyto přílohy:
karta.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/1/2012
Mám SwissCard Classic niekoľko rokov a som s ňou veľmi spokojný. V "núdzi" vždy pomohla. Všetko plne funkčné, vrátane pinzety, od ktorej som to moc neočakával. Jediné čo nezvyknem používať je špendlík (nikdy som ho nepotreboval). Dokonca jednu SwissCard Classic našla aj moja manželka pod stromčekom a i keď to nie je darček, ktorý väčšina žien ocení, po čase užívania (nosí ju stále v peňaženke) ju ocenila aj manželka.
Posláno:

Pokročilý
Aby som upresnil svoju nespokojnosť.
Je mi jasné, že SC je núdzová záležitosť. Na pero, pinzetu, špendlík som zvyknutý z X ďalších nožov. Sklamali ma nožničky, s ktorými sa mi strihá horšie ako s najmenšími 58 mm modelmi. Detto nožík.

Ako núdzovku som ako prívesok na kľúče dlhé roky používal Classic. Pred pár týždňami som ale prešiel na Ambasador a som absolútne spokojný. 74 mm čepeľ je už vhodná na bežné používanie. V peňaženke nosím ultratenký 84 mm Secretary.

Karta ma zaujímala ako niečo, pre mňa nové.
A ako LED maniak som HLBOKO rozčarovaný z toho svetielka.
Ako som uviedol pred časom v inom vlákne, prívesky na kľúče majú dnes bežne cez 300 lumenov. V KPZ nosím v lete baterku na li ion 14500-vku, po výmene LEDky cez 500 lumenov a v zime baterku s li ion 18650 s cca 630 lumenmi. Ale dnes už sa taká dá kúpiť za 20 eur a má cez 1000 lumenov.
Etalón minisvietidiel iTP 03 EOS má v najslabšom móde 1,8 lumenu ale oproti SwissCard je to navádzací reflektor pre pristávanie lietadiel.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
Mám čiernu SwissCard lite už 7 rokov, nosím ju v peňaženke. Použil som ju veľakrát.
Výborný pomocník v núdzových situáciách. Chcel som červenú, poslali mi omylom čiernu.
Minulý rok som si teda kúpil aj červenú.

Súhlasím s názorom Hrantiska... asi som podľa Švajčiara tiež kretén.

jeden citát nakoniec:
Hlúpemu človeku najviac prospieva, keď mlčí. Keby to však vedel, nebol by už hlúpy.

cykloturista vložil tyto přílohy:
2011_08_25_SwissCardLite_0.7300.T__25_.jpg.jpg
2011_08_25_SwissCardLite_0.7300.T__33_.jpg.jpg
2011_08_26_SwissCardLite_0.7300.T__17_.jpg.jpg
2017_09_13_Victorinox_red_card__2_.JPG.jpg
2017_09_13_Victorinox_red_card__4_.JPG.jpg
2017_09_13_Victorinox_red_card__9_.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Viem, že si traumatizovaný keď niekto upozorní na nezrovnalosti, ba až nezmysli, ktorými sem občas prispievaš. Ale asi nie som jediný, koho jedinou zálubou je "rýpať do tvojich príspevkov", keďže ty očividne strácaš sebakontrolu dosť často. Odporúčam si otvoriť tvoj profil a zobraziť všetky príspevky - krásna ukážka asertivity Applause

Zaujalo ma ale niečo iné:
Svajciar napsal:
A ako LED maniak som HLBOKO rozčarovaný z toho svetielka.

Spomínaš tu svietidlá s bateriami Li ion 14500, 18650 atď.
500, 630, 1000 lumenov...
"Etalón minisvietidiel iTP 03 EOS" je napájaný batériou AAA.
AAA, AA, 18650, to sú všetko vyslovene peňaženkové formáty batérií, všakže?
Pre porovnanie som odfotil zopár batérií, ktoré si vymenoval alebo, ktoré sa dnes bežne používajú v EDC svietidlách. Úplne v pravo je batéria použitá v SwissCard.
Žiadna z tebou spomínaných batérií sa nezmestí do kreditkového formátu. Žiadny z blbých telefónov s 80 lumenmi, ktoré spomínaš, sa nezmestí do kreditkového formátu.
Tak prečo toto všetko uvádzaš ako argument v debate o SwissCard, ktorá je kreditkového formátu?
Ľudia, ktorí tSwissCard (jej klony) používajú sú s ňou spokojní. Ty píšeš, že si si ju kúpil ako "zberateľ, nie na reálne použitie" ale aj tak všetko si skritizoval.Takže aká je vlastne hodnota tohto tvojho názoru, hm?

hrantisko vložil tyto přílohy:
20180824_192540.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Ešte že si si stihol všetko naštudovať. A ty tuším študuješ aj môj profil... potom ma analyzuješ...Applause . Aká to česť mrGreen Asi si začnem budovať kult osobnosti, keď mám takých verných fanúšikov.

Tak si si aj mohol pozrieť, že tá AAAčková iTP má na najslabší režim 50 hodinovú výdrž. To od karty asi nikto neočakáva. Zato od nej asi veľa ľudí očakáva, že keď im v noci niečo spadne na zem, dokáže na tú zem dosvietiť. A táto to nedokáže, možno tak na kľúč do zámku, aj to asi moc nie.
Dokonce aj tie dvojšošovicové baterky na 91 mm modeloch sú slabšie, ako reklamné svietidielko z plastu za 50 centov v porovnateľnej veľkosti.

Už dlho tvrdím, že univerzálne veci nefungujú, s výnimkou švajčiarskeho noža.

Ale pri nožoch sa zase toľko nedeje. Tam dokážu fanúšikovia odpustiť.
(aj keď už napr. recenzia Mr. Matejku pri porovnaní Victorinoxov a Ruike .... to už je hodená rukavica).

Zato v LED svietidlách sa za posledných 5-6 rokov zdvojnásobili výkony. A v Ibachu snívajú stále svoj sen... potom tu zase budú kecy, že sa kupukú čínske šmejdy.... no ale ten čiňan na sebe maká. Ruike a Fénix je jedna firma, pričom Fénix je ŠPIČKA v LED baterkách. No necháme sa prekvapiť, čo vymyslia. Lebo Fénix nekopíruje, ten JE kopírovaný.

PS: Cykloturista - zaraď sa kde chceš. Tvoj príspevok som nikdy nekomentoval, ako môj večný rýpal Hrantisko.
Posláno:

Pokročilý
Stale si nenapisal ako chces dostat aspon tych 80 lumenov zo svietidla v kreditkovom formate...
Co tak prestat kopat nozickami a radsej sa chytit za nos, ze si napisal uplny nezmysel a porovnaval vykon plnohodnotneho svietidla s tuzkovou bateriou a vykonom minibaterecky v SwissCard?

A studovat ta nemusim - ta poznamka k tvojmu profilu bola pre tych, ktory s tebou este nemali skusenost. Ty co uz mali tu cest, tak im urcite ostali v pamati tvoje velkohube vyhlasenia postavene na vode. Kupil som si SwissCard, nepouzivam ju ale je uplne hrozna. Mal som jeden multitool od Leathermanu ale hodnotim cele produktove portfolio napriec vsetkymi modelmi a rocnikmi. Ak si spominam, mal si nejake mesiaske reci aj v topicu o Spydercu.
Proste mas pocit, ze si na vsetko a vsetkych vyzral a ostatni su blbci- ci uz vyrobcovia alebo zakaznici co ich produkty kupuju.
Posláno:

Pokročilý
Ja nekopem. Len som vyjadril svoj názor ako človeka, ktorý má rád aj LED svietidlá, aj Victorinoxy.

Chcel som odfotiť svetelný kužel z SC a z mini LEDky napájanej šočovičkou. Naživo nepopísateľný rozdiel, ale bohužiaľ elektronika výrazne zvyšuje intenzitu červenej farby LEDky zo SC oproti bielej.

Keby som mal teda SC vytuniť, obetoval by som aj tak miniatúrnu lupu a použil väčšiu šošovicu. A malo by to tak 10 -20 lumenov, nie 0,1 ako teraz.

Alebo stačí použiť inú batériu ako CR 1025 - napr. CR 1225 a prepracovať systém pritlačenia kontaktu o batériu. A samozrejme investovať o cca 2 centy viac - do lepšej LEDky.

Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/14/2014
Já teda mám na svícení baterku a na řezání nůž. Swisscard je pro mě drahá zbytečnost, ale proti gustu žádný dišputát. Já si udělal radost, dost dlouho jsem pokukoval po Rangergripu 55, tak jsem si ho konečně pořídil. A ještě jsem měl nutkání, že potřebuji menšího Huntsmana, takže teď má dušička s Victorinoxy zase pokojHappy.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/25/2015
Zdravím všetkých nožomilov! Dostal sa ku mne tento švajčiar. Chcel by som vedieť, v ktorých rokoch sa asi vyrábal. Viem, že v tomto vlákne sú kdesi obrázky z ktorých sa dá určiť obdobie podľa razenia na rikasse, ale neviem to nájsť. Vedel by niekto poradiť?

wildfire vložil tyto přílohy:
IMG_20180826_121424.jpg.jpg
IMG_20180826_121439.jpg.jpg
IMG_20180826_121612.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum