ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Hodinky Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/3/2013
Podkozak napsal:
A to je i možné, jednou jsem je nechal s klíčem od pokoje na dovoleny v jedny tašce a ten klíč měl magnetický přívěsek. Co s tim?

Koupit demagnetizér Happy
Dokud dejchám doufám
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/7/2018
Laugh díky za tip
Sovy nejsou tím, čím se zdají být ....
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2018
Taky by mohl být chycený vlásek.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 5/4/2010
Podkozak napsal:
Nazdar Chlapi,
potřeboval bych poradit nějaké slušné hodinářství na seřízení automatů.
Mám SEIKO Orange Monster, ale nějak moc rychle pospíchají. Dají hoďku i za pětačtyřicet minut :(
Chci je poslat do světa a něchci aby dělali novému majiteli neplechu.
V Berouně, kde jsem, si řekli v Hodinářství 2.500,- jen za to že je otevřou a možná seřídí. Tak jsem se na patě otočil a šel ....
Neví někdo z vás někoho šikovného a fér ze středních čech, Prahy nebo Plzně?
Díky moc za tip a radu ...

Dobré zkušenosti mám s Hodinářstvím Vyšehrad. Chlapi jsou féroví a demagnetizaci i regulaci by ti snad udělali na počkání, ale pokud by bylo třeba něco víc, mají poměrně narváno a čekací lhůty jsou dlouhé.

Taky jsem slyšel skvělé reference na nedávno otevřené Pražské hodinářství, i když osobní zkušenost nemám. Seika dělají v jednom kuse (nejen opravy, ale i tuning a přestavby) takže to jistě nebude problém Happy

Jinak velký palec nahoru za oranžové Monstery Ok - v oranžové mám první generaci (ref. SKX781) a jsou pravidelně v rotaci. Skvělé tooly; chce se mi skoro říct, že jsou tak ošklivé, až jsou krásné - a v téhle barvě obzvlášť Admire
Posláno:

Pozorovatel
Díky moc za tipy, určitě některé vyzkouším. Mám taky první generaci a zaujala mě právě ta jejich jinakost a jednoduchost. Asi si ten prodej ještě rozmyslím, zase jsem se do nich nějak zakoukal :) Ještě jednou díky
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/22/2016
Staršie protreky, ktoré som zachránil pred smrťou.

mamator vložil tyto přílohy:
C06BBD26_7FA5_48F9_9123_98A3B93CE6EC.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2015
Podkozak napsal:
Laugh díky za tip

To ale nie je až taký blbý tip. Demagnetizér nestojí až tak veľa, odhadom 10-15 eur.

Mal som podobný problém staré mechanické Timexy made in GB išli veľmi rýchlo, podozrenie padlo na zmagnetizovanie. Demagnetizér som len tak z roztopaše kupovať nechcel. Zašiel som do hogo-fogo hodinárstva na pešej zóne, Rolex, Tag Heuer atď. Reku, robíte servis hodiniek? Že záleží na tom, akých. Vravím, mám staré timexy a myslím že sú zmagnetizované. Distingvovaná a navoňaná pani ich švihla do demagnetizátora (trvá to len sekundičku) s úsmevom mi ich vrátila a keď som sa pýtal, čo som dlžný, len mávla rukou, že to je oukej.
Abstinujúci nožoholik
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/20/2009
Přesně tak. Ta obyčejná modrá krabička mě stála snad 8 dolarů, cesta zadarmo a už asi dva roky je v šuplíku. Podle mého názoru mít mechanické hodinky a nemít vlastní demagnetizér v dnešním přemagnetizovaném světě je na nervy. A pozor na to, že hodinky se skleněným dýnkem toho stran magnetismu snesou výrazně méně než celoplechová klasika.
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006

Ahoj,

Předpokládám, že ti jde o spolehlivost, funkčnost, kovové pouzdro, tritium, safír sklo a Swiss strojek.
Pokud nejdu s křížkem po funusu, tak jsem před cca 3mi lety řešil to samé.
Traser a Luminox s cenami spadli že stromů na hlavu.
Večer ti sem vložím fotku a přidám 3 roky zkušeností s modelem, který je co do vzhledu a funkčnosti stejný. Podotýkám, že jsem cca 3 měsíce zpět měnil origo baterii a hodinář mi potvrdil Swiss stroj, se kterým se výrobce kasá. Já sám mám svoje, černé a stříbrné. Partnerka také jedny, stejný model. Přesnost od letního do zimního času cca 15s. u všech 3 kusů.

Mat
Posláno:

Pozorovatel
Ctihor napsal:
Podkozak napsal:
Laugh díky za tip

To ale nie je až taký blbý tip. Demagnetizér nestojí až tak veľa, odhadom 10-15 eur.

Mal som podobný problém staré mechanické Timexy made in GB išli veľmi rýchlo, podozrenie padlo na zmagnetizovanie. Demagnetizér som len tak z roztopaše kupovať nechcel. Zašiel som do hogo-fogo hodinárstva na pešej zóne, Rolex, Tag Heuer atď. Reku, robíte servis hodiniek? Že záleží na tom, akých. Vravím, mám staré timexy a myslím že sú zmagnetizované. Distingvovaná a navoňaná pani ich švihla do demagnetizátora (trvá to len sekundičku) s úsmevom mi ich vrátila a keď som sa pýtal, čo som dlžný, len mávla rukou, že to je oukej.

Tak jo, přesvědčili jste mě Happy
Objednáno z AliExpressu za 6,60$ tak jsem zvědav, pak dám reference.
Ještě jednou díky všem
Mat
Posláno:

Štamgast
WuDan - tady máš ty moje. Cenově vychází kolem 80 dolarů. Mohu porovnávat s Trasery, které jsem měl 2. Nechal jsem si jen Super sporty. Tritium svítí jako jakékoliv jiné (srovnávám s trasery a Vostok Anchar) Safír tam je, kovový tah nemusí každému sedět, taky bych asi raději textil, ale mě to nepřekáží/nevadí.
Na 12 oranžová, jinak mám zbytek v modrém tritiu

Mat vložil tyto přílohy:
IMG_3396.JPG.jpg
IMG_3397.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
Mat napsal:
WuDan - tady máš ty moje. Cenově vychází kolem 80 dolarů. Mohu porovnávat s Trasery, které jsem měl 2. Nechal jsem si jen Super sporty. Tritium svítí jako jakékoliv jiné (srovnávám s trasery a Vostok Anchar) Safír tam je, kovový tah nemusí každému sedět, taky bych asi raději textil, ale mě to nepřekáží/nevadí.
Na 12 oranžová, jinak mám zbytek v modrém tritiu

AHOJ
DÍK
ODKUD JE MÁŠ? Happy
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Mat
Posláno:

Štamgast
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
Já bych se jenom trochu bál u hodinek za 80 dolarů toho tritia.
Přeci jenom to je radioaktivní materiál.
Vesměs všechny hodinky které mají tritiové trubice projdou přes firmu mb-microtec, tedy mb-microtec dodává trubice. Jak je to u čínských hodinek nevím, ale asi bych to na ruce nosit nechtěl.

https://www.mbmicrotec.com/
Mat
Posláno:

Štamgast
janm napsal:
Já bych se jenom trochu bál u hodinek za 80 dolarů toho tritia.
Přeci jenom to je radioaktivní materiál.
Vesměs všechny hodinky které mají tritiové trubice projdou přes firmu mb-microtec, tedy mb- microtec dodává trubice. Jak je to u čínských hodinek nevím, ale asi bych to na ruce nosit nechtěl.

https://www.mbmicrotec.com/

Ono těch výrobců tritiových kapsulí do hodinek vážně moc není. Potažmo, nosím ruské Vostoky Happy mám se bát taky? Otázkou je, jestli je to vůbec měřitelné záření....nicméně, já je mám a neměnil bych. Tritium je dnes na ledasčems. Nožíři jej občas dají do ručky nože (jídlo) jsou na zbraních (hledí a mucha), v hodinkách kdejakého výrobce... A pak jdeš k doktorovy na rentgen....a neřešíš to.
Posláno:

Pokročilý
tritium v kapslích z důvěryhodného zdroje je prakticky nezávadné
tritium nátěr je zakázaný a už se nepoužívá, protože je radioaktivní, takže olizovat budík po babičce se nedoporučuje :)

prodávat cokoli s tritierm v česku není opravdu sranda (legislativa) a pokud se to dá ledabyle koupit na aliexpersu tak to není sranda na druhou
Mat
Posláno:

Štamgast
V pořádku, respektuji tvůj názor. Nemáš důvěru, tedy nekuj.
Posláno:

Pokročilý
ano, nemám důvěru, stačí pohledat na zahraničních hodinkových fórech co dělá dozimetr při kontaktu s tritiovým nátěrem, ale určitě od toho nikoho nezrazuji, je to každého věc
Mat
Posláno:

Štamgast
tritiový nátěr bych chápal. Zde je tritium uzavřeno ve skleněné kapsuli. A to vše je pod sklem a kovem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
To mne naťuklo a zkusím v práci změřit moje Luminoxy.
Nejsem odborník ale pokud si vybavuji tak tritium je "neškodné" na běžné použití a izoluje je ho již nějakých 4-5mm vzduchu.Muselo by se vyloženě sníst aby se dalo mluvit o nějakém účinku na lidský organismus.Laicky vše řečeno teda😉
Ale možná jsem ve škole nebo na školení nedával pozor🙂.
Pro tu prdel změřím hodinky a dam sem vysledek.
Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum