ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 5/30/2015
Cekal jsem reakci typu co jsi ..... ....... blabla pro vlast. Pochopit slovo zoldak je v slovniku.Nemusim nikomu nic dokazovat.A hlavne ne zde.Pripomnel jsem vzpominkovy den,ktery patri tem co bojovali za svobodu v obou svetovich valkach.A ne pro blaho kapitalisticke masinerie,se smlouvou a s povinnostmi.
Klidne si tu pis o tom,ze jsem neco.Ja mam svedomi ciste.Nepisu nikomu urazky na cizi zed.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
paráda

Wotan vložil tyto přílohy:
giphy.gif.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/9/2014
LIKAN 1975 napsal:
Cekal jsem reakci typu co jsi ..... ....... blabla pro vlast. Pochopit slovo zoldak je v slovniku.Nemusim nikomu nic dokazovat.A hlavne ne zde.Pripomnel jsem vzpominkovy den,ktery patri tem co bojovali za svobodu v obou svetovich valkach.A ne pro blaho kapitalisticke masinerie,se smlouvou a s povinnostmi.
Klidne si tu pis o tom,ze jsem neco.Ja mam svedomi ciste.Nepisu nikomu urazky na cizi zed.

Schovávat se za slovník je jako se chovat za cizí záda, když nemám odvahu na vlastní argument. Škoda čekal jsem, že se zmýlím a ukážeš, že jsi chlap "s koulema", ale takové čekání by bylo marné.

K státnímu pohřbu, ten vládě navrhuje ministr daného resortu. Proč tak činí jen ministr obrany a ne i ministr vnitra, pod kterého spadají kluci od hasičů a policie je otázka pro voliče ČSSD, která tento resort dlouhodobě obsazuje...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/17/2011

Taky znám osobně pár kluku co byli/jsou na misích. Kdysi jsem s Duklou a se speciály vojáky a policisty trochu pracoval. Dokonce i s jednotkou amerických rangers jsem chvilku pracoval.... a ty Češi co znám se klidně přiznaj že je tam žene smysl pro dobrodružství, adrenalin, peníze...nikdo z těch s kterými jsem já přišel do styku se neschovává za fráze typu smysl pro čest, obrana vlasti atd. To si první KEMPO!!
PŘÍTEL je ten, kterému když povíš: "Někoho jsem zabil!" Odpoví: "Kde ho zakopem?"
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Kluci, zkuste si místo toho dohadování o svých pravdách něco poslechnout.

https://www.youtube.com/watch?v=0rAMkJXEf2Y

Tahle písnička popisuje, aspoň pro mě, jednu smutnou pravdu: je to vždycky o zájmech těch mocných a oběti jsou na obou stranách.

Zdenek
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
zdálky proti slunci jsem si říkal, co je na tom autě divnýho ... ale to je přesně to místo, kam bych si nedal ani bedýnku od banánů Shocked

Chloupek vložil tyto přílohy:
P1120159.JPG.jpg

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008

Sidney vložil tyto přílohy:
náhrobní_kameny.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
coll napsal:

Taky znám osobně pár kluku co byli/jsou na misích. Kdysi jsem s Duklou a se speciály vojáky a policisty trochu pracoval. Dokonce i s jednotkou amerických rangers jsem chvilku pracoval.... a ty Češi co znám se klidně přiznaj že je tam žene smysl pro dobrodružství, adrenalin, peníze...nikdo z těch s kterými jsem já přišel do styku se neschovává za fráze typu smysl pro čest, obrana vlasti atd. To si první KEMPO!!

Tak já myslím, že pro nás, co jsme se nažrali Martinské husy spláchli to pivkem a čučíme na Knife je důležitý, že je tam něco žene a střílí se tak jinde než u nás za barákem a ty funusy nejsou naše neeee ???????

A pro Linkan, s tím blahem kapitalistický mašinérie, to jsi mě tedy dostal, že někdo, kdo dokáže obsluhovat klávesnici a odeslat příspěvek vyplodí tohle bych tedy nevěřil ....

Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Zkuste si přečíst,treba,"Zpověď lovce ekonomik"...
Má to nějaké mušky,ale obrázek si člověk udělá.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Na druhou stranu můžete prubnout knihu "Americký sniper"
Vydržel jsem cca 1/4 knihy,a pochopil jsem,tuším,Wildeův citát,že: "Vlastenectví je nejubožejší ctnost na světě."
Nebo tak nějak...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/17/2007
Fix napsal:
jan03 napsal:
psycho Mat by nebyl???Happy

ten teprve studuje ...

OK, ještě je čas navýšit zásoby PB Happy
Pokud mi chcete cokoli napsat, pište mi prosím maily, na PM nemusím hned (nebo vůbec) reagovat. Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
Jardah napsal:

..."Taky znám osobně pár kluku co byli/jsou na misích. Kdysi jsem s Duklou a se speciály vojáky a policisty trochu pracoval. Dokonce i s jednotkou amerických rangers jsem chvilku pracoval.... a ty Češi co znám se klidně přiznaj že je tam žene smysl pro dobrodružství, adrenalin, peníze...nikdo z těch s kterými jsem já přišel do styku se neschovává za fráze typu smysl pro čest, obrana vlasti atd. To si první KEMPO!!"... Ok

Pár skutečností:

- vojáci AČR jsou státní zaměstnanci, příslušníci ozbrojené síly, profesionální vojáci z povolání a dobře vědí, že mohou být nasazeni i mimo území ČR, protože ČR je členem NATO;

- ptám se:
proč je ČR členem NATO? K čemu nám to je? Co nám to přináší? Po roce 1989, po zrušení Varšavské smlouvy politici deklarovali, že naše země již nikdy nebude členem žádného vojenského paktu. Nestalo se tak.

Ptám se:
proč naše země nemůže být neutrální, jako třeba s námi velikostí a počtem obyvatel srovnatelné Rakousko? A nemusím a nechci slyšet ty kecy o nutnosti kolektivní ochrany, o ochraně před mezinárodním terorismem apod;

- při zrušení Varšavské smlouvy bylo deklarováno, že se NATO nebude rozšiřovat. Nestalo se tak, naopak, NATO se rozšiřuje.

Ptám se: Proč? Z jakého důvodu? Proti komu?

- ad naši vojáci padlí v poslední době v Afghánistánu:

Ano, je mi líto mladých životů, ale ti kluci věděli, do čeho jdou a jaké to může mít následky...

Ptám se:

K čemu jsou naši vojáci v Afghánistánu? Co z toho máme? Co nám to přináší? A nemusím a nechci slyšet ty kecy o ochraně před mezinárodním terorismem apod. Podle mne by bylo mnohem užitečnější, kdyby naši vojáci byli nasazeni doma, v ČR, například při ochraně hranic v souvislosti s přílivem nelegálních migrantů.

Tak, a teď mne grilujte a kamenujte za projevený názor...

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
[quote=Chloupek]zdálky proti slunci jsem si říkal, co je na tom autě divnýho ... ale to je přesně to místo, kam bych si nedal ani bedýnku od banánů
The wheels got legs Laugh .
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Pokojne smer akým sa ľudstvo jedného dňa najskôr bude uberať: https://www.csfd.cz/film/414179-patient-zero/komentare/ . Len sa toho nedožiť...
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/16/2009
[quote=Sidney]Kluci, zkuste si místo toho dohadování o svých pravdách něco poslechnout.

https://www.youtube.com/watch?v=0rAMkJXEf2Y

To co Zdenku nabízíš...je štěstí že to ještě někdo nesmazal a nezablokoval...zkuste si najít Koubkovu písničku Ulice. Ta se už nedá /mě se to alespoň nepovedlo/ najít Co jsem našel je text. Tak ti co jí znají si můžou melodii při čtení vybavit...... A mizí i jiná videa s nahrávkama co "nejou vhod".. Třeba "Církevní tatíci"...knihy z knihoven....Úmysl se ale dokázat nedá....

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/11/2007
Co se týče naší armády souhlasím s názorem člena rak nožomil a obdobně smyšlejícich. Nechápu proč se montujeme do NATO a jiných pochybných spolků. Nikdy nám nikdo nepomohl a ani nepomůže, jsme malá země a pro ostatní by bylo nejlepší, kdybychom připadli k jinému státu, což už v historii bylo. Kecy o vlastenectví jsou v poslední době moc populární, ale mě by zajímalo co hájíme za vlastenectví v Afghánistánu. Jednou profesionální voják je ať se nám to líbí nebo ne žoldák a je jedno jestli ho platí stát a nebo někdo jiný. Děla svou práci za peníze a musí počítat stim že bude nasazen v boji a může zemřít. Znám dost lidí co se účastnili misí a žádný znich to nedělal pro vlastenectví. Jediní vlastenci jsou partyzáni, ale i tam je to s velkým otazníkem jak to vlastenectví vlastně myslí.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Zdarec Raku, nebudu Tě kamenovat za projevený názor je Tvoje věc čemu věříš, že nevidíš smysl našeho členství v NATO je taky Tvoje věc a tady Tě asi nepřesvědčím, Tvoje názory jsou celkem konzistentní .........a vyjadřují asi jak pracuješ s psaným slovem a informacemi .......

Tak si jen oprav, kdo psal, že pracoval s Duklou, vojákama atd......... ať nevkládáš věty do úst někomu jinému.

Vlastně jsem se zapojil do debaty jen proto, že mi přišlo dost ubohý otírat se o lidi co jsou mrtvý a nemůžou tak místním hrdinům nakopat prdel osobně.

Debata o tom kdo má a nemá mít nárok na státní pohřeb je podle mne debata o politice a to sem zaplať Pán Bůh nepatří, jinak se tady v těch sračkách utopíme.

Pro Muscatel : dík za doporučení na Lovce ekonomik jsem kouk co je to zač,
knížka se doprodává za 29 korun a jedinou oabsáhlejší recenzi ( velký potlesk) jsem našel na Parlamentních listech, je pravda, že jsem zas tak kór dlouho nehledal......
Autor nejdřív vydělával asi docela velký peníze jako jeden dle jeho slov z “lovců ekonomik”,
pak to zalomil a vydělal možná ještě větší prachy tím, že osobně v kapitalistickým systému zpeněžil informace, které získal v předchozím zaměstnání........ no a teď ještě jezdí přednášet po Latinský Americe, Rusku, Číně..... jak relevantně informace poskládal nevím, každopádně uctívačům chem trails a lovců amfor se to asi líbí.

Jarda

Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/23/2015
Asi bych byl velmi opatrný nazývat příslušníky pravidelné armády jako žoldáky, nepřijde mi to vůči nim úplně fair. Dokonce ani francouzská Cizinecká legie tak nebyla v její domovině vnímána. Z mého pohledu se dnes termín žoldák-žoldnéř poněkud významově posunul (oproti třeba středověku) a hodí se tak na soukromé armády či agentury zajišťující "pořádek" v neklidných oblastech.

Od sametu už uplynulo téměř 30 let, takže tehdejší plamenná prohlášení o naší budoucí orientaci tak trochu vzala zasvé.
Jsme prostě suverénní stát, který díky své politické orientaci má určité závazky a tedy i "povinnost" se podílet na vojenských operacích paktu, jehož je členem. Poměrně dlouhou dobu byla naše účast spíše podpůrná (lékaři, logistika, chemici), nyní se posunula do nebezpečnějších oblastí i činností, takže je logicky spojena s vyššími riziky. Účast na misích je dobrovolná, vysoké riziko je finančně kompenzováno (podobně jako u rizikových činností v civilu).

Osobně nevidím žádný podstatný rozdíl mezi smrtí vojáka, hasiče, policisty nebo třeba záchranáře při výkonu svého povolání, přesto si myslím, že vojákům zemřelým mimo svou vlast tradiční pocta státního pohřbu patří. Vždy si ale vzpomenu na Krylovu písničku Neznámý vojín. Takže, nezáviďme jim to, není co...

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
pro Jardah:

Já jsem jen souhlasil s Tvým názorem, proto jsem citoval to, co jsi napsal Ty a přidal k tomu Ok

A pak jsem napsal svůj pohled na věc. Toť vše.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/9/2014
coll napsal:

Dobrá pohádka a teď tu o Babičce..

Ty a ti co Tě olajkovali jsou přesně ta sorta lodi, kteří jsou za kus chleba schopni prodat bratra. Když jsem byl venku, tak jsem asi žral písek se stejnými "blázny" jako jsem já. Ano, dostávali jsme příplatek za službu v zahraničí, který je tady mnoha lidem trnem v oku ( typická vlastnost průměrných Čechů) a těch, kteří by šli ven jen pro peníze bylo velmi málo. Venku se musíš spolehnout na kámoše co je vedle Tebe a další kámoš na Tebe, musíte si věřit a být přesvědčení, že úkol,který plníte má smysl a dáte do něj vše. Když se nedej bože kámošovi něco stane, 100% ví, že ho tam nikdo nenechá ležet, protože si pak rozdělíme jeho "žold" . To civil nikdy nepochopí. Možná jen ti, kteří si jako zákloši prošli HPz.

A k těm ideálům. Na štábu to mají možná jinak, sláva a čest výjimkám, ale u nás na šatně je na zdi pověšená vlajka, pro kterou umírali legionáři a vojáci v oboru válkách, muži i ženy v odboji, chlapi na misích v Zálivu, Bosně, Kosovu, Iráku a Afghánistánu. Všichni tihle měli nějaké ideály, byli hrdí na svou vlast. Hrdost a čest si za peníze nekoupíš, tu buď máš v sobě nebo ne.

BTW jak legionáři, tak vojáci WW2 na obou frontách dostávali pravidelně plat, jsou tedy i oni žoldáci Likane?

Už mne ani neurazí číst komentáře, kde nás označujete za žoldáky, už na to nebudu reagovat, pokud bych tak učinil, dostal bych se mezi vás, spodinu společnosti. A já chci jít životem se vztyčenou hlavou, tak jako opravdový chlap.

Uživatelé v tomto tématu
Guest, pohlava

Přechod na fórum