ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/11/2009
Byli jsme na výstavě dřevosoustružníků v Hodoníně. Krásný věci tam jsou, u některých jsem nechápal, jak vznikly. Dík St.Nicolausovi za tip na akci a na modrým ubrusu jsou jeho dílka Ok

vakovlk vložil tyto přílohy:
IMG_20200705_140945.jpg.jpg
IMG_20200705_140748.jpg.jpg
IMG_20200705_141047.jpg.jpg
IMG_20200705_141125.jpg.jpg
IMG_20200705_141217.jpg.jpg
IMG_20200705_141226.jpg.jpg
IMG_20200705_141250.jpg.jpg
IMG_20200705_141330.jpg.jpg
IMG_20200705_141444.jpg.jpg
IMG_20200705_141502.jpg.jpg
IMG_20200705_141817.jpg.jpg
IMG_20200705_142217.jpg.jpg

Za všechno si můžu sám
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Minule som pozeral nasledovné: https://www.csfd.cz/film/828325-sputnik/prehled/ a odporúčam Ok a to scifi (samozrejme okrem predátora a aliena) vôbec nemusím. Film dáva slovnému spojeniu nosiť skafander, celkom nový rozmer Laugh.
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Ta "dřevozpracující" výstava by měla být putovní po celé vlasti . Obzvlášť ty děravý věci - jak byla upnutá kudla - to mi nejde na rozum. A to jsem nepil grog a rum......
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/21/2019
Prosím vás kolegovia, vie mi niekto hneď z hlavy prezradiť obmedzenia týkajúce sa vreckových nožov v Dánsku? Ďakujem za reakcie. Ok
Cesta je cieľ.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/3/2013
Miloslav Zítek napsal:
Ta "dřevozpracující" výstava by měla být putovní po celé vlasti . Obzvlášť ty děravý věci - jak byla upnutá kudla - to mi nejde na rozum. A to jsem nepil grog a rum......

Mílo, ta kudla zpravidla upnutá není, drží se v ruce a je jen opřená o podpěru Happy
Na výstavu se také chystám. Chtěl jsem tam vzít i manželku, ale jak vidím ty fotky, tak ji asi nechám doma Laugh Moje dosavadní pokusy se s těmi mistrovskými kousky nedají srovnávat...
Posláno:

Začátečník
Připojený: 8/4/2017
Rumunec napsal:
Prosím vás kolegovia, vie mi niekto hneď z hlavy prezradiť obmedzenia týkajúce sa vreckových nožov v Dánsku? Ďakujem za reakcie. Ok

Kolega cestovatel tam v roce 2017 měl cestu a vzpomínám si na omezení délky čepele 12 cm. Pro jistotu jsem to kontroloval a opravdu to tak je. Od roku 2016 platí navíc zákon o tom, že člověk musí mít pro držení nože "pádný důvod/účel", ALE už může mít v návaznosti při sobě i jednoručně otevíratelný nůž s pojistkou SKORO libovolného typu.

https://www.retsinformation.dk/eli/lta/2016/376

Jeden tamní nožomil se vyjádřil takhle: https://everydaycarry.com/posts/15506/new-knife-law-in-denmark

Tohle je překlad zkráceného výkladu aktuální tamní legislativy dle webu skrblik.cz - odpovídá realitě popisované na dánských webech:
Dánsko se řadí v otázce nošení nožů někam mezi Německo a Rakousko.

Jejich pravidla nejsou tak přísná jako v Německu z hlediska přepravy ve vozidle – nože nemusí být v uzamčených schránkách, ale nesmějí být “po ruce” připraveny k okamžitému použití. Nože je vhodné vozit v kufru vozidla ještě v kufříku, tašce apod.

Na některých veřejně přístupných místech (koncerty, manifestace, kluby, školy atd.) je lepší u sebe žádný nůž nemít (ani ten povolený). V případě kontroly je dobré mít připraven pádný důvod, proč u sebe povolený nůž máte. V opačném případě hrozí tučná pokuta a v krajních případech i několikadenní vězení.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/21/2019
M4ST3RCUT0R napsal:
Rumunec napsal:

Kolega cestovatel tam v roce 2017 měl cestu a vzpomínám si na omezení délky čepele 12 cm. Pro jistotu jsem to kontroloval a opravdu to tak je. Od roku 2016 platí navíc zákon o tom, že člověk musí mít pro držení nože "pádný důvod/účel", ALE už může mít v návaznosti při sobě i jednoručně otevíratelný nůž s pojistkou SKORO libovolného typu.

Ďakujem ti veľmi pekne. Dotyčný ma na nôž pádny dôvod. Zabalovanie a rozbalovanie sklenárskych výrobkov v rámci ich prepravy. Nôž bude ude spĺňať tieto obmedzenia. Ďakujem ešte raz. Admire Ok
Cesta je cieľ.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 8/4/2017
Rádo se stalo. Sám se snažím být po právní stránce v obraze, hlavně kvůli svému cestování a balisongům - mimo jiné. Tahle problematika mě proto přirozeně nemine, i když přijde na "běžnější" kapesní nože.

Pokud jde o výkon Tebou popsané činnosti, neměl by být sebemenší problém. Jen si pro jistotu přeměřit délku čepele. Předpokládaje, že jde o oficiální záležitost, může být dotyčný naprosto klidný. Není to žádná novota a tamní oficíři s tím jsou již určitě dostatečně obeznámeni.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/13/2015
Milan Matějka v ruském provedení Happy

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/8/2012
Spíše Milena Matějkovová. Docela fajn děva, šikovná, mnoho toho nenamluví, ..Happy
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/13/2015
Vogysan napsal:
Spíše Milena Matějkovová. Docela fajn děva, šikovná, mnoho toho nenamluví, ..Happy

Jojo, jen tu sekeru drží jako holkaCool
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Tak tu máme nějaký neřád ………….. Nějaká ančaxx
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
vybavené, díky za echo Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Už som išiel písať že by sa patrilo ju/ho,poslať aj z jeho/jej horúcimi fotkami niekam,kde je naozaj horúco.Wink
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/13/2020

Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail".
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/25/2015
Všechno nejlepší všem Olgám a dozvěděl jsem se, že někteří jsou v práci, tak tímto je zdravím taky Happy

flug11 vložil tyto přílohy:
20200711_100312.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/13/2015
flug11 napsal:
Všechno nejlepší všem Olgám a dozvěděl jsem se, že někteří jsou v práci, tak tímto je zdravím taky Happy

Tchán říkával "Olina, všeho zlého příčina". Jednu měl doma a druhou jsem jsem si vzal.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Taký vtip Laugh.

Štefan vložil tyto přílohy:
taký_vtip.png.jpg

Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008

Sidney vložil tyto přílohy:
šváb.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/13/2015
Ahoj chlapi, asi to sem nepatří ale než to dám na bazoš, tak to nejdřív nabízím nožomilům. Soustruh střední velikosti, 1300 kg, 3 kW, rozměr 170 x 110 x 120 cm. Kdo má zájem, tak se ozvěte na mejla.
Dík, Jura
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum