ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Přístřešky Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/8/2008
myslíš hodně muziky za málo penězCool
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
Já si pořídil britskou celtu / přístřešek za směšných 195kč, k nezaplacení!
Jako přístřešek dostačující, má kolíky, šňůru ..lechce se skládá, jako přikrývka pro rybářský vercajch při přívaláku uplně super, navíc je dost pevná a britové deklarují že unese land rovera a 70cm nánosu hlíny jako střecha zákopu!

odkaz na prodejce
http://www.army-shop.cz/index.php?action=item&id=5149&prevaction=category&previd=24&prevstart=0
vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
zbytečně těžký..já tu plachtu pod kterou se vyspí tři lidi i s bagáží nacpu do kapsy od kalhot..a 1500 mi nepřijde za takovou věc moc..
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2008
chup napsal:
myslíš hodně muziky za málo penězCool

Hej.Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Želva
Pochváľ sa akú plachtu to máš.Surprised
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/23/2008
pro matějku: Prosím Tě jakou to používáš hamaku..jak je na té fotce s přístřeškem..já už dlouho sháním něco pohodlného a zároveň skladného..pokud znáš připiš i údaje o váze a sbalitelnosti, kde jsi to pořídil a samozřejmě za kolik..dik moc
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/17/2009
S velkým zájmem jsem pročetl celý thread a vidím, že plachta od Hannahu má řadu příznivců ! Koupil jsem si ji ve slevě za šest stovek, přežil pod ní Elefantentreffen a nedám na ni dopustit ! Lehounká, skladná, šikovný tvar ! Akorát jsem nedávno koupil i pořádně velkou hamaku s rozpěrkama, už mi není dvacet a pohodlí je pohodlí !Wink
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/11/2007
Jsem také majitelem plachty od Hannahu a mohu ji doporučit, testováno i v zimě.Postaven přístřešek a izolován sněhem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Otázečka. Koupil jsem si stan - iglu, dvouplášťový. Odpoledne byl šupec, do stanu nezatekla ani kapka, večer jsem šel chrnět, už nepršelo, ale ráno jsem se vzbudil a horní plášť byl ze spodu jedna kapka vedle druhý. Do místa pro spaní to nenateklo, ale jakmile jsem v "předsíňce" klepnul do horní plachty, snesl se z ní deštík kapek. To se to jako tak zapařilo????? To je normální? Byl to levnější stan z Gigasportu - žádnej zázrak... To dělaj všechny dvoupláště, že se v meziprostoru vystáží tolik vody?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/17/2009
Když je velký rozdíl teplot a vysoká vlhkost, na plachtě se toho vysráží spoustu ! Mimo jiné je to i jeden ze způsobů, jak za sucha přijít k vodě !Wink
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/11/2007
No já stany moc nemusím tak mé zkušenosti jsou malé,ale kamarád má stan a je na něm uděláná taková větrací klapka,podotýkám že je to stan na rodinné výlety pro šest osob.Jinak ta srážlivost je co jsem slyšel je většině stanů.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/1/2009
Určitě to není o dvouplášti, ale o změnách teploty a nasycenosti vzduchu vodou, které vedou za určitých podmínek k vysrážení vody. Měl jsi prostě smůlu - nebo štěstí ? na zajímavý přírodní jev Laugh

PS. párkrát jsem viděl ocelové svitky zabalené v igelitu ( není to podmínkou ) uskladněné v nevytápěném skladu (v zimě) po prudkém změně počasí (oteplení). Výsledek = totálně mokré jako když je necháš zmoknout....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
No tak to to vysvětluje, prostě jsem na to čučel - chvílema jsem byl naštvanej, že jsem si nekoupil ten dražší stan od Hannahu ale jen ten obyč z Gigáče mrGreen každopádně vody teda sakra dost. Naštěstí ten druhej plášť to nepustil, ale mít jednoplášť tak je to KO. Zlatá bivakovací plachta od Condora, tam to alespoň větrá Wink
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/8/2008
Tady ani tak nerozhoduje cena, ale režim. stačilo vrchní plachtu odvětrat a nerosila by. Buď tepelně izoluje jenom vnitřek a vrchní slouží jen proti dešti, nebo chceš tepelnou izolaci a v meziprostoru se sráží voda. Dvě vrstvy jsou aby ti sražená voda nepršela do spacáku. Dohledej si tropiko.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/14/2008
Ppetr napsal:
Otázečka. Koupil jsem si stan - iglu, dvouplášťový. Odpoledne byl šupec, do stanu nezatekla ani kapka, večer jsem šel chrnět, už nepršelo, ale ráno jsem se vzbudil a horní plášť byl ze spodu jedna kapka vedle druhý. Do místa pro spaní to nenateklo, ale jakmile jsem v "předsíňce" klepnul do horní plachty, snesl se z ní deštík kapek. To se to jako tak zapařilo????? To je normální? Byl to levnější stan z Gigasportu - žádnej zázrak... To dělaj všechny dvoupláště, že se v meziprostoru vystáží tolik vody?

To je normální, to dělá většina stanů. Pomůže jenom větrat, nebo již zmiňované odvětrávače. Sranda je, když je trochu větší zima a ráno máš ve stanu pěknou námrazu a můžeš loupat led.
Orel létá sám, vrabci v hejnu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2008
Cogito napsal:
.....Dvě vrstvy jsou aby ti sražená voda nepršela do spacáku. Dohledej si tropiko.

Akorát jsi mě předběhl Happy Ano, je to tak... Nové materiály jsou sice o hodně lehčí a skladnější než bavlněná celtovina ale celkem hodně "neprodyšné" a proto se (právě kvůli srážení vzdušné vlhkosti na vnitřní straně) začali šít tzv. dvouplášťové stany... (pomíjím důvod tepelné izolace) ...
Co se týká bivakovacích plachet. Mám plachtu od stejného výrobce jako Gero, nebo Želva... Je od fy Condor z Berouna... Myslím, že materiál je stejný nebo hodně podobný tomu, který má Matějka (díky za odpověď). Naše plachty mají tvar obdélníku. Já mám 2,4 m x 2,9 m. Pro jednoho naprostý luxus a ani dva pod ní nezmoknou když se trochu namáčknou (foto se psem).. A Maley Willie má rozměr 2,9 m x 3,5 m (foto s autem). Moje váží něco málo přes půl kila a vejde se -jak říká Želva- "do kapsy". V naší "trampské kotlině" je tahle plachta řešení od brzkého jara do pozdního podzimu úplně ideální....
Modrou stezku a suchou oblohu Laugh
W.

Willie vložil tyto přílohy:
Bivak_menší.JPG.jpg
Bivak_větší.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
S tím rosením ve stanu je to tak, jak píše Willie, odvětrávání pomáhá, ale většinou nestačí, já mám ráno orosenou vrstvu na vnitřní straně přístřešku i když spím v hamace a je zde relativně dost místa k odvětrání.Dokonce dělali výrodci stanů pokus, kdy postavili na noc dvouplášťový stan, prázdný, bez nocležníků a ráno, když ho otevřeli, byl také orosenýLaugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
kobra napsal:
pro matějku: Prosím Tě jakou to používáš hamaku..jak je na té fotce s přístřeškem..já už dlouho sháním něco pohodlného a zároveň skladného..pokud znáš připiš i údaje o váze a sbalitelnosti, kde jsi to pořídil a samozřejmě za kolik..dik moc
Najdi si www.batavia.cz, sekce hamaky.Je to výrobek australské firmy Ticket to the Moon.Materiál je padákovina, nosnost 160 kg, váha cca 400 gramů, cena okolo 800,- Kč (záleží, zda si necháš poslat, pokud zrovna bude).Grin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
To mi připomíná jak jsem byl kdysi s partičkou u kámoše Michala na chajdě na pijatice.Na zahradě jsme postavili stany,udělali ohník narazili soudek,ale nebylo moc tvrdýho,tak jsme se s kámošem Romanem vydali do 5km vzdálené hospody zakoupiti chlastu tuhého.Cestou zpět jsme jednu lahvinku zdegustovali,pravda kapku jsme se zdrželi-tma jak v pr...i všude klid v ohništi doutnalo jen pár uhlíků,tak jsme si vlezli taky do stanu.No a ráno?Probudili jsme se ve fóliovníku Michalova strejdy v okurkách.No byl z toho pojeb jako prase.Na pozemku stojí dvě chaty a zahrada je společná a tu Michalův strejc- vášnivý zahrádkář opečovává jako nejcennější klenot-přesně spočítaný jabka na stromech apod.-málem ho "jeblo".Od té doby tam nesmíme.A já si říkal že je v tom stanu nějak dusno a vlhko.red face
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2007
chlapi neblbnite, co vas to v pionierskych taboroch a u skautov neucili? sak ked do toho stromu trafi blesk tak sa v tych hamakach rovno usmazite mrGreen
sak to je cisty bleskozvod nee? Laugh
srandicky... tu som nasiel celkom pouzitelny model, len bohuzial momentalne vypredany
http://www.sport-outdoor.sk/hamak-trek-mates-expedition-p-657.html

"Treat the wilderness with respect: carry in only what you can carry out; leave only footprints, take only pictures"
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum