ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Cold Steel Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/12/2017
https://www.alza.cz/sport/cold-steel-tactical-wakizashi-machete-d5263579.htm#recenze

máte někdo toto?
používáte na větvě křoví atd?

díky za postřehy
rád bych to zkusil na pozemku na křovíčko jako je ostruží, maliní...

díky
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2018
Zdravím, nejsem vlastníkem přímo wakizashi ale mám tu menší tactical machete. A řekl bych, že je skvělá, nekácel jsem s ní přímo les Happy ale nějaký to křovíčko a pár větví. Na maliní bude skvělá. Aspoň mě se dobře drží a má i příjemně dlouhou rukojeť a je dostatečně tuhá. Dá se skvěle a celkem lehce nabrousit a nezaznamenal jsem žádné vylamování ostří a podobné věci. A za mě ještě plus, že ta mačeta hezky vypadá Happy . Pravda je, že tato je o kus delší ale to si myslím, že bude v pohodě. Obavy jestli se nebude vlnit a všelijak pružit bych měl možná až u katana machete, ale přeci jenom je to známá firma tak by to měli mít zmáknuté.
Tak jestli se ti líbí tak jdi do ní.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Další kúsok, ktorý by som si rád zadovážil: https://www.youtube.com/watch?v=62bcKsDMsck , síce len do vitríny, ale ono to aj reže: https://www.youtube.com/watch?v=BlZ00P-KuSs Ok .
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/7/2008
Tak som si kúpil na koštovku.Grin
Happy

Gofi vložil tyto přílohy:
IMG_20200325_124705.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/5/2005
K tomu wakizashi - keďže mám iba dobré skúsenosti so zatvarákmi, kúpil som si pár rokov dozadu mačetu Kukri od CS na také drobné roboty okolo domu.
Čo sa týka držania ostria, všetko OK, akurát pri jednej väčšej robote a trochu suchom dreve sa mi to kukri podarilo ohnúť.
So starou mačetou Tramontina som postváral kadečo a nikdy sa natrvalo neohla.
Verím ale že je to ojedinelý prípad ostatné výrobky tento problém nemajú.
Posláno:

Štamgast
Brat ako vojak bigoš, používa na vyčistenie terénu toto: https://www.coldsteel.com/bowie-machete-with-sheath.html . Síce sa otupí, no neohne. Potom chvíľka na kotúčovej brúske a je ako nová Ok .
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
nakonec jsem vzal CS 4Max Scout místo mačety Happy
tak dám šanci jemu, a letos na křovi hodím bobek nebo 4maxe
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2018
Třeba to tu už bylo, ale možná to bude někoho zajímat jak vypadá Kobun bez ručky.

Wolfes vložil tyto přílohy:
Kobun.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Ten Kobun mě mile překvapil Ok čekal jsem, že pod rukojetí bude víc zúžený. Taky jsem ho měl, pěkný nůž, ale pro moji ruku bohužel moc tenká rukojeť Sad
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Randy Marsh napsal:
Ten Kobun mě mile překvapil Ok čekal jsem, že pod rukojetí bude víc zúžený. Taky jsem ho měl, pěkný nůž, ale pro moji ruku bohužel moc tenká rukojeť Sad

Tu tenkost jsem vyřešik parakordem a teď jeto super Grin

Johny22 vložil tyto přílohy:
20200329_140908.jpg.jpg
20200329_140929.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Ok
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Štamgast
Mini dýka, ešte z japonskej produkcie Applause Applause. Vďaka Jano, robí mi veľkú radosť Ok .

Štefan vložil tyto přílohy:
Cold_Steel_Counter_Tac_II_front.jpg.jpg
Cold_Steel_Counter_Tac_II_back.jpg.jpg

Mea culpa, maxima...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Štefan napsal:
Mini dýka, ešte z japonskej produkcie Applause Applause. Vďaka Jano, robí mi veľkú radosť Ok .

Štefan keď budeš robiť také pekné fotky všetkých svojich nožov, tak to bude radosť pre oči, pekný kúsok Ok
Posláno:

Štamgast
Štefan keď budeš robiť také pekné fotky všetkých svojich nožov, tak to bude radosť pre oči, pekný kúsok Ok [/quote]

Ok, nachytal si ma Grin, fotky sú ešte pôvodného majiteľa. Samozrejme, ak takú možnosť mám, dám lepšie fotky, hold fotiť mobilom už dávno nie je žiadne terno Laugh .
Mea culpa, maxima...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
Ahoj, dneska jsem se stal majitelem SRK z SK5
Tyyývl.. Tak to je mazlíček, jako první jsem sundal černění a vykoukl na mě duťák. To bylo to nejhezčí překvapení. Ono to nebylo pod tím čerňením vůbec poznat. To řeže krásně, fakt mě mile překvapil. Zítra spolu jdeme na dva dny do lesa. Tak mu zkusím drobet naložit, a pak ho nějakou dobu budu testovat, tak sem pak něco napíšu. Ale za těch pár babek si myslím, že je to hodně muziky.
výhoda šelem, všude jako doma
HFT Team NKS
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
Už jsem se chtěl zeptat, jestli máš velkýho nebo malýho Shocked Laugh ... prosím Tě, máš kompakta nebo toho druhého? Grin Uděláš nějakou recenzi a fotky? Díky Happy
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/2/2013
Ahoj Chloupku
Velkého, něco zase zkusím sesmolit, ale až po delší době, až opadne prvotní nadšení a budu ho používat aspoň tři měsíce na jakékoliv krájení, řezání prostě kdykoliv potřebuješ nůž. Stejně jako posledně u Esee 4..(snad v roce 2016)

Podle mě, jedině tak má nějaká ,,recenze" smysl.

Grin Grin Grin

výhoda šelem, všude jako doma
HFT Team NKS
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
určitě, já to asi nedočetl, díky Happy
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Štamgast
Tak mi do garáže pribudol ďalší ešte japonec (ešte raz Ok Applause Radkovi). A veru sa mi to tými Secure Ex púzdrami akosi plní Grin a to ešte zďaleka nie sú všetky, ktoré vlastním Laugh Laugh. Je to však naozaj fajn pocit mať niečo pekné a to nielen do vitríny, ale ak raz príde ich čas zamakať, verím, že všetky do jedného si svoju prácu, pekne poctivo zastanú Ok Ok. Veru Cold Steel fakt vie Applause Applause Applause.

DSC_0173.JPG.jpg
DSC_0180.JPG.jpg
DSC_0183.JPG.jpg
DSC_0196.JPG.jpg
DSC_0202.JPG.jpg
DSC_0211.JPG.jpg

Mea culpa, maxima...
Posláno:

Štamgast
Tentokrát som majiteľom jedného amíka. Nôž je fajn, navyše na vrhačku, pekne ostrý Ok.

DSC_0172.JPG.jpg

Mea culpa, maxima...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum