ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Cold Steel Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 3/15/2005
Fotka mých Cold Steelů, které jsem za tu dobu, co se nožům věnuji, nahromadil. Ještě tam chybí Marauder a jeden XL Voyager, které mám v druhém domově na Slovensku, kam se teď bohužel díky čínské chřipce nedostanu.
Prvního jsem pořídil v roce 2000 toho Master Huntera, made in USA, Carbon V (v té době Cold Steel fakt frčel - ta jejich videa Grin Grin ). Pak ten vrhák, 2001 Safe Keepera a 2002 jsem si za úspěšné přijímačky pořídil toho malého Trail Guida. A i když Cold Steel nikdy nebyl moje priorita, tak se to postupně nějak nabalovalo, jsou to fajn nože.Happy

Spyder vložil tyto přílohy:
IMG_1827.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
Doplnil som dnes lacných zubatcov do kuchyne.

outdoorman vložil tyto přílohy:
P1030816.JPG.jpg

Kúpim Stay Glow strienky 91mm Victorinox.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/30/2017
Ahojky, uvazuji o noži této značky. Tahal bych ho hlavně na ryby. Vybral jsem si Kobun, SRK SK5 nebo Recon Tanto SK5. Co myslíte, který, případně i jiny z nabídky této firmy. Líbí se mě i řada Leatherneck, ale říkám si, jestlí to není pro moje účely zbytečné.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Tahat na ryby znamena pouzivat ho napr. na pitvanie a tak, alebo skor na kemping?
Posláno:
Pozorovatel
Mižo napsal:
Tahat na ryby znamena pouzivat ho napr. na pitvanie a tak, alebo skor na kemping?

Tak nějak obojí? Vím, že je to dost těžky a brutální nůž a na ryby b mě stačilo něco mnohem menšího. Ale tak nějak se me ty nože líbí. Tanto asi víc, než SRK, ale rád bych znal i nějaké názory.
Posláno:

Štamgast
Tanto by som nebral. SRK je dobry noz, ale na ryby a potraviny nie najvhodnejsi. Na to by sa hodil skor master hunter
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2006
CS Master Hunter ako píše Mižo je ukrutne dobrá a univerzálna voľba - veĺkosťou, materiálom, na potraviny, drevo, ryby, môžem odporučit verziu v 3V oceli.
'Raymond, you don't need camping equipment, you need these skills.'
Posláno:
Pozorovatel
chodec napsal:
CS Master Hunter ako píše Mižo je ukrutne dobrá a univerzálna voľba - veĺkosťou, materiálom, na potraviny, drevo, ryby, môžem odporučit verziu v 3V oceli.

Tolik penez za to nedam. Max cenu za Leatherneck-SF. Ten se me libí dost, ale to už překračuju svuj cenový limit.
Posláno:
Pozorovatel
chodec napsal:

Tolik penez za to nedam. Max cenu za Leatherneck-SF. Ten se me libí dost, ale to už překračuju svuj cenový limit.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
ahoj nevi někdo, kde by se dal ještě sehnat CS mackinac hunter s klíčkem... nebo kdo by prodal?
diky
Posláno:

Štamgast
Honzas01 napsal:
chodec napsal:

Tak si kup SRK a k tomu moru. SRK je super nozik, ale pitvat s tym rybu bude utrpenie. S dalsimi dvomi CS to bude podobne.
Alebo nejaky univerzal od inej znacky: manly, ruike, real steel..
Posláno:
Pozorovatel
Nový mazlík je doma. Americká firma, Německá ocel, vyrobeno na Taiwanu a škončilo to v Česku Happy

Honzas01 vložil tyto přílohy:
IMG_20200623_170157106_HDR.jpg.jpg
IMG_20200623_170742368_HDR_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Tak na tento nôž som sa pozeral niekoľko mesiacov, všade som na neho narážal, no a keď bola cena (pre mňa) ako-tak prijateľná, tak nakoniec skončil u mňa Laugh Laugh.

Štefan vložil tyto přílohy:
DSC_0188.JPG.jpg
DSC_0195.JPG.jpg

Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Tak zajtra mení Safe Maker jednotka majiteľa, tak ešte kým ho mám, uvediem zopár postrehov a porovnaní s vrchným Defenderom I. Ten má (na rozdiel od Safe Makera) obojstranné ostrie, no a továrnu ostrosť by som porovnal s novou Sebenzou. To som bol veru Shocked Shocked. Obe majú parádne pichacie vlastnosti, no Defender je aj ukážkový slasher. No a ešte trochu k púzdram, to sa vari vysvetľuje samo Grin. Maximálne ma baví kovová spona, ktorú som naposledy videl u svojho strýka, ktorý v takom zatváracom púzdre nosieval Fixíra. Veru som rád, že sa mi podarilo získať tento Ventura California model, zatiaľ som na také natrafil len dvakrát, no a do tretice sa konečne podarilo Ok Ok.

Štefan vložil tyto přílohy:
DSC_0198.JPG.jpg

Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:
Pozorovatel
Tak jsem využil slevu na tento nožík, která činí 420Kč (to už si myslím , že je dost slušná sleva) a rozhodl se ho koupit, i když ho vlastně nepotřebuju Laugh. Ale znáte to..občas sběratelská úchylka .

Přidávám sem odkaz kde je možno nůž zakoupit z původních 1610,-Kč za nyní 1190,-Kč.

https://www.cold-steel.cz/srk-in-sk-5

CS_SRK5.jpg.jpg
CS_SRK5_1.jpg.jpg
CS_SRK5_2.jpg.jpg
CS_SRK5_3.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/7/2006
Wolfes napsal:
Třeba to tu už bylo, ale možná to bude někoho zajímat jak vypadá Kobun bez ručky.
Děkujeme...Ok taky mám jednoho...dáš taky foto až to bude hotové...doufám.Ahoj Roman
Posláno:
Pozorovatel
Asi to sem nepatří, ale na zkoušku a ze zajímavosti jsem objednal z Číny nůž Kobún.
Jako mají to kluci šikmooký věrně okopčený. Všechny rozměry odpovídají rozměrům Kobúna od CS. Na Ali udávají materiál 440C a na noži je vyražený AUS 8A.
I ta krabička je věrně okopírovana.
A ještě cena: Originální Kobún 1500,-Kč a čínský Kobún 330,-Kč.

IMG_20200810_125622856.jpg.jpg
IMG_20200810_125632229.jpg.jpg
IMG_20200810_125637830.jpg.jpg
IMG_20200810_125835526.jpg.jpg

Dog
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/18/2013
Honzas01 napsal:
Asi to sem nepatří, ale na zkoušku a ze zajímavosti jsem objednal z Číny nůž Kobún.
......

Tak až ho vyzkoušíš, dej vědět jak drží ostří. Jestli je to alespoň 440A, tak za tu cenu je to zajímavější, než samotné čepele Mora.
Mluv jen tehdy, jsou-li Tvá slova moudřejší než mlčení.
Posláno:
Pozorovatel
Dog napsal:
Honzas01 napsal:
......

Tak až ho vyzkoušíš, dej vědět jak drží ostří. Jestli je to alespoň 440A, tak za tu cenu je to zajímavější, než samotné čepele Mora.

V popisu je psána ocel 440C. Ja ho nevyzkouším, je to dárek pro 11leteho kluka. Ale přemyšlím, že si ho ještě objednám pro sebe.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/15/2019
Mám originálního kobuna kupovaného ještě za 860 Kč, aus8a u něj je měkká a nic moc...čínskou kopii objednali kamarádi a je celkem v pohodě...až na tu rukojeť. Originál kobun se skvěle drží. Výbrus a vše jak je u cold steel zvykem je katastrofa. Ta gumová rukojeť je ale super. U čínské kopie je ta plastová rukojeť strašná. Je to takový ten klasický plast, který nejde držet mokrou rukou. Na druhou stranu, teď když stojí kobun 1500Kč....
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum