ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Cold Steel Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/27/2014
PatrikD napsal:
Když už je řeč o Alze, taky přihodím jednu zkušenost. Koupil jsem tam v akci srk v sk5. Po shlédnutí desítek videí na youtube, jsem se ho nemoh dočkat, ale nepředpokládal jsem, co mne čeká po vybalení. Vzhledově v cajku, ale když jsem začal osahávat výbrus a shlédnul špičku, chtělo se mi začít plakat. Buď se v alze někdy objeví ,,fejky´´ a nebo sem chytil pátecní kus, protože aby měl nůž s dutým výbrusem nad fazetou cca 1,5 - 2 mm je fakt otřes. Neměřil jsem to šuplérou ani ničím jiným, ale pod rukama mi prošlo dost nožů a takhle otřesný výbrus jsem na žádném noži ještě neviděl. Tak sem si z něj udělal nůž na páčení a házení a z alzy už si nikdy žádný nůž nekoupím.

Myslím, že zde může hrát roli ještě jeden faktor, a sice "2" jakost.
Dávám do schváleně do uvozovek. Nemělo by se tak dít, ale výrobců, nejen v nožo světě, není schopno z nejrůznějších důvodů udržet výrobu ve stejné kvalitě. Objektivně vzato. A není to úmysl.
Samozřejmě tyhle originální, ale ne 100% ks pak jdou primárně např. na náš trh, který je notabene známý svůj extrémním tlakem na cenu.
Jsem skálopevně přesvědčený, že vyjma CRK nebo prémiových značek, máme v ČR velkou pravděpodobnost tyhle kousky si pořídit...
Podle mě jediný řešení, koupit si je např. z Lamnie nebo jiných EU shopů, kde je vyšší pravděpodobnost prémiové kvality. Bohužel jsem se setkal už i s tím, že prachobyčejný Vinox má slícenované střenky s příložkami jinak, když ho koupíte v CH nebo DE, než u nás.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/31/2019
Tibb napsal:
PatrikD napsal:
Když už je řeč o Alze, taky přihodím jednu zkušenost. Koupil jsem tam v akci srk v sk5. Po shlédnutí desítek videí na youtube, jsem se ho nemoh dočkat, ale nepředpokládal jsem, co mne čeká po vybalení. Vzhledově v cajku, ale když jsem začal osahávat výbrus a shlédnul špičku, chtělo se mi začít plakat. Buď se v alze někdy objeví ,,fejky´´ a nebo sem chytil pátecní kus, protože aby měl nůž s dutým výbrusem nad fazetou cca 1,5 - 2 mm je fakt otřes. Neměřil jsem to šuplérou ani ničím jiným, ale pod rukama mi prošlo dost nožů a takhle otřesný výbrus jsem na žádném noži ještě neviděl. Tak sem si z něj udělal nůž na páčení a házení a z alzy už si nikdy žádný nůž nekoupím.

Myslím, že zde může hrát roli ještě jeden faktor, a sice "2" jakost.
Dávám do schváleně do uvozovek. Nemělo by se tak dít, ale výrobců, nejen v nožo světě, není schopno z nejrůznějších důvodů udržet výrobu ve stejné kvalitě. Objektivně vzato. A není to úmysl.
Samozřejmě tyhle originální, ale ne 100% ks pak jdou primárně např. na náš trh, který je notabene známý svůj extrémním tlakem na cenu.
Jsem skálopevně přesvědčený, že vyjma CRK nebo prémiových značek, máme v ČR velkou pravděpodobnost tyhle kousky si pořídit...
Podle mě jediný řešení, koupit si je např. z Lamnie nebo jiných EU shopů, kde je vyšší pravděpodobnost prémiové kvality. Bohužel jsem se setkal už i s tím, že prachobyčejný Vinox má slícenované střenky s příložkami jinak, když ho koupíte v CH nebo DE, než u nás.

Myslim ze s tou 2 jakosti budeš mít pravdu.
Už se mi to u nás u jednoho prodejce stalo u dvou nožů.Ty samé noze se ke mne dostali z jiných obchodu a byl v nich rozdíl jak v chodu tak v nabrouseni a v kvalitě vypálení napisu.
Tak ze si myslim ze od nej jsem koupil noze te 2 jakosti.U nás má sice noze nejlevnejsi ale už od nej nekupuji protože si myslim ze ne vše má prave te 1 jakosti.Nechci ho tu jmenovat a špinit jelikoz je to můj názor a důkaz k tomu nemam.Jo oba noze byli Cold steel jeden recon a druhy rajah.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/19/2007
Jsou to vrácené kusy, které někdo párkrát použije a vrátí v zákonné nebo prodloužené lhůtě. Podobný nešvar jsem řešil na fórech s kytarama - spousta lidí si objedná třeba 3 kytary, nechají si ten nejlepší kus a ostatní vrátí, prodejce je pak uvolní zpět do oběhu se slevou. S těma nožema to bude stejný, proto se tam pak udává, že je zboží rozbaleno ale s plnou zárukou. Bohužel tam můžou zůstat třeba zbytky svačiny, páč to tam asi nikdo extra nekontroluje. Holt si musí každý zvážit, jestli mu ta sleva za to stojí nebo ne. Stát se to může, ale někteří jedinci vratného práva bohužel zneužívají.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/16/2020
Petr6955 napsal:

Myslim ze s tou 2 jakosti budeš mít pravdu.
Už se mi to u nás u jednoho prodejce stalo u dvou nožů.Ty samé noze se ke mne dostali z jiných obchodu a byl v nich rozdíl jak v chodu tak v nabrouseni a v kvalitě vypálení napisu.
Tak ze si myslim ze od nej jsem koupil noze te 2 jakosti.U nás má sice noze nejlevnejsi ale už od nej nekupuji protože si myslim ze ne vše má prave te 1 jakosti.Nechci ho tu jmenovat a špinit jelikoz je to můj názor a důkaz k tomu nemam.Jo oba noze byli Cold steel jeden recon a druhy rajah.

Asi vím koho myslíte a taky mám podobnou zkušenost ...i blbý Ka-bar dozier nebo rat-1 .
Je pravda že předtím jsem bral CS buď přímo u coldsteel.cz nebo u mujnuz.cz a byla to dokonalost.
Ale je to fakt smutné číst že tohle se děje i u nás ... Ještě u takových známých a velkých jmen.

" Kde je vůle , tam je cesta"
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/29/2018
S tou zaručenou kvalitou přímo od zastoupení CS buďte opatrní. Viz moje vlastní zkušenost, ale i dalších
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=995118#995118
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=1003106#1003106
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/11/2010
Taky se přikláním za roky své nožo mánie ke zkušenostem s různou jakostí(CS, Almar - čína, SOG, Kabar, CRKT, Ontario, Bark river - a ten hlavně!!! - šíleně křivé výbrusy..Canad. Spec, Aurora, Fox clippoint..., Blackjack halo attack v původní ceně 6700,-...). Myslím, že je to docela běžný jev už z toho aspektu věci, že nelze přesně jasně určit, že konkrétní prodejce má vždy 1. jakostní, a jiný ne. Nakupoval jsem od spousty z nich, a bohužel musím konstatovat, že problém bude spíše v tom, co se sem ve velkém do ČR lifruje, potažmo třeba i celkově do Evropy, nebo určitých zemí v ní... Další věc je taky vzhledová jakost, a vnitřní z hlediska materiálu, jakosti ocele, jejího zpracování... Kolikrát se mi stalo, že když nůž vypadal sebe hůř, tak ale ostří držel naprosto v pořádku, čepel, nebo kompozice celého nože, nebyla nikterak narušená. Je smutné spíš, že výrobce včetně pak i prodejce, přeprodejce, neoznačí v 90% nůž sekundární jakostí a neprodávají jej se sníženou cenou. Mele se to jedno dohromady, a nebo druhotná jakost označena sice z prvo produkce je, ale následně je záměrně mystifikována a vydávána třeba do konkrétních zemí/koutů světa. Tragédie vůbec, co se tak běžně děje, a sám jsem to měl na několika nožích - výbrusy naprosto šejdrem, fasety nesouměrné - markantně, vady, kazy v povrchové úpravě, příliš netěsné vložky pouzder atd... Můj konkrétní případ před delší dobou - SOG Tigershark 2.0 - 4000,-(nový), křivé hrany clippoint výbrusu, deformované ostří na špičce a omlácená rukojeť na záštitě... - Což se člověk vrací i k tomu, co zde bylo výše napsáno - například i vrácený nůž ve stan. lhůtě, a prodávaný znovu jako nový...
PN
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/20/2016
Musim rici, ze soucasne CS stoji za.... Kamarad minuly tyden, zrejme posedly Satanem ci cimudelal objednavku na Alze,recon,talon a ja nevim co vse, zkratka 4 zaviraky a u kazdeho bylo neco blbe... Ano, prislo to ostre,coz treba Mikov nezna, ale kvalita tragicka... I me obcasne uchylarny z Wishe co tu a tam objednam jako pomstu kamaradummaji zpravidla lepsi kvalitu zpracovani...

Jeste zemam starou dobrou klasiku...

PN vložil tyto přílohy:
20200911_170946.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
MONOLITH napsal:
Je smutné spíš, že výrobce včetně pak i prodejce, přeprodejce, neoznačí v 90% nůž sekundární jakostí a neprodávají jej se sníženou cenou.

Pokud to udela tak bude muset vyrazne zvednout cenu protoze jinak okamzite zbankrotuje. Takhle fungoval treba Chris Reeve jeste v dobe kdy byl Chris kazdy den v praci a vse co slo ven si osobne kontroloval. Cena za dokonalost byla takova ze se jeho seriovky cenou blizily zakazkovym nozum. Dokonala kvalita neni problem - problem je tu dokonalou kvalitu prodat za cenu ktera firmu udrzi nad vodou...

Co se Cold Steelu tyce tak neverim na nejake "lepsi" a "horsi" prodejce. Loni se to seslo - sportovni klub, hasicsky sbor, souteze a narozeniny a vyroci a noze jsou vdecny darky. Pro ne-nozove magory mimo Knife povazuju Cold Steel spolu s Victorinoxem za noze s nejlepsim pomerem cena / kvalita / uzitna hodnota co se daji v CR koupit. Takze to byl 4x AD-10 (jeden pro me Happy ), 2x Recon s necernenou cepeli a tusim ze 6 Voyageru. Neco na Cold-Steel.cz, neco na Noze-nuz a tusim ze nejaky Voyager Alza akce. S vyjimkou prvniho AD-10 jeste s dutakem mel v podstate kazdy nuz nejakou vadu. Ruzne uhly fasety z ruzne strany ostri, nesoumerny vybrus, pojistka ktera zapada ruzne hluboko pri pomalem/rychlem otevreni nebo "drhnuti" pojistky. Nasere to? Ano Happy ! Jenze zadna z tehle vad nema vliv na funkcnost - pojistky drzi fest, ostri rezaji a jediny kdo si tehle vad nakonec vsimnul jsem byl stejne jenom ja Happy. Typek co ma rad tanto hrot protoze se s nim skvele sundavaji obklady v koupelne a stare lino z podlahy hodnoti u noze uplne jine vlastnosti. No a ja si budu setrit do prasatka a vystojim si frontu na Demkuv custom nebo se holt smirim s tim ze 4max Scout koupeny pred par tydny na zastoupeni zaskakuje pri kazdem otevreni pojistkou jinak a minutu po vybaleni z krabicky sel na brusny kamen Laugh .

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/25/2019
3dfx4eva napsal:
Pro ne-nozove magory mimo Knife povazuju Cold Steel spolu s Victorinoxem za noze s nejlepsim pomerem cena / kvalita / uzitna hodnota co se daji v CR koupit.

Na 100 % souhlasím, některé modely mají své nedokonalosti se kterými CS nic nedělá už od prvních sérií (myslím po Demkovi, před nevím, bohužel staré CS jsou na mě převážně moc drahé na to jak bývají opotřebované). Na FB lidé dávají i X let používané a podle fotek i nešetrné nože a nedají na ně dopustit. Bývají to prostě nože na práci, snad krom malého Luzon(a), Crawford(a) a teď vlastně 1911 mě nenapadá CS, se kterým by si šlo jen tak cvakat. Ještě je tam AD-15, ale to je taky slušný macek. Stačí se kouknout na jejich gentlemansky nůž Night Force - 4 palce a tri-ad lock. V tomhle se mi líbí, jedou si to své a (alespoň za mě) dominují na svém hřišti.
Taky tepelné opracování je parádní, když teď porovnávání můj cca 1,5 roku nošený Recon 1 s cca 2-3 týdny nošeným SOG Seal XR (obojí s35vn), tak Recon 1 má 1 micro zoubek co jsem s ním praštil o jekl, a sog už má zoubků podstatně více a těžší práce nezažil.
Mám CS rad, k některým modelům a jejich zbytečným nedodělků se nebojím přiznat, ale ten poměr CENA/VÝKON/SPOLEHLIVOST tohle vše u mě smaže.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/11/2018
Chlapi nevíte prosím vás někdo kdy by měli být dostupné modely recon scout a trail master? Psal jsem na cold-steel.cz a prý nevědí. Někde na us fóru jsem četl, že by měly být dostupné v polovině září, ale nevím jestli sem to dobře přečetl. Kdyby měl někdo nějaké info, nebo by disponoval nepotřebným recon scoutem ze sbírky, budu moc rád.
Posláno:

Pokročilý
Zdravím priznivce CS, přišel jsem pro radu/info.
Hledám záložní pevný nůž do batohu, zatím mě nejvíce oslovil
COLD STEEL G I TANTO KYDEX SHEATH.
Nemáte ho někdo? Potřeboval bych vědět jeho rozměry na délku i s pouzdrem, a jestli by v něm držel i bez střenek.

Díky, David.

Funkysaurus vložil tyto přílohy:
IMG_20200927_183746.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Funkysaurus napsal:
Nemáte ho někdo? Potřeboval bych vědět jeho rozměry na délku i s pouzdrem, a jestli by v něm držel i bez střenek.

Díky, David.

Ahoj, mam ho jako zalohu na ramennim popruhu batohu a drzi krasne pevne, v secure exu ho drží "záštita" ne strenky ale taly tomu trochu pomahaji.
Tady je video co jsem naněj dělal :)

https://youtu.be/6j6usU-JM3s

Snad ti pomůže :)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Funkysaurus napsal:

Díky, David.

Ahoj Davide, kedysi som taký daroval bratovi, no a tiež ma to vtedy samého zaujímalo. S púzdrom ma nôž 34 centimetrov. To či tam drží aj bez črienok neviem, ak by ti také chýbali, napíš mi, jedny mám naviac. Vďaka a dobrá voľba Ok.
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Pokročilý
Štefan napsal:
Funkysaurus napsal:

Díky, David.

Ahoj Davide, kedysi som taký daroval bratovi, no a tiež ma to vtedy samého zaujímalo. S púzdrom ma nôž 34 centimetrov. To či tam drží aj bez črienok neviem, ak by ti také chýbali, napíš mi, jedny mám naviac. Vďaka a dobrá voľba Ok.

Vím o tom, taky jsem si na něj myslel. Cry

Děkuji za info, nakonec jsem svůj batoh přecenil, můžu tak v rozmezí 26-28 cm i s pouzdrem. Škoda, koukal jsem na testy, a snese dost, musím vymyslet něco jiného.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Z pevných Cold Steelákov je tento môj najobľúbenejší Ok Ok Ok. Teda aspoň doteraz a samozrejme neviem čo sa ku mne ešte zatúla... No aspoň čo sa nožov týka, prelietavý nie som Grin.

Štefan vložil tyto přílohy:
20200928_152548.jpg.jpg

Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Pokročilý
Johny22 napsal:
Funkysaurus napsal:
Zdravím priznivce CS, přišel jsem pro radu/info....
Díky, David.

Díky, parádní video, teď přemýšlím jestli bych ho tam přece jen nenacpal Applause
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2006
Zdravím páni chcem sa opýtať či nemáte náhodou niekto SRK Compact, pár postrehov by som privítal ďakujemAdmire
'Raymond, you don't need camping equipment, you need these skills.'
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Funkysaurus napsal:
Johny22 napsal:
Funkysaurus napsal:
Zdravím priznivce CS, přišel jsem pro radu/info....
Díky, David.

Díky, parádní video, teď přemýšlím jestli bych ho tam přece jen nenacpal Applause

Díky Happy zkusim ti zitra odfotit, jak to mam heftle na baglu ja za denniho světla.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2014
chodec napsal:
Zdravím páni chcem sa opýtať či nemáte náhodou niekto SRK Compact, pár postrehov by som privítal ďakujemAdmire

Ahoj, podle mého je to velice povedená kudla. Nůž je lehkej, obratnej s jednoduchou ručkou, která se dobře drzi, neklouže a je dost prostorná i pro větší ruce. Výbrus by mohl být trošku více dotenka, ale není to nic hrozného.( jako mora do dřeva řezat nebude:) Broušení je jedna radost. Takovej univerzální nůž na opasek do lesa (nebo i do města).Za ty peníze je to velice dobrej poměr cena/vykon.

Matoskah vložil tyto přílohy:
IMG_20200929_141738.jpg.jpg
IMG_20200929_141229.jpg.jpg
IMG_20200929_141819.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2006
Matoskah ďakujem pekne Ok
'Raymond, you don't need camping equipment, you need these skills.'
Uživatelé v tomto tématu
Guest