ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sheffield Knives - MOD4-Rescue Survival Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/25/2007
to mudzahedin: tvoja verzia modu ma cepel tak isto velku ako original? na fotkach na tvojom vlakne mi prijde ako by si ju spravil trocha mensiu..je to tak, alebo je to len fotkou? dik Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2005
traffic_juzz napsal:
to mudzahedin: tvoja verzia modu ma cepel tak isto velku ako original? na fotkach na tvojom vlakne mi prijde ako by si ju spravil trocha mensiu..je to tak, alebo je to len fotkou? dik Wink

Stejná jako originál, 300 mm celková délka, jen má vyšší klínový výbrus a jinak záštitu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Mudžahedin napsal:
Gero napsal:
Ty k němu máš ještě origoš futrál?Klidně ho vyfoť,ať je tu máme všechny pohromadě...

Ve vší skromnosti, dovolím si přidat svou verzi pouzdra.
Nemá chybu,celkově se mě ten tvůj MOD moc líbí...
Posláno:

Štamgast
Nevíte někdo alespoň výrobce tohoto nože?Nějak se mě nedaří o něm zjistit nic bližšího,ani na strákách Sheffield knives nicSad .

Gero vložil tyto přílohy:
7308923.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
Gero napsal:
Nevíte někdo alespoň výrobce tohoto nože?Nějak se mě nedaří o něm zjistit nic bližšího,ani na strákách Sheffield knives nicSad .

ta fotka je mi prijde ako z tejto stranky

http://www.heinnie.com/Knives/c-1-92/

by mozno stalo z apokus poslat im mail s fotkou a opytat sa ci ho este maju, alebo co to.. Happy
Posláno:

Štamgast
Pravda,ten styl fotek je podobný,klasiku tam mají.

1159.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Gero:Ten Mod s plocháčem je blejsklej v knize/příručce "Přežít" od Lena Cocota na str.178 a je tam uváděno že je to Wilkinson kterej žel bohu už dělá jen a jen žiletky a věci na holení.Sad
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Ládes napsal:
Gero:Ten Mod s plocháčem je blejsklej v knize/příručce "Přežít" od Lena Cocota na str.178 a je tam uváděno že je to Wilkinson kterej žel bohu už dělá jen a jen žiletky a věci na holení.Sad
No právě,na stránkach Wilkinson,už jsou jen žiletky a potřeby na holení o nožích ani ťuk...
Posláno:

Štamgast
Nevím kolik toho jest pravdou na tvrzení že Wilkinson ukončil výrobu nožů a chladných zbraní,ale něco takového se doneslo mému sluchu.Pak jedině aukce a burzy militárií.Sad
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/15/2005
Jest to pravda. Skončili před rokem či dvěma. Na aukcích jsou ceny za Dartmoor a spol. šílené. Přes noc se z továrních produktů staly sběratelské kousky.
Gorshi uses & abuses: BUSSE COMBAT slashers
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Wilkinson skutečně skončilSad , v době kdy tato informace byla aktuální probíralo se to i zde na Knife, jen si vzpomeňte! Wink
Jinak já se domívám, že nůž o který tady jde v posledních letech nevyráběl už Wilkinson, ale některá z mnohých jiných firem z Sheffieldu.Happy (Stejně jako MOD4 dodávalo několik různých výrobců). Ceny Dartmoora jsou dány tím, že to byl poslední nůž od Wilkinsona a stihli jich vyrobit poměrně málo. Jiné nože z jejich starší produkce zatím cenově moc nestoupají...
Posláno:

Štamgast
P:Která ze Sheffieldských firmem podle tebe tu kudlu nejspíš dělá?Ať jsem hledal jak jsem hledal kudlu jsem nikde nenašel.Sad
P.
Posláno:

Štamgast
Ládes napsal:
Která ze Sheffieldských firmem podle tebe tu kudlu nejspíš dělá?

Máš pravdu, že v aktuální nabídce na netu jsem ji také nikde neobjevil...Sad
Kromě Wilkinsona ji dělal ještě Hopkinson a Rodgers.
Posláno:

Štamgast
Je možný že by se zrovna tyhle nože nedodávali na civilní trh?Pak by to ale nedávalo moc smysl,když MOD-4 je běžně k dostání...
P.
Posláno:

Štamgast
Spíš si myslím, že je v současné době nikdo nevyrábí...Sad
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Zdravím!
MOD jsem nikdy nedržel v ruce (ani jednu verzi), ale vážně uvažuju o jeho koupi (líbí se mi spíš s dřevěnou rukojetí).
Chtěl bych se zeptat: 1) jestli je mezi verzí s dřevem a verzí s plastem ještě nějaký jiný rozdíl (krom ceny a místa, kde je vyraženo číslo), např. použitý materiál, konstrukce apod.
a 2) Jestli se platí poštovné při objednání přímo z Anglie (pokud má někdo zkušenosti).
Dík moc za odpovědi.
Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Posláno:

Štamgast
Rozdíl mezi nimi neni žádnej(kromě toho zmiňovaného umístění loga a materiálu rukojeti).Někdo tady jednou psal že se při objednání z Anglie poštovné neplatí,ale co je na tom pravdy,nevim.Mě ho přivezl kamarád,který tam dělal,objednával na www.sheffieldknives.co.uk ,bez problémů

P7170002_1_.JPG

Posláno:

Štamgast
Koukám,že Modista už dorazil....Happy
Posláno:

Štamgast
Ládes napsal:
Koukám,že Modista už dorazil....Happy
Dorazí,cca.za tejden.Tohle je starší fotka,ten "dřevák"je Zrz.OrmaWink.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Dneska jsem psal přímo na mail společnosti, která MOD vyrábí, jaké jsou podmínky pro objednání do ČR, tak držte palce ať to výjde Wink Když tak potom přihodím nějaké zkušenosti.
Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum