ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sheffield Knives - MOD4-Rescue Survival Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/26/2007
Angry No mám taký pocit, že na tomto noži im toho viac "ulítlo". Aj tá plôška na rúčke za záštitou im "ulítla".
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/23/2008
To sražení za záštitou je jen estetická záležitost, tu bych jim i prominul, ale přesah na rukojeti hnusně řeže do ruky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Mě to naopak při práci s nožem nijak nevadí a to už jsem se s nim něco nadělal,ale když s tim má někdo problém,dá se to snadno začistit a hrany zakulatit(viz.gorshiho recenze na MOD-4 a následná diskuse).Větší střenky než stopku měli všechny MODy které jsem zatim viděl,včetně těch s dřevěnou rukojetí.Nepřestností je tam víc(nesouměrný výbrus),ale na nůž je třeba pohlížet jako na armádní kudlu,která se dělá ve velkých seriích s požadavkem co nejmenších nákladů na výrobu.Navíc to na pracovní schopnosti nože nemá vliv a nůž se dá sehnat za velmi dobrou cenu.

Gero vložil tyto přílohy:
P4220017_1_.JPG

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/14/2005
No nepřesnosti či neestetičnosti neovlivňující používání bych u armádního nože taky klidně přešel, ale ta ručka na mě taky působí dojmem, že to při používání nemusí být zrovna moc pohodlný, takže tady bych na zabroušení určitě "nešetřil"! Příjde mi to jako dát vojákovi o číslo menší boty. Sad

Ale možná to mají schválně - třeba aby se člověk nedotýkal toho kovovýho řapu a vyhnul se tak případnému zásahu elektrickým proudem či mu v extrémní zimě nepřimrzala kůže ke kovu. Nicméně pak bych to osobně považoval za vcelku dost nešťastné (a navíc i málo efektivní) řešení takovýchto možných situací (to už by uřízlá duše z kola nasazená na rukojeť byla pohodlnější a efektivnější a cenu nože by to nezvedlo).

Leda by to byl "krevní žlábek", který má odvádět protivníkovu krev stékající z čepele na rukojeť, to pak jo Laugh , jenže tenhle nůž mi zrovna jako útočák dvakrát moc nepříjde. Razz
Jsem patriot, ale léčím se...
Posláno:

Štamgast
Začištění není problém. Je to přesně jak říkáš: armádní kudla, malé náklady, pracovní schopnosti a dobrá cena. Ještě bych dodal vzhled a účelnost. Kudla je to hezká a líbivá a je dělaná (navržená) k práci. Cena je srovnatelná s hevíkem, ale MOD je o dost hezčí. Já vím, že to je věc názoru.
Přemýšlel jsem, že bych k tomuhle pouzdru dal dva alice klipsy, aby se nechal nosit vodorovne na zádech a na klasické svislé nošení bych spíchnul jiné. Taky bych zapínání předělal, aby šlo přes záštitu. Ještě uvidím.
Posláno:

Štamgast
Gespo, podle mě je to ideální kudla na házení. Je úplně jedno, kterou částí protivníka zasáhneš, zraňující účinek bude díky hmotnosti velmi dobrý. Laugh
Posláno:

Štamgast
gespa napsal:
No nepřesnosti či neestetičnosti neovlivňující používání bych u armádního nože taky klidně přešel, ale ta ručka na mě taky působí dojmem, že to při používání nemusí být zrovna moc pohodlný, takže tady bych na zabroušení určitě "nešetřil"! Příjde mi to jako dát vojákovi o číslo menší boty. Sad
Když jsem MOĎase prvně držel v ruce a prohlížel si ho,tak jsem si taky říkal že ta rukojeť je na prd a že ji zbrousim a zaoblim,ale když jsem ho sebou začal tahat a něco s nim dělat,tak jsem zjistil že mě ty přesahy absolutně nevadí a to ani při dlouhodobějíší práci,tak jsem to nechal bejt.Ale bude to opravdu individuální záležitost,mam ruce samý mozol od práce s pilou,takže v tomto případě asi výhodaWink.Mnohem ožehavějíší pro mě byla otázka pouzdra,to se nakonec taky zdárně vyřešilo...

Gero vložil tyto přílohy:
P1190003.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/20/2007
Zdravím! Můj MOD dorazil dneska ráno (tj. za necelých 7 dní od objednání). Trochu jsem ho už zkoušel a zatím si nemůžu stěžovatHappy Co se zpracování týká, nabroušení hrotu je trošičku odfláknuté, ale jinak je všchno rovné a jak má být. Jen pouzdro to bude chtít nové-nevadí mi vzhled ani zpracování, ale že v něm nůž ostřím dopředu (jsem pravák).
Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Posláno:

Štamgast
Prapor ze mě nikdy nebude. Ale co, svému účelu to slouží Happy .

MANIAC vložil tyto přílohy:
DSC01713.JPG.jpg
DSC01714.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
To k MOĎasům teď dodávají takhle světlá pouzdra???
Posláno:

Štamgast
Gero napsal:
To k MOĎasům teď dodávají takhle světlá pouzdra???

Ne, dávají pořád ty černý, tohle jsem dělal já, aby mi šla čepel dozadu. Natírat to nebudu, počkám, až se mi to zaprasí a ztmavne samo.

MANIAC vložil tyto přílohy:
DSC01716.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak to jo.Ale je docela autentickéHappy.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 12/31/2007
Ahoj,

zbyl mi jeden "závazně" Angry objednaný, ale nakonec nepřevzaný M.O.D., tak kdyby měl někdo zájem...
(Podmínky viz moje předchozí příspěvky.)
Díky a jinak je ještě možný se do pátku přidat k objednávce s čímkoliv ze stránek Sheffieldu.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/1/2007
MANIAC napsal:
Prapor ze mě nikdy nebude. Ale co, svému účelu to slouží Happy .

Méďa je z pouzdra i nože očividněnadšen Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/17/2005
Ahoj Vikingu, pošli mi prosím Tě mail, nebo zavolej, na stránkách jsou všechny kontakty, díky Honza
Posláno:

Začátečník
Připojený: 12/31/2007
Viking napsal:
Ahoj,

zbyl mi jeden "závazně" Angry objednaný, ale nakonec nepřevzaný M.O.D., tak kdyby měl někdo zájem...
(Podmínky viz moje předchozí příspěvky.)
Díky a jinak je ještě možný se do pátku přidat k objednávce s čímkoliv ze stránek Sheffieldu.

Tak nakonec to byl pouze moc horlivý hlídač spamů, který znemožňoval komunikaciSad , ale původní "skoromajitel" se po přečtení příspěvku ozval - omlouvám se za netrpělivost a děkuju všem, kteří projevili zájemHappy .
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/3/2007
a my dekujeme tobe za ochotu a cas ktery jsi tomu venovalHappy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/5/2005
stampee napsal:
a my dekujeme tobe za ochotu a cas ktery jsi tomu venovalHappy

I já děkuji za velmi vstřícné a ochotné jednání - MOD je suprovej !!

majkl

Posláno:

Štamgast
Já ti Jirko taky moc děkuji Happy. Jak jsme se spolu bavili, až budeš mít nějaký nožový problém myslím že ti na oplátku rádi všichni poradí.
Posláno:

Štamgast
stvonji napsal:
... až budeš mít nějaký nožový problém myslím že ti na oplátku rádi všichni poradí.

Tak to je jasná věc.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum