ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sheffield Knives - MOD4-Rescue Survival Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/20/2007
Zdravím. Rád bych se zeptal, je MOD 4 bowie? Zní to možná hloupě, ale když jsem se díval na různá druhy bowie nožů a na jejich čepele, už si opravdu nejsem jistý, co to ten bowie vlastně je. Měl jsem za to, že je to čepel s "hrotem zahnutým nahoru", něco jako má třeba Ka-Bar USMC, ale když jsem viděl třeba Natchez Rogue Bowie nebo některé bowie na noze-nuz: http://www.noze-nuz.com/damaskove_noze/damaskove_noze.php , už si tím nejsem moc jistý. Ale asi by měl mít ještě nahoře falešné ostří, ne? Pokud už se to tady někde probíralo, omlouvám se, ale nenašel jsem to.

Vím, že nic nevím. (Sókratés)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Dnes som objavil na internete nejakú ďalšiu verziu MOD4.
Length blade 15.3cms (6 inch)
Finish Stainless steel & leather sheath
http://www.madeinsheffield.com/view_item.asp?ProductID=1413

Poľa rozmerov a ocele je iný ako originál od
http://www.sheffieldknives.co.uk/acatalog/Military_Knives.html

Je menší, ale je zo Sheffieldu, tak by to nemala byť Čína.
Dokonca cena originálu je Ł41 a u tohto je Ł63.95

Dido vložil tyto přílohy:
PID1413.jpg
survivalknife.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/12/2005
Poměrně pěkně sepsané to je zde http://www.noze-nuz.com/cepele/brouseni.php to, že je v názvu Bowie ještě neznamená, že ten konkrétní nůž má tvar čepele, který je označován jako bowie. MOD bowie (tvarově) není.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
prihodim jednu fotecku..tuning modu..Laugh

traffic_juzz vložil tyto přílohy:
1.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Takhle je to úplně jiný nůž,zajímavý.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/15/2008
Měl bych pár dotazů ohledně koupě, o nichž myslím, že zde explicitně nepadly: Nakoupil někdo na stránkách Sheffielda přímo prostřednictvím toho klasického dialogu internetových obchodů (1. košík, 2. vyplnění adresy a dalších údajů o Vás, 3. poznámky pro prodejce)? Anebo jste rovnou psali mail, že jste z ČR apod.? Taky by mě zajímalo, zda jste prodejci připomínali - jak je doporučeno zde v návodu, jak nakupovat přes internet - aby na poštovní balík nepsali, že se jedná o nůž (ale jiný nástroj). Za odpovědi předem děkuji!
Kdyby měl ovšem někdo ještě další postřehy, určitě se zde neztratí...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/25/2008
Todle už skoro nevipadá jako mod, ale je to pěkný.

Nevěřím v posmrtný život. Ale pro jistotu si s sebou vezmu rezervní prádlo.
Woody Allen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
killervm napsal:
Todle už skoro nevipadá jako mod, ale je to pěkný.

hej, je to dost ine..ono to bol v podstate taky pokusny kralik...Happy
Posláno:

Pokročilý
Pro fftn: Kupoval jsem ho normálně košík, adresa apod., mail jsem psal (dal jsem ho tu k dobru, je tuším kolem 12. stránky), ale objednával jsem si ho klasicky. Jinak pokud se dobře pamatuju, na krabici napsali jenom adresu a nic víc. Objednávka byla bez problémů, všechno proběhlo rychle a hladce (stejně jako zatím u všech ostatních), takže pokud máš zájem, vůbec bych se toho nebál.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/15/2008
Díky, Tobiáši. Vidím to tak, že si to budu ještě tak den, dva rozmýšlet a pak si jej objednám. A patrně si nechám přibalit i tu jejich F-S dýku (protože ji nemohu dostat z hlavy) - jako takový nepraktický fetiš.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
To fftn: taky jsem se před pár týdny rozmýšlel - potřebuju MODa NUTNĚ k svýmu životu? Tak jsem ho koupil a dneska už vím, že OPRAVDU POTŘEBUJU! Laugh

Do lesa už bez něj nevylezu, řeže klacky, štípe dříví, zatlouká kolíky a klidně mi odpustí, když se k němu chovám kapánek nešetrně. I v kuchyni dovede odvést hodně práce. Od naporcování kuřete po nasekání cibele na drobno, nic není problém! Obzvlášť po úpravě ostří alá Gorshi. A kdyby se mi někdy zdálo, že je tak těžkej, že mi táhne gatě k zemi, pověsím ho na bandalír! Laugh Laugh Laugh

Takovouhle radost z kudly jsem měl naposledy, když mi táta dal první rybičku. A to už je hodně dlouho, pánové! Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Ako tak pozerám na najnovšie inzráty, v ktorých predávajú MOD. Zdá sa mi, hoci sa mi ten nôž veľmi páči, že asi fakt nemá nejaké široké využitie. Aj keď samozrejme znesie toho veľ atď. čo sa tu popísalo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/17/2006
Ktosi tu raz napisal nieco v tom zmysle ze ten noz je taky skaredy az je pekny, a vo vsetkom prierny co tiez nie je zle a rozhodne nieco vydrzi.... Treba skusit,, ja na svoj nedam dopustit...:D
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
Happy No vidíte a já si s dřevěnou ručkou koupil v Příbrami od Ládese .... jen tak pro radostWink
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/1/2007
traffic_juzz napsal:
prihodim jednu fotecku..tuning modu..Laugh

Ja nevim, bez tý záštity to prostě není "ONO" Sad .

Jirka.
Posláno:

Pokročilý
Pro Sidneyho: O jaké úpravě to přesně píšeš? Uvažuju, že bych taky něco zkusil...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Ahoj Tobiáši! Ta úprava byla celkem jednoduchá, obzvlášť když Gorshi prošlapal cestičku a já už jenom opisoval. Happy Nejdříve jsem obrousil rukojeť, protože měla ostré hrany. Dost blbě se mi to drželo a a moje úřednické ručičky by snadno mohly dojít úhony. Laugh Pak jsem zmenšil úhel ostří, čímž se o dost zlepšily řezné vlastvosti a přitom ostří pořád slušně drží. S tím původním "polenem" se cibule krájela podstatně hůř. Ale protože čepel je taková jaká je (šest mm je šest mm), kuchyňák z něj nikdy nebude. A když už jsem si hrál s ostřím, sundal jsem černění z výbrusu a trochu ho vyleštil. Protože MOĎas maká dost často, chytlo to "holé" železo krásnou patinu. Choil jsem nevybrušoval, nějak moc mi nechybí, záštitu jsem také nechal tak jak byla z výroby. No a pak bylo na řadě pouzdro. Výrobce se moc nevyznamenal, krásy to moc nepobralo a nůž v něm dost čvachtal. Uvažuji o tom, že časem pořídím nové pouzdro opravdu na míru, ale prozatím jsem ho provizorně upravil. Zmenšil jsem to oko na zavěšení na opasek a zajišťovací řemínek jsem dal tak, že se zapíná těsně nad záštitou. Nůž v něm teď docela slušně drží. Není to bůhví co, ale svůj účel to zatím splnilo. Tak že asi tak. To jsem se hezky rozkecal! Laugh Měj se a přeju Ti s MOĎasem hodně radosti! Sidney
Posláno:

Začátečník
Připojený: 8/15/2008
Ahoj chlapi,
můj MOĎas je už na cestě ke mě domů a tak začínám řešit pouzdro. Chci se zeptat-nemáte někdo praktickou zkušenost s tímto pouzdrem? http://www.armed.cz/takticka-vystroj/pouzdra-k-taktickym-vestam-a-postrojum/pouzdro-na-nuz-modular-system-mil-tec/
Už tady jednou bylo zmiňováno, rozměry 7x32 cm by měly být jen taktak. Mám obavy, že když napíšu dotaz na zboží, že tam bude někdo ochotný jít do skladu a přesně mi to přeměřovat... Sad Díky za případné odpovědi.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Po několika letech usilovného shánění se mi konečně podařilo dostat se k původnímu modelu
Type D Survival Knife zavedenému počátkem šedesátých let 20. stol. a vyráběného firmou Wilkinson.
Vánoce v říjnu? Wink Proč ne! Happy

Mám tedy možnost srovnat nový, nikdy nepoužitý nůž Type D s jeho pozdější variantou MOD 4 (JS 1), která se vyrábí od poloviny sedmdesátých let doposud.

První dojem je, že Type D lépe sedne do ruky, rukojeť je štíhlejší a nůž je i lépe vyvážený díky výraznému ztenčení řapu mezi střenkami. Čepel má plynulý konvexní výbrus a její hřbet je zakulacený bez ostrých hran, které má MOD.

Výbrus je poměrně pravidelný, povrchová úprava fosfátováním byla provedena až po finálním továrním broušení. Takže by se s nožem asi dobře dal přeseknout zmrzlý bochník chleba nebo připravit dříví na oheň. Na jemnější práci ho ovšem bude třeba nabrousit. Myslím, že potom ale budou jeho řezné vlastnosti lepší než u MOD.

Tloušťka čepele u hřbetu je 6,6 mm (MOD 6,0 mm), délka čepele 18,3 mm (MOD 17,5 mm).

P. vložil tyto přílohy:
2.jpg.jpg
6.jpg.jpg
3.jpg.jpg
4.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Gratuluji!!Happy Shocked
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum