ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Begbie-Jirka Müller Možnosti
Ir
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/19/2007
založeno na přání dotyčného

edit Samurai: je třeba uvést i nick, nejen jméno.. lidi by to nenašli. Opraveno
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/6/2004
Díky za založení, po letech očumování jsem se osmělil a dám sem pár fotek z poslední doby.

Begbie vložil tyto přílohy:
SDC10106.JPG.jpg
SDC10107.JPG.jpg
SDC10108.JPG.jpg
SDC10111.JPG.jpg
SDC10113.JPG.jpg
upr1.JPG.jpg
SDC10103.JPG.jpg

Ubožáci, žár šílenství jim sežehl vlasy....
Posláno:

Pozorovatel
První dvě fotky:

Dole je můj úplně první kovaný nůž, koval jsem ho s kamarádem ještě na kusu kolejnice místo kovadliny, je to už 5 roků. Je vyroben ze stabilky.

Uprostřed je sax gotlantského stylu, vyroben loni na jaře. Čepel dlouhá 30cm je svařena ze tří vrstev, střed vysokouhlíková ocel, boky hlubokotažný plech. Rukověť ze dřeva, které jsem našel ve vikingském skanzenu v Ribe ve dřevníku ! Nevím co je to za druh, je to velice tvrdé, před napuštěním včelím voskem světlešedohnědé. Pouzdro z hovězí kůže a mosazného plechu, po okování byla kůže natřena směsí lněného oleje, dehtu a rzi - proto je do červena stejně jako pochva nožíku nahoře.

Nejmenší nožík je ze dvou různých ocelí - ostří z uhlíkové oceli a hřbet z měkkého železa, svařeno kovářsky na kant. Rukověť jsem dostal od Ira, je z losího parohu.
Posláno:

Pozorovatel
Poslední nožík má čepel z divokého damašku, jsou v tom oceli 19312, 15260, 12050, 16něco, plech, kresba neni moc výrazná, leptáno octem. Rukověť tis, rohovina a březová kůra. Damašek koval Milan Svátek, já jsem jen asistoval. čepel dlouhá asi 95 mm.
Posláno:

Pozorovatel
Směle do mě.Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/16/2005
Drzim Ti palce ,na prvé kusky to vyzeré dobre
Ir
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/19/2007
Jsme ze stejneho vrhu tak vis ze se mi to libi, mas peknej cit pro autenticnost. Jen ten "keltskej" mi prijde hroznej, ale je ze zacatku tak co. Jen ti musim sdelit ze ta rukojet se z norskeho jelena a ne losi
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Mě líbí, určitě by se našlo pár věcí k vylepšování, ale z vlastní zkušenosti vím, že člověk se další výrobou pořád zlepšuje Wink . Držim palce v další práci.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/7/2005
Sikovna pracicka Wink Tie puzdra ma hned prekvapili dizajnom...... nech sa dari a nic neodradiiii.... Wink
Hneva ma ked mi nieco nefunguje... No viac ma vie nahnevat ked neviem preco to nefunguje!... :-D
Posláno:

Pozorovatel
Diky panove, klidně napište co je třeba vylepšit.

Ty nožejky ze skupinové fotky jsou olezlé a rezavé, protože je pár dní používám a pak je šoupnu na delší dobu do pochvy, děsně to v té kůži dostává na pr**l :(
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
Najviac sa mi páči ten s vtákom, všetko na ňom ladí. A ten s tou tisovou rukoväťou tiež.
Nemám rád mosadz. Ja by som dal všade meď, napríklad k tomu tisu by sadla určite viac ako mosadz. To je ale len môj názor. Jednoducho mám rád meď.
Som rád, že tu bude viac nožov takéhoto typu...ešte tie keltské...tie mi tu chýbajú...vlastne je to zvláštne, že tu Kelti nemajú samostatné vlákno...pritom zohrali v históri významnú úlohu priamo sa týkajúcu spracovania kovov a výrobkov z nich....
Posláno:

Pozorovatel
Něco ještě chystám, na jednom rozdělaném nožíku už je bronzová záštita, je do červena, tak se Ti snad bude líbit. V pondělí nafotím.
Posláno:

Pozorovatel
Ještě přihodím jeden vánoční nůž, omluvte prosím špatnou kvalitu fotky, až bude příležitost udělám lepší.

Čepel pérovina, střenky jatoba, nýty mosazná trubička. Podle výkresu od Golema.

kerambit_m.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/1/2007
Ahoj Jirko, máš to pěkný Wink . Koukals jak dopadnul ten svěrák? Happy . J.
Posláno:

Pozorovatel
Po dlouhé době jeden nožejk.

Klon Grohmana, čepel kovaný tenax 19733, ořechové střenky podloženy březovou kůrou, jsou slepeny na dřevěné čepy, ty prochází odlehčením v rukověti.
Délka ostří 11.5 cm, tloušťka ve hřbetu asi 5.5 mm - postupně se zužuje.

01.JPG.jpg
02.JPG.jpg
03.JPG.jpg
04.JPG
05.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
A ještě jeden, tentokrát kuchyňák.
Materiál čepele 17029, délka ostří 11 cm, tloušťka 3mm, rukověť buvolí roh a padouk.

01.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/31/2008
Grohmán se mi líbí moc...mohl bys trošku víc napsat o tý kůře? která čast kury to je? nebo jak jsi jí připravil před lepením?

....knives don't run out of ammo...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/3/2006
Máš to hezký. Ten japonec kuchyňský mě přivádí na myšlenku, že bych si měl taky něco takového ustrouhatHappy
Posláno:

Pozorovatel
Wojtyla: je to prostě kus kůry, tak jak se loupne ze špalku, nijak jsem ji nepřipravoval, vyseknout dírky pro kolíky, namáznout epoxidem... Jen se kroutí, takže jsem měl umatlaný prsty, je to jak živí Happy
Posláno:

Pozorovatel
Danny: čepel jsem měl několik let "zapomenutou" v kůlně, po týdenním používání doma v kuchyni jsem dostal pochvalu, jak dobře řeže a jak se pěkně drží. A navíc jsem dostal zadání na další pomocníky do kuchyně Happy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum