ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Bulis Možnosti
Mat
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2006
Pokud se nepletu, tak atlatl pochází z Austrálie ? Použití jsem viděl při lovu klokanů........neskutečná zbraň, v podstatě šíp ( nebo spíš oštěp ) se lehce nadhodí, dá se mu směr a atlatem se tomu dodá neskutěčná energie právě tím švihem. Netrefil bych nic, ale domorodci se s tím učí od dětství. Videa v dokumentu co jsem kdysi viděl byli fantastický.

Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Atl atl je nejstarší vrhací vehement světa, o dost starší než luk...Nejstarší je tuším 30000 let z Německa...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/14/2008
Ahoj je zajímavé že Atlatl či třeba po Austálsky Vomera je rozšířen po celém světě jak Evropa, Američtí indiáni ,eskymáci ty jím někde loví dodnes dokonce některé kmeny na Borneu či v Africe .Někdo tomu říká předchůdce luku ale spíš se kloním k Americkému názvu a to vrhač oštěpů a je to oproti ostatním jak lukostřelbě, tak prako střelbě nejsložitější střelba hodně založená na intuitivní střelbě a tím moc zajímavá.Na netu se dají pohledat užasná videa a je tam třeba i známí Bob Berg USA kterí má jak svou federaci tak je světoznámím výrobcem Atlatlů a věcí okolo ale a to je hlavní pořádá závody na ručně malované 2Dterče stejně jako já už několik letHappy z prakem a to je fajn ale v Evropě sem žádné závody zatím nezaznamenal a myslím že by to mohlo bíti pro lidi zajímavé a netradiční a hlavně jak psal želva jen v Evropě to má tradici cca 30 000let.Tak proč to neobnovit.Happy Bude se střílet i na dálku a světoví rekord je cca 170stop.Happy Ten určitě nedáme.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
tak ten rekord jsem osobně překonal v Lipové
tedy pokud šlo o hod do dálky
to jsem odhadem hodil 177 stop tedy 54 m
ale pokud šlo o hod na terč tak to bych asi nedalLaugh
a to jsem házel svým špatně udělaným atlatlem a 120 dlouhým šípem,pár svědku se tam vyskytovalo
asi máš milné info o rekorduWink
:mrgreen:
telefón:737101335 emil:vidomustomas@seznam.cz
OLD
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/7/2006
Šíp dopadl na cestu kousek od ohniště a Tom stál u cesty na druhé straně trávníku. Házel úhlopříčně.
Posláno:

Štamgast
No zasejc sem do toho vnesl trochu galimatyáš sou to samo Jardové teda YardHappy Už sem to nestihl opravit při mém psaní to kolikrát nestihnu za ten časovej limit ani opravit a pořádně si přečíst.Laugh No pokut se uskuteční to neofiko ME tak by bylo dobré k tomu udělat i jakýsi vork shop a ty Tome pokut si uděláš čas by si tam mohl něco ukázat to by bylo fajneOk a před dalšíma kudlama poslední prototyp oštěpo vrhu.Happy Jinak 3Dko co sem vyděl hází tak max na 25m a to stejně většina šípů končí chřestěním v houští.Proto také použiji pravidla Fita a budou se házet 3 šípy na jeden terč a počítat nejlepší zásah jestli nějaký bude.Happy

bulis vložil tyto přílohy:
060.JPG.jpg
061.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Happy pokud bude z čeho ukazavat tak klidně a rád
:mrgreen:
telefón:737101335 emil:vidomustomas@seznam.cz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Ahoj, Bulisi, jak dlouhý šípy střílíš tim šípostřílem? Něco vyrábim,včera jsem koukal na šípy a maj hafo dýlek. Zkusil jsem si přibližně nátak a vzal jsem snad 82cm dlouhý, hebený uhlíkový.
Posláno:

Štamgast
Na šípo stříl používám normálka na můj nátah cca 30 palců a ze spine se nesejřím od 45lbs až po 70 on ten prak na to zasejc není tolik háklivý.Používám carboňáky ty vydrží déle.Můj prak má cca 30lbs.Na Atlatl požívám šípy z náletů cca 170cm dlouhé a rovnané nad výhní.Ještě chci zkusit bambusové tyčky k rajčatům.Happy
Posláno:

Štamgast
Kutim ten teď prak. Ladim to koncový očko - to vodítko na šípy. Mam pr. 30, průměrem 20 neprojdou letky. Ideální by bylo asi pr. 25.
Někde jsem viděl, že je vodítko šípů udělaný zatočenou drátěnkou na mytí lahví, takový tu chlupatý, takže ten šíp v tom nevaklá.
Atlatl budu tvořit asi pak Happy
Na bambusový tyčky jsem zrovna včera koukal v Hornbachu....
Posláno:

Štamgast
Já nám vn průměr 32mm a je to kroužek z obojku mého prvního Bulíka.Happy Křidýlka stejně na zakládku naráží a časem je nutno měnit.
Posláno:

Štamgast
Našel jsem u nás v práci takovou tu kartáčovou lištu na dveře. Když se vytáhne z toho plastu, je to jen kovový , cca 2mm silný pásek, v kterém jsou vlepené cca 2cm dlouhé, černé štětiny. Zkusim z toho ztočit kolečko a středem by chodil šíp. Nebo je dát vodorovně nad sebe a šíp zasouvat mezi štětiny. Zkusim experiment... že by byl šíp vedenej středem mezi štětinama...
Na youtube používaj takový kulatý štětinový zakládky, asi origo na šípy.
Posláno:

Štamgast
V USA to používají při lovu a chúzy z lukem či střelbě ze žebříku aby nepadal šíp ze zakládky ale zpomaluje to šíp a časem je nutno měnit opotřebovává se kluci co stříleli dřeváky používali na závodech dokonce hlavu z kartáčku na zuby jako zakládku.Happy Ten kov.kroužek je stabilní a vydrží věky.Happy Ale samo zkoušet je zábava.Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Ahoj - pane, domnívám se že ten kovovej kroužek šípy ničí víc než kartáček - a někde jsem vyšťoural fotku úpravy praku - ten držák /základka/ je jeden ze způsobů jak se šípem zacházeti a běžně se používá na luky - tak ti to sem šoupnu pro inspiraciHappy

Mr. Smith vložil tyto přílohy:
FWWMHFQHGH6PSME.LARGE.jpg.jpg

Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Štamgast
No to je vono, jdu zkusit vyšťourat, kde by se to , nejlépe u nás, dalo sehnat.
Posláno:

Štamgast
Většinou se tahle zakládka dá koupit v Bow shopechHappy pro mne nepoužitelná páč mířím u praku přes zakládku po šípu.Happy Včera sem dal konečně baterie do dálkoměru a šli jsme si z Pukým vrhnout ,tak šípy k Atlatlu stále ladím a tak vzdálenost kolísala mezi 45 a 62m z těžkým 170cm šípem.Happy A došlo i na šípo prak a ten létá krásných 92m z těžkým šípem cca na 50lbs .A abych tu furt nevrhal .Tak další kudloch ,alias Proužkáč 9vrství sendvič z O2 ruského ložiska a pilníku.Čepel 8cm celí 17,cm madlo patinovaný nádor akátu,záštita kalená O2 a koncovka vykována z podkovy nalezené také v R ležení.Happy

166.JPG.jpg
161.JPG.jpg
157.JPG.jpg
164.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/25/2011
9 vrstev - Óooo Admire
Ok Ok Ok Ok Ok Ok Ok Ok Ok Ok Ok Ok Ok
Našel jsem se sedíc se založenýma rukama, na hranici dělící minulost a budoucnost.
Jako bych mohl zabít čas, aniž by zranil věčnost. - Thoreau
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/15/2011
ahoj Vlado,opet si udelal roztomiliho prdolu s moc peknym sendvicojdemOk Applause
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/21/2012
Ahoj Vláďo, zdá se mi to, nebo si vymněkl? Happy nože teda děláš krásný, ale když na nějakym noži byla tvoje značka, většinou to byla záruka, že s tím můžu pokácet les, vydloubat pařezy a ještě si pak vykopeš latrínu. Jinak teda drobek pěknej, tohle já můžu... Ok
Posláno:

Štamgast
Chlapi díkes,Mugsat jo sem měkejšHappy ale je to spíš tím že pro mne není zajímavé chrlit na vlákno pořád dokola Buclatky,Prase,vymítače Happy ale jeden z dalších tesáčků bych mohl no když sem to rok vydržel a bratry sem nedával.Happy Ale jako první zapouzdření Proužkáče, kožkou Brdské užovky kterou na silnici kdosi přejel.Pak mám radost v USA hází Atlatlem i hliníkové šípy, větší přesnost váha stejná ,spine stejný a jiné ,jenže takhle dlouhé trubky u nás nelze od Estonu sehnat ale nakonec sem sehnal 2 m na 1cm bezešvé hliníkové trubky řádově 35vočí zakusApplause a na závěr sem dám odkaz na stránky kde jsou snad všechny tipy Atlatlů vč nákresů a rozměrů.A lze na těchto stránkách dohledat snad vše co je o Atlatlu napsáno.Ok Pro lidi co je to zajímá. WWW.thudscave.com

096.JPG.jpg
092.JPG.jpg
001.JPG.jpg
006.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum