ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Anza - nože z pilníků Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/15/2006
Už pár týdnů sleduju co tak protéká americkým bazarem a docela mně zaujaly nože z pilníků.

Pár dalších informací od jednoho prodejce

HOW ARE THEY MADE?

Starting with a U.S. made Nicholson high-carbon industrial file, Master Craftsman Charlie Davis, uses a HEAT ANNEALED process he developed to eliminate the brittleness and yet maintain durability for an edge which comes sharp and stays sharp. Most all his knives incorporate using the FULL TANG and a special process to clad the materials chosen for the handle directly to the tang making for an extremely strong and durable knife. Adding to the their distinctive flare, file ridges are left on as a traditional trademark of Anza Knives and all knives are acid-etched with the year of manufacture.

A BRIEF HISTORY

I first met Charlie Davis, then a senior staff member of BUCK KNIVES, during the early 1980's when he was first forming Anza Knives. At that time I was selling collectibles and baseball cards at card shows and the swap meets here in Southern California. Charlie an avid card collector himself always had time to stop and chat while scouring the aisles for quality steel files, showing to me his true down-home nature and the love that he puts into his craft. No two Anza Knives are ever created exactly alike and are eagerly sought by hunters and collectors alike including sportsman, hunting expert and well published writer, Craig Boddington, who has purchased numerous Anza Knives and has written about their merit in his published columns as well as contributing to the inspiration of Anza's Boddington knife.

Having collected Anza knives, I was drawn to the more simple design that likely was part of our early American Frontier, a simple but durable knife built from quality High-Carbon Forged Metals and Native Materials like Oak, Ash and Stag horn with just enough elegance to warrant showing off, but still extremely strong and durable - ready for anything. Charlie Davis incorporates all the characteristics of a Master craftsman into his designs and creates some of the most elegant masterpieces available, giving you a knife with enduring style and fortitude to stand up to whatever might be thrown its way. Along with subtle detailing to a blade well proportioned to the handle, many with slight curves and well placed finger grips which fit the hand comfortably and gives these knives unusual balance, stability and superb strength that will last for a lifetime and more.

Zrzavý Orm vložil tyto přílohy:
anza.jpg.jpg
Anza_05_130usd.jpg
Anza_69usd.jpg
Anza_2002_66usd.jpg
anza_2008_119usd.jpg.jpg
anza_bastard_40usd.jpg
Anza_Boddington_Hunter_96usd.jpg
anza_custom_65usd.jpg
Anza_elk_65usd.jpg
anza_hunters_73usd.jpg
Anza_Kelly_McGee_149usd.jpg
anza_kelly_McGee_200usd.jpg
Anza_Kelly_McGee_bowie_300usd.jpg
Anza_Tracker_139usd.jpg.jpg

...bez komentáře...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/25/2007
Vzhledově se mi to líbí už jsem o tom i dříve uvažoval že bych nějaký takový nožík urobil ale v těch secích bude zůstávat nečistota z jídla atd a myslím že se to bude i hůře čistit.Ale nápad je to fajn.
Na nožík se neváhejte optat nejlépe telefonicky 728 605 129 .
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
zajímavé, zuby trochu stáhnout na pásovce tak, aby byl náznak že to byl pilník a dobrý. Nejsem znalec materiálu, ale vydrží ostří??
Mat
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/4/2007
Co som si spravil jeden noz zo stareho Ajax pilniku tak ostrie drzi dobre (nijak som ho tepelne nespracoval), skor by som sa bal zlomenia pri hrubom zaobchadzani, predsa len pilniky su robene asi skor na tvrdost, aj ked ja o tom viem prd Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/16/2008
Nedávno som na jednej americkej stránke čítal zaujímavý článok o pilníkonožoch.V amerike majú rovnaký mýtos ako bowie nože. Traduje sa že ich začali vyrábaťchudobní farmári ktorý si nemohli dovoliť kúpiť drahý noz z hrdzavých otupených pilníkov niekedy v 19 storočí.Lenže autor tohto článku tvrdí že je to humbuk.Pilníki sa vyrábali z ocele nevhodnej na výrobu noža a farmári si starí pilník radšej dali naostriť ako by kupovali nový.
ERRARE HUMANUM EST
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Noziky vcelku podarene, mozno sa budu horsie cistit ako pisal Mat, ale kefka to urcite napravi. Navyse sa daju pouzit ako pilnicky na nechty. Mam zalusk na jeden stary pilnik po mojom dedovi, ale ten este vlastni moj tatko a nechce ho zatial dat. Je to taky kilovy kus ocele bez rucky ale este stale sa s nim robi dobre aj ked uz ma cez 50 rokov Laugh

2 Huat: Nehnevaj sa, ale tvoja gramatika je proste otrasna. Hodne sa zlepsis, ked si uvedomis pri pisani jednotne a mnozne cislo. Ked je to len jeden, tak na konci tvrde "y", ked viac tak makke "i". Napr. zaujímavý článok, chudobní farmári, starý pilník. Pises to zrovna opacne a ked to po tebe citam, tak sa mi jezi aj tych par vlasov co este na hlave mam. Sorry, ale uz som to musel napisat. Nic v zlom. Wink
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
tas.devil napsal:
...skor by som sa bal zlomenia pri hrubom zaobchadzani, predsa len pilniky su robene asi skor na tvrdost, aj ked ja o tom viem prd Happy

Neviem, nakolko vies po anglicky, ale v tom texte hore sa pise ze su "annealed to eliminate brittleness", teda vyzihane aby sa zbavili krehkosti... a potom znova zakalene. Wink
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/16/2008
Nehnevám sa.
Viem že mám otrasný pravopis.Momentálne píšem viac po nemecky (robím skušobného technika a musím písať skušobné protokoli pre nemcov) ako slovensky a semtam aj po maďarsky tak sa mi to pletie.To by si mal prečítať.Wink
PS už som to opravil.
ERRARE HUMANUM EST
Posláno:

Pokročilý
baca napsal:
tas.devil napsal:
...skor by som sa bal zlomenia pri hrubom zaobchadzani, predsa len pilniky su robene asi skor na tvrdost, aj ked ja o tom viem prd Happy

Neviem, nakolko vies po anglicky, ale v tom texte hore sa pise ze su "annealed to eliminate brittleness", teda vyzihane aby sa zbavili krehkosti... a potom znova zakalene. Wink

Po anglicky viem celkom dobre ale tato veta mi nedala sancu Happy , inak nemal som na mysli konkretne horeuvedene noze.
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
jeden pilníkáček...není to ANZA spíše takovej "native" tuším od "B.Aldermana"

EM vložil tyto přílohy:
files.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Taky přihodím jeden nožík z pilníku. Jestli pak někdo pozná nožíře?

stvonji vložil tyto přílohy:
2116_1_b.jpg.jpg
2116_2_b.jpg.jpg
2116_3_b.jpg.jpg
2116_4_b.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/12/2005
Nejsem si úplně jistý, není to Winkler?
Posláno:

Štamgast
mr.karno napsal:
Nejsem si úplně jistý, není to Winkler?

Správně Wink
Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/12/2005
Jupí Razz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
...niečo pridám tiež, nie je to Anza...dúfam, že mi to Zrzavý Orm odpustí Razz Wink

cykloturista vložil tyto přílohy:
knife_kov__19_.jpg
knife_kov__20_.jpg
knife_kov__23_.jpg
knife_kov__24_.jpg

Posláno:

Pokročilý
Dovolil by som si navrhnut bud tuto temu premenovat na "noze z pilnikov" alebo ju rozhodit osobitne na temu Anza nozov a "nozov z pilnikov".
Posláno:

Štamgast
cykloturista napsal:
...niečo pridám tiež, nie je to Anza...dúfam, že mi to Zrzavý Orm odpustí Razz Wink

..to je ovšem krásné dílo.

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/4/2008
a co takto noz z rašple? (pilnik na drevo) do lesa idealna pomocka, hihihi
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/15/2006
Pro všechny příznivce pilníků je recenze PRÁVĚ ZDE

Boddington za trojku nebo "tracker" za 3,3 kKč mi nepřijde zas tak strašně ujetý...
...bez komentáře...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
nechci hanět kudlu z pilníku, ale výrobce jaksi pozapoměl na to že pilníky se vyrábějí metodou sekání..tzn. narušení povrchu plochy v důsledku hrozí velká náchylnost k zlomení v kterémkoli záseku..tak jako žlab zpevňuje, příčné záseky na čepeli z něj dělají potencionální modelářský odlamovací nůž..hodně namahané kalené věci jako například listová pera jsou vyleštěna bez škrábanců, i ten stačí aby prasklo..tyto informace lze najít v knize "Lomy ocelových částí" od Koutský,Jandoš,Karel..
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum