ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Manly Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/31/2013
3b0la: Přesně tak!!! Taky jsem zobáček odbrousil.

Ale jinak je Patriot krásně řezivej povedenej nožík Ok
Každý správný muž nosí v kapse nůž.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
Goood

purschack vložil tyto přílohy:
IMG_20190730_201026.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Ahoj toto ma zaujalo mohli by to riešiť viaceré značky...

peto5 vložil tyto přílohy:
Screenshot_20190915_142846_Samsung_Internet.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Armor napsal:
Manly Peak.

Škoda, že sa u nás stále nedá zohnať v tejto farebnej kombinácii.
čierno zelený skladom na knilande
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/16/2019
peto5 napsal:
Armor napsal:
Manly Peak.

Škoda, že sa u nás stále nedá zohnať v tejto farebnej kombinácii.
čierno zelený skladom na knilande

Ďakujem peto5
Tiež som to dnes zaregistroval. :) Okrem toho už majú aj nejaké novinky od Condor.
Condor Krakatoa, Condor Wastelander Machete, Condor Plan A Knife
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
Napadlo mě napsat pár dojmů z nože manly wasp.
Na první pohled překvapí velmi dobré zpracování a já jsem čekal i menšího prcka. Za sebe myslím, že je to ideální edc velikost.
Výbrus je veden do neuvěřitelné žiletky a teprve s tímto nožem si uvědomíte, jaký odpor vaše ostatní nože mají, když se snaží proniknout materiálem. Nádhera!
Zvažoval jsem ocel s90v, nakonec jsem zhodnotil 14c28n jako více vyhovující jakosti broušení, kterou na něm budu udržovat. Překvapilo mě, jak drží ostří. Oproti 14c28n na kershaw mi wasp příjde lepší, jakoby šlo o ocel s lepší výdrží ostří.
Mám ruku střední až větší velikosti a padne mi do ruky na 4 prsty úchopu a nechybí mi na něm ani milimetr ani choil.
Otvírání jde trochu víc ztuha, dost na to, aby se dal otevřít pouze dvěma rukama. Ne dost na to, aby to byl oběma rukama nepříjemný úkon. Dost na to, aby ho neotevřelo dítě. Zavřít se už dá o kapsu, když si dáte bacha na prsty.
Celkově jsem nadšený z kvality a zpracování. Snad jen nepatrný vystouplý zoubek u začátku ostří, hned u jamky pro lepší broušení. To prvních pár broušeni, než to zmizí pod kamenem, znesnadní.
Jsem rád, že mám nůž od firmy, co pochopila, že nůž má řezat a výbrus je k tomu účelu naprosto přizpůsoben.

Tyler Durden vložil tyto přílohy:
IMG_20190915_170015.jpg.jpg
IMG_20190915_170057.jpg.jpg
IMG_20190915_170409.jpg.jpg
IMG_20190915_170117.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013

trochu začínám uvažovat o tom, že bych mohl začít uvažovat o koupi manly peak Shocked . Narazil jsem při tom na netu na vlákno bulharského blejdforuma k peaku ... bulharsky neumím, ruština se použít nedá, ale je tam pár zajímavých fotek - srovnání vnitřku peaku a endury, zaprasené a vyčištěné peaky, nějaké úpravy atd.

Potěšilo mě, že peak jde asi bez problémů rozebrat, a jak je možné ho vyšlechtit Happy

https://bladeforum.bg/index.php/topic,5897.0.html

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012
Chloupek napsal:

trochu začínám uvažovat o tom, že bych mohl začít uvažovat o koupi manly peak Shocked . Narazil jsem při tom na netu na vlákno bulharského blejdforuma k peaku ... bulharsky neumím, ruština se použít nedá, ale je tam pár zajímavých fotek - srovnání vnitřku peaku a endury, zaprasené a vyčištěné peaky, nějaké úpravy atd.

Potěšilo mě, že peak jde asi bez problémů rozebrat, a jak je možné ho vyšlechtit Happy

https://bladeforum.bg/index.php/topic,5897.0.html

Vlado staci nejaky prekladac v mobilu nebo na pc jde take nechat prelozit a pekne si pocist. Neni tedy vse prelozene jak ma, ale vetsinou z toho jde vydedukovat co chce autor sdelit. Moc diky za nasmerovani. Zase bude co studovat. Admire Applause
knifepanic
Posláno:

Pokročilý
Zatiaľ bez mena.

Celková dĺžka: - 250mm
Dĺžka čepele: - 125mm
Hrúbka čepele: - 4mm
Materiál čepele: - D2, CPM-154, CPM-S90V
Materiál rukoväte: - G10 and Wood

Armor vložil tyto přílohy:
Manly_Knives_558620839_7103597744027074560_n.jpg.jpg
Manly_Knives_55980586268620812_9074681256909733888_n.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Limitka pre - Bulgarian Blade Forum

Celková dĺžka: 275 mm.
Hmotnosť: 270 g.
Dĺžka čepele: 145 mm
Materiál čepele: CPM 154 58/60 HRC

Armor vložil tyto přílohy:
Manly_Eagle_7311624707_3305281808798580736_n.jpg.jpg
Manly_Eagle_02_47294958042_8739961471846318080_n.jpg.jpg
Manly_Eagle_03_0547388291366_6145140504473370624_n.jpg.jpg
Manly_Eagle_04_624710_5989206279363493888_n.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/28/2010
Že by sa inšpirovali u CS Outdoorsman Cool
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/8/2003
Po dlouhém váhání jsem se konečně rozhoupal (fotky Tylerova Peaku a několik mailů mě pomohly v rozhodování) a pořídil Manly Wasp. Za běžných okolností bych preferoval verzi v sandviku, ale na vintagewear jsem narazil na oranžového Waspa v S90V jen o dvě stovky dráž než tentýž ve 14c28N, tak jsem si řekl že po dlouhé době zkusím práškovku. Nůž nemám ani týden, tak bych se rád podělil o první dojmy.
Když jsem kudlu převzal, první dojem byl: „To je ostrý!“ Dojem se ovšem netýkal jen ostří, ale celého nože. Hrany střenek, samotná G10, hrany hřbetu čepele… Ještě ten samý večer po uspání dcerky šel Wasp pod šroubovák (pro Manly palec nahoru, že přikládají nářadí na rozborku k noži). Diamantové pilníčky a smirkové papíry zaoblovaly hrany a rohy, sjednocovaly povrchovou úpravu ocelových příložek a leštily podložky.
Co mě opravdu překvapilo bylo hrubé opracované hřbetního pera. Pohledová strana (hřbet nože) má celkem hezkou povrchovou úpravu, ovšem vnitřek vypadá opravdu otřesně. Jsou na něm znát stopy hrubého obrušování, které jsou zaleštěné – estetický dojem nevalný. Hřbetnímu peru jsem se zatím neměl čas příliš pověnovat (vzhledem k tomu, že je evidentně kalené bude sjednocování povrchovky na jedno dlouhé sobotní odpoledne, kterého se mi nedostává).
Čepel je úplně jiná písnička. Jistě, hrany hřbetu nepříjemně řezaly do palce (opět vyřešeno pilníčky a smirky), hrot bylo potřeba mírně zapustit do střenek (pilníčkem jsem ubral trošku materiálu na kicku – to je ten výstupek u ricassa, který se v zavřeném stavu opírá o hřbetní pero) a tak zaprasený nehetník jsem taky ještě neviděl (tedy nejen zprasený, při jeho čištění opět došlo na jehlové pilníčky a smirkové papíry). Ale ten výbrus! Podle mojí letité šuplery má nůž nad téměř celou délkou ostří 0,2 mm! (na hrotu a těsně u choilu je to 0,25 – 0,3 mm) a řeže přesně podle toho. Navíc v Manly vědí, jak má vypadat tovární ostří – z obou stran symetrický úhel (shodný s úhlem 20° na Lanskym, což ve skutečnosti bude cca 15° z každé strany).
Kvalita bižuterie (klip, čepy) je úplně v pohodě, jen by se tedy nemusel čep čepele neustále povolovat (doslova neustále; dotáhnete čep, a po cca deseti otevření/zavření už je povolení znát) a klip by nemusel cestovat i potom, co šroubek, který ho drží, dotáhnete na krev (holt je klip jen na jednom šroubku).
Co se týče chodu při otevírání/zavírání čepele, tak bez těch „semistopů“ bych se klidně obešel, ale zatím mi nijak extra nepřekáží. Dokonce první poloha při otevírání je pro mě celkem praktická (jsem zvyklý hodně věcí řezat tak, že jen pootevřu čepel, odříznu provázek/otevřu obal, zaklapnu čepel a šup do kapsy). Přítlak pera mi připadá tak někde na úrovni aloxů od Victorinoxu, takže pro mě příjemná 5 na škále od 1 do 10. Díky široké čepeli nůž otevřu i jednou rukou, chce to jen trochu cviku.
Moje pocity z tohoto nože jsou smíšené. Jako kdyby si v Manly řekli, že vyrobí skvělé čepele, ale na tom zbytku až tak nezáleží. Chápu, že cena, za kterou se ty nože prodávají, se musí někde odrazit. A když ne na čepeli, která je zpracovaná téměř perfektně, tak na zbytku nože. Nejlépe tam, kde to není zas tak moc vidět.
Kapsu zatím neopouští: velikostně je to můj ideál, řeže opravdu parádně, teď už se i skvěle drží. Jen se těším, až přijde závitové lepidlo.

Dendorric vložil tyto přílohy:
wasp__2_.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Z mého waspu nemůžu potvrdit povolování čepu. Za mě bez pohybu.
Posláno:
Pokročilý
U broušení nehetníku asi ujela ruka.
Jinak všechno bez chyby, hlavní je výbrus a ten je perfektní.

Tyler Durden vložil tyto přílohy:
IMG_20191124_114507.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Jak je na tom prosim D2 od Manly z pohledu korozodolnosti? Mate popr nekdo srovnani D2kama od jinych firem. Dekuji
knifepanic
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Mam D2 na Drugaru a zatim ma jen par cernych teček, nic víc, nema tendenci reznout, spis postupem času a používánim čepelka zčerná hlavně když se s nozem bude vařit a poté se neotře a neosuší
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/9/2004
Mam toho víc, Comrade tmavší mapy u ostří, Drugar to samé ve větším měřítku. Oba byli u moře, bez nějakého většího problému. S Comradem byl u moře CS Hold Out III z AUS8, který dopadl podstatně hůře. Bodová koroze, jak bych to nazval se projevila zejména v nepřístupných částech nože. Musel jsem ho rozebrat a vyčistit. Takže Manly Ok
J'aime mon pays et Paris... mon Opinel aussi!
Posláno:

Štamgast
Chlapi diky moc. Ok
knifepanic
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/14/2010
Ahoj, chtěl bych si možná pořídit Manly Peake, ale nemůžu se rozhodnout jestli s dírou nebo bez ní.... Co byste doporučili? Zatím se přikláním k verzi s dírou.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
S dierou je rezivejsi...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum