ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Manly Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/6/2017
Mě wasp taky zahanbil všechny ostatní nože.
Výbrus, chod, klip... Geniální minimalistický nůž.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Podľa mňa takto vyzerá lepšie.

Dido vložil tyto přílohy:
manly_eagle_cpm154_black.jpg_biga.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/5/2019
Tak tu máme první várku Manly. Patriot RED - D2, Patriot Ořech -D2 a Blaze D2 a CPM154

VintageWear vložil tyto přílohy:
Manly.jpg.jpg

VintageWear.cz
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/13/2014
zeptám se možná blbě: Manly Comrade nebo Manly Wasp?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
Tam je málo rozdílů. Nejspíš, co se vám víc líbí.
Comrade je trochu větší, pro někoho je wasp až moc malej.
Wasp má ale hlubokej klip, to víc vyhovuje mě. Lidi pak neví, že máte nůž a nedívají se na mě jako na psychopata.
Wasp je žiletka ale na výbrus comrade si taky nikdo nestěžoval.
Wasp je v oceli 14c28n nebo s90v, comrade myslím d2 a 154cm. Což bych vybíral podle toho, s jakou ocelí máte zkušenosti. Není třeba se bát 14c28n na waspu, ta ocel je skvěle tepelně zpracovaná, překonává stejnou ocel třeba na kershaw nožích, alespoň podle mých zkušeností.
Nakonec bude nejlepší zvolit ten, co je vám sympatičtější.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/13/2014
Tyler Durden napsal:
Tam je málo rozdílů. Nejspíš, co se vám víc líbí.
Comrade je trochu větší, pro někoho je wasp až moc malej.
Wasp má ale hlubokej klip, to víc vyhovuje mě. Lidi pak neví, že máte nůž a nedívají se na mě jako na psychopata.
Wasp je žiletka ale na výbrus comrade si taky nikdo nestěžoval.
Wasp je v oceli 14c28n nebo s90v, comrade myslím d2 a 154cm. Což bych vybíral podle toho, s jakou ocelí máte zkušenosti. Není třeba se bát 14c28n na waspu, ta ocel je skvěle tepelně zpracovaná, překonává stejnou ocel třeba na kershaw nožích, alespoň podle mých zkušeností.
Nakonec bude nejlepší zvolit ten, co je vám sympatičtější.

Moc děkuju za reakci. Parametry jsem si porovnal, a šlo mi právě o nějakou zkušenost/pocit člověka, který ty nože měl v ruce/používal. Kvalita je tedy stejná, jsem pochopil - půjde hlavně o tu ocel a osobní preference. Ještě jednou dík
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
Ahoj, kdysi jsem dva patrioty s D2 měl, prodal jsem je ... a mám zas dva patrioty s D2 Laugh .

Červená po pravdě moc červená není a přijde mi až jako vyšisovaná (ještě víc než byla po vyndání z krabice oranžová), ale nakonec to není nepříjemná barva a tohle bych i zkousnul. Kydex seděl u každého jinak, tak jsem pouzdrav prohodil a je to aspoň u obou stejně.

Oba jsem přebrousil na vrcholových cca 38,5°, původně byl oranžový odhadem na 55 - 60°, červený snad ještě na víc, a já na tyhle neznatelné mikrofazetky moc nejsem. Hodně mě ale zarazil rozdíl ve zpracování oceli. Oba jsem brousil na KMFS se stejnými brousky.

U oranžového jsem začínal na gritu 500, po sundání vrchní mikrovrstvy sice trochu přituhlo, ale pořád šlo všechno rychle a v podstatě lehce, dokonce jsem musel dávat pozor, abych nepřitlačil příliš. Vypadalo to, že to snad ani není D2.

U červeného jsem po pár tazích přešel na grit 200 a tentokrát to byla plnotučná práce, tahle ocel reagovala úplně jinak a zabrala výrazně delší čas ... takhle by mi D2 vyhovovala.

Rozdíl byl podobný, jako když jsem před lety srovnával broušení 111 mm victorinoxu a mikovu praktik se 440, a i když je 440 pořád lepší než standardní 420, ve srovnání s vinoxem to bylo máslo. Paľův test na laně to pak i ukázal.

Moje otázka - máte někdo podobnou zkušenost s rozdílem v tvrdosti / kvalitě manly oceli, zvlášť u stejného modelu?

Kdybych neměl srovnání s červeným, tak bych si řekl, že se ta D2 fakt "dobře" brousila, takhle mi to přijde spíš jako lapsus. Dost mě to zklamalo, patriot mi velikostí i tvarem vyhovuje a jinak jsem s těmi noži spokojený ... uvažoval jsem o koupi drugara, ale dost jsem teď znejistěl.

Srovnávací fotka je s Ruike Hornet Happy .

Chloupek vložil tyto přílohy:
P1150428.JPG.jpg
P1150430.JPG.jpg
P1150433.JPG.jpg
P1150438.JPG.jpg

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum