ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Manly Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/7/2011
Ten Drugar vypadá zajímavě. Uvidíme, jak budou mít vyřešený závěs na pásek. U Patriota je ten závěs k ničemu, ale zase Patriot se dá ještě nosit na krku. Tenhle velký už by zasloužil kožené pouzdro. Třeba se to jednou Bulhaři naučí. Ok

Fotky z fernetu.

czmajsner vložil tyto přílohy:
Dd6wxI3.jpg.jpg
JO9tyPe.jpg.jpg

Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Tak když vidím tohle srovnání...… Že by zdravo Drugar??
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/31/2013
mrjoda napsal:
Boli ste uz niekto priamo u nich v Sofii ? Je sanca, ze tam pojdem buduci mesiac, tak ci maju nejaku podnikovu predajnu.

Inac noze sa daju objednat priamo od nich. Postovne je necelych 5€ (pri 100€ + free)

Waspa vyjde na 35€ v sandviku a 69€ v S90V.

http://manly-bg.com/catalog/3172_category.html

neni slipjoint trosku nebezpecny pri tak velkych cepelach ?

Manly nemá kamenný obchod. Můžeš se ale podívat u jejich prodejce v Sofii. U Manly rozhodně není slipjoint nebezpečný - navíc VASP je menší než Comrade. Myslím že právě díky té délce odpovídá německým zákonům.
Autorizovaný dovozce a distributor survival nožů Esee Knives, TBS Boar a Manly Knives
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Německým zákonům vyhovuje taky, ale hlavně britským, ty jsou ještě tvrdší - ve VB jsou povoleny jen zavíráky bez pojistky a s délkou čepele pod 3 palce. Tam mají slipjointy rádi (ani jim nic jiného nezbývá), a tak podle všeho Manly s Vaspem cílí právě na zákazníky za kanálem.
"Thin is sharp."
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/31/2017
to uz hovoris po tom updatnutom zakone o zbraniach ?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Patří to spíš do jiného vlákna, ale mrkni sem:

http://www.gov.uk/buying-carrying-knives
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Srazit jsem Patriotovi diamantem hranu fazetky a zaleštil jí filcákem do takové poločočky (končí to pořád fazetkou, kterou mám rád a dobře se mi to brousí) a je to fakt žiletka. Mám tu teď po letech F1ku a musím říct, že F1čka Patriotovi nesahá v řezivosti ani po kotníky. Už jednou se na mě snesl hysterický nářek Fallkniven fanatiků, když jsem si dovolil konstatovat, že jeden nůž řeže lépe než F1, ale řeknu to znova a ať z toho dotyčným klidně praskne žilka: F1 je prostě kopyto a (nejen) tento nůž za takřka třetinovou cenu mu (nejen) v řezivosti kdykoliv natrhne p*del.

A propos, Vintagewear už má avizované nové modely vč. Drugaru v e-shopu a přijímá předobjednávky. Ok

IMG_20180624_144827.jpg.jpg

Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
czmajsner napsal:
Srazit jsem Patriotovi diamantem hranu fazetky a zaleštil jí filcákem do takové poločočky (končí to pořád fazetkou, kterou mám rád a dobře se mi to brousí) a je to fakt žiletka. Mám tu teď po letech F1ku a musím říct, že F1čka Patriotovi nesahá v řezivosti ani po kotníky. Už jednou se na mě snesl hysterický nářek Fallkniven fanatiků, když jsem si dovolil konstatovat, že jeden nůž řeže lépe než F1, ale řeknu to znova a ať z toho dotyčným klidně praskne žilka: F1 je prostě kopyto a (nejen) tento nůž za takřka třetinovou cenu mu (nejen) v řezivosti kdykoliv natrhne p*del.

A propos, Vintagewear už má avizované nové modely vč. Drugaru v e-shopu a přijímá předobjednávky. Ok

Patriot vypada taky mnohem sikovnějš než F1 navíc mi u tskhle malyho noze prijde tloušťka 5mm naprosto zbytečná.
Jinak cose týče Drugara, tak ho prej nutně potrebuju Laugh
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/31/2017
cert mi bol dlzny registraciu na toto forum. Drugar a Vespa... must have :D

niesom fanusik pevnych cepeli ale ten Drugar je teda fakt krasavec.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/11/2013
Drugar tady https://www.youtube.com/watch?v=KIAN1-5hIzw
ale nenašel jsem ho nikde na stránkách výrobce.
Zajímavé je že comrade i drugar jsou v překladu z bulharštiny Soudruhu, zdroj Google Translate ,asi malej a velkej soudruh Grin
Posláno:

Štamgast
Na tom videu jsou i kožená pouzdra na Patriota i Drugara. Neví někdo, kde se to dá u nás sehnat? Kdyby k těmto nožům Manly nabízelo takováto pouzdra, to už by byla fakt nirvána.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2006
Akože ja fakt skrachujem...

chodec vložil tyto přílohy:
IMG_20180614_171939.png.jpg

'Raymond, you don't need camping equipment, you need these skills.'
Posláno:

Začátečník
Připojený: 11/9/2015
czmajsner napsal:
Na tom videu jsou i kožená pouzdra na Patriota i Drugara. Neví někdo, kde se to dá u nás sehnat? Kdyby k těmto nožům Manly nabízelo takováto pouzdra, to už by byla fakt nirvána.

Myslím že vo videu mal toto messerundco.de/Wanger-Leder-Scheide-Braun-fuer-Manly-Patriot-auch-quer-horizontal-tragbar - mali by to posielať aj do ČR
Posláno:

Štamgast
Herdek barker, tos mi udělal radost! Admire
Líbí se mi tam tedy jiné pouzdro, konkrétně toto. Musel jsem krapet oprášit němčinu, ale objednáno. Applause Teď nevím, jestli se těším víc na Drugara nebo na pouzdro na Patriota. mrGreen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Já co jsem koukal, tak by Drugar měl pasovat do kozenýho pouzdra od ESEE 4 rozměrově jsou si trošku podobný, takze bych to mozna zkusil.

http://www.noze-nuz.com/pouzdra/SS04.php
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Další možnost by mohlo být toto pouzdro. Vyzkoušeno to nemám, ale rozměrově by to sedět mělo.
http://www.noze-nuz.com/pouzdra/SH1171.php
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Štamgast
Ti Němci určitě budou mít časem i pouzdro na Drugara. Na tom videu je vidět. Rozhodně by se mi nechtělo kupovat něco, co může sedět, ale taky nemusí, kór za ty peníze, co stojí to pouzdro na ESEE 4.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/25/2007
czmajsner napsal:
Už jednou se na mě snesl hysterický nářek Fallkniven fanatiků, když jsem si dovolil konstatovat, že jeden nůž řeže lépe než F1

Laugh Laugh

patriot ma tensiu cepel (aj ked nie o moc) a iny vybrus ako F1..jasne ze to reze lepsie Happy F1 ma pre mna osobne pohodlnejsi, bezpecnejsi uchop ako patriot..keby si vybrus na F1 patricne upravil a vytiahol do jedu, rezalo by to podobne, ako patriot...

taktiez je mi po estetickej stranke sympatickejsia...patriot vyzera ako dobry nozik, ktory zastane pracu, mna osobne ale az tak neoslovil Ok
Posláno:

Štamgast
Jsem rád, že jsme se shodli, že F1 řeže ve srovnání s tímto i dalšími noži výrazně hůř, protože o nic jiného nešlo. Nechci F1 nijak shazovat ani tvrdit, že je to špatný nůž. Je to oblíbený nůž a krom toho lidi nosí na vandry a obecně používají i tlustší a méně řezivá kopyta, protože se jim prostě líbí. Ostatně kdyby byly kvality nože dány pouze jeho řezivostí, tak tu všichni používáme Opinely a to by byla docela nuda. Já jsem to myslel jako odkaz na diskusi, co jsem před časem s někým vedl na toto téma a argumenty z druhé strany byly, když to trochu zjednoduším, že F1 je nejřezivější kudla na zeměkouli a že jsem pitomec, pokud si myslím něco jiného.Grin V té době už to bylo pár let, co jsem F1 nedržel v ruce, tak jsem rád, že jsem si to nyní opět potvrdil.

Mě osobně se Patriot líbí více a hlavně se mi lépe drží, ale to jsou ryze subjektivní parametry.
Posláno:

Štamgast
Tak se Manlík konečně dočkal pořádného futrálu. Ok

IMG_20180702_165236.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum