ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Manly Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/29/2016
czmajsner napsal:
Tak se Manlík konečně dočkal pořádného futrálu. Ok

Jo kůže mu vazně sluší, doufam, že germáni udělaj podobný šatičky i pro Drugara, protože toho já nutně potrebuju Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/7/2011
Konečně! Applause Admire

Pouzdro je, stejně jako u Patriota (a spousty dalších nožů jiných značek), celkem k ničemu, ale nůž je super. Ok

czmajsner vložil tyto přílohy:
IMG_20180719_130655.jpg.jpg

Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2006
czmajsner napsal:
Konečně! Applause Admire

Pouzdro je, stejně jako u Patriota (a spousty dalších nožů jiných značek), celkem k ničemu, ale nůž je super. Ok

Ahoj, k tomu púzdru - narýchlo som našiel toto ako alternatívu, na youtube má chlapík aj video k Drugaru ako do púzdra nôž pasuje.

Link - https://messerundco.de/Wanger-Leder-Scheide-Horizontal-Schwarz-fuer-Observer-WOC-und-Bushcraft-mit-Feuerstarter-Halter-Universalscheide

Video - https://www.youtube.com/watch?v=uTIzY656H2g

'Raymond, you don't need camping equipment, you need these skills.'
Posláno:

Štamgast
Díky za odkaz, o pouzdru popřemýšlím. Pokud nůž pasuje do pouzder na Observer, tak by mě, stejně jako u Patriotu, asi vyhovovalo spíše toto pouzdro.

První dojmy: Oproti Patriotu je to už pořádný kus kudly. Ručka je stejně velkorysá a drží se o malinko lépe, než u Patriota. Z výroby ďábelsky nabroušen, leč stejně jsem ho přejel na Arkansasu, nedalo mi to. Ostří začíná pár mm od ruky, výbrus má menší úhel než Patriot a k tomu má výrazně menší fazetku. Ta má navíc pocitově podle broušení menší úhel, než u Patriota.

Stejně jako Patriota jsem ho musel lehce zapucovat, zabrousit hranky na zubatých částech, na pouzdru srazit otřepy apod. Žádné drama, zmiňuji to jen pro pořádek. Střenky jsou přišroubované přes mosazné čepy, které zároveň fixují jejich pozici. Na čepeli pod střenkami bylo dost flíčků od bodové koroze, takže jsem střenky po očištění podmazal vazelínou, což doporučuji každému hned po koupi. I tak to bude chtít čas od času zkontrolovat a nakonzervovat.

Hmotnost 181 g (Patriot 135 g), s pouzdrem bez klipu 211 g (Patriot 164 g), takže na krk už to moc nebude. Pouzdro je stejná nouzovka, jako u Patriota s tím, že tady v tom je nůž fixován výrazně hůř, než Patriot. Tím nemyslím, že by z něj mohl vypadnout, ale dost výrazně se v něm vrklá. Než pořídím něco jiného, tak to ale bude stačit. Pořád lepší, než pouzdro k SRK. Laugh

Nůž mi přišel od českého distributora s vylaserovaným jménem německého obchodu Wanger, což je spíše zajímavé, než že by to na něco mělo vliv. Je možné, že bulhaři nestíhají, tak k nám poslali část zásilky pro Wanger.... možná, že distributor, který se tu nedávno objevil, by nám mohl napovědět.

Za jedinou potenciální slabinu nože (kromě pouzdra) považuji choil, který není kulatý jako u Patriota, nýbrž ostrý. Je to místo, kde by mohla čepel potenciálně prasknout, pokud by s tím někdo prasil, sekal apod. Já to s ním dělat nehodlám, tak spíš jen info pro fanoušky batoningu a podobných aktivit.

No mám takové tušení, že si dá Patriot nějakou chvíli oraz. mrGreen

IMG_20180719_190442.jpg.jpg
IMG_20180719_182358.jpg.jpg
IMG_20180719_170926.jpg.jpg
IMG_20180719_181834.jpg.jpg

Kdo všude byl, všechno zná a ví, jak končí každý den, ten chodí po světě bez radosti a bez naděje. (M. N.)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
Tak za mne hodně muziky za těch pár peněz...zatím kdo ho v práci chytil do ruky tak si liboval že parádní pracovní kudla z dobrých materiálů a za rozumný peníz.Pouzdro bych taky neviděl dramaticky špatný.Nůž nevypadne ani když visí běžně dolů .
Za mne teda superOk Ok Ok

Dudulik vložil tyto přílohy:
20180719194307_IMG_0619.JPG.jpg

Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
Posláno:

Pokročilý
Chlapi dajte prosim nejake postrehy na Drugara nech viem preco ten noz nepotrebujem Laugh
Posláno:

Štamgast
Tak jo. Kromě toho, co jsem uvedl výše:

Je to ukrutně řezivá kudla. Patriot po zaoblení hrany fazetky je výborně řezivý, ale Drugar je o level dál, tomu se nedá říct jinak, než žiletka. Skvěle se drží, ani v mokrých rukách neklouže a je s ním radost cokoliv řezat srovnatelná s tím, když jsem "objevil" scandi (a později zase opustil).

Pouzdro jsem vzal zatím na milost. Nakonec se to navzdory prvnímu dojmu používat víceméně dá, i když s výhradami. Nicméně stejně vyřeším kožené.

Ostří to drží výborně. Nakrájel jsem s ním na kostičky asi kilo a půl brambor, nepočítaně zeleniny, cibule, uzenin apod. a dva dny jsem s tím po lese ořezával klacky, špalky, dělal chlupatá dřeva apod. Za ty dva dny se ostrost změnila z "holí pouhým pohledem" na "holí". Po lehkém přelíznutí na keramice a arkansasu mám pocit, že to má díky menšímu úhlu fazetky tendenci vytvářet jehlu. S tím jsem se u Patriota nesetkal. Ale díky vysoké tvrdosti není nejmenší problém jehlu na arkansasu ulomit, takže žádné drama.

Když to shrnu: pekelně řezivá a rozumně zpracovaná kudla s výbornou ergonomií, z výborných materiálů, vyrobená v Evropě a k tomu všemu za velmi sympatickou cenu... když si vypůjčím termín Milana Matějky, tak tato kudla podle mě aspiruje na tovární nůž roku.

Takhle Ti to stačí? Razz Laugh

IMG_20180722_151922.jpg.jpg
IMG_20180721_141524.jpg.jpg
IMG_20180722_115102.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
czmajsner veľká vďaka za postrehy, takže ho fakt budem potrebovať Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
czmajsner napsal:
Konečně! Applause Admire

Pouzdro je ok, jen si myslím, že ty duté nýty jsou menšího průměru než třeba u Esee. Divnej mi připadá ten závěs, drží vždy jen za jednu stranu a nelíbí se mi ty šroubky. Nevím jak ho nosit, svisle, šikmo , vodorovně Happy - tam bych chtěl nějakou inspiraci, kdo a jak Happy

Chci si na to vyřešit klip, jako jsem měl na F1, to bylo docela dobrý.

Ppetr vložil tyto přílohy:
IMAG0103.jpg_big.jpg.jpg
IMAG0104.jpg_big.jpg.jpg
37357308_10212018239680054_2130188854081093632_n.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/4/2012
Ahoj,já mám Patriota a chtěl jsem ho hlavně na vodorovný nošení a pravda je že když jsem viděl ten závěs kterej to má umožnovat tak jsem měl sto chutí švihnout ho do kopřivBeating ale pak sem udělal závěs z parakordu a za mně dobrý.Tahám ho takle už 14 dní a nevím o něm.Tričko mám volně přes kalhoty a jak visí přes vanuRazz není prakticky vidět.

mysskyn vložil tyto přílohy:
20180723_151130.jpg.jpg

Nůž získává na kráse jen když ho opravdu používáte.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012
Lisku Vam to nechyta ti Drugari? Jinak moc diky za postrehy.
knifepanic
Posláno:

Štamgast
Jo, přemýšlet nad závěsem a rozmístěním nýtů jim asi připadalo jako zbytečná investice, tak se zeptali uklízečky, jak by to udělala a dopadlo to takhle... Grin

Já to nosím asi tak, jak si básník představoval, tj. vertikálně za ty dva šrouby, a kupodivu to funguje, i když žádná paráda to není. U Patriotu mi to přišlo pocitově takové divné, ale tady, i když je to totožný závěs, mi to vadí výrazně méně. Odstává to od těla tak nějak akorát, těžiště to má tak akorát... možná, že si na to časem i zvyknu, kdo ví. Ale kůže to jistí...

Na těch dvou šroubech to drží, toho se nebojím. Případně se to dá přetáhnout kusem gumy, paracordu apod. Tak jsem to dělal na Realsteelu, kde byl závěs vyřešen podobně stupidně a navíc držel podstatně hůř.

blam: Za těch pár dní žádná liška. Happy Ale soudě podle Patriotu, který je ze stejného materiálu, to při běžném používání chytá velmi pomalu lehkou patinku. Bodovka se objeví, pokud ho zapomenu zaflákaný a jen nouzově otřený do druhého dne. red face Vyloženě celopovrchovou lišku jsem na něm neviděl, to bych ho asi musel nechat dlouho špinavý nebo ho nechat v trávě apod.

IMG_20180723_172908.jpg.jpg
IMG_20180723_172917.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012
Diky moc Ok . Ja asi pockam na 154 jestli ho z ni budou delat, ale je to pracovni kudla nema to smysl asi resit.
knifepanic
Posláno:

Štamgast
Tak klip by byl. Jeste jeden co bude šikmo..nebo udělam na něj z kydexu stavitelnej držák pro 2 polohy. Svisle a šikmo

Ppetr vložil tyto přílohy:
20180726_214633.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
tohle taky nevypadá blbě, až na tu blbou cenu...
http://www.jatagan.eu/boltaron-a-kydex/opaskove-uchyty-belt-wing-loops
Posláno:

Štamgast
Máš to moc pěkné. Klip je vždycky lepší. Ale nebude se to na pásku dost kývat? Přeci jenom origo závěs (tak, jak je na mé fotce výše) má pásek přesně v těžišti, kdežto ten klip je hluboko pod ním. Ideál je podle mě klip nad těžištěm, jako to mají Mory. Ale s tím už to pouzdro musí být navrženo.

Ad odkaz na Jatagan: Nápad zajímavý, ty prodloužené vypadají použitelně, ale měly by být prodloužené ještě víc, aby se dostaly nad těžiště. A samozřejmě by to měly být klipy, nikoliv poutka. Happy Zkusím příležitostně něco "upéct" na 3D tiskárně a příp. sem dám výsledek.

/edit: Řekněme něco takového. Asi udělám každý jiný, aby ty šlicy nebyly kvůli rozdílné poloze děr zbytečně velké. A kvůli tvaru pouzdra by se to asi muselo podložit, stejně jako se podkládá originální závěs těmi gumičkami.

Příloha / Přílohy:
klip_Drugar.PDF (11kb) staženo 42 time(s).

klip_Drugar.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Mám klip na pravé straně, jsem pravák a nůž šoupnu buď do kapsy, jako by to byl zavírák nebo na bok, ale pod pásek nebo do kalhot aby to bylo skryté. Tím pádem se ani nehne.

Ještě k tomu pouzdru - nýty jsou malé, projdou jen malé Chicago šroubky, ale ty zas nedosáhnou přes 4 vrstvy kydexu. Musel jsem nýty vyhodit, aby vznikla díra pr.. 5mm a prošly větší šrouby. Zvažuji to celé přenýtuji na velké...
Posláno:

Štamgast
Jo, vidíš, já si neuvědomil, že je ten klip na opačné straně, takže pouzdro bude pod páskem. red face
Tak dělej, jako bych nic neřekl. Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Ahoj Kucí,
tak sem zase udělal nějaký video, dneska to odnesl Drugar a vedl si vážně skvěle, nato jaká jeto jedovatina se nebojí ani tvrdší práce a vše co jsem sním prováděl zvládl na výbornou.

Příjemnej pokuk a kdyby byl dotaz, rád zodpovím.

https://www.youtube.com/watch?v=z-wnbzdse-A&t=3s

Johny22 vložil tyto přílohy:
20180815_180926.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum