ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Informace o omezení přístupu k diskuznímu fóru Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/8/2009
Řekl bych, že v poslední době se tu spíš vyrojili lidi typu " odpovím na každý příspěvek i když nevím,hlavně že něco napíšu" , nebo " Jak se seká sekyrou", pak ještě skupina, která mluví o sebenzách, ale u sebe nosí čínu a hlásá jak je skvělá. O těch co píšou o nožích, jak s nimi tvrdě makají a pak nevědí jak se nůž brousí a potom ho prodávají na inzerci jako nový s tím, že uřízl krajíc chleba ani nemá smysl mluvit. Můj názor je, že se tu namnožili lidi typu žvástalů a naředili tak kvalitní jádro uživatelů a milovníků nožů. ( opravdu se tu teď objevilo pár lidí kteří mají průměr vkládání příspěvků hodně nad průměrem jiných a kvalitní informaci aby v tom člověk pohledal.)
Překonej svůj strach a poznáš kdo jsi
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/3/2009
Zrzavý Orm napsal:

Westy, Sam: kluci neberte to jako kritiku Vaší práce, je toho moc na dva lidi, všechno se nedá uhlídat, srovnávám knife s chronomágem, který má asi řádově podobný počet příspěvků a přístupů a systém moderování tam funguje zhruba jako jsem naznačil výše. Víc tématických moderátorů s částečným přesahem a nad nimi supermoderátor, který to koordinuje. Jo a skryté vlákno v němž moderátoři diskutují spolu o moderování Happy.

Už to tu několikrát bylo a je to tu zas...pravdou zůstává, že samo se nic nespraví, nevyřešíNeutral
Zdánlivě o nic nejde, ale degradace nabírá na intenzitě, nožůmžel...
Polský "knives.pl" funguje také tak, jak to popisuje Orm...přítomnost moderátorů a jimi nastavený "level" jsou v diskuzích znát.
Tady je úvodní stránka...u každého oddílu je jméno odpovědného moderátora (-ů)...

http://www.knives.pl/forum/index.php
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
Toto téma je už hodně dlouho žhavéCry Naposledy bylo probíráno s Milanem a Xaxou letos v Lipové. Ano, máte pravdu, je tu poslední dobou přežvanilovánoAngry Uživatelé si mohou vybrat, které vlákno si otevřou a co si přečtou. Já si musím otevřít každé vlákno a přečíst všeSurprised . Někdy je mi z těch všemouder a všeznalostí skoro na blití. JenžeSad pokud příspěvek (byť sebedebilnější) není v rozporu s psanými i nepsanými pravidly, tak není důvod k jeho odstranění, uzamčení tématu nebo blokaci uživatele. Před letošní Lipovou měl Najf 4,5 tisíce uživatelů .... dneska o tisíc více. Opravdové extrémy (jako brusič seker) jsou řešeny individuálně. Jenže dobře víte, že pokud moderátor zasáhne, byť jen příspěvkem, tak mraky lidí má plnou hubu o cenzuře, svobodě projevu a povinnostech moderátorů uklízet svinčík, co oni napíšou. Počítám s tím, že v Příbrami musí být zásadní debata o Najfu.
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Dav
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/7/2001
Popis situace co sem dal Atilla je podle mne dost trefný. Pokud někdo jen mluví, aby mluvil, je to na tužku.
Ale takových lidí znám ve svém okolí dost, a tak se nelze divit, že jsou i tady.....
Dav
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
nevím, jestli vám nezhatím ideální představy o moderátorech a nevím jak westy, ale já už prostě tyhle pochybné vlákna nekontroluju, neb se mi to ekluje.. jak mám držet nějakou odbornou a etickou normu ve vlákně, které je už svým názvem a podstatou natolik ujeté od smyslu knifu? na začátku zpravidla zkusím přesvědčit zakladatele o tom, že zakládat vlákno na téma Na co jsem naposled použil nůž je nesmyslné a nepřínosné, ale když si pak přečtete, jaké byly reakce, tak není divu, že jsem jim teda vlákno ponechal na žvanění.. ale to neznamená, že tam budu chodit a kontrolovat úroveň debaty, to po mě nemůže nikdo chtít..

stejné je to s vláknem jako Obrana když mám svou dceru, hádky u sebenzáků a jiné smysluplné vlákna.. naopak navštěvuju přínosné vlákna, ať už Bulisovy testy, trmanovo focení, nožířské galerie, kalení, materiály na čepel i rukojeti a dokonce za přínosné považuju i testy kapesních pilek.. neb jsou tam praktické informace, co mě ať teď, nebo později ušetří čas, peníze a zbytečné pokusy/omyly. Například vlákno Když se v dílně nedaří je typické pro svůj přínos, člověku se u té které mašiny hned vybaví, jak tekla cizímu krev a dá si bacha, je to podle mě účinnější než obecné Dávat si bacha..

výše zmíněný problém upadající morálky tkví totiž v tom, že je tu zastoupená čím dál víc mladá generace odkojená svobodou natolik, že se cítí být povinována vést debaty o všem a se všemi nezávisle na úrovni svých znalostí či slušného chování, stačí si počíst pd náhodným článkem na aktuálně.cz aj. Tito lidé jsou takto vychováváni a knife je nezmění, čili omezovat tuto činnost této skupiny je stejné jako omezovat návštěvnost a zcela ji potlačit by sice vedlo opět k odbornému a klidnému knifu plného rad, názorů a zkušeností, ale také k tomu, že by se tu objevili třeba dva nové příspěvky za den.. postupně by tak server začal upadat, neb když by se tu nic nedělo, tak proč sem taky chodit a šlo by to do kopru, server by přestal tzv. žít..
čili je třeba mít vlákna typu Mimotématická debata, ale nemělo by jich být moc.. což zpravidla řešíme mazáním těch vláken, které jsou obsahově totálně nepřínosné a navíc už i zapadlé prachem, nové živé balasty holt necháváme tak v rámci žití serveru.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2008
No, ono je to stále v ľuďoch - obyč. členoch. Keď sa tí nevedia uvedomiť, tak to nezachráni ani zvýšený počet moderátorov. Predsa nemôžete chcieť od moderátora, aby napomínal toho, či hentoho, že napísal blbosť, alebo zbytočný príspevok. Nehladiac, že by to bola čisto subjektívna záležitosť, tak by to zvýšilo asi aj počet jalových príspevkov a nakoniec by sa každý hádal s každým. Možno by pomohla možnosť naklikávania feedback-u (stačilo by len + -) pri príspevku. Userovi by sa to a spočítavalo a sám by si uvedomil, či píše blbosti, alebo niečo prínosné. Nechcem radiť, ale je to bežné na väčšine fór.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/8/2010
Dámy, pánové, přisúpěvatelé, moderátoři a všichni zainteresovaní a i nezainteresovaní ....

Pročel jsem si tohle téma, které co do názvu vlákna značně nevábné jest ... a značně jsem se "pobavil"

Dovolil bych si, i byť co začátečník, laik (možná trochu poučený???) přispět svojí trochou do mlýna ... a snad to nebude v uších starých mazáků znít jako hloupý balast - příspěvky se nahonit nesnažím...začnu trochou osobní historie...

Už mnoho let miluju nože. Nikdy jsem nebyl sběratel, vždycky jsem měl 2 - 3 nože které jsem používal a několik dalších "v šuplíku" - to byly většinou takové zděděné kousky po dědech, dost poškozené ...

Pak jsem si jednoho dne řekl, proč bych si nepořídil nožů víc? Ale ouha ... hnedle tu bylo několik "problémů" - na co vlastně potřebuju tolik nožů, když stejně u sebe v jeden okamžik můžu mít jen 1 - 2 nože a pak je mi líto, že ty další doma zahálí a že kdybych měl u sebe jiný, že by to určitě byla lepší volba. No a pak samo sebou dalším úskalím je cena ... ono kvalitní nůž není asi levná záležitost, že?

No, nějaký čas jsem takto fungoval, kupoval po různu v krámech různou světovou i naši sériovou produkci, hlavně lovecké ... a pak jsem si řekl, proč si nepořídit taky něco SUPER ... ručně dělaný nůž ... no a tak jsem zasedl a prvně v životě (člověk je prostě hkloupé stvoření ... alespoň já jsem) projel na netu nožíře ... a zatmělo se mi před očima. A to ze dvou důvodů ... ta nepřeberná nabídka a pak ceny ... srovnával jsem prosím chápejte sériovky kolem cca 2000 s ručně dělaným nožem ...

Nakonec jsem jeden zakoupil, je to od jednoho z účastníků tady fóra ... naprostá spokojenost. Nůž už sice asi 2 roky nemám, protože jsem ho daroval jednomu velmi dobrému kamarádovi do Švédska, který z něho byl úplně paf (mimochodem, od té doby kudlík stáhnul a rozrušil nepřeberné množství daňků, pár sobů a i jezevce - děkuju ti za kamaráda, PD)

No, kde že ty loňské sněhy jsou, mládí a čundry jsou v nenávratnu, kancelář a počítač se mi už dávno stali šedou realitou všedního dne ... ale láska k nožům přetrvala, jen se trochu vyvinula jiným směrem ...

Potřeba relaxace a zaměstnání rukou po dlouhém vysedávání za monitorem mě zavedlo zpátky do přírody, ale hlavně do dílny ... co dělat, dlouho jsem přemýšlel ... a tu znovu stará láska se ozvala a já po jedovatém ostří zatoužil jsem ...

No, po pravdě, knížek o stafvbě nožů není přehršel ... a tak opět přišel ke slovu kamarád internet a po hodinách hledání jsem zakotvil zde na tomto serveru ... pro člověka zcela bez znalostí prpoblematiky je to zde studnice vědomostí, zkušeností a praktických rad nevyčerpatelná ... ale ...

Dovolím si tvrdit, že jsem prošel alespoň polovinu všech příspěvků, které se tu na fóru vyskytují, hodně jsem se naučil, mnoho si pak vyzkoušel v dílně ... a za to chcu všem moc a moc poděkovat !!!!!!!!!!! SUPER, SUPER SUPER.... ale ...

Pozoruji, že s postupem času, jak se hlavní hráči zlepšují, ale i jak jich přibývá ... se poněkud začíná hrát na know - how a jeho ochranu (což chápu, prtože hodně lidí se výrobou nožů regulérně živí) ... no a stím souvisí samo sebou i "trochu embargo" na informace a větší komercializace celého serveru ... ale to je asi zcela přirozené!!! Pokud chceme (nebo výrobci chtějí) zachovat cenovou úrpoveň ruční práce jak je nyní nastavená, nelze šířit informace zcela volně, protože buďme si zcela upřímní, vyrobit skutečně kvalitní a krásný nůž dokáže každý blbec, pokud má k dispozici nářadí (dneska není problém koupit relativně za hubičku), materiál (koupí se na každém rohu), trochu šikovné ruce (to už problém může být) ... ale BEZ INFORMACÍ je v hajzlu ... a to úplně ... dovoluji si poznamenat, v souvislosti s tím co budu psát dále, že know-how (nebo informace, výrobní postupy nebo jak kdo chcete) jsou soukromým vlastnictvím a je jen a jen na dobré vůli vlastníků, zda tento svůj majetek poskytne zdarma třetí osobě či nikoli ...

Dovolil bych si ale ještě jeden pohled na věc ... ryze na tento server a nikoli na informace na něm ...

- tento server je soukromý, tedy MÁ VLASTNÍKA
- vlastník určuje pravidla a dává pod těmito pravidly svůj majetek k dispozi nám
- vlastník serveru NENÍ vlastníkem informací na serveru uložených - vlatníky zůstávají poskytovatelé těchto informací, kteří zveřejněním informací dali souhlas s jejich dalším šířením - ale pozor na ekonomické využívání těchto informací řetí osobou - prodej informací dalším osobám. I využívání těchto informací k vlastní např. výrobě či jakékoli realizaci je v očích zákona diskutabilní ... ale nebojte se, možnost toto prokázat je skoro nulová!!!
- Vlastník serveru (rozumím po tím fóra) je zcela oprávněn svůj majetek spravovat, regulovat a určovat LIBOVOLNÁ pravidla v rámci zákonů ČR

No, závěrem:

Tento server je SUPER !!! zdroj informací pro začínajícího nožomila a to jak kutila / výrobce, nebo pouhého konzumenta / uživatele. Je i zdrojem zábavy a inspirace.

Je ale i obchodní platformou a pokud to tak vlastníci chtějí, pak je to v pořádku!!!!

Chrěl bych tímto poděkovat vlastníkům serveru, přispěvatelům, ale i všem kritikům, kteří toto fórum udržujete / udržujeme. Ne vždy je všechno regulérní, ne vždy je všechno optimální, ne vždy se všechno povede, ale ... zde naprosto převládají pozitiva !!!!!!

Že se to celé začíná pimalu sunout někam jinam je asi přirozené a jen čas dokáže odpovědět na otázku, zda je tento posun pozitivní nebo negativní, ale na to si můžeme tady na tomhle místě pokud bůh dá popovídfat za rok nebo dva ....

Karel
Když se ráno podívám do zrcadla, nechci aby mně ze mě bylo špatně. A tak asi zůstanu chudej.
LK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
Samurai: Applause
Možná, že by pomohlo mít více moderátorů takovéhoto typu. Chápu ale, že vybrat kvalitní rozumné lidi se zdravým a věcným přístupem, s vybudovanými vlastními zkušenostmi v oblasti nožířiny, kteří by to v podstatě dělali zadarmo ve volném čase je bájná iluze.
Určitě by Vám to ale ušetřilo spoustu, spoustu práce.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2009
Zrzavý Orm napsal:
.... také moderace aktivní, např. osob, které by měly omezené právo moderovat jen určitá vlákna (např. svůj inzerát, svoje vlákno v nožířské galerii či diskusní vlákno ke svému článku) ...

No, tohle je na jinych diskusnich serverech naprosto bezny postup a taky sem se dost divil, ze tady tomu tak neni. Kdyz zalozim nejake vlakno, automaticky jsem jeho moderatorem + mam moznost si pripradit k tomu dalsi spolumoderatory.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/6/2005
JeromeHeretic napsal:
Kdyz zalozim nejake vlakno, automaticky jsem jeho moderatorem

Tohle obycejne konci tim, ze zakladatel vlakna ma vzdycky pravdu, alespon tam neni zadny jemu odporujici prispevek.
neca eos omnes, deus suos agnoscet
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2009
wolf napsal:
JeromeHeretic napsal:
Kdyz zalozim nejake vlakno, automaticky jsem jeho moderatorem

Tohle obycejne konci tim, ze zakladatel vlakna ma vzdycky pravdu, alespon tam neni zadny jemu odporujici prispevek.

Nemusi tomu tak byt. Samozrejme, ze to zalezi predevsim na soudnosti moderatora/zakladatele vlakna. Trebas zrovna na tomto serveru bych se konkretne tohoto nebal.

No a pak jsou tu trebas ty vyse zminovana obskurni vlakna typu boj s nozem, atd. a tam si zase rikam, ze je to vlastne fuk, pokud tam bude radit nejaky besnici moderator, nebo jestli to tam bude jen plne zbytecnych kydu.

Primarni pointa je, ze vlakna nezustavaji nemoderovana. Dale, majitel vlakna si napriklad preje udrzet jakous takous kulturu daneho vlakna, at jiz je tim mysleno cokoliv. Napriklad rekneme, ze zakladatel vlakna "vykresy nozu na papire" si nepreje, aby v klubu byly jakekoliv textove komentare a jakakoliv diskuse, klub ma slouzit ciste na vkladani obrazku vykresu, ci linku na cizi vykresy. Dost spatne se mu bude udrzovat klutrua toho vlakna, kdyz sam nema moznost komentare smazat.

Podobne bezzube mohou byt poznamky majitele vlakna, kterymi se snazi zamezit off topicu, nebo nejakemu flamewaru, kdyz jedine, na co ma pravo, je rict "tak decka, neblbnete, kouknete se na ten chlivek tady, jestli se neumravnite, zacnu to tu mazat", kdyz to smazat nemuze.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 4/3/2009
Spoplatnite forum a hned sa uvidi ci sa tu budu registrovat ludia co budu ozaj len zvastat...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
Ahoj, také jsem zažil jedno forum kterému docela odlehčilo zavedení chatu - pokecu, jak je libo. Ale vím že diskuze na téma chat už tu proběhla a neprošlo to
Zdar Gw
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
"Žvanilové" bez praktických zkušeností budou vždy a všude, Knife nevyjímaje. Sám sebe k nim bez váhání přiřadím (na to mám soudnosti dostatek), ačkoliv jsem se vždy snažil, abych psal o tom, o čem něco vím, poradil na dotazy typu "Nevíte, kde sehnat ten a ten nůž?" nebo obdivoval mistrovství nožířů v jejich galeriích. A musím říct, že přesto mě nedávno vyděsil pohled na to, jak rychle mi naskákal počet příspěvků.

Chápu, že matadory tohoto serveru určitě netěší rozrůstající se počet uživatelů, duplicitních dotazů, nechuť nejdříve číst a teprve potom se ptát, urážky, ohánění se svobodou projevu atd. atd., tomu rozumím... Z podobných důvodů jsem přestal navštěvovat diskuzi na jednom filmovém webu.

Nikdo by neměl ale zapomínat na pár věcí - vedle lidí, kteří nože zbožňují a využívají je tvrdě prakticky, opravdu je zajímá, co jejich kousek vydrží, proč má daný materiál za konkrétních podmínek takové nebo makové vlastnosti apod., prostě existuje nemalá skupina lidí, pro něž je nůž sice nástroj, ale také doplněk. Hračka, chcete-li. Nemluvě o sběratelích, kteří občas zakrojí salám a pak přeleštěný nůž vrátí do vytrýny. I je zajímají kvality materiálu, ale hardcorové využítí nože od nich nečekejte. Tak to prostě je - pochybuju, že s tím něco uděláte!

Otázkou je, jestli chcete z Knife udělat jen server pro odborníky a zažrané zájemce nebo má zůstat otevřený všem, kteří se o nože zajímají i jen z "povrchních" důvodů... Věřte tomu, že tak jako mladík, jenž zbožňuje filmy Michaela Baye, a který se časem a vlivem diskuzí propracuje k francouzské nové vlně, tak mnoho dnešních uživatelů může díky Knifeu pokročit v pohledu na nože a jejich skutečné využívání mnohem dál, než by si teď mohli vůbec představit!!

A nezapomínejte na to, že někdo si z nejrůznějších důvodů nemůže dovolit vyjet na týden do přírody, spát pod širákem, testovat nůž a užívat si to, a to i když by si to moc přál. Nevím, jestli je nutné nadávat na lidi, kteří si o tom alespoň čtou, hledají tu pravou kudlu, která je nezklame, až konečně jednou praští do stolu, sbalí se a vyrazí ven, a při tomhle čtení o tom aspoň sní. Tyhle teoretiky tedy můžete začít odhánět nebo jim pomoct začít věci vidět jinak.

Čímž NAPROSTO nepopírám fakt, že vlastník serveru může sám nastolit pravidla i určit způsob jejich dodržování!! Naopak... Měla by být jasné zformulována, být k přečtení ihned při registraci. Úlohu moderátorů pak vidím v tom, aby se zaměřovali vyslověně na vulgarity, urážky, nicneříkající hádky, agresitivu, politické komentáře, rasové otázky, přesouvali diskuze do příslušných vláken atd. Informační hodnotu jednotlivých příspěvků by měli posoudit ostatní členové fóra, vyjádřit ji klidně v diskuzi. Jestli je moc vláken, to netuším - ale pokud se nadává například na "Co jste se svým nožem udělali naposledy", potom nechápu, že má poměrně dost příspěvků. Pokud mi nevoní, přijde mi jako blbost, tak do něj nechodím a nečtu ho. Možnost volby tu je, ne? Taky spoustu vláken nenavštěvuji, protože vím, že momentálně informace z nich nevyužiju.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/8/2003
Tyler napsal:
vedle lidí, kteří nože zbožňují a využívají je tvrdě prakticky.....existuje nemalá skupina lidí, pro něž je nůž sice nástroj, ale také doplněk....Nemluvě o sběratelích...

Ono jen stačí, aby se tyhle skupiny navzájem pouze tolerovaly Wink
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/8/2010
iljusa77 napsal:
Spoplatnite forum a hned sa uvidi ci sa tu budu registrovat ludia co budu ozaj len zvastat...

Nápad to není špatný, ale....

Jak jsem psal někde výše, informace potřebují hlavně začátečníci, lidé nezkušení ... a ti jistě rádi zaplatí, pokud svůj zájem myslí vážně, ale....

Ti, kteří sem informace dávají ... štamgasti ... informace spíš nepotřebují, nebo si je mezi sebou vymění v hospodě, na výstavě, na workshopu .... protože prostě kdo je mistr, platí předáváním informací ... a proč by měl dávat zadarmo svoje informace a zkušenosti a ještě platit ... úroveň by šla do háje

A že by neplatili štamgasti ... pak se to tu bude hemžit flákači příspěvků...jen aby nemuseli platit.
Když se ráno podívám do zrcadla, nechci aby mně ze mě bylo špatně. A tak asi zůstanu chudej.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/13/2009
Ahoj!Možná se trochu rozepíšu,ale musím reagovat.Navštěvuji Knife pravidelně už tretím rokem a rok a půl jsem hrdě registrován!Je to muj první přízpěvek a na dlouho asi poslední,protože zatim jsem zde našel vždycky odpověď na to co jsem potřeboval.
Hodně jsem se tady naučil a moje laska k nožům se prohloubila až na mez(promnohé nezainteresovane)zavanějící fanatizmem. Happy .Mnohdy se ale nestačím divit co si někteří "knifemani" dovolí vůči lidem kteří nám dopřavají všechno to co nám knife nabízí!Místo abych zdejší lidi zatěžoval otázkami které byly zodpovězeny už Xkrat radeji hledám a u toho se dozvím ještě mnoho jiných užitečných věcí.
Lidi zamyslete se a uvažte jestli není lepší místo planých kecu kouknout na fotky které nám nabízejí ti co dělají knife knifem a bez kterých by tohle všechno nebylo?Mnozí se tady tváří jako by sežrali Šalamounovo hov.o a vědí prd.Knife není jen o nožích,ale i o lidech tady.
Jsme tady na návštěvě a podle toho se musíme chovat!Pravidla pána domu se dodržují a to bez diskuze.Ale tady mi to posledni dobou příjde že " Host do domu,hůl do ruky!"
Pro Adminy a Štamgasty:Jen tak dal a díky!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Ok.Škoda jen,že vás tady chlapy takových poslední dobou není většina.Trend jde spíš opačným směrem...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 7/16/2001
Říkám to pořád - mluviti stříbro, mlčeti zlato...
( . )( . )
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Zatím moc návrhů nepadlo spíš samé shrnutí proč je stav takový jaký je…
Zvýšení počtu moderátorů - budiž, ale bude to chtít někdo opravdu dělat?
S tím co psal westy souhlasím a vytáhnu jen toto
westy napsal:
… Jenže dobře víte, že pokud moderátor zasáhne, byť jen příspěvkem, tak mraky lidí má plnou hubu o cenzuře, svobodě projevu a povinnostech moderátorů uklízet svinčík, co oni napíšou...

a doplním, že je to někdy provázeno ještě peprnými PM a emaily. Prvního vola, debila a blba už mám dávno za sebou. Naposledy jsem byl nařčen z buzerace a dokonce diskriminace...což je směšné.

Ale abych dal nějaký návrh:
Koukal jsem, že hodně nesmyslných příspěvků je od lidí, kteří jdou "okolo" a chvíli se tu "baví" tím, že odpovídají na vše nebo zapředou debatu na tisíckrát probrané téma s někým jako on. Debata o deseti příspěvcích končí tím, že se schodnou na tom, že ten a ten nůž je vážně užasnej, ale to černění na čepeli nedrží …
Což aby takový „kolemjdoucí“ měl možnost napsat jen max. 1 příspěvek za určený čas např. 2,4,6 hodin . Pak by na odpověď kterou dostal a tato ho neuspokojila mohl reagovat s dotyčným už jen přes PM nebo email kde by si to vyříkali dle libosti. Toto omezení 1příspěvek/2,4,6 hodin by pak platilo na prvních, řekněme 30 příspěvků.

Carpe diem quam minimum credula postero
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum