ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Informace o omezení přístupu k diskuznímu fóru Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2008
Příspěvky: 2,860
Tak jsem se příhlásil, stručně můj názor:

- Kvalita obsahu na Knife.cz jde dolů.
- Počet uživatelů kteří svou registrací přispívají k tomu aby se z vláken na fóru stával flame a odpad jde nahoru.
- Toto fórum má vlastníka, ten si určil pravidla, a s těmi každý z nás při registraci souhlasil.
- Nevidím důvod tolerovat evidentní porušování pravidel.
- Jsem pro ostřejší administraci a lidem kteří to budou považovat za cenzuru poradím ať si založí vlastní forum.

To je asi můj názor, chlapi já to tu mám rád a nechci vidět že se Vám (nám) to vymkne kontrole.

Váš Laugh Tygerstyle /Salut

vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/30/2005
Příspěvky: 2,688
Jo, tak nějak, přitvrdil bych administraci, pravidla jsou jasná a daná. Nelíbí se ti to? Odchod na párek, jdi si jinam. Klidně bych víc mazal, aspoň se člověk nebude muset prohrabávat hromadou hnoje, když bude chtít najít smysluplnej příspěvek.
"Židovský stát vznikl v zásadě na účet Arabů. ...Palestina už neexistuje. Konec. Měl bych říct, že je mi to líto, ale líto mi to není." Moše Dajan
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/3/2008
Příspěvky: 484
Vyšel bych ze struktury nějakýho seriozního místa-Planetsuzy,Stormfront a podobně.

Rozdělit na vlákny odborná-např. jak vyrobit oplet na rukojeť z vlákna Nephila Komaci
a v nich nemilosrdně mazat bláboly typu " Nesnáším pavouky"(na uvedených stránkách to bývají témata jako "Group anal" a "Jak připravit svuj dům na válku s ž...y.)
Vytvořit kecárnu kde budeme ventilovat ten hnuj z kebulí (s vyloučením nacismu a podobných specialit)..(opět příklad "jak jsem nepotkal pornstar" a "Obama .....k,......k atd)

Pořád mi ale připadá že vyjdeme li z internetovýho průměru je tady poměrně malá koncentrace debilů/m2......vzlášť když sem v práciGrin Grin GrinPosláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/2/2008
Příspěvky: 4,489
Přitvrdit, mazat... pokud příspěvek porušuje pravidla je smazán. Stejně tak duplicitní nebo nesmyslná vlákna.
Problém je v tom, že všechny takové příspěvky se musí najít, tj. přečíst vše co je napsáno a následně je možno s tím něco dělat.
Měl jsem na mysli spíš prevenci, aby k tomuto docházelo co nejméně.
Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/1/2006
Příspěvky: 2,444
tak nejdřív, když se sebekriticky podívám na svoje příspěvky, zfleku bych se přiřadil ke zbytečným plkačům Happy
a dále, úbytek smysluplných informací je podle mě logickým a zákonitým vývojem. Strašně velká spousta informací už tady je, novým se nechce v tom množství hledat a taky k tomu přispívá ne příliš zdařilá a ne příliš komfortní funkce HLEDEJ. Takže se dotazy opakují a už není síla na ně odpovídat jinak než systémem: "hledej šmudlo", případně neodpovídat. Přitvrdil bych taky, nové vlákna bych zakázal vytvářet, nové pouze po schválení moderátorem. Rozšířil bych pravomoci a počet moderátorů a když né moderátorů, tak každopádně já osobně nabízím své síly k revizím dávných zapadlých vláken, ze kterých by se destilací daly udělat pěkné perly.
A taky bych, i když by to zavánělo pěkným flamem, okamžitě a adresně zveřejňoval sprosté mejly, které zhusta dostávají moderátoři, ať víme, kteří kreténi tady dělaj dusno!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/9/2002
Příspěvky: 4,485
Souhlasím s Galilem, Tygerstylem a jinými - přitvrdit a mazat. Stran provozu fóra - je to především soukromé místo. Ve fungující domácnosti není demokracie, ale osvícený absolutismus a to je podle mého jediný skutečně fungující způsob, jak zvládnout to, co se mnoha z nás na Knifu přestalo líbit. Výsledek může být teoreticky dvojí:
a) admin a moderátoři to "přetvrdí" a nikdo sem už nebude chodit - máte pocit, že to hrozí?
b) admin a moderátoři ukážou, jak na to a že excesy se netrpí - a z Knifu bude zase to místo příjemného a konstruktivního setkávání, po kterém se nám stýská.
To platí nejen pro "politiky" a "zabijáky", ale taky pro "kecálky".
Že nám ta "demokratůra" hodně zalézá do myšlení, je zřejmé - cituji bez napadání autora: "pokud si to členové Knife.cz, většinově odsouhlasí a Admin požadavku vyhoví, tak s tím...nemám žádný problém." Pardon? Snad naopak - jsme na návštěvě, tedy pokud to tak admin nebo moderátor chce! Pět pivařů u mně na návštěvě nebude určovat, že se bude pít pivo, když já rád víno. V nejhorším dopadnu tak, že ke mně nebudou chodit - a je na mně, abych zvážil, jestli je rád uvidím i s tím pivem.
Jestli někdo píše moderátorům sprosťárny, vidím jednoduchou medicínu: tyto reakce právě na vláknu, kde teď jsme, zveřejňovat. Aspoň uvidíme, jak se kdo chová a proč ho zabanovat, když s tím urychleně nepřestane. Nemohla by tohle být ta prevence, Dušane?
Nemyslím, že by to tady bylo omezeno jen na odborníky a nožíře - i nožomilci, sběratelé a obdivovatelé tady mají spoustu prostoru.
Bylo by to ještě na dlouhou debatu a doufám, že třeba v Příbrami na to dojde.
P.S. Vencále, vidím, že máme mozkové spojení... Happy
P.P.S. Tygerstyle - opraveno, promiň, "tvrďáku"...red face Grin
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2008
Příspěvky: 2,860
Surg napsal:
Tigerstylem


Jsem moc rád že semnou souhlasíš! Já vidím zase sympatie s Tvým posledním přispěvkem a přirovnání pivařů je geniální Ok Jen prosím, já jsem tyger s tvrdým "i" Laugh

Dík !
vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/21/2010
Příspěvky: 146
Trochu jsem to tady na tomto vlákně pročetl,pokud zde někdo sprostě někoho napadá říkám ano zveřejnit a smazat a zakázat přístup.Na druhou stranu co můžete chtít od nás laiků,kteří používají nože na svačinu a jiné denní hlouposti za moudra ale i my si chceme pokecat,přitom je mi úplně jedno kolik mi ukazuje počítadlo příspěvků.Pochopím,že některým členům to tady připadá jako z jiného světa když čtou ty "blbosti" co tu podle nich někteří z nás píšou ale není to doufám tady jen o odborných záležitostech nebo ano?
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/7/2008
Příspěvky: 2,803
Zpetne som si prečítal pár strán dozadu a keď so zistil že aj tak nepoviem nič nové klikol som na iné vlákno. Niečo predsa, niekedy mám problém vybrať si z vlákien na hlavnej lište. Neutral A to už kôly spomínaním debatám o ničom. Preto dúfam že my všetci čo máme radi tento server si ho udržíme v nejakej rozumnej miere. Admini sú síce akýsi trénery, ale my sme hráči bez ktorých to nejde. Takže my musíme dodržiavať pravidlá aby sme uspeli ako tým. Ok Happy
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
Příspěvky: 4,352
Pánové .... za moderátory děkujiHappy .... trochu jsem si to utřídil jak dále, nicméně pořád a dále houšť s názory ..... je opravdu potřeba vidět jak je Najf viděn Wink
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Mai
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/18/2006
Příspěvky: 24
Rád by som sa pozastavil pri probléme, ktorý tu už bol niekoľko krát spomenutý - mnohonásobné kladenie tých istých alebo podobných otázok novými užívateľmi, ktorí nemali dostatok trpezlivosti pri prečesávaní fóra, prípadne prehliadli aj funkciu "Hledej".
Chcel by som sa opýtať, či by tento jav nešlo obmedziť lepšou dostupnosťou užitočných informácií.
Narážam tým na to, že čím ďalej, tým viac mám taký dojem, že návštevníci tohto serveru mylne považujú za jediný zdroj informácií rozsiahle, no nie veľmi prehľadné fórum.
Pamätám sa, že pred mnohými rokmi, (ešte na starej verzii) pre mňa boli veľmi prínosné aj sekcie "Články" a "Technika", v ktorých som sa mohol dočítať niečo zaujímavé o drevených nádoroch , leptaní a podobne.
Tieto články sú aj dnes dostupné, no je mnoho ľudí, čo o nich nevie, pretože keď kliknú na "Články" celá prvá stránka je plná článkov, ktoré sú vlastne upozornením na nejakú výstavu alebo recenziou na hotový nôž, čo musíte uznať sami, pôsobí demotivujúco pri hľadaní informácií.
Osobne si myslím, že by pomohlo urobiť poriadok so sekciami "Články" a "Technika" v tom zmysle, že by sa tematicky usporiadali články, ktoré majú informačnú hodnotu pre nádejných a budúcich nožiarov, napr.

Úpravy povrchov kovov -> (Eloxovanie hliníka, Anodizovanie titánu, Leptanie povrchu čepelí...)
Opracovávanie dreva -> (Nádory na breze...)
Výstavy -> (Nože 2010 - Pŕíbram, Nože Ostrava...)
.
.
.

Samozrejme že by bolo treba potom na túto sekciu nejaký link , aby nováčikovia nemuseli pátrať. Nič konštruktívnejšie ma nenapadá, preto by som rád vedel, aký máte na tento nápad názor ako z hľadiska účinnosti, tak aj náročnosti realizácie.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Příspěvky: 6,540
Mai: no zní to sice logicky vytáhnout ty nejužitečnější rady a postupy ze všech vláken a na zlatém podnose je naservírovat těm, co mají málo času na pročítání starých debat, ALE KDO TO BUDE DĚLAT?? musíš si uvědomit, že to množství informací co tu na knifu proběhly je velmi, velmi rozsáhlé, přičemž na to, aby to někdo mohl vyselektovat, musí tomu všemu už taky rozumět, aby dokázal odlišit to co stále funguje od něčeho už nefungujícího nebo jen nabubřelým teoretikem prezentováno jako jediná pravda..

tohle už není hrách s čočkou pro popelku, tohle je jak vypsat všechna slovesa z bible a seřadit je podle délky a množství, kolikrát byly použity..

co se týče funkce hledej.. on není problém v tom, že to nenajde co nováček zeptá.. problém je v tom, že nováček buďto ani neví, že to existuje, nebo to ví, ale neví, pod jakým řetězcem to najde..

čili bych samosebou chtěl mít čas na to logicky pozměnit strukturu knifu podle logické návaznosti vláken, vytvořit nová, přesunout tam vhodné příspěvky a balast smazat, ale to je tak práce na hlavní poměr, ne na něco při a po práci.. Dušan v tomto dost pomohl tím, že nastoupil v promazávání mrtvých vláken tam, kde jsem kdysi skončil, čili by to možná potřebovalo novou krev, ideálně studujícího se spoustou volného času a elánu, který se nezhroutí, když mu xaxa ukáže adresářový strom vláken knifu s počty příspěvků, hlásí se snad někdo takový?

já s westym jsme rádi, když udržujeme stávající strukturu vláken a jediné, co si přeju když klikám na výpis aktivních vláken, je to, aby byla víc než polovina lákavá na kliknutí, teď je to ze 14ti vláken v poměru 8 zajímavých a 6 nezajímavých, čili to ujde..
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/1/2006
Příspěvky: 1,360
Surg napsal:
Souhlasím s Galilem, Tygerstylem a jinými - přitvrdit a mazat. Stran provozu fóra - je to především soukromé místo.

......Že nám ta "demokratůra" hodně zalézá do myšlení, je zřejmé - cituji bez napadání autora: "pokud si to členové Knife.cz, většinově odsouhlasí a Admin požadavku vyhoví, tak s tím...nemám žádný problém." Pardon? Snad naopak - jsme na návštěvě.....

.....Bylo by to ještě na dlouhou debatu a doufám, že třeba v Příbrami na to dojde.


Surgu, vybral jsi pouze část mého příspěvku, bez souvislostí, kde jsem se vyjadřoval, ke konkrétní věci,,.....Nicméně Tvůj návrh, na diskuzi k možnosti:,,Omezit nebo zcela zrušit vlákna adorující násilí,použití nože jako zbraně vůči člověku s vyjímkou vláken zahrnujících vojenskou či služební výstroj,která se zabývají těmito věcmi s hlediska technického,historického a sběratelského.", vítám a pokud si to členové Knife.cz, většinově odsouhlasí a Admin požadavku vyhoví, tak s tím, že tato vlákna zde nebudou, nemám žádný problém."
Více zde: http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=4870&p=7


Nyní, sám vidíš, že je význam úplně jiný, žádná demokratůra se nekoná a pohoršlivé Pardon? , již není třeba.

To, že Ty považuješ Knife.cz za soukromé místo a jsi zde na návštěvě, je Tvoje volba.
Já, jsem členem veřejného diskusního fóra o nožích Knife.cz (které je vlastnictvím soukromé osoby), kam občas přispěji nějakou informací, kliknu na reklamu a snad i dodržuji pravidla fóra, atd.
I přes rozdílné názory na věc, jsme v jednom týmu, to je jeden z rysů demokracie.....

P.S.: U termínu demokratůra,se mi vždy připomene K.Kryl: http://www.youtube.com/watch?v=SEg2-E4l0pA


Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 7/16/2001
Příspěvky: 1,759
Můj názor: udělat archív (po vzoru třeba Bladeforums.com) - tam přesunout stará vlákna popřípadě ta, co nejsou úplně k věci, ale je škoda je mazat, neb obsahují nějaké zajímavé informace. Archív bude pouze pro čtení.

Na titulní stranu do tabulky aktivních vláken na první místo umístit "návod" - prostě jak se na foru chovat atd. Prostě aby to bylo stále na očích.

Na titulní stranu (mezi aktivní vlákna) nepustit ddiskuse o kokotinách - tak, jak tu někdo navrhoval - rozdělit na odbornou sekci a vatu no a tu vatu "nepropagovat" na titulní straně. Alespoň já většinou chodím jen na aktivní vlákna a ostatní neřeším (ikdyž v poslední době ani ty aktivní nejsou příliš atraktivní)

Otázky nováčků tu prostě budou - s tím se nedá niíc dělat (vzpomeňte každý na svoje začátky) - možná ale nějaké upozornění, které bude stále na očích, počet opakovaných otázek aspoň trochu zredukuje.

Jinak děkuji moderátorům za jejich práci - otevřeně - já bych na to neměl. Jen kolikrát číst ty myšlenkové průjmy je skutečná oběť.
( . )( . )
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/21/2008
Příspěvky: 757
To, že Ty považuješ Knife.cz za soukromé místo a jsi zde na návštěvě, je Tvoje volba.
Já, jsem členem veřejného diskusního fóra o nožích Knife.cz (které je vlastnictvím soukromé osoby), kam občas přispěji nějakou informací, kliknu na reklamu a snad i dodržuji pravidla fóra, atd.
I přes rozdílné názory na věc, jsme v jednom týmu, to je jeden z rysů demokracie.....


Lonere - neřekl bych to líp a cítím to naprosto přesně jako ty.............Applause
„„ Rád se dívám potížím do očí………… život je tak snazší.“ Phil Marlowe
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/8/2009
Příspěvky: 495
Mě se dost líbí ten Dušanův nápad o časovém omezení příspěvkůOk
Myslím si že by to hodně pomohlo. Ty výkřiky do tmy a tuny hlášek jsem dávají lidi o kterých tu není za měsíc ani slechu.
Překonej svůj strach a poznáš kdo jsi
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/21/2009
Příspěvky: 1,772
Stejne jdou casove omezit i cely vlakna. Na foru, ktery spolumoderuju ja, se vlakna neaktivni po dobu triceti dnu automaticky mazou. Pokud obsahujou nejaky hodnotny informace, dostanou od moderatoru priznak "dulezite" a jsou tim z automatickyho mazani vyrazeny.
Nemusíš trefit, stačí, když se poserou. (Jakov Ščukin)
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/12/2007
Příspěvky: 6,760
Technicky se v tom naprosto nevyznám, takže ani netuším, jestli s tím jde něco dělat, ale...

Hlavní problém s funkcí Hledání vidím v tom, že se po zadání hledaného termínu zobrazí výpis příspěvků, v nichž se vyskytuje. Ovšem nejde kliknout na konkrétní příspěvek a přenést se tak v daném vláknu přímo na něj - čili do místa, kde čekám bohatší diskuzi o tom, co mě zajímá. Jedinou možností je kliknout na název vlákna, čímž však skočím na jeho první stránku. Takže se musím složitě proklikávat na správnou stránku, dohledat onen příspěvek sám a pokud jsem si nevšiml data a času, kdy byl příspěvek zveřejněn, musím se pustit opět do hledání. A dát si pozor na tyto údaje, abych se mohl ve vlákně později dostat na správné místo.

Tohle mě na funkci Hledání dost štve a jsem dokonce toho názoru, že hodně začátečníků (když už se pustí do vyhledávání) může tahle komplikace odradit, a tak radši rovnou od boku střelí dotaz..

Jinak co se týče dalšch návrhů:
- zjednodušení struktury celého fóra by bylo fajn, trvá nějaký čas, než se s ní člověk sžije
- časové omezení v přikládání příspěvků také není špatný nápad

Přidal bych:
- nemožnost psát dva nebo více příspěvků jedním uživatelem za sebou (funkce Edit BOHATĚ stačí, musí být však dostupná stále)
- při úvodní registraci Pravidla chování na fóru + Struktura (aneb "co kde přibližně najdeš")

"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/3/2009
Příspěvky: 2,001
Tyler napsal:
Technicky se v tom naprosto nevyznám, takže ani netuším, jestli s tím jde něco dělat, ale...

Hlavní problém s funkcí Hledání vidím v tom, že se po zadání hledaného termínu zobrazí výpis příspěvků, v nichž se vyskytuje. Ovšem nejde kliknout na konkrétní příspěvek a přenést se tak v daném vláknu přímo na něj - čili do místa, kde čekám bohatší diskuzi o tom, co mě zajímá. Jedinou možností je kliknout na název vlákna, čímž však skočím na jeho první stránku. Takže se musím složitě proklikávat na správnou stránku, dohledat onen příspěvek sám a pokud jsem si nevšiml data a času, kdy byl příspěvek zveřejněn, musím se pustit opět do hledání. A dát si pozor na tyto údaje, abych se mohl ve vlákně později dostat na správné místo.

Tohle mě na funkci Hledání dost štve a jsem dokonce toho názoru, že hodně začátečníků (když už se pustí do vyhledávání) může tahle komplikace odradit, a tak radši rovnou od boku střelí dotaz..

Vedle názvu vlákna, které ti vyskočí po vyhledání, je ikonka - šipka se stránkou, když na ni najedeš objeví se: "Skok na poslední příspěvek"... zkus kliknout, myslím, že budeš dost překvapenejLaugh
LK
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/15/2009
Příspěvky: 1,434
Tyler napsal:
Technicky se v tom naprosto nevyznám, takže ani netuším, jestli s tím jde něco dělat, ale...

Hlavní problém s funkcí Hledání vidím v tom, že se po zadání hledaného termínu zobrazí výpis příspěvků, v nichž se vyskytuje. Ovšem nejde kliknout na konkrétní příspěvek a přenést se tak v daném vláknu přímo na něj - čili do místa, kde čekám bohatší diskuzi o tom, co mě zajímá. Jedinou možností je kliknout na název vlákna, čímž však skočím na jeho první stránku. Takže se musím složitě proklikávat na správnou stránku, dohledat onen příspěvek sám a pokud jsem si nevšiml data a času, kdy byl příspěvek zveřejněn, musím se pustit opět do hledání. A dát si pozor na tyto údaje, abych se mohl ve vlákně později dostat na správné místo.

Tohle mě na funkci Hledání dost štve a jsem dokonce toho názoru, že hodně začátečníků (když už se pustí do vyhledávání) může tahle komplikace odradit, a tak radši rovnou od boku střelí dotaz..


Ta funkce tu ale je, viz níže. Klikneš na tu ikonu a přesměruje Tě to přímo na ten onen příspěvek.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris