ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/29/2014
..tak komunikace s ANV za me probehla na 1*..
Psal jsem jim v sobotu, v pondeli odpovezeno..
Viz mail:

Dobrý den, pane R....

Děkujeme za zprávu.
Moc nás mrzí, že se Vám střenka uvolnila.
Do budoucna neplánujeme zasílat díly a nářadí zákazníkům zdarma.
Vaší odezvy si ale velice vážíme a díly Vám zašleme jako dárek.

Hezký den!

S pozdravem
Tereza V.
Back Office Manager

ANV Knives s.r.o.
Na Perštýně 2, 110 00 Prague 1

Dnes (streda) prisla obalka (nahradni sroubky+bit na dotazeni).

mirek.r vložil tyto přílohy:
IMG_20181024_094456.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... a ten TORX - není na něm nějaký údaj?

Nebude to 7 nebo 9? Ve standartních sadách nejsou a palcové se dělají IMBUSy ;)
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/29/2014
Tady:)

mirek.r vložil tyto přílohy:
IMG_20181024_103536.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... tím je to jasný Happy
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2009
Na pevné kudle se nic nemůže pokazit. prej :) ANV P100

Kraken666 vložil tyto přílohy:
DSCF2192.jpg.jpg
DSCF2214.jpg.jpg
DSCF2219.jpg.jpg
DSCF2221.jpg.jpg
DSCF2226.jpg.jpg
DSCF2237.jpg.jpg
DSCF2250.jpg.jpg
DSCF2254.jpg.jpg
DSCF2261.jpg.jpg
DSCF2264.jpg.jpg
DSCF2281.jpg.jpg

Koupím: FS commandos Sheffield
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Kraken666 napsal:
Na pevné kudle se nic nemůže pokazit. prej :) ANV P100

super recenze, zrovna jsem jí dokouknul Applause
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/20/2010
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Jenom tak pro všeobecnou informovanost si dovoluji přiložit kopii části stránky z "Répertoire annuel des marques - 1911" čili francouzského výročního přehledu firemních značek, část "Coutellerie" čili nožířství:

Surg vložil tyto přílohy:
Repertoire.jpg.jpg
Acta_non_verba.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Dnes na výstavě jsem byl mimo jiné hodně zvědavý na zavíráky od ANV. Moc pěkně zpracované, lehké, zajímavé tvary, které čím víc se na ně člověk dívá, tím víc se mu líbí (můj případ), za mě velmi dobře vybalancovaný poměr hrubosti G10.

Bohužel ale linerlocky jsou opravdu tenoučké a hlavně, ty výbrusy. Nejen na takhle koncipovaná EDCčka ale na zavíráky obecně mají nad fasetou zbytečně moc materiálu, čímž řezivost pochopitelně klesne. Nechápu to. O to víc, že jejich malý pevňák P200 byl vytažený hezky do jedovata - proč to jde u pevné kudly a nejde to u lehkého zavíráku?!
"Thin is sharp."
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/13/2013
že by nikdo od této firmy nedostal nic od Ježíška??
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/11/2013
tolokan napsal:
že by nikdo od této firmy nedostal nic od Ježíška??

Tak já se teda přiznám Happy
Doufám že se někdo přidáte Laugh

rettromen vložil tyto přílohy:
SDC13131.JPG.jpg
SDC13133.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2008
Dobrý den pánové/dámy Happy a přejí krásné svátky,

mám na Vás dotaz, měl jste někdo již rozebranou z100 nebo z200? Já dnes rozebral z200 a kovová vložka střenky (liner lock) není ve střence nijak fixovaná a při skládání to dost, celou operaci, komplikovalo. Máte to tak taky?

Děkuji za odpověď.
Hezký večer.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2008
Tak mal som možnosť omacať si kamošov z100. Taký gentlemanský ľahučký nôž do saka. Čo ma ale veľmi sklamalo bola poistka. Keď sa nôž otvoril zľahka poistka vôbec nezapadla do čepele a proste nedržala. Nôž sa musel otvoriť švihom aby držal. Keď porovnám trebarz čínske nože bestech a pod. tak je o 100 a jedno. Neviem či som mal kudlu trochu mimo mízu ale za mňa proste sklamanie.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
cedric napsal:
Já dnes rozebral z200 a kovová vložka střenky (liner lock) není ve střence nijak fixovaná a při skládání to dost, celou operaci, komplikovalo. Máte to tak taky?

Jestli to dobře chápu, vlastní ocelová část (příložka), co tvoří linerlock tj. samotnou pojistku, je ve vyfrézovaném otvoru v G10 střence pouze volně vložená? A upevní se na svém místě až po sestavení komplet nože?

To je obecně běžná věc u tzv. vložených linerlocků. Ale vždy se dá při skládání nože poloha lineru fixovat pomocí stand-offů (válečků) nebo backspaceru (mezistěny), zároveň by vyfrézování mělo být uděláno precizně tak, aby odpovídalo tvaru a velikosti lineru, čímž už dojde k částečné fixaci, tudíž seskladání nože by neměl být problém.
"Thin is sharp."
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2008
jj Tyler, ano, místo pro linerlock je v g10 střence vyfrézované, podle mě, precizně, ale nůž jsem skládal, tak, že jsem tuto střenku musel na nůž přiložit ze shora a ta vložka linerlocku vypadávala. Popravdě se tento způsobo skládání nabízel, vzhledem ke konstrukci nože. Backspacery se vkládají do druhé střenky. Do střenky, kde je linerlock se vkládají šrouby.
Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Po tom co jsem koupil a vyzkoušel P100, jsem si koupil i P200. Zpracování toho nože je naprosto perfektní, na tovární nůž, nikde žádná chybička co se týká zpracování. Narozdíl od P100, P200 téměř vzorně naostřen. Tahám ho s sebou cca týden a naprostá spokojenost.
Co musím za sebe extra vyzdvihnout, je extrémně příjemná nositelnost. Mám provedení s kydex pouzdrem a nylon závěsem. Zde při výrobě, aspoň za mě, někdo hodně přemýšlel, nikde nic nepřekáží, ani v autě při sezení, nůž na opasku není ani nízko, ani vysoko, prostě akorát.
Při práci mě nikde nic netlačí a úchop nože je velice, až sametově pohodlný.Pokud je nůž u pasu na opasku, ovladatelnost i pod delší bundou a v rukavicích je luxusní.
Za mě je to nůž velice povedený a upřímně říkám, že podle prvních obrázků na infernetu jsem s jeho koupí velice dlouho váhal. Realita mi tak příjemně vyrazila dech. Jak zpívá jedna moje oblíbená kapela, "jsem prostě nadšenéééj".
A co jsem všechno krájel? Klasické použití v kuchyni, porcování zeleniny a tvrdého chleba pro zvěř lesní a nějakej ten klacek na ohýnek a opékačku. Vždy spokojen.
P 300 už je na cestě, těšim se.

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20190122_155553.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Pěkne zhodneni noze :) taky mě lezi v hlave a DYMYTRY ti chvslim taky Grin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/30/2017
Wrafan, perfektne napísané, recenzia jak z časopisu a ja mám hneď chrobáka v hlave. Idem ešte hádam po desiaty krát pozrieť Milanove video.
Posláno:

Štamgast
Díky moc, jen jsem z těch nožů prostě opravdu a upřímně nadšenej, celkově. P200 jsem opravdu tahal s sebou týden po lese a fakt hodnotím celkovou použitelnost i v zimě, rukavice, zima, delší bunda atd. fakt super. A ještě k tomu made in CZOk
ps: Dymytry- the best Czech grupaHappy Happy Ok
Posláno:

Štamgast
Mico1300 napsal:
Wrafan, perfektne napísané, recenzia jak z časopisu a ja mám hneď chrobáka v hlave. Idem ešte hádam po desiaty krát pozrieť Milanove video.

Šel jsem přesně touto cestou. Pan Milan Matějka a ještě Kraken, dávají mému světu nožů neskutečný náboj a inspiraci. I přes, kolikrát negativní reakce na jejich videa si vždy odnesu po shlédnutí něco pozitivního pro sebe. Kolikrát je to i nepatrný detail, který dokáže rozhodnout, koupit či nekoupit??

ps: pánům Matějka a Kraken, tímto děkuji za jejich, pro mě, pozitivní inspiraci.
Uživatelé v tomto tématu
3b0la, Guest

Přechod na fórum