ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/26/2015
Díky za parádní příspěvek o dýkách.Ok
...je to sice dál, ale zato horší cesta.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Tak už druhé léto a tedy druhý tábor jsem si vystačil se zavírákem ANV Z 100 v kapse. Mám základní verzi z oceli D2 a s rukojetí z G10. A nemám s nožem žádnou vysloveně špatnou zkušenost; ta „nejhorší“ byla, že se poměrně záhy začal povolovat čep. No ale po delší dobu stačilo jen periodicky jemně utahovat.
Fotky jsou z dnešní rozborky a čištění. Čepel je z D2 a tak se na ní tu a tam najde malý flíček, všechno patina, jen v jednom případě je to oleštěná ploška od něčeho, co se dostalo mezi čepel a pojistku. Kulička (detent) nechala stopu na čepeli, ale je to spíš kosmetická vada, ne vydřená rýha. Patina je vidět i na ocelové planžetě s liner lockem (druhý obrázek). Mimochodem, v čepeli se nejvíc bordelu zachytává ve výřezu pro stop pin, dokonce tolik, že stop pin patinu chytil taky. Ve spaceru jsou otvory pro klip, z jedné strany se zahloubením (třetí obrázek). Myslím, že tuhle stranu je vhodné mít tam, kde je šroubek, jinak se to celé bude špatně sestavovat; nezvednete klip tak, abyste pod něj šroubek dostali. Fajn je i to, že v krabici s nožem byla přiložena vazelína, takže jsem ji také v přiměřeném množství nanesl na podložky. Ty jsou teflonové a u mého nože je ta na straně stop pinu mírně asymetrická. Nevím, jestli to je záměr, ale díky tomu pasuje ke stop pinu jen v určité poloze. Při skládání je potřeba ji pootáčet až si sedne.
Celkově je to ale až nechutně jednoduchý nožík a čím déle ho mám, tím víc skládám poklonu designérovi. Prostě se mu to povedlo. Zkrátka po celé té době se Z 100 v kapse mi není než zopakovat, co jsem tu už jednou napsal: je to velmi slušný průměr. Kdyby se někdo ptal, tak tenhle nůž s klidným srdcem doporučím.

yarr vložil tyto přílohy:
ANV_Z_100_rozb.jpg.jpg
ANV_Z_100_liner.jpg.jpg
ANV_Z_100_spacer.jpg.jpg

Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/21/2013
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
yarr napsal:
Tak už druhé léto a tedy druhý tábor jsem si vystačil se zavírákem ANV Z 100 v kapse. Mám základní verzi z oceli D2 a s rukojetí z G10. A nemám s nožem žádnou vysloveně špatnou zkušenost; ta „nejhorší“ byla, že se poměrně záhy začal povolovat čep. No ale po delší dobu stačilo jen periodicky jemně utahovat.
Fotky jsou z dnešní rozborky a čištění. Čepel je z D2 a tak se na ní tu a tam najde malý flíček, všechno patina, jen v jednom případě je to oleštěná ploška od něčeho, co se dostalo mezi čepel a pojistku. Kulička (detent) nechala stopu na čepeli, ale je to spíš kosmetická vada, ne vydřená rýha. Patina je vidět i na ocelové planžetě s liner lockem (druhý obrázek). Mimochodem, v čepeli se nejvíc bordelu zachytává ve výřezu pro stop pin, dokonce tolik, že stop pin patinu chytil taky. Ve spaceru jsou otvory pro klip, z jedné strany se zahloubením (třetí obrázek). Myslím, že tuhle stranu je vhodné mít tam, kde je šroubek, jinak se to celé bude špatně sestavovat; nezvednete klip tak, abyste pod něj šroubek dostali. Fajn je i to, že v krabici s nožem byla přiložena vazelína, takže jsem ji také v přiměřeném množství nanesl na podložky. Ty jsou teflonové a u mého nože je ta na straně stop pinu mírně asymetrická. Nevím, jestli to je záměr, ale díky tomu pasuje ke stop pinu jen v určité poloze. Při skládání je potřeba ji pootáčet až si sedne.
Celkově je to ale až nechutně jednoduchý nožík a čím déle ho mám, tím víc skládám poklonu designérovi. Prostě se mu to povedlo. Zkrátka po celé té době se Z 100 v kapse mi není než zopakovat, co jsem tu už jednou napsal: je to velmi slušný průměr. Kdyby se někdo ptal, tak tenhle nůž s klidným srdcem doporučím.

dík za postřehy
k podložkám - měl jsem hinderer co měl taky asimetrické teflon podložky
a k rýze na čepely - měl jsem sebenzy co měly všecky rejhu jak blázen od kuličky detentu
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
WuDan napsal:

dík za postřehy
k podložkám - měl jsem hinderer co měl taky asimetrické teflon podložky
a k rýze na čepely - měl jsem sebenzy co měly všecky rejhu jak blázen od kuličky detentu

Až na to, že v cenové kategorii uvedených bych to tak nějak nečekal (ale mír, prosím, to není ironie). U té Z 100 je to opravdu spíš kosmetická vada než rýha, ale co čekat jiného, když se kulička o čepel otírá. A podložka si sedla, tak co. Prostě je to takový jednoduchý nožík do kapsy, efektivní, ale ne na efekt...
Jo, s odstupem doby bych uvažoval spíš pořídit novou verzi ANV Z 200, tu z N690. Ani ne kvůli oceli, D2 je dost dobrá, ale kvůli otevírání. Moje Z 100 má flipper a protože nůž celkem udržuju v čistotě, pěkně vyskakuje. No a lidi okolo mne na to občas dost divně koukaj (jakože nač mám vystřelovací nůž a tak... my se jednou vykastrujeme sami a ani ten Brusel k tomu potřebovat nebudeme).
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2018
Tak né jen Mikov ale už i ANV má limitku.
https://www.anvknives.cz/s-pevnou-cepeli/p300-limited/
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum