ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/12/2007
Jen k debatě o ceně na Coutellerie Tourangelle... Porovnával jsem pouze P200 v kydexu, ale ze zkušenosti to bude s ostatními noži prakticky stejné - na CT cena nože 79 eur plus 13 eur poštovné, něco spolkne poplatek za převod při platbě kartou z českého účtu (mně to při dvou objednávkách dělalo vždy cca 200 korun) a jsme určitě na 2500 korunách. No a třeba Vintagewear nabízí ten samý nůž za 2550 Kč.
"Thin is sharp."
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/5/2016
pokud platis za platbu kartou 200 kc tak te tvoje banka okrada. za platbu kartou se neplati, a za prevod men taky ne
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/25/2016
To je fakt pěkně drahá banka Tylere, my s kolegou jsme neplatili nic za platbu kartou...
Jinak, šlo mi jen o to, ukázat cenový rozdíl bez pošty apd., ale někteří lidé zde mají asi problém a hned člověka haní....Wink

Ostravská Partyja
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
Opět debata o cenách a o tom, že nože ANV jsou v zahraničí levnější než doma v ČR...

To se ovšem netýká jen nožů ANV...

Opět se musím opakovat, psal jsem o tom již několikrát, že mne se.re, že ČESKÉ VÝROBKY JSOU V ČECHÁCH PRODÁVÁNY ČESKÝM ZÁKAZNÍKŮM ZA VYŠŠÍ CENY NEŽ V ZAHRANIČÍ KO KO KO

A nejhorší je, že se s tím nedá nic dělat, je to zkur.vená obchodní politika A ČEŠI SI TO HOLT NECHAJÍ LÍBIT KO
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/5/2016
U nas je ale taky mnohem mensi trzni ekonomika nez treba v nemecku...kdyz distributor odebere desetinasobek toho co ceskej muzou si vsichni dovolit snizit cenu.

Cenu u toho speltru posrali,to je proste nesmysl. Setril jsem na nej protoze jsem to cekal ale i tak mne to soklo,smula.

Ale kurva...jinak ty anv kudly maj uplne paradni cenu...u kudly tohohle typu za tuhle cenu se ani nerozhoduju a proste beru. Kdo brbla mel by si asi najit jinyho konicka
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
Spíš než cena mi vadí jejich know-how, to je ale můj individuální pohled.
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
rak nožomil napsal:
...ČEŠI SI TO HOLT NECHAJÍ LÍBIT KO

To je přece každého jeho osobní volba. Kdo ten nůž chce, ať si ho pořídí. Já osobně ale třeba nevidím nejmenší důvod, abych si od "české" firmy ANV Knives, vlastněné ze 75% jeho Excelencí, panem Easa Salehem Al Gurgem, který se v arbitrážním řízení chystá zažalovat ČR o 483 milionů korun, cokoliv kupoval...
Posláno:

Štamgast
Na jarní PVN jsem si měl možnost prohlédnout a osahat nože ANV Spelter M311 a Ruike Jager F118. Oba jsou si provedením i rozměry dost podobné (Ruike je o fous menší). Oba nože se mi velmi líbí. Ruike je už objednán, na Speltera si budu muset počkat do vánoc (ach ta cena....) Třeba se do vánoc cenová politika u Speltera upraví směrem dolů...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Ruike mám a Spelter som mal na test a nezdá sa mi, že by si boli podobné. Spelter je výrazne väčší a ťazší, určite to nie je o fous. Hlavne ručka je z úplne inej kategórie
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
fremen napsal:
Toto vlakno je fakt zabavne...
Ok Ok
Hezky jsi to napsal...přidám pár fotek (nicmocáckých,nebylo moc světla)...měl jsem to v prackách jen moment.Dobrá věc se chválí sama,ale to nejni tenhle případ,tomu bude muset někdo pomoci a to já dělat nebudu...snad jen,že když se mluví o perfektním nebo hezkým zpracování tak netuším s čím to bylo porovnávaný (v týdlencty cenový hladině). Ručka je mi malá,DLC jde dolů myslím nepřiměřeně rychle,pouzdro pověšený na pentli úplná blbost.Jak je člověk zvyklej očumovat každej detail tak ho tydle věci prostě serou...spousta lidí bude spokojenejch no mě to přijde jako všechno jinýho ale né jako vojenskej nůž.Je tu několik vláken kde jsou dědci z WW1 i WW2 a tohle je jakože "pojďme na to úplně jinak".Myslím že "maďaričovky" jsou udělaný mnohem líp...jakože tam je vidět nějaká návaznost nebo jak to říct.
PS:...když jsem byl čumět na speltera tak byly okolo i nože od nožířů z Knife proto to plkání o kvalitě zpracování...páč to přímo řvalo,jak ty jejich nože byly vymazlený... to že kudla koluje je od majitele velkorysý a "staroknajfácký"Ok

EM vložil tyto přílohy:
DSC_8923.jpg.jpg
DSC_8924.jpg.jpg
DSC_8927.jpg.jpg
DSC_8932.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
Ma to nekolik peknych momentu. Prestoze je to jakoby jiny level, bojuje Spelter o zakaznika s F118 za 2000 Kc. Jestli nahodou cenova pozice neni narozdil od toho jak to bagatelizuje MM skoro to nejdulezitejsi, stejne jako to ma byt prvni parametr v kazde recenzi. Takova recenze auta treba tridy Fabie je asi diametralne odlisna v situaci, kdy stoji 140 tis, 400 tis a 1,5M. Z dalky to vypada, ze mnoho lidi se snazi mit ANV rado, ale moc se to nedari, je v tom mhoho srdicka. Je tady takova poptavka po kvalitni ceske produkci, ze ani nevadi, ze to vlastni svetobeznik s nepopularni skupiny vericich. Proto to taky stoji vice zde, tady se kolem toho da udelat marketingova mlha, ve Francii je to jeden 1000 vyrobcu a kazdymu je to burt a nestavi kolem toho vzdusne zamky. To neni vubec o tom, kdo toho kolik bere jako distributor. To je o tom, kolik mistni trh snese cenu.
Posláno:

Štamgast
...dva velcí konkurenti... Ok

rak nožomil vložil tyto přílohy:
P5120001.JPG.jpg
P5120002.JPG.jpg
P5120003.JPG.jpg
P5120004.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/24/2018
V piatok som náhodou vyblejskol v BA Grin trošku podoba Grin

Borowitz vložil tyto přílohy:
1A6381E8_54A1_40E8_890C_D9A909E31532.jpeg.jpg

ČASY JSOU ZLÉ, KAMILE...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/5/2018
to bude asi jejich oddělení kvality...Grin Cool
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/15/2009
Posláno:
Pokročilý
Tak alespoň, že uvolnili ty armádní nože pro nás, civilisty, musím se u kamaráda informovat, kolik v tom armádním SAPu vidí objednávek, mám takový osobní tip. Jinak má hoch pravdu, u všech věcí, které se povedly a stojí za zmínku, byly na začátku obavy. A čím bude starší, tím do těch nesnadných cest chodit méně a méně, takže je potřeba začít brzy, pěkné, fandím mu.
PN
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/20/2016
Walther.K napsal:
Tak alespoň, že uvolnili ty armádní nože pro nás, civilisty, musím se u kamaráda informovat, kolik v tom armádním SAPu vidí objednávek, mám takový osobní tip. Jinak má hoch pravdu, u všech věcí, které se povedly a stojí za zmínku, byly na začátku obavy. A čím bude starší, tím do těch nesnadných cest chodit méně a méně, takže je potřeba začít brzy, pěkné, fandím mu.

Zasne, kazdy kupuje individualne
Posláno:
Pokročilý
Tak to je štěstí, že je uvolnili pro běžný trh jak píšou, protože jinak by si je individuálně koupit vojáci nemohli. Já jsem tolerantní a vím, že marketing být musí, jinak nelze přežít. I ten Mikov najal fotografa a ten fotí buřta s Listem v bukovém lese. Jenom KDS není vidět.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Na té kvalitě budou muset hoši asi trochu zapracovat,u žádného sebelevnějšího nože (dokonce ani u dehonestovaného Utona)se mi nestalo aby se mi při vrtání díry ve zpuchřelé překližce(alternativa pro upevnění terče v rámu) opakovaně uloupla půlka břitu hrotu.O to víc mně to překvapilo u "heavy duty" Speltru.Sad
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:
Pokročilý
Velký Milan Matějka vrtá díry a asi ví proč, je to asi náročné na houževnatost a pevnost v krutu Wink
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum