ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/1/2014
Walther.K napsal:
Oranžová je taková řemeslnicko emergency barva, ale jak je člověk unavenej z těch hnědých a černých, tak když jsem vybíral u konkurence, tak jsem vybral taky oranžovou... mám tak v oranžové jeden folder a jeden pevný nůž. Další krok bude růžová. Nebo snad doufám ne Happy

Růžová néé, ale někdo tu zmiňoval dřevo. Nějakej pěknej ořech nebo fosilní dub v kombinaci s koženým futrálem??Applause
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
S drevem Spelter jak psal MM. Tady mi to u té P serie prijde nevhodný. Uvidíme co vymyslí, Mikov zautočil nožičkou a červeným Crocodilem, tak AVN něco taky vrhne ven. Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
Pro ty, co čtou moc rychle - "Myslím, že tu nikdo nepsal, ze to vyosení je charakteristické, pouze jeden clovek to branil, ze to tak ma byt, protoze to tak ma byt".... Ten člověk jsem já a nebráním to, pouze KONSTATUJI, protože jsem DNES mluvil s panem Němcem (ten ty nože "dizajnoval") a ten mi sdělil, (a dost se přitom smál), že to tam NENÍ jako zmetek, ale je to tam jako součást vzhledu nože. Pokud někdo neumí číst, je mi líto. Docela lituji, že jsem sem dával to video a vůbec se vyjadřoval, protože se tu pořád řeší dost nepodstatné sračky, plné záště a zloby. Nikdo nikoho nenutí si nože kupovat a pokud mám brát vážně nějaké připomínky, tak pouze od těch, kteří nože vlastní nebo je alespoň měli chvíli v ruce. Ostatní jsou jen teoretické žvásty, je mi líto. Je zajímavé, že tu nikdo třeba neřeší pevné nože Esee, předražené, nijak nápadité, z obyčejných, laciných materiálů. Mají svoje zastánce a obdivovatele a ti si je koupí stejně. Asi to bude tím, že nejsou vyráběné u nás, ale za mořem...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/9/2012
matějka napsal:
...kteří nože vlastní nebo je alespoň měli chvíli v ruce. Ostatní jsou jen teoretické žvásty, je mi líto. Je zajímavé, že tu nikdo třeba neřeší pevné nože Esee, předražené, nijak nápadité, z obyčejných, laciných materiálů. Mají svoje zastánce a obdivovatele a ti si je koupí stejně. Asi to bude tím, že nejsou vyráběné u nás, ale za mořem...

Tak děkuji našemu guru, že nám,co neumíme číst mezi řádky vysvětlil proč jsou díry šejdrem, že choil je sice malý, ale pro něj a celou armádu ČR vlastně dobrý atd... Ten kdo nevlastní nůž od věhlasné "české" značky, made in Czech, ať drží hubu, protože jen Já vám řeknu, jak dobrý je ten nůž...
Pane Matějko, tak nám prosím ještě řekněte, kde se ty nože ANV u nás v Česku vyrábí, protože v Mor. Budějovicích to není, tam jsem by,l v té "továrně" a světe div se, po kovovýrobě ani stopa. Jestli se to taky nevyrábí za tím mořem, ale jen z té východní strany. Když si s panem Němcem tak rozumíte a voláte, probíráte důležité marketinkové věci, (protože i Vaše videa jsou marketink),tak se zeptejte, jak je to s tou výrobou. Jen aby tady už více jak dva měsíce, nevysel otazník.
Nemám vůči Vám a ani vůči firmě ANV žádnou zášť, ani závist. Jen vyjadřuji na tomto fóru svoje názory na předražené nože z Číny. Velký marketink = levná výroba.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
matějka napsal:
Nikdo nikoho nenutí si nože kupovat ...

Tak to máš Milane na 100% pravdu!Ok

Většinovým majitelem firmy ANV je ten pán s hůlčičkou...

P. vložil tyto přílohy:
Easa_Saleh_Al_Gurg_visits_new_mosque_in_Al_Barsha_U.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
feldsberg napsal:
matějka napsal:
...kteří nože vlastní nebo je alespoň měli chvíli v ruce. Ostatní jsou jen teoretické žvásty, je mi líto. Je zajímavé, že tu nikdo třeba neřeší pevné nože Esee, předražené, nijak nápadité, z obyčejných, laciných materiálů. Mají svoje zastánce a obdivovatele a ti si je koupí stejně. Asi to bude tím, že nejsou vyráběné u nás, ale za mořem...

Tak děkuji našemu guru, že nám,co neumíme číst mezi řádky vysvětlil proč jsou díry šejdrem, že choil je sice malý, ale pro něj a celou armádu ČR vlastně dobrý atd... Ten kdo nevlastní nůž od věhlasné "české" značky, made in Czech, ať drží hubu, protože jen Já vám řeknu, jak dobrý je ten nůž...
Pane Matějko, tak nám prosím ještě řekněte, kde se ty nože ANV u nás v Česku vyrábí, protože v Mor. Budějovicích to není, tam jsem by,l v té "továrně" a světe div se, po kovovýrobě ani stopa. Jestli se to taky nevyrábí za tím mořem, ale jen z té východní strany. Když si s panem Němcem tak rozumíte a voláte, probíráte důležité marketinkové věci, (protože i Vaše videa jsou marketink),tak se zeptejte, jak je to s tou výrobou. Jen aby tady už více jak dva měsíce, nevysel otazník.
Nemám vůči Vám a ani vůči firmě ANV žádnou zášť, ani závist. Jen vyjadřuji na tomto fóru svoje názory na předražené nože z Číny. Velký marketink = levná výroba.
Nepovažuji se za žádného guru, pouze používám logické uvažování, to že se mi nelíbí, když někdo kritizuje něco, co nevyzkoušel, neměl v ruce nebo to ani neviděl, to je snad přirozená reakce. Točím videa o nožích a dalších věcech, protože mne to baví. Nemám v povaze (ani čas) zkoumat majetkové poměry a zákulisí každého nožíře nebo firmy, jejíž produkty vlastním nebo o nich točím videa. Věc beru jako věc. Nic víc. Jinak tenhle Váš příspěvek je opravdu pecka. Co dodat....
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/21/2017
matějka napsal:
Je zajímavé, že tu nikdo třeba neřeší pevné nože Esee, předražené, nijak nápadité, z obyčejných, laciných materiálů. Mají svoje zastánce a obdivovatele a ti si je koupí stejně. Asi to bude tím, že nejsou vyráběné u nás, ale za mořem...

No ale pri ESEE si za tú "predraženú" cenu zákazník vlastne kúpi nekonečný počet nožov. S tým, že jeden má u seba a ďaľšie naňho čakajú vo fabrike keď ten svoj zničí. Doživotná záruka bez otázok je značný rozdiel od záruky ktorú poskytuje ANV. Tam je vo výlukách okrem množstva iných vecí napríklad aj pád na zem. Nestáva sa bežne, že sa nôž pri páde na zem zlomí, ale keby náhodou tak s ESEE mám nový nôž a s ANV smolíka.
knívleysur maður er lívleysur maður
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
matějka napsal:
Je zajímavé, že tu nikdo třeba neřeší pevné nože Esee, předražené, nijak nápadité, z obyčejných, laciných materiálů. Mají svoje zastánce a obdivovatele a ti si je koupí stejně. Asi to bude tím, že nejsou vyráběné u nás, ale za mořem...

Nože Esee se tu neřeší protože mají svoje vlastní vlakno Happy
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:
Pokročilý
Je to tu pěkně ubrečené. Jinak mladý designér nožů se snaží něco dělat, po škole to zkusí v Českosaském Švýcarsku, ale drhne to a nakonec sežene investora z daleka a rozjede to přesně podle sebe, přesně jak chtěl, ale má pouze 25% firmy. Jinde by byl jenom zaměstnanec, nebo by to nikdy sám nerozjel. To je přece velmi dobrý průběh a výsledek, to je hodno následování.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/30/2011
Walther.K napsal:
Je to tu pěkně ubrečené... To je přece velmi dobrý průběh a výsledek, to je hodno následování.

Lhát a dělat z lidí blbce ?
Jj, pro byznys cokoli, ono se to postupně stane standardem.
Výsledek dobrý, kudly jsou, jen průběh byl na blití.
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Walther.K napsal:
To je přece velmi dobrý průběh a výsledek, to je hodno následování.

Tak pro mne asi ne. Brát peníze od Arabů, kteří se chystají zažalovat ČR v arbitráži o 483 milionů korun, na to zrovna žaludek nemám ( + další činnost jeho Excelence, pana Issa Saleh Al Gurga).

Ale to je pouze jen můj omezený a osobní pohled na věc, který samozřejmě nikomu nevnucuji. Čistě jen a jen můj problém...

Ostaně jak řekl pán, který umožnil rozkradení naší republiky, "Je obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat".
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Toto vlákno je vlastně reklamou zadarmo, protože je tady pár lidí, kteří vystupují jako obchodní zástupci ANV. Volají si se šéfkonstruktérem, ví všechno o designových šroubech na grifu a pružně reagují na všechny negace kupou pozitiv, které sypou z rukávu jak králíky z klobouku. Vsadím roční plat proti flašce Rumu, že ta značka se dělá v Číně a taky udělám všechno, abych to zjistil. Nemám nic proti kudlám z Číny, ale mele mně to okolo.

To Mr.Matějka: Vaše poznámka o Esee byla maličko mimo mísu. Stačí si přečíst záruční podmínky.

Hezký den, Ježour
Prosím pište pouze na mail, PM je zdlouhavá komunikace, díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
Nedá mi to, nereagovat a napsat svůj názor, i když je to možná zbytečné:

1)
Mám ANV P200, používám jej denně a ve srovnání s noži stejné kategorie (např. ESEE 3,
ESEE 4, F1) je lepší. To je však můj názor, každému sedí něco jiné. Chce to napřed vyzkoušet a pak kecat.

Proto nechápu ty kritiky, kteří ještě žádný pevný nůž ANV neměli v ruce, jak mohou kritizovat nesouměrné rozmístění šroubů na ručce. To je přece maličkost. Hlavní je, že ten nůž něco vydrží a dobře se s ním pracuje.
Kritizujte dál takové voloviny. Hlavně, že vám například nevadí, že žerete nekvalitní potraviny, které se k nám do ČR dováží, že?

2)
Sleduji videa nejen p. Matějky, p. Krakena, ale i videa jiných "testerů" a nožířů, a to
i zahraničních, protože jsem naštěstí jazykově solidně vybaven.
Nechápu, proč se navážíte zejména do p. Matějky. Nebýt jeho videí, tak tady na knife
za chvíli není ani co pořádného vidět a číst, kvalita příspěvků a tím pádem celého fóra se
bohužel rapidně snižuje.
Samozřejmě, že teď budu napaden, že jsem zastáncem p. Matějky.
Omyl. Jak uvádím, sleduji testy a videa i jiných a vše hodnotím střízlivě a neutrálně.

3)
Jak jsem se tady dočetl, velkou zásluhu na výrobě a činnosti firmy má český konstruktér.
Není jeho vinou, že tady v ČR jsou podmínky pro začínající podnikatele špatné, a že se proto spojil se zahraničním investorem. Toho zahraničního investora kritizujete, ale kupujete a nosíte např. značkové oblečení a obuv, dejme tomu Adidas, a to, že tuto obuv a oblečení vyrábějí děti třeba v Indii, Thajsku a Číně za otřesných pracovních podmínek, to vám nevadí, že?
Posláno:

Štamgast
Tak koukám na ty příspěvky....než začnete někoho napadat a urážet, projděte si moje vlákno, je od jara 2008. Tam byste viděli, kolik nožů od nožířů i firem (třeba Bark River a další) mi prošlo rukama a já jsem o nich psal a fotil a potom začal natáčet videa (a nejen o nožích). Za celou tu dobu se mi ani v nejmenším nestalo, aby se spustila taková smršť nenávisti, protože se to jinak nedá nazvat....Když už někoho lustrujete a používáte proti němu jeho sdělení, s kým si volal, tak včera mi třeba volal Csaba Szabo - Matifu, před pár dna Vilda Pokluda, na FB koresponduji s Igorem Hritzem a takhle bych mohl pokračovat i u dalších nožířů a prodejců nožů. To je pro mne ta komunita, se kterou se mohu o nožích bavit a ne se navzájem urážet. A stejně tak je to i s panem Němcem. Mám rád lidi, kteří jsou odborníci a já se mohu od nich něco přiučit nebo oni vyslechnou můj názor. Tohle tady, na knife nějak přestalo existovat...Odborníků se tu sice vyrojilo spousta, ale krom urážek, invektiv a nepodložených tvrzení se nic, co by mne obohatilo tady nedozvím Cry
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den v casopise Preziti je srovnani dvou nozu p200.
A sleduji tady dlouho uz tu dyzkusi a je mi stoho k smichu co dokaze vyvolat jedna firma kdys to schrnu ze sveho pohledu nuz co se dela pro armadu se mi neliby kvuli tomu cholu ale to je jen moje vec jejich pevne noze jo hlavne ta p200 ale pouzdra sou praktycka ale me se neliby a jejich zavyraky no raci zustanu u sve rat1 ale to je jen mj nazor psal sem to jinde proste Cina v tomhle ohledu je asi uz uplne jinde jak kvalitou tak cenou at si kazdej rika co chce ale je to tak hezky den.

Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
rak nožomil napsal:

Proto nechápu ty kritiky, kteří ještě žádný pevný nůž ANV neměli v ruce, jak mohou kritizovat nesouměrné rozmístění šroubů na ručce. To je přece maličkost. Hlavní je, že ten nůž něco vydrží a dobře se s ním pracuje. Kritizujte dál takové voloviny.

Tady přece nešlo o kritiku proboha, jen si pár lidí postesklo, že kdyby byly šrouby v ose, tak se jim to líbí víc. To je celý. Nikdo z nich netvrdí, že ten nůž je špatný a že to neni funkční.
Jo a mimochodem zrovna na tohle lze reagovat i když nůž nevlastním, protože tohle je prostě designová záležitost, drobnost. Taky doufám, že Milan vlastní nože Esee, abychom jeho názory mohli považovat za relevantí, dle logiky výše Happy
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/9/2014
Píše se tu, že Spelter je nůž pro armádu. Tohle napíše jen civil nebo někdo, kdo si tento nůž vystaví v kanceláři a ohromuje jím na poradách s podřízenými. NENÍ a ANI NEMŮŽE být. Nejde o jeho původ a kdo všechno za ním stojí. Faktem je jen a jen cena. Obtěžoval se někdo zeptat co vůbec nosíme za nože? Určitě tu každý zná nějakého vojáka a vojákem myslím někoho z bojovky, ne kancelářskou myš nebo spojaře z vyhřátého štábáku či nedej bože nějakého "modráka". Pokud ne, odpovím. Jsou to ty nejobyčejnější, osvědčené nože za pár stovek, do 1500 max. Glock, SOG, Gerber, Mora, Terava atd. Já třeba tahám multitool Gerber a Moru 2000 nebo Teravu. Víc není potřeba. Kdo se pohybuje ve stejném prostředí, tak to chápe. Celý ten humbuk kolem mi připadá jako svého času "tajnosti" o noži Filipa Horváta pro Žilinu...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/9/2014
Osobně pana Matějku neznám, jeho příspěvky se mi líbí a pokud je/není "agentem" ANV je mi to jedno. Kudla je vždy kudla ať je z fajnoveho materiálu nebo obyčejný kus plechu. Vše ostatní je jen přidáná hodnota, kterou buď potřebuješ a akceptuješ nebo ne a necháš být. Někdy si říkám, že zmizela taková základní pokora (taky s tím mám někdy problém-bohužel...) a nejde jen o intoleranci mezi lidmi, ale i lpění na tom mít čím dál víc než je opravdu potřeba. Když si vzpomenu na besedu s bývalým rozvědčíkem 1. as z války, který řekl, že jediný nůž co nafasovali byl kus železa s dřevěnou rukojetí v kožené pochvě, který si museli sami nabrousit, tak si říkám, že když jim ve válce stačilo tohle, tak my v míru víc nepotřebujeme. Stejně je to třeba s hodinkami, to je ovšem jiné téma.
Každopádně podporuji a obdivuji práci všech, kteří pro tento web recenzují (nejen) nože.
Hezký den všem.
Posláno:
Pokročilý
To je legrace, jak se staví slaměný panáci a pak se do nich píchá. Linie pinů mimo podélnou osu se nelíbilo především lidem, kteří P řadu mají nebo měli, jeden má snad dokonce 3 modely a 8x napsal, že si to stejně koupí v oranžové. Je to jenom poznámka a velmi střízlivě a korektně napsaná, přesto je z toho zloby na tři kolečka. Pak tu někdo zapne polovinu mozku a řekne, že je to jedno, že nůž řeže, přitom 90% nožů řeže a prakticky je to jenom o srdci a designu.
Ty výpady oběma směry a pláč nad zlými lidmi, kteří se ptají kde se to vyrábí nemají nic společného s tou řadou nožů, nejspíš reagují na nějaké privátní problémy. Dobře to napsal Randy Marsh.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/18/2018
Tak podle emailu od ANV budou P200 s oranžovýma střenkama v prodeji od dnešního večera.
Cenu neuvedli takže až na e shopu.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum