ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/28/2010
Píše se tu, že Spelter je nůž pro armádu. Tohle napíše jen civil nebo někdo, kdo si tento nůž vystaví v kanceláři a ohromuje jím na poradách s podřízenými. NENÍ a ANI NEMŮŽE být. Nejde o jeho původ a kdo všechno za ním stojí. Faktem je jen a jen cena. Obtěžoval se někdo zeptat co vůbec nosíme za nože? Určitě tu každý zná nějakého vojáka a vojákem myslím někoho z bojovky, ne kancelářskou myš nebo spojaře z vyhřátého štábáku či nedej bože nějakého "modráka". Pokud ne, odpovím. Jsou to ty nejobyčejnější, osvědčené nože za pár stovek, do 1500 max. Glock, SOG, Gerber, Mora, Terava atd. Já třeba tahám multitool Gerber a Moru 2000 nebo Teravu. Víc není potřeba. Kdo se pohybuje ve stejném prostředí, tak to chápe. Celý ten humbuk kolem mi připadá jako svého času "tajnosti" o noži Filipa Horváta pro Žilinu...

Konecne to tu nekdo napsal ze vojakovy staci nuz od Sogu a ktomu but velkej Viktorinox a nebo Kleste Leatherman a vyde to i levnej ono dat 10tisic za nuz je fakt dost je tu mezy nami dost noziru co delaj lepsi a praktycky noze.
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/9/2014
Jak napsal brom, bohatě to stačí. Navíc kdyby většina lidí z webu viděla co vše je potřeba aby nůž zvládl a vydržel, tak by rychle pochopila, proč jsem napsal o Spelteru to, co jsem napsal. Nůž je pro mně primárně nástroj tak jako lžíce, ešus nebo rukavice. Musí splňovat jednoduchost, funkčnost a být lehce nahraditelný.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/16/2015
Pohled z venku.
https://www.youtube.com/watch?v=8cbSPUci97Y
https://www.youtube.com/watch?v=MQNwVFIQZx8
Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní......
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Už len samotné označenie "Armádny nôž" je v dnešnej dobe skôr marketingová nálepka. Rovnako ako pojem "taktický" "vyrobený v spolupráci so špeciálnymi jednotkami" "určený na prežitie v najťažších podmienkach" a podobne. Takže súhlas s názorom že vojakom stačí SOG a Leatherman. Poprípade niečo obdobné.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
A argument typu že bude určený len pre špeciálne jednotky tiež moc u mňa neobstojí lebo to nech im chlapcom všetkým dajú 11 500czk a nech si za to kúpia nožík aký chcú a aký im bude sedieť.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
Na ten marketing snad skacou kluci, co si hraji s plastovymi M16 v lese, to snad neni ani slusne se tomu smat, porazeli jsme 300 kg bejka a cekal jsem s cim prijede reznik a prijel s mapou plnou KDS za 250 Kč. Tak jsem se hloupe ptal, jestli ma toho vic a na fusky treba bere nahradni mapu, nebo mu to ukradli a vubec nechapal na co se ptam, vsichni maji Mikovy a KDS a delaj s tim 8 hodin kazdej den.
Coz ovsem nebrani si poridit na tech mych 15 minut prace s masem tydne neco v damasku, protoze mam rad krasne, remeslne zpracovane veci. Coz zase z nejakeho duvodu vadi lidem, co se snazi rici, ze nizky rostenec jde riznout i kusem ryny a v roce 900 pred kristem meli noze z cistyho zeleza a jak toho savlozubyho tygra porcovali. Tak nic, pockame jestli prijde nekdo, kdo sem napise, ze uz neprijde.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/15/2008
Vsetci chapeme to, ze to je marketing. A v zasade to nezazlievame- firma sa snazi predat, to je v poriadku. Je pekne, ze sa firma snazi hrat na strunu patriotizmu- ved preco nie, i ked tomu tak vlastne nie je(co uz je maly podvod na spotrebitela).

Ja som nikdy nepovedal, ze noze ANV su nejako zle alebo neprakticke- skor ma velmi zaraza debata na tomto fore. Pana Matejku si vazim, jeho videa si velmi rad pozriem, mal som zato, ze s jeho nazormi vo videach casto suhlasim. Preto nerozumiem , poviem to ludovo, az histerickej reakcii na akukolvek kritiku ANV. Myslim, ze vasniva debata sa rozprudila az po uvedeni ceny ich "vojenskeho" noza- ale podla mna plnym pravom. Ludia cakali, ze bude drahsi, ale uprimne, tu cenu prestrelili. Pokial by prisla teraz Dacia s tym, ze vyrobia novy model auta- za cenu TOP modelu audi ci BMW, myslim, ze by to bolo usmevne. Podobne je to s nozmi ANV. Urcite si meno urobia- ale to moze nejaky cas trvat. A uprimne, uz len v tomto fore vidiet na fotkach, ze ta vyroba neni 100%. Ano, je pravda, spelter som v rukach nemal. Ani si ho nekupim. Radsej si za polovicnu cenu kupim noz TOPS, alebo Esee. Preco? Jednak maju to, co ANV nie- tisice spokojnych zakaznikov, jednak viem, ze cokolvek tomu nozu spravim, vymenia mi ho za novy a este sa mi aj ospravedlnia. Kdezto ANV, ako sme tu citali- pri reklamacii noveho noza hodi vinu na zakaznika... Shocked
Ako som tu uz niekde pisal- kritika ma vyrobcu posuvat vpred. Evidentne toto vlakno sleduju ludia "spriateleny s firmou". Tak preco svojich zakaznikov neberu do uvahy? Je tu debata o mieste vzniku- nech sa paci. Neni nic jednoduchsie, ako to tu dokazat. A vsetci neprajnici pojdu s dlhym nosom. Zaruka ANV je na smiech... Nech sa paci- skuste s tym nieco spravit. Nastavujete cenu ako TOP svetove firmy. Preberte od nich aj zarucne podmienky... a podobne. A ano, verim tomu, ze ANV si meno spravi. A ze bude dobre. Vlastne mu to aj prajem. Ale musi POCUVAT SVOJICH ZAKAZNIKOV.....
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/9/2016
- Škody způsobené nadměrným anebo agresivním pohybem čepelí (rychlé otevírání a zavírání zavíracího nože) -

Ale zabudli uviesť aké zrýchlenie ich nôž vydrží.Shocked
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
fremen -> ze jsou noze ANV špatné nenapsal nikdo, to jsi si vsiml dobre, coz nebrani plačkám opakovane plakat, ze to vsichni rikaji. A stejnou pravdu mas - cena recenzovaneho produktu je naprosto klicova, kazdy umi udelat hyper vec za neoemezeny budget. Pasivni dum 150m2 za 44 milionu nikoho nezajima, za 2,5 milionu zajima vsechny, kazdy chce vedet v jake je to relaci. U kudly za 900 Kc ma clovek jina ocekavani nez kdyz se chysta dat 9000 Kc. Jak to nekdo nemuze chapat a jeste se tim opakovane chlubit, je zahadou.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Ak môžem moj názor:Nech tie nože predávajú aj za 90 000.Čo vadí mne je ,že ak ich robia v Čine ,tak nech to priznajú mne nevadia čínske výrobky mne vadí že klamú!!Podobne ako firma Orava predáva činsku elektroniku a ľudia si myslia ,že kupujú od pokračovateľa Nižnianskej fabriky...Ale je toho hromada napr.potreboval som kabel na nabiačku do mobilu u nás 11e z Činy presne ten istý 3e dva kusi...p.s.hádať sa dá aj bez uražania druhej strany.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/9/2014
Milý Waltře, k práci řezníků co bourají maso mám respekt. Soused dělal v masokombinátu a to co vyprávěl bych dělat nechtěl. Ač je práce z větší části zmechanizováná, prostor pro nůž tam stále je.
A ano, kus flakoty se dá uříznout i kusem rýnyGrin
jistě to není nic estetického a k argentinské svíčkové to jistě nepasuje, každopádně to lze.
Já PR firmy chápu, úkolem podnikatelského subjektu je primárně generovat zisk a ANV hraje na kartu SF/SOF. Snad mysleli JTAC, to ovšem civilovi nic neřekne a i lidi "v baráku" by nad tím tápali. Pokud mnou již zmiňovaný Filip Horváth vytvořil nůž pro JEDINOU speciální armádní jednotku na Slovensku - 5.pŠU, má to pro trh váhu. Stejně jako Falco, Démon nebo Charon. Z širší produkce SOG,TOPS atd. tyhle nože armádní SF/SOF opravdu používají. U kluka z britské speciálky vojenské policie jsem viděl Glock 78, ptám se ho proč má zrovna tento, řekl, že je podle něj pro jeho práci nejlepší. Mohl si pořídit něco v damašku nebo práškovce, vzal si kus železa z uhlikovky a plastů. Věděl proč.
No, já se zákazníkem ANV nestanu, snad se na mne za to nebudou zlobit.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
Tohle je fakt nekonečný hnůj....Shocked

Nicméně jsem poslední v řadě na test nože od Krakena a už od začátku jsem věděl, že hlavní soupeř v testu bude ESEE6. Samozřejmě porovnáme i omáčku a přidané hodnoty výrobců, tak pak uvidíme...už se na něj těším až si ho ošahám a dám mu pohulit Happy
vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
fremen napsal:
Radsej si za polovicnu cenu kupim noz TOPS, alebo Esee. Preco? Jednak maju to, co ANV nie- tisice spokojnych zakaznikov, jednak viem, ze cokolvek tomu nozu spravim, vymenia mi ho za novy a este sa mi aj ospravedlnia.

Na TOPS bacha Wink . Jak jde cas tak kluci z Idaha taky menili zaruku. Na jednu stranu se chlubi jak pouzivaji super odolnou parcialne kalenou 1095, na druhou stranu jasne pisou ze se zaruka nevztahuje na ulamany spicky a vystipany ostri Happy.

Ale pravda... na rozdil od ANV jejichz majitel pasuje cigara a soudi se s CR o pozemky je pan majitel TOPS mega drsnak. Zelenej baret kterej po odchodu do "duchodu" spolu-zalozil v Australii banku ktera slouzila jako zasterka k financovani neoficialnich operaci CIA v Asii Happy. A kterej, kdyz se to provalilo a zacalo jit do tuhyho, odprasknul svyho partaka a zmizel do Idaha vyrabet noze Laugh .

PS Omlouvam za offtopic... hodil sem pro odlehceni Happy
Posláno:

Štamgast
Mate pravdu... je to tu hnoj... ludia tu prezentuju vlastne nazory a podkladaju ich argumentami... hnus... jeho velicenstvo sejk by taketo excesy urcite tvrdo potrestal... Laugh
Tiez na odlahcenie.
A ohladom topsu- je tam malicky rozdiel. Ten drsnak sa netvari, ze ma zalozenu cisto cesku firmu a nebrnka na vlastenecku notu ludom z cr. Mozno tym v usa. To nech si riesia oni.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Freman súhlas !Všímam si tu dosť často vo všetkých vláknach ako náhle su tam nejaké nezhody či iné názory hneď je to hnoj ,žumpa,ale ja si myslím,že by sme si mali užívať slobodu názoru kým ju ešte máme...red face
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
Z mojí strany podtrženo a sečteno - pořád jsou mi vkládány do úst (nebo do textu mých příspěvků) nějaké vaše představy, ne zkutečnosti. Nijak hekticky neodmítám jakoukoliv kritiku na tyhle nože (upozorňuji PEVNÉ, (o zavírácích tam nepíši ani slovo, jen krátkou zmínku na posledním videu). Pokud SDĚLUJI pocit z nožů nebo tlumočím to, co mi bylo řečeno (důvod vyosených děr např), tak na tom není nic hektického. Cenu tady pořád řešíte VY a když se vracím na začátky příspěvků, tak mi to připadá, že někteří z vás už to měli srovnané - ANV - vše špatně. Nože už jsou paušálně "předražené" a blabla...A vše kvůli jednomu noži...Vysoká cena čehokoliv mne může ZKLAMAT a odradit od koupě, ale tyhle lustrace...když si představím, že by tahle vlna vznikla u každého předraženého výrobku...Docela by mne zajímala reakce některých z vás, kdybych vám řekl, kolik stojí některé nože od nožířů, mám jich dost a spektrum cen je opravdu velice rozmanité a nikdy by mi nenapadlo lustrovat, proč ten nožíř chce tolik a ten zase jinak za podobný nůž. Jsem rád, když někdo něco tvoří a umí to. To, že se ozývám většinou jen já asi bude tím, že po mně rodiče chtěli, abych se v životě choval, jako chlap a nestrkal hlavu do písku. Myslel jsem, že tohle video shrne pocity z pevných nožů ANV jak to vidím já, bez nějakého vnucování. To, že si to někdo vyložil jinak, je jeho problém. Moje chyba, neměl jsem porušit to Howgh!
Posláno:

Štamgast
Pan Matejka, ale ja som v ani jednom prispevku nepovedal, ze su to zle noze. Naopak, o pevnych (okrem speltru) som sa vyjadril, ze si ich rad pozriem pripadne kupim, ak ma zaujmu. Ale kedze firma hra na marketing made in CR, ludi zaujima, kde sa teda vyrabaju. Nikto na to nechce odpovedat, kazdy len urazene odsekne ze ved v cr predsa a co sa na to vypytujete... takisto ta zaruka... musite uznat, ze noze z trznice maju zaruku asi lepsiu. Co mna osobne odradilo je ten pristup k zakaznikovi... obvinia niekoho, ze noz pokazil? A cokolvek z tychto otazok sa zopakuje, hned tu vyletia rekacie: to je hnus, zumpa, fuuuj!
Ja som to bral ako diskusiu. Nesnazil som sa urazat nikoho, len som vravel moj nazor...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2008
Myslel som, že budem ticho, no nedá mi a musím niečo napísať.

rak nožomil
Zovšeobecňovať keď riešime konkrétnu nožiarsku značku, že čo riešime keď neriešime nekvalitné potraviny čo jeme, že adidy sa aj tak vyrábajú v Indii atď.

No toto je bulshit a obrovský, keď sa zovšeobecňuje niečo čo s konkrétnou vecou - problémom atď vôbec nesúvisí.

No ako by som hádzal na cestu pred dom odpadky, lebo v mori pláva veľa plastu, tak aj tak je to jedno.

Milan Matějka
Niekedy si fakt ako starý "bručoun" Happy. Tu nikto nerieši tvoje videá (samozrejme sú super, veľmi dobre sa na nich pozerá), že si ich natočil toľko klobúk dole.

Ty sám si odprezentoval nože ANV ako novovznikajúcu Českú nožiarsku značku (firmu) a tešil sa z toho (a nie len ty, viacerí vrátane mňa sa na to tešili). Zrazu keď sa ukázalo, že nie je úplne Česká, tak už to zrazu nevadí, lebo všetko sa vyrába aj tak v Číne, Thajsku, Indii atď. Podľa mňa je to čistý alibizmus. Stačilo si priznať, že som mal neúplné informácie a firma nakoniec nie je úplne česká, ale robí nože, ktoré stoja za vyskúšanie a čas ukáže ako to bude s kvalitou, reklamáciami, servisom atď. A nie stále obmieľať dookola ako politici, že na tom vlastne nezáleží a že sa riešia nepodstatné veci.

Brutálny bum (s reklamou) a zavádzanie zákaznika na začiatku, to je to, čo sami tu nepáčilo a je to určite jeden z dôvodov prečo sa tu strhla výmena názorov.

A že na Youtube ti nikto nepíše negatívne veci. No čítal som komentáre pod tvojimi videami o ANV. Skoro všetci len píšu v štýle, že nenechaj sa rozladiť, točíš super videá atď. Pritom si asi málokto z tých prispievateľov prečítal celé toto vlákno od začiatku. Čiže ja to vnímam ako masírovanie ega a nie ako zmyslupné komentáre.

Nikto tu nikoho neuráža a že sa tu napíše nejaký iný názor, alebo ľudia čo si kupujú nože a dávajú za ne svoje zarobené peniaze a chcú vedieť viacej, je podľa mňa samozrejme.

A tvoje vyjadrenie, že si zanevrel na komunitu tu na knife, no neviem, lebo aj vďaka knifu máš svojích fanúšikov.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
matějka napsal:
Z mojí strany podtrženo a sečteno - pořád jsou mi vkládány do úst (nebo do textu mých příspěvků) nějaké vaše představy, ne zkutečnosti. Nijak hekticky neodmítám jakoukoliv kritiku na tyhle nože (upozorňuji PEVNÉ, (o zavírácích tam nepíši ani slovo, jen krátkou zmínku na posledním videu). Pokud SDĚLUJI pocit z nožů nebo tlumočím to, co mi bylo řečeno (důvod vyosených děr např), tak na tom není nic hektického. Cenu tady pořád řešíte VY a když se vracím na začátky příspěvků, tak mi to připadá, že někteří z vás už to měli srovnané - ANV - vše špatně. Nože už jsou paušálně "předražené" a blabla...A vše kvůli jednomu noži...Vysoká cena čehokoliv mne může ZKLAMAT a odradit od koupě, ale tyhle lustrace...když si představím, že by tahle vlna vznikla u každého předraženého výrobku...Docela by mne zajímala reakce některých z vás, kdybych vám řekl, kolik stojí některé nože od nožířů, mám jich dost a spektrum cen je opravdu velice rozmanité a nikdy by mi nenapadlo lustrovat, proč ten nožíř chce tolik a ten zase jinak za podobný nůž. Jsem rád, když někdo něco tvoří a umí to. To, že se ozývám většinou jen já asi bude tím, že po mně rodiče chtěli, abych se v životě choval, jako chlap a nestrkal hlavu do písku. Myslel jsem, že tohle video shrne pocity z pevných nožů ANV jak to vidím já, bez nějakého vnucování. To, že si to někdo vyložil jinak, je jeho problém. Moje chyba, neměl jsem porušit to Howgh!

Niekedy je dobré dodržať to, čo si človek stanoví a povie, že nespraví.Wink
Mlčať nevadí nikdy, že hovoríme, ľutujeme často.

Prvé a posledné odo mňa k tejto téme. (nepíšuc o tom, že sa s Vašim názorom od začiatku dosť výrazne stotožňujem. Ale ja som tu na fóre už bol označený za... a.... a... a...Grin )
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
10
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/16/2010
Po přečtení posledních příspěvků a hlavně situace ohledně pana Matějky mi to nedá.

Pane Matějko, vážím si Vás jak za Vaše videa, tak za Vaši původní, těžkou, ale záslužnou profesi, nicméně v tomhle si troufám říct, že jste ustřelil.

Já a věřím, že i další početná skupina zde se pohybujících lidí, nemáme nic proti nožům z Číny a dalších zemí, naopak jsou v dnešní době povětšinou velice kvalitní a za slušné peníze. A netají se tím, odkud pochází.

Nicméně v tomto případě nejde ani tak o ty nože, jako o způsob jakým jsou prodávány a hlavně propagovány. Lidé se ptají a slušností je odpovědět a ne mlžit a tajit informace. Proč prostě nelze přiznat, že nože jsou vyráběny tam a tam. Pokud by byly kvalitní, budou se prodávat pořád dále. Ale z dosavadně podaných informací to vypadá, že jediné České na této firmě je pár lidí z vedení (bůhví jestli) a designér. To chápu, že pak nelze přiznat skutečnost, protože by se ten "zlatý domeček na peníze" rozpadl i s celou pohádkou okolo.
A stavět marketing na sloganech "100% Czech made" atd. a honosit se těmito tituly, to je na blití a nedivím se, že spoustě lidí odsud to leží v žaludku.

A na závěr - argumentujete firmou ESEE:

"Je zajímavé, že tu nikdo třeba neřeší pevné nože Esee, předražené, nijak nápadité, z obyčejných, laciných materiálů. Mají svoje zastánce a obdivovatele a ti si je koupí stejně. Asi to bude tím, že nejsou vyráběné u nás, ale za mořem..."

K tomu mohu říct jediné.

Firma se ani tak netají místem výroby, používají sice levnou, ale prověřenou ocel/materiály, účelný a jednoduchý design a hlavně, mají nějakou míru servisu, za výrobky si stojí. A přesto, že jak uvádíte, jsou tak drahé, tak je lidi kupují a jsou velmi oblíbené. Proč asi?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum