ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/28/2008
Tohle vlákno vzniklo (a má to i v názvu - nože ANV - zkušenosti?) asi s úmyslem porovnávat nože této firmy, jak to vidí uživatelé...Ještě, než někdo dostal nůž do ruky, už se po pár kladných ohlasech na vznik české firmy strhla debata, která zpochybňovala použité materiály, to, kde se vůbec nože vyrábí a další "důležité záležitosti"... Ve finále potom spíš celé vlákno zní: "Jak zdrbat tyhle nože za každou cenu"....Já jsem měl tu možnost osahat si a vyzkoušet pevné nože (dnes už tři, které se zatím prodávají). Jsem spokojený, nože se mi líbí, mám sice rád skandinávky a klasické nože přírodních národů, ale pokud mám hodnotit nože modernější koncepce, tak tyhle mi zatím padnou do ruky (i s ohledem na použité materiály) sakra dobře.Vlastnil jsem spoustu Fallknivenů, nože BRKT, Lion Steel, Steel Will a další zaručené "pecky" a mohu zodpovědně říci, že nože ANV by se mezi nimi určitě neztratily, ba naopak by si zasloužily větší publicitu , aby prorazily do světa. Držím jim v tom palce, není v tom nijaká zaujatost nebo dokonce zamilovanost, kdo mne zná, ví, že jsem samorost a říkám věci tak, jak je cítím. Jelikož bych chtěl být objektivní, končím tuhle debatu na tomto vlákně. Pokud bude někdo mít zájem o další informace a poznatky o této firmě, stěhuji se na svoje vlákno....A ještě na konec, než odejdu z tohoto vlákna : pokud si někdo myslí, že se vzhledem ke svým zkušenostem nad někoho povyšuji, tak chci vzkázat - není důležité, KOLIK mám doma nožů (není to určitě takové číslo, jako si někdo myslí), ale důležité je, kolik nožů MI PROŠLO RUKAMA. A jsou to tisíce...- A tohle nenahradíte vy mladí a snaživí ani školami, ani kurzy ani přehnaným sebevědomím, které tady, na knife, v poslední době dost převládá - aneb, jak by řekl klasik (možná Jára Cimrman) " "Odborníci se přou, laik žasne"Laugh Laugh Laugh Howgh!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Není tu přesně definováno v názvu vlákna zda má jít o zkušenosti s noži nebo firmou. Nože pevné super, zavírací zatím nedokonalý linerlock bez dalších informací o řešení což je škoda, působí to negativně, další zavíráky zatím nic. Stejně tak firma, mladý nadějný český návrhář a výroba v českých rukou super, ale údajné patentované pískování a další hromada marketingu jsou spíš slova než činy.
Opakováním lži že se jedná o českou firmu se z Hyundai ani ANV česká firma nestane.
Nože tu nikdo nehaní jsou pěkné a za slušnou cenu. To že jim na linerlocku nefunguje pojistka na 100% neni až taková tragedie, nůž jde vrátit když pojistka nejistí a je to jen jeden model z mnoha nožů. Poklepání hřbetem čepele o prkénko se testuje linerlock běžně, lidi to znají a chtějí o nožích vědět jak to zvládají.Nedokonalé opracování nebo co to je se řeší taky u všech nožů na servru ač to nemá vliv na řezné vlastnosti. Rozhodně to není hanění, ale zkušenost. Na přejmenování vlákna bych to neviděl, ale opravit ten zmršenej název by někdo už mohl.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
PN
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/20/2016
Je zde další recenze

Recenze ANV P200
PN
Posláno:
Pokročilý
ANV P300 a dalsi test Milana Matejky

Test ANV P300
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Tak práve dorazilo z Česka ANVčko P200 v kydexe. Hneď som dal dolu všetky paracordy aj nylonové pásy a nahodil na neho (po drobnej úprave) tek-lock. Takže k nožu - došiel namazaný WD 40 (alebo niečím obdobným - vonia to ako WDčko) v peknej krabici. Ten výbrus ktorý sa tu rozoberal ozaj nie je moc doladený - papier reže ale chlpy neberie. Po celej dĺžke mi príde taký vyhrubovaný - ako keby mu chýbal ešte jeden - dva jemné kamene, uvidíme čo s tým spravý keramika a koža. Mám z neho ale celkovo dobrý pocit. Mám v pláne ho používať ako pevný EDC takže uvidíme časom.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Wotan napsal:
.....Ten výbrus ktorý sa tu rozoberal ozaj nie je moc doladený - papier reže ale chlpy neberie. Po celej dĺžke mi príde taký vyhrubovaný - ako keby mu chýbal ešte jeden - dva jemné kamene, uvidíme čo s tým spravý keramika a koža. .........

Ta pomlčka před slovem papier je začátek nové věty? Nebo myslíš fazetku, ostří a ne výbrus?
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Meiming napsal:
Wotan napsal:
.....Ten výbrus ktorý sa tu rozoberal ozaj nie je moc doladený - papier reže ale chlpy neberie. Po celej dĺžke mi príde taký vyhrubovaný - ako keby mu chýbal ešte jeden - dva jemné kamene, uvidíme čo s tým spravý keramika a koža. .........

Ta pomlčka před slovem papier je začátek nové věty? Nebo myslíš fazetku, ostří a ne výbrus?

Začiatok novej vety Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/29/2014
..tak jsem mirne testnul ANV p300..
Probehlo nejaky to sekani, stipani (smrk,thuja,tresen a jasan).
Nuz si vedl celkem obstojne. Zjisteni, ze ac mam mesi ruku, tak rucka je opravdu mala, ale drzi se jinak dobre. Nikde nic do ruky nereze netlaci. Strenka , na srane co se dotahuje se mi mirne povolila, tak budu doufat ze se opravdu uvolnily jen srouby. Uvidime. Pouzita ocel (sleipner) drzi dobre, chlupy asi rezat nebude po tom vsem, ale chlupaty drivko na jasanu jeste udelat slo bez nejake namahy.
K pouzdru neni co dodat, je kvalitne zpracovane a nuz v nem pevne drzi. Mam ho v kuzi.
Zaverem muzu rict, ze nuz u me asi nejakou chvili zustane. Za ty prachy jsem spokojenej.

mirek.r vložil tyto přílohy:
IMG_20181019_084356.jpg.jpg
IMG_20181020_105652.jpg.jpg
IMG_20181020_111521.jpg.jpg
IMG_20181020_111659.jpg.jpg
IMG_20181020_111600.jpg.jpg
IMG_20181020_111616.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/13/2013
ty pouzdra jsou povedená . Opravdu je to česká firma a nebo tu má jen zastoupení?
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/18/2015
tolokan napsal:
ty pouzdra jsou povedená . Opravdu je to česká firma a nebo tu má jen zastoupení?

Je to česká firma - má v ČR sídlo, má tu výrobu, má tu vedení a návrháře, je úplně jedno, kdo je majitel. Stejně jako Škoda Mladá Boleslav - o té přece nikdo neříká, že je to německá firma, i když je majitel VW Happy

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/12/2011
Mě přijde docela zajímavé že na stránkách se píše: "jsme nesmírně pyšní na to, že naše výrobky můžeme označit Made in Czech Republic" ale žádném noži není země původu uvedena. Jediný jejich produkt kde jsem to označení viděl bylo pouzdro.
Ale hlavní je že to řeže a je to(asi) z D2...
And in my last hour,
I'm a slave to the power of death.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
mirek.r napsal:
..tak jsem mirne testnul ANV p300..
Probehlo nejaky to sekani, stipani (smrk,thuja,tresen a jasan).
Nuz si vedl celkem obstojne. Zjisteni, ze ac mam mesi ruku, tak rucka je opravdu mala, ale drzi se jinak dobre. Nikde nic do ruky nereze netlaci. Strenka , na srane co se dotahuje se mi mirne povolila, tak budu doufat ze se opravdu uvolnily jen srouby. Uvidime. Pouzita ocel (sleipner) drzi dobre, chlupy asi rezat nebude po tom vsem, ale chlupaty drivko na jasanu jeste udelat slo bez nejake namahy.
K pouzdru neni co dodat, je kvalitne zpracovane a nuz v nem pevne drzi. Mam ho v kuzi.
Zaverem muzu rict, ze nuz u me asi nejakou chvili zustane. Za ty prachy jsem spokojenej.

Díky za KONEČNĚ postřehy o kudle při nějaký aspoň trochu práci Applause

Osobně po nějakých životních zkušenostech nemám chuť pořizovat věci s vysačkou - “za ty prachy jsem spokojenej”
Buď jsem spokojenej nebo ne - a cena na tý spokojenosti moc nemění, jelikož vždycky, když mi nějakej nástroj fungoval k nespokojenosti tak jsem byl nasranej i když to bylo zadarmo......
Ale třeba ZT 180 jsem koupil tady v inzerci, naštípal toho docela dost, udělal díru do dlaždice při nechtěným pádu a nic se mu ani nehejbe ani nepovolilo .....

Jardah vložil tyto přílohy:
ED9B3CD2_74F4_43F8_8375_111B1338F2E2.jpeg.jpg

Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
PN
Posláno:
Pokročilý
Powerslave napsal:
Mě přijde docela zajímavé že na stránkách se píše: "jsme nesmírně pyšní na to, že naše výrobky můžeme označit Made in Czech Republic" ale žádném noži není země původu uvedena. Jediný jejich produkt kde jsem to označení viděl bylo pouzdro.

Původ je na pouzdru, tak to psáno je
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/12/2011
Pouzdro není nůž, na zavíracích nožích to není psáno vůbec.
Procházel jsem popisky nožů na jejich stránkách a nikde nepíší že NŮŽ je vyroben v ČR.

BTW. Na Bucku 119 mám na pouzdře psáno "Made in Mexico" přičemž nůž je vyrobený v USA.
And in my last hour,
I'm a slave to the power of death.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/13/2013
brnakp napsal:
tolokan napsal:

Je to česká firma - má v ČR sídlo, má tu výrobu, má tu vedení a návrháře, je úplně jedno, kdo je majitel. Stejně jako Škoda Mladá Boleslav - o té přece nikdo neříká, že je to německá firma, i když je majitel VW Happy

oŠkodovce to říká každý , protože to všichni ví. Já se jen ptal jesti to tu vyrábí nějakej Němec protože je to tu lacinější na výrobu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/29/2014
Par fotek pouzdra p300 a nikde znamky toho ze by to bylo vyrobeny v ČR.
Jeste k tem strenkam..presto ze mam vsechny velikosti torxu tak ani jeden nepasuje, bud je mensi nebo vetsi..a pri pohledu na srouby jsem zjistil, zeten prostredni ma uplne jiny prumer na klic..psal jsem do ANV jestli by mi to mohli objasnit, nebo poradit ci poslat klicek se kterym bych strenky mohl dotahnout. Tak uvidime, o vikendu nemakaji tak se snad ozvou v tydnu.

mirek.r vložil tyto přílohy:
IMG_20181021_114309.jpg.jpg
IMG_20181021_114314.jpg.jpg
IMG_20181021_114322.jpg.jpg
IMG_20181021_114328.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Nejsou to torxy s nějakou palcovou mírou?Já mám taky fůru různejch torxů a šestihranů a když jsem chtěl sundat pažbičky z pistole (Ruger MK),tak jsem zjistil,že žádnej nepasuje.O fous menší nebo větší.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
Powerslave napsal:

Byl jsem o víkendu v Moravských Budějovicích a na výrobnu se kouknul. Mají hned vedle vchodu totálně prosklenou místnost s několika pracovními stoly s nějakýma svěrákama a nářadím. Byla ale sobota odpoledne a nikdo tam nebyl, tak nemůžu říct, co se tam dělá nebo kompletuje.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
Dostal jsem darem od přítelkyně nůž, všimla si, že si nové české firmy všímám a k narozeninám mi dala ANV Z100. Tedy zavírací model Z100 se střenkami z duralu, pojistkou framelock a s hladkým ostřím.

Chtěl bych se podělit o pár mých dojmů. Třeba to někomu bude prospěšné ať už jako důvod koupit nebo jako důvod investici ještě zvážit. Uvidíme.

Krabice ve které nůž přišel je vážně pěkná, jako dárek nebylo potřeba jej nějak dál balit. Balení obsahuje trochu mazání na pohyblivé části, nálepku a náhradní klip. Taky záruční list a instrukce k údržbě a chování k nožům celkově.
Tady bych se pozastavil. Záruka je plná výjimek, takže ve zkratce řečeno se týká snad jen závad z výroby. Když se záruka nevztahuje na šrouby, uvítal bych, kdyby bylo možné si je alespoň zakoupit. Neznám nabídku šroubů v Česku, ale ještě sem tu neviděl stejné šrouby, jako se na noži používají.
Design nože se mi velmi líbí, moje fotky to nevystihnou, jsem mizerný fotograf. V ruce mi příjde nůž mnohem hezčí, než na fotkách z ofiko stránek. Zaoblený hřbet čepele vypadá opravdu fajn a nápis na něm taky. Celkově na mě nůž dělá dojem, jakoby patřil do jiné cenové kategorie.
U nože mě zarazily jeho rozměry, čekal jsem mnohem menší nůž. Ale čepel mi příjde opravdu plnohodnotná, ne jako u menších zavíráků. Poměřil jsem tedy její ostrou část s RATkou model 1, kterou mnoho lidí považuje za větší zavírák a jejich délka je shodná.
Na ofiko stránkách píší, že ČEPEL je dlouhá 80mm. Já naměřil jen DÉLKU OSTŘÍ 84mm. Délka čepele je v závislosti na měření od čepu nebo od rukojeti ještě o nějakých pár milimetrů delší. Pro mě plus.
Čepel má tloušťku 3mm a je vytažená plochým výbrusem tak, že nad fasetou ještě pocitově zbývá trochu víc materiálu, než by pro maximální řezný výkon bylo optimální. Víc materiálu nad fasetou má Z100 oproti Ratce nebo mému Kershaw Knockoutu (se kterým se dobře srovnává, protože jsou si nože v konstrukci i rozměrech podobné). Přesto je tento poměr o dost lepší, než třeba na Izule a i ta řeže a jablko nerozlamuje. Celkově mi to nepříjde jako velký problém, přestože osobně jsem se toho nejvíc bál.
Tovární nabroušení mi vrhklo do očí slzy smíchu Laugh Na papíru "návod k údržbě" je červenými písmeny varování "Všechny nože ACTA NON VERBA odcházejí z naší továrny špičkově nabroušené a extrémně ostré..." Tak asi máme každý jiný standart Laugh . Můj nůž má z výroby fasetu nepravidelně čočkovitého tvaru s celkem tupým vrcholovým úhlem. Stejně jako u množství materiálu nad fasetou nemám čím měřit a proto srovnávám jen pocitově s ostatními mými noži. Nůž neholil a spodních 5mm ostří u rukojeti má na sobě viditelnou plošku, kterou jsem za pomoci veškerého svého důvtipu a síly nedokázal narušit kůži palce.
Je na každém, jakou vážnost přidává továrnímu nabroušení. Já osobně žádnou, měním si úhel ostří na každém noži, abych z něj co nejvíc vytáhl a nejlépe mi sloužil. Zmiňuju to hlavně v kontextu jejich "varování".
Už po obtažení na kůži nůž začal trochu holit a zakusoval se do dřeva.
Mám v plánu ho co nejdřív nabrousit na nějakej decentní úhel a potom teprve napsat pár řádků k práci s potravinami, kde se podle mě nejvíc projeví geometrie čepele. Věřím ale, že si nůž poradí.
S ocelí D2 nemám zkušenosti, dodnes se mi vyhýbala, tak se v tomhle zatím nebudu vyjadřovat, ztrapnil bych se.
Nůž celkově mi sedí v ruce velmi dobře, nikde nic netlačí ani při silovým řezání a moje nemalá ruka má ještě na rukojeti nějakých pár mm rezervu. Přestože nůž je tenký a celkem úzký, drží se mi dobře, ale chápu, že lidi s většíma rukama by mohli preferovat širší rukojeti.
Pojistka na mě nedělala velký dojem, na fotkách uvidíte, že z celkem silného framelocku vyčuhuje celkem tenká ocelová příložka, která nevypadá, že by se s dosedací plochou na čepeli chtěli udržovat moc velký tělesný kontakt. To bude ale otázka na odborníky, kteří pojistky vyrábějí a jejich parametry znají líp. Za sebe můžu říct, že framelock dosedal do půlky a nepošoupl se dál ani po testování, rozborce nebo opakovaném otvírání-zavírání. Nožem jsem (nerad) bouchal čepelí o dřevo, až bylo samá rýha a přestože jsem docela silák a dřevo bylo hrbolatý od omlácené čepele, neselhal mi ani jednou.
Nůž celkově neprojevuje po dotažení čepu žádné vůle, boční ani proti čepeli.
Flipper otvírá nůž celkem ztuha, ale po překonání prvotního odporu mi krásně dolítne až do plně zajištěného stavu, přestože svoje nože utahuju docela dost, aby neměl případnou vůli do boku.
Nošení mi nedělalo zatím problém, nůž je lehký (91g má váha, 92g ANV váhy) a jeho délka se nepere s hloubkou standardních džínových kapes. Drátový klip drží dost pevně a neohýbá se. Nůž sedí v kapse hodně hluboko, což mi vyhovuje. Vytahování mi nedělá nejmenší problém, případně se dá dírkou na střenkách provlíct paracord nebo jiná ozdoba zjednodušující vytáhnutí nože.

Z nože mám vlastně hodně dobrý dojem, je krásný a přesto se s ním dobře pracuje. Všechno sedí a drží bez vůlí, po nabroušení bude skvělý pomocník. Jestli se firma bude posouvat v dalších modelech dopředu díky zpětným vazbám od zákazníků, těším se na další vývoj jejich nožů. Happy
P.S.:Věta z návodu k údržbě "(...neplatí pro potápěčské modely a nože označené jako"Salt Water Rezistant".)" snad naznačuje brzké rozšíření řad jejich nabídky.

Tyler Durden vložil tyto přílohy:
PA210379.JPG.jpg
PA210392.JPG.jpg
PA210395.JPG.jpg
PA210386.JPG.jpg
PA210388.JPG.jpg
PA210390.JPG.jpg
IMG_20181021_215721.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
To by už bolo aj ma plnohodnotnú recenziu Ok.
Dík za dojmy Tebe aj ostatným Admire
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum