Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/30/2011
Neohlášená "limited edition" Grin
nj. stane se mrGreen
Není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví co je třeba.
Nůž slouží mě, nikoli já jemu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/29/2011
Nevím, kde tu kudlu vzal, zeptám se. Ale to by snad mělo být jedno. Jinak je ten nůž moc pěknej a dobře udělanej.
“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/20/2015
Martin Morávek napsal:
Nevím, kde tu kudlu vzal, zeptám se. Ale to by snad mělo být jedno. Jinak je ten nůž moc pěknej a dobře udělanej.

Hezký den, nemůžu si pomoct, ale jak je pěkně udělanej a dobře? Však to je zmetek. Pokud je to z výroby tak se někdo vyprdl na výstupní kontrolu. Každá střenka je jinak velká, kromě toho že je z jiného materiálu. A nejhorší na tom je že kolika lidem to prošlo rukama a nikdo se nad tím nepozastavil a pustil to ven ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
ak je to pravda tak je to neuveriteľné. Hlavne že na tom krásne spracovanom videu si ten chlapík permanentne prezerá nože Grin .
Radšej zamakať na nožoch ako točiť pekné videá..
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/28/2019
To nejsou hodinky za 370 000 Kč aby to někdo obracel v rukavicích, podle mne, tam v finální fázi prostě namontuje střenka a dá se to do krabice, tedy žádná další kontrola tam není, natož vícenásobná.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/20/2015
Walther.K napsal:
To nejsou hodinky za 370 000 Kč aby to někdo obracel v rukavicích, podle mne, tam v finální fázi prostě namontuje střenka a dá se to do krabice, tedy žádná další kontrola tam není, natož vícenásobná.

To nejsou, je mě jasné že mají polotovary, smontuje se a jede se ven. Pak by měl ale třeba člověk co to odesílá koncovým zákazníkům, to ještě překontrolovat a nebo prodejce. Pokud je solidní.

Zase je to nůž za 3tis cca. A třeba ty friction foldery co jsem dělal byli cenově podobně. Teď třeba dělám ty zavíráky. Stojí 7tis a rozhodně je nějakou dobu ladím, zkouším a ještě mě je kontroluje Anička než jdou ven. Dle mého to pak ukazuji na jistou úroveň kam výrobce směřuje.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Nemyslím, že by si to zasluhovalo další/delší debatu. Nůž, o kterém je řeč, je nepodarek, nebo chcete-li zmetek, okolo toho se dál nijak diskutovat nedá. Je jedno, kolik je cena nože, v tom souhlasím s Matějem Unčovským, před expedicí by to někdo měl zkouknout (i věřím tomu, že to udělal; ale stalo se).
Kam mířím - když se tu vedly neuvěřitelné debaty o původu firmy a kdovíco ještě, nevydržel jsem a šel jsem si koupit zavírák (Z 100). Držel jsem jich v ruce několik a na všech by se dala najít nějaká nedokonalost na střenkách. Taky jsem sem tenkrát psal, že bez osobního výběru bych koupi nože nedoporučoval. Ale na druhou stranu je pravda, že použitelný je jak můj zavírák s drobnou chybou na střence, tak i tenhle složenec, protože čepele vypadají zpracované velmi slušně.
Mimochodem, tohle bych reklamoval...
Když už sem ale píšu, tak k tomu zavíráku ještě jeden postřeh. Mám ho několik měsíců a nosím ho velmi často, použití jako klasický EDC městského člověka, to jest svačiny, ovoce a tak, ostatně je to zavírák, tak polínka s ním fakt neštípu. Za celou dobu solidně drží ostří a jedinou vadou je to, že se povoluje čep, takže čepel pak utíká trochu ke straně. Stačí jemně dotáhnout (torx 9) a je to v pořádku. Asi je z toho jeden závěr - pokud byste se rozhodli nožík rozebírat, určitě pak použijte nějaké jištění (Loctite) na šroubky.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/17/2011
Je potreba to rict vy odbornici. To neni zadnej zmetek!!! Tu kudlu pul roku testovali elitni skautsky oddily z Cech, Moravy a Slezska!! Prava strenka sevrena v dlani je z mikarty protoze jak znamo ta malonko saje pot a nuz tak lepe sedi v ruce. Leva strenka je z odolnejsi G10 a diky tomu strenka pri kontaktu s pouzdrem neztraci sve povrchove vlastnosti. Leva strenka je zkracena neb se jedna o vybrani pro ukazovacek!!

.... A navic to pekny egocentricky videjko ...... kdo z vas to ma??
PŘÍTEL je ten, kterému když povíš: "Někoho jsem zabil!" Odpoví: "Kde ho zakopem?"
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
A mě přišlo, že té kontroly by tam mohlo býti dost Cool

Tygerstyle vložil tyto přílohy:
Bez_názvu.jpg.jpg

vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/4/2018
yarr napsal:
Nemyslím, že by si to zasluhovalo další/delší debatu. Nůž, o kterém je řeč, je nepodarek, nebo chcete-li zmetek, okolo toho se dál nijak diskutovat nedá. Je jedno, kolik je cena nože, v tom souhlasím s Matějem Unčovským, před expedicí by to někdo měl zkouknout (i věřím tomu, že to udělal; ale stalo se).
Kam mířím - když se tu vedly neuvěřitelné debaty o původu firmy a kdovíco ještě, nevydržel jsem a šel jsem si koupit zavírák (Z 100). Držel jsem jich v ruce několik a na všech by se dala najít nějaká nedokonalost na střenkách. Taky jsem sem tenkrát psal, že bez osobního výběru bych koupi nože nedoporučoval. Ale na druhou stranu je pravda, že použitelný je jak můj zavírák s drobnou chybou na střence, tak i tenhle složenec, protože čepele vypadají zpracované velmi slušně.
Mimochodem, tohle bych reklamoval...
Když už sem ale píšu, tak k tomu zavíráku ještě jeden postřeh. Mám ho několik měsíců a nosím ho velmi často, použití jako klasický EDC městského člověka, to jest svačiny, ovoce a tak, ostatně je to zavírák, tak polínka s ním fakt neštípu. Za celou dobu solidně drží ostří a jedinou vadou je to, že se povoluje čep, takže čepel pak utíká trochu ke straně. Stačí jemně dotáhnout (torx 9) a je to v pořádku. Asi je z toho jeden závěr - pokud byste se rozhodli nožík rozebírat, určitě pak použijte nějaké jištění (Loctite) na šroubky.

to je presne to, v čom je problém...

"Hlavně levně, vždyť voni si to už když tak dodělej doma..."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
Snad by se melo uvést kde k tomu noži kolega přišel a jestli byl nový atd že. Až pak bych tady vymýšlel další teorie...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/15/2008
Pripadne napisat do ANV- pretože chyba sa môže stať všade, ide o to, ako sa k nej postavia- ak to v ramci reklamácie všetko vybavia k spokojnosti zákazníka, tak je tu zbytočný pokec- ak ale obvinia zakazníka (ako sme tu už raz čítali) alebo nebudú javiť záujem situáciu vyriešiť, tak je podľa mna zbytočný pokec okolo celej značky...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
coll napsal:
...Tu kudlu pul roku testovali elitni skautsky oddily z Cech, Moravy a Slezska!! ...

Jo, tím to bude. Já holt nejsem elitní oddíl, my jen jezdíme s dětmi ven a na vodu (a učíme je používat nože, na vědecké pojednání nějak nezbývá čas) mrGreen

Tu je fotka Z 100 po několika měsících používání. Jinak lesklé plošky na střence jsou řekněme kazy nebo nedokonalosti. Ale nevidím to tragicky; je to sériová výroba a tam ta pravděpodobnost úniku nedokonalosti prostě je vyšší, než u kusové výroby na zakázku. Za mne je škoda, že Mikov nedokázal dotáhnout Elipt, či jak se ten nůž měl jmenovat. A jak se bude jevit ANV teprve uvidíme. Mně se zatím docela líbí.
Edit: Jo to video je pěkně zpracované. To se musí nechat.

yarr vložil tyto přílohy:
Z_100.jpg.jpg

Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
Stane se, kdo se pozastavuje nad jedním kusem a rovnou zavrhuje celou značku, tak by se měl podívat na Mikov Predátor. Taky to není úplně levný nůž a fušeřina je to strašná (vůle, nelicujici střenky a věčně praskající pero, když člověk nechá nůž zvlhnout).
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den ono je usmevne ze nze co sou drahe a delaji se v renomovynych zemich treba v USA v Italie Nemecko a tak dal a sou drasi tak pokulhavaji za Činou kde se hodne zlepšili ale to je jen muj nazor ja tedle firme fandim sam uvazuji ze odnich nuz koupim ale jen me odrazuji ty jejich pouzdra ale zase je tu dos sikovnejch lidi co mi pouzdro podleme vyroby ale je mi lito platit za nuz ktery podleme nema dobre pouzdro ale to je muj nazor a natom nic nezmenim hezky den.
Ajak sem psal skoda je ze Čina to už umi lip a za lepsi penize.
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Štamgast
Nůž byl koupen na výstavě stanů u 4camping.cz. Kamarád zkusí reklamovat...

“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/15/2008
Bože zde se opět řeší neřešitelné 🙈
Zmetek? Rovnou reklamace, a kdo měl v ruce balení nozu od této firmy tak vi ze je v balení přiložena kartička se jménem zaměstnance, který komletoval a kontroloval kvalitu. Takže se staci obrátit na výrobce 👍
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Martin Morávek napsal:
Zdar, kamarád mi dneska ukazoval svoji P200. Vypadá to, jako by jedna střenka byla z g10 a druhá z mikarty. Je to normální?

Dovolím si zeptat, je tomu skutečně tak, tedy byla jedna strana G 10 a druhá micarta. Z textu to moc nechápu, neb rozeznat G10 od micarty je celkem jednoduché.Happy
Jinak potvrzuji co píše " Kukura", na každé faktuře od ANV mám jméno člověka, který zboží kontroloval. Tím ale nepopírám, že chybička se vloudí. Zmíněn zde byl Mikov, to radši nebudu komentovat, aneb dodělej doma.Happy
Posláno:

Štamgast
Psal jsem, jak mi to připadá. Nic víc, nic míň. Ručka má být z g10. Že by se jim tam najednou připletl kus mikarty...to se mi moc nezdá...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/15/2008
Však jo, micartu má Spelter a bude na P100
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum