Fórum
ANV knives - ActaNonVerba. Zkušenosti. Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 8/21/2017
Napadlo mě, jestli ta pověstná ,,kvalita výstupní kontroy" není nakažlivá, a nemohli to chytnout už v Mikovu
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/26/2019
Může to chytnout kdokoliv. Máš tu zkušenost? Já ne. Nebo chceš odvést řeč?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/18/2006
rewolt napsal:
Napadlo mě, jestli ta pověstná ,,kvalita výstupní kontroy" není nakažlivá, a nemohli to chytnout už v Mikovu

Zatím mi není známo, že by někdo Mikovu vrátil celou objednávku, a to hned dvakrát během jednoho roku.
Pokud to má být bráno jako argument "Oni mají výstupní kontrolu na ho*no, tak mi můžeme taky", tak to mi přijde trochu laciný.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
tady bych se Mikovu zastal, ač jejich úroveň nožů nemusím, tak s kvalitou problém nemám, dokonce mám nějaký automat a pár rybiček, vše kvalitou ke spokojenosti:)
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/1/2008
Zeptám se, problém je jen s linerem nebo i na nozich s framelockem ?? Dikec za info
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
Problém mají asi i framelocky...

Tyler Durden napsal:
Za sebe můžu říct, že jsem svoji Z100 přestal používat. Framelock občas nezapadne a musím ho do zajištěné polohy dotlačit. Jindy tam žbluňkne až skoro nadoraz...

What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/6/2008
Tak bublina splaskla. Jsem rád, že jsem nepodlehl jejich reklamní kampani, místním youtuberům a české armádě. Koupí si to jen oddaný masochista a já půjdu do osvědčených a prověřených značek.
Něco tam je a všechny nás to zabije.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/8/2015
Tak vyhrnout rukávy a do práce Grin ....
Kdybych mohl trochu radit - pokud by to ještě šlo, opustil bych cestu exkluzivních a kosmických materiálů, špičkové technologie a know-how, produkce pro armády apod., z jednoduchého důvodu - ani jedno (kromě řečí) se nezdá být podloženo realitou (a kvalitou). Jako vzor bych si vzal Manly z Bulharska - poctivá práce ze slušných materiálů (dělají co vím mimo jiné z S30V, S90V apod.) za příjemné ceny. Je to relativně nová firma z regionu a prezentují se podle primárně kvalitní a spolehlivou nožařinou, ne řečma okolo. Viděl jsem je už mimo jiné i na BladeHQ, což o něčem svědčí....
Posláno:

Pokročilý
tpk1001 napsal:

No tak rukávy už mají vyhrnutý, to je vidět na fotkách na straně 96 Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
zdravím, dokáže někdo udělat šikovný střenky z micarty na kudlu P 100 ?
díky
Dan
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den mrzime ze se firma ktomu nevyjadri kde se stala chyba teto firme sem fandil noze maji pekne hlavne ty pevne cena je takova jaka je jestli je nastavena dobre nebo e to je kazdeho vec ale pustt ven noze co nejsou funkcn a nak se ktomu nevyjadrit neni podleme dobra reklama ja sam pouzivan nekolik let Rat 1 a nedam nani dopustit to co potrebuji zvlada a je to bytelnej nuz skoda ze neco takoveho se unas nedela jak sem kdysi psal dys uz Cina umi udelat kvalitni nuz za rozumne penize a z lepsich materyalu tak to je smutne a je to skoda uvydime jestli se firma ktou nak vyjadri hezky den,
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
Ponci napsal:
Zeptám se, problém je jen s linerem nebo i na nozich s framelockem ?? Dikec za info

Podle toho co jsem mel moznost si osahat na prodejnach tak se zaviraky ma ANV problem tak nejak celkove. Sakra hlava mi nebere... zacinajici firma, pousti na trh prvni modely, nevychytana vyroba, nevychytana vystupni kontrola - proc framelock/linerlock jako prvni model Oh No . Framelock / linerlock jsou z hlediska vyroby k******* narocny na technicky navrh, vyber materialu, presnost vyroby a vysledny slicovani dosedacich ploch. Vzdyt treba i takovy Spyderco ktery ma mnohonasobne, radove vetsi zkusenosti nez ANV si s touhle konstrukci uz parkrat pekne nabehli.

PS
Diiiiky moc za fotky s vyhrnutymi rukavy v dokonalem stylu podnikatelskeho realismu Laugh . Pobavilo naramne Applause . Kdyby si radsi misto foceni vopicaren zkusili kazdy vzit jeden zavirak a mesic ho pouzivat nez ho pusti do vyroby...
Posláno:

Pokročilý
Ponci napsal:

Ahoj, podle toho, co napsali na FB mujnuz.cz 20. listopadu 2018, tak i s framelockem:

…"Objednali jsme 4 nože Z100 s pojistkou liner lock a 2 nože Z100 s pojistkou frame lock. Všechny nože jsme byli nuceni vrátit výrobci, jelikož pojistky nebyly spolehlivé. Navíc se jednalo o dvě dodávky, kdy po první jsme výrobce na tyto problémy upozornili a byli jsme ujištěni, že to byla chyba ve výrobě, kterou odhalili a nebude se opakovat"...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Vždyť je to jasný - ta firma nevznikla, někdo ji vymyslel a někdo (možná ten samý) zainvestoval.....
Jako když se vymýślí hudební skupiny pro náctiletý......

Ten hoch co ty kudly designuje má v 25-ti představy a sny a někdo mu tam nasypal a ještě ho nafilmoval, tak je na vrcholu, u strojů jsou operátoři co je někdo najal.....

Kdyby ho vzali do strojařský firmy, kde by musel starý chlapi přesvědčit, že to co vymyslel má hlavu a patu - na poradách by na sebe občas řvali a na konci by byl 1-3 nože co by smrděli dílnou, omlátil by se a něco naučil.

Tohle je prostě projekt od začátku až do konce...
Uvidíme co dál....
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Jardah napsal:
......Ten hoch co ty kudly designuje má v 25-ti představy a sny a někdo mu tam nasypal a ještě ho nafilmoval, tak je na vrcholu, u strojů jsou operátoři co je někdo najal.....

Problém těhle hochů je v tom, že mají tolik ambicí a sebevědomí, že už v nich nezbylo místo na pokoru. Ne, nemám nic proti ambicióznímu mládí, mám několik kamarádů ve věku, že by to mohla být skoro moje vnoučata. Ti, kteří opravdu něco umí (např. ve dvaceti druhé violoncello české filharmonie, v pětadvaceti sólistka velké opery ve Švýcarsku atd.), jsou skromní. Tak už to bývá - ti, co opravdu něco umí, to o sobě nemusí všude vytrubovat a nedělají to i proto, že jsou skromní. Za ně mluví jejich práce.

Zdenek
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
Je Vás tady spousta Ok co si vypotili vlastní pásovku,výheň,pec a to doslova od návrhu...je ut člověk co porodil brusnou sadu,další vykoumal klemu další dotáhnul rydla,spousta Vás valí damašky a stabilizovaný dřeva...všechno todlenc je tuzemský...všechno todlenc vzniklo bez salamalajdolarů,všechno dodlencto je mnohem větší a zajímavější dílo než ,že někdo si rád čmárá...to načmáraný dá někomu vyrobit a pak si to v kravatě odprezentuje jako chodící dokonalost. Mnoho hezčích věcí vzniklo v dílničkách,garážích nebo dokonce na balkoně...o Vás by se mělo konečně něco natočit,Vy jste ten talent na Vás stojí to čemu se říká domácí tvorba...Ok

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/8/2015
Tomáš napsal:
tpk1001 napsal:

No tak rukávy už mají vyhrnutý, to je vidět na fotkách na straně 96 Happy

No prave na to jsem narazel, proto ten smajl...Laugh
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
EM - Ok
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/6/2013
Celé je to ještě podtrženo tím že bez předchozího upozornění dodají typově stejné nože ale bez ložisek. To už mi zavání až trochu prasárnu.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
EM napsal:
Je Vás tady spousta Ok co si vypotili vlastní pásovku,výheň,pec a to doslova od návrhu...je ut člověk co porodil brusnou sadu,další vykoumal klemu další dotáhnul rydla,spousta Vás valí damašky a stabilizovaný dřeva...všechno todlenc je tuzemský...všechno todlenc vzniklo bez salamalajdolarů,všechno dodlencto je mnohem větší a zajímavější dílo než ,že někdo si rád čmárá...to načmáraný dá někomu vyrobit a pak si to v kravatě odprezentuje jako chodící dokonalost. Mnoho hezčích věcí vzniklo v dílničkách,garážích nebo dokonce na balkoně...o Vás by se mělo konečně něco natočit,Vy jste ten talent na Vás stojí to čemu se říká domácí tvorba...Ok

Tohle bych nesrovnával....postavit funkční firmu je záhul, stálý režije jedou bez slitování, úřady, bezpečáci, prodejci, faktury, DPH, odvody, banky, držet to v chodu den za dnem měsíc za měsícem, organizovat výrobu, dodávky matroše, kontrola kvality toho co se kupuje a co pak jde ven. Klobouk dolů kdo to dokáže s takovým droboštím jako jsou kudly ....
Jet ty spousty kusů jeden jak druhej, aby lidi dostali přesně to, co je na obrázku v katalogu - pro někoho to nemá duši, já to obdivuju.....
Třeba u Dohnalů jsou pro mne ty “elmaxáky” stejně úctyhodný jako damach, právě pro to, že jich bylo a je tolik, stejnejch, třeba když Petr dělal tu obr zakázku, zkus se ho zeptat jestli to dělali s prstem v nose nebo Mat, Hanes, a další a další zeptej se jaká prdel je, si to namalovat a pak nechat někde vypálit, aby z toho poskládal něco funkčního .....

Talenty jsou různý a každej zaslouží úctu EMe......

A ANV budiž důkazem, že prachy, PR, you tube a rozmáchlá distribuce bez toho poctivýho řemesla jsou k prdu a navíc k smíchu........
Já jsem se začal chechtat, když začli ukazovat Speltera jak komouši Favorita před revolucí - tu blinkr, tu klika od dveří atd...... nevím, jestli to tak dělaj známý značky, ale od někoho, koho si i fandové zatím hledaj na Gůglu místo aby to jméno fšici znali- (vždyť kolik je v ČR nožířskejch firem) to byla fakt ztřeštěnost.......

Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum