ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Bushcraft-život v přírodě Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 11/6/2011
Lokace: Plzeň
kotuc20 napsal:
Zdravím páni, chcel by som sa opýtať na zapaľovač Zippo. Mám jeden už niekoľko rokov lenže mám problém zo zapaľovaním. Nikdy sa mi ho nepodarilo zapáliť na jedno škrtnutie. Plním ho origoš benzínom Zippo a aj kamene sú Zippo. Musím na koliesko viac pritlačiť a aj tak to zapálim až na nejaké tretie škrtnutie. Dva kamene nepomohli lebo potom som ani neotočil škrtadlom. Knôt je ešte stále originál ako som ho kúpil.
Ďakujem za rady.
kotuc20

Zippo zapálíš na první škrtnutí tak, že po otevření ruku se zapalovačem mírně zvedneš aby jsi vytlačil výpary co jsou u knotu a zároveň si tam dostal vzduch potom křesneš a měl by hořet. Nějak tak to píšou v návodu(jednou jsem ho z dlouhé chvíle čet) a mě když jsem ještě kouřil tak to fungovalo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/14/2010
Lokace: Czech Republic, Brno
groulas napsal:
... přijde mi to hrozně vysoký a ty dírky moc malý NoNoNo ...

Nemyslím si, že to Rak myslel vážně. Pokud se dobře koukám, tak na tom "dřívkáči" jsou igelitový pytle do odpadkovýho koše. Takže počítám, že tenhle dřívkáč by byl tak na opečení půlky selete Laugh Ok
Život je umění kreslit bez možnosti gumovat.....tak ať je alespoň čím si ořezat tužku, ne?
"NO KNIFE - NO LIFE !!!"
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/18/2007
Lokace: Slovensko,RS
kotuc20 napsal:
Zdravím páni, chcel by som sa opýtať na zapaľovač Zippo. Mám jeden už niekoľko rokov lenže mám problém zo zapaľovaním. Nikdy sa mi ho nepodarilo zapáliť na jedno škrtnutie. Plním ho origoš benzínom Zippo a aj kamene sú Zippo. Musím na koliesko viac pritlačiť a aj tak to zapálim až na nejaké tretie škrtnutie. Dva kamene nepomohli lebo potom som ani neotočil škrtadlom. Knôt je ešte stále originál ako som ho kúpil.
Ďakujem za rady.
kotuc20

hamon:povytáhnout knot a zastřihnout zároveň s hranami toho protivětrnostního plechu, mě to pomáhá...
RE:tak to robim aj ja ,pisu to aj v navode...

Panpavouk:Zippo zapálíš na první škrtnutí tak, že po otevření ruku se zapalovačem mírně zvedneš aby jsi vytlačil výpary co jsou u knotu a zároveň si tam dostal vzduch potom křesneš a měl by hořet. Nějak tak to píšou v návodu(jednou jsem ho z dlouhé chvíle čet) a mě když jsem ještě kouřil tak to fungovalo.
RE:toto som neskusal, ale moze to byt dobre...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/6/2011
Lokace: Plzeň
Taky jem měl zippo a to už házelo malou jiskru. Kolečko už bylo hodně sjetý.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/3/2010
Lokace: Slovakia,Zvolen
Ďakujem všetkým za rady vyskúšam všetky a uvidím.
kotuc20
Človek zvyčajne nájde svoj osud na ceste, ktorú si vybral aby sa mu vyhol.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2009
Lokace: Pardubice
Ja bych to skrtaci kolecko vzal ocelovym kartacem a trochu bych natahl tu pruzinu co tlaci kaminek na kolecko.
,,Předstírat hloupost na správném místě je moudrost"
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/27/2009
Lokace: Biele Karpaty
Keď už sa tu spomíňa zapalovanie ohňa,tak na Discovery world dávajú každý deň Beyond Survival with Les Stroud, v sobotu bol na Srí Lanke u Védov,tí zapalovali oheň pomocou bambusu,dal kus na zem,pristupil jeden koniec nohou,podním pretiahol kus liany,alebo čo to bolo a šmidlikal tým hore dolu asi na spôsb rezania ruskou reťazovou pilou,zle sa to vysvetluje,ale za chvíľku to dymilo.Takéto zapalovanie ohňa som videl prvý krát.Dneska má byť u Inuitov o 19.10 hod. keby mal niekto záujem Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2010
Lokace: Českolipsko - Mimoň
punta9 napsal:
Ja bych to skrtaci kolecko vzal ocelovym kartacem a trochu bych natahl tu pruzinu co tlaci kaminek na kolecko.
Moje řeč,zipína mám a běhá furtOk Někdy stačí dotáhnout ten šroubek,co tlačí tu pružinku,dávám ho furt na doraz....
S kým se nedá vyjít,s tím se dá ještě vyběhnout.....
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/3/2010
Lokace: Slovakia,Zvolen
Ďakujem pani rady pomohli. Povytiahol som knôt a použil som ten ťah pri otvorení a ide to super.
kotuc20
Človek zvyčajne nájde svoj osud na ceste, ktorú si vybral aby sa mu vyhol.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2009
Lokace: Pardubice
Tady jsem nasel skvele video,kde kanadsky indian s minimem nastroju(zavirak,pevna kudla,crook knife,sekyra,nebozez)postavil kanoi z brezove kury.Cumel jsem jako pukShocked Shocked Shocked

http://www.nfb.ca/film/Cesars_Bark_Canoe
,,Předstírat hloupost na správném místě je moudrost"
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/3/2007
Lokace: Zahorí
Tak jednoduché náradie a dlhoročné skúsenosti výsledok neskutočne krasné kánoe klobúk dole.Applause Applause Applause
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/10/2011
Lokace: Kousek od Plzně
Ahoj,

rozhodl jsem se pro koupi nějakého vhodného batohu na dvou, maximálně třídenní pěší výlety do přírody a byl bych velice rád, kdybyste mi poradili. Výběr jsem zúžil na českou značku Corazon, neboť má dle četných referencí nejlepší poměr cena/kvalita/servis. Potřeboval bych do něj sbalit klasickou srolovanou karimatku, spacák, brašničku se zrcadlovkou, jídlo s 1.2l hrncem, pití v petkách, nějaké náhradní oblečení a ostatní nejnutnější věci. Žádné zbytečnosti.

A protože si pořádný batoh vybírám poprvé, potřeboval bych poradit s velikostí. Naprosto si nedovedu představit, jakou litráž bych měl požadovat, abych do batohu mohl sbalit vše potřebné.

Nejmenší by byl tento: http://www.corazon-sport.cz/sm/product/arco-35-oliva
Nejvíce se mi zamlouvá tento: http://www.corazon-sport.cz/sm/product/eiger-55-oliva
Větší by byl pak tento: http://www.corazon-sport.cz/sm/product/creek-65-cerny-sedy

Samozřejmě bych chtěl batoh dostatečně velký, abych se do něj bez problému sbalil, ale ne zase moc velký, aby mi nepřekážel a nebudil na turistických stezkách pozornostHappy

Budu vděčen za všechny rady a tipy.
Všichni jste vítáni na mém YouTube kanálu --> [WWW].
youtube.com/user/martenbushcraft
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
Ahoj, já mám tu pětatřicítku a klasickou pěnovou karimatku do něho určitě nedáš. Pokud bys ji měl přivázanou zvenčí, tak by to možná šlo, ale spíš si myslím, že bys potřeboval tu 55ku. 65ka by byla tak na podzim-zimu.
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/20/2009
Lokace: Slovácko
Karimatku dovnitř? Tak to leda ten 55l a ostatního už tam pak fakt moc nedáš. Dle mého karimatku určitě ven. Pak bude těch 55l na tři dny a věci, co do toho chceš nacpat, tak akorát Happy
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
MartenP napsal:

... Výběr jsem zúžil na českou značku Corazon

...ja si třeba myslím,že např. Pinguin Boulder,Doldy Big Wall a asi i další jsou lépe udělaný bágly než ten Corazon...karimatku je lepší mít venku,někdy se to hodí když není na co kecnout ...pokud teda nemáš na mysli nějakou drahou samošlukačku...
...Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/10/2011
Lokace: Kousek od Plzně
xjam: No, chtěl jsem ji dát dovnitř, protože jsem si myslel, že by mohla překážet/zničit se, až se budu prodírat nějakým křovím. Dokonce jsem si myslel, že je to nejčastější praxe nosit ji uvnitř.

EM: Mám namysli klasickou pěnovou karimatku za kilčo (nebo tak nějak). O Pinguiny jsem se ještě nezajímal, tak o nich nic nevím, ale na Doldy jsem četl nějaké negativní zkušenosti ohledně zpracování. U Corazonu jsem nic takového nečetl - samé vyloženě pozitivní názory. A také se mi vzhledově prostě líbíHappy

Teď koukám, že ty batohy mají v popiscích psána vnější upínadla na karimatku, takže se asi skutečně bude nosit venkuHappy Takže 55l bude akorát?
Všichni jste vítáni na mém YouTube kanálu --> [WWW].
youtube.com/user/martenbushcraft
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
Lokace: Brána Šumavy
Karimatka stočená dovnitř je taková občasná rada....nooo...Funguje to u mého batohu, co má 75 litrů(nebo 70?), to je celkem jedno, ale u 30 - 40 litrů Ti moc místa uvnitř nezůstane.Karimatka se opravdu většinou nosí vně batohu a je jedno, zda na straně podél nebo vodorovně nahoře nebo dole, to už je jedno.Možná si myslíš, že to třeba budí zbytečnou pozornost ochranářů, ale ty mají dneska jiné starosti (i když se většinou stejně kopou do prdele nudou)Happy
Takže bych to na ty tři dny viděl tak na těch 40 litrů (podle toho, co píšeš, že chceš nosit).Já jsem zvolil jinou cestu, protože občas jezdím na více dní a i za hranice, je nutný batoh tak okolo těch 70 litrů, no a na vandry po našich horách na pár dní ho prostě nenaplním zcela, zbytek stáhnu kompresními popruhy a mám také menší batoh.Váhově má ten 70-ti litrový něco málo přes dvě kila, takže žádný problémHappy Navíc můžeš ten větší mít i na zimní vandry s nocováním, kdy si bereš s sebou i na tři dny více věcí, než v létěHappy
Sun
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/26/2011
Lokace: Czech Republic
Doldy Big WallAdmire
Má sice ,,jen" 40 litrů, ale díky všem těm upínákům se mnou jezdí i v létě na stop (cca měsíc) nebo v zimě na vandryOk
Jedinou nevýhou je jedna komora a uzavírání. Jako loďák to úplně netěsní (to neznamaná, že bych s nim nejezdil i na vodu.) a když něco hledáš večer v maly stanu chce to trochu trpělivosti...
Osobně neznám univerzálnější batoh.. Teda pokud ti nevadí, že občas člověk vypadá ověšenej jak hastrman.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/31/2009
Lokace: Czech Republic
Ahoj, firma Corazon dělá fakt kvalitní batohy. Corazon Arco 35 l mám asi rok a používám ho denně. Na 2-3 denní akce stačí v pohodě. Hold si karimatku a spacák vážu zvenku. Velká výhoda je možnost odepnutí bederního pásu, což oceňuju ve městě. Fakt univerzální batoh a velikej držák. Zajímavý je že po roce denního používání na něm není vidět prakticky žádné opotřebení. Možnost otevření zespodu je taky dobrá. Ty zipy jsou opravdu masivní, takže prostě nemam strach že by se povolily. Když jsem ho kupoval tak mě prodavač lámal že doldy je lepší, ale pocitově je tohle prostě větší držák.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2010
Lokace: Pražák pitomý
Corazon je dobrej, nebo aspoň býval (produkci posledních let neznám). Bral bych creek 65 l, s tím se dá i v zimě nebo na delší dobu bez dokupování zásob.
www.baterky-noze.sk Najväčšie nožiarstvo na Slovensku. Navštívte aj našu predajňu TOPBLADE v OC MAX Trnava
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum