ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pošli to dál - M311 SPELTER od ANV Knives na Test Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/28/2008
Wotan napsal:
leri napsal:
Skrz ty výřezy stačilo provléknout oboustranný suchý zip apřichytit těmi malými nýty. https://www.sijemeprofi.cz/cs/Galanterie/Suche-zipy/Oboustranny/Suchy-zip-oboustranny-20-mm-cerny-NYLON-p2025c105c132c193 nebo tam ty výřezy udělat a asi by ani ty nýty být nemuseli přichytil by se sám na ten sucháč na té korduře.

Čo je zlé na tom ako to Matejka spravil?
Všechno je špatně - je to kůže, není černá, dělal to MatějkaLaugh Laugh Laugh Ale vážně - než se z toho zase stane kauza na několik týdnů - asi by bývalo stačilo, kdyby se na pouzdru pro Spelter vyskytl klasický, přišitý pásek ze stejného materiálu, jako zbytek pouzdra !Cordura?), jako to dělá stejná firma, (tedy ANV) na pouzdru k noži P200, konkrétně u toho prvního šroubu nahořeHappy

matějka vložil tyto přílohy:
DSC00828.JPG.jpg
DSC00829.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/6/2013
Dobrý den pene Matějka. Nikde nepíšu že jste to udělal špatně, jen jsem navrhl jedno z možných řešení když se objevili kritické příspěvky na hnědou kůži. Mimochodem přišitý sucháč nedoporučuji z důvodu snadnější případné výměny, proto jsem nakonec vyloučil i ty nýty. Jednoduše provlečete nový sucháč a hotovo. PS : ten druk v té corduře u P200 není také žádná výhra.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/13/2013
takže to umějí ale pro Spelter to nejde?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
Pokud mě pamět neklame, tak umí i pro Spelter. Jen ty úplně první nože tohle neměli. Teď jsem koukl na facebook ANV a vypadá, že tam normálně mají minimálně tuhle šňůrku
https://www.facebook.com/TacticalstoreSE/photos/a.114147891959720/3207772489263896
Posláno:

Štamgast
xxviktor napsal:
Pokud mě pamět neklame, tak umí i pro Spelter. Jen ty úplně první nože tohle neměli. Teď jsem koukl na facebook ANV a vypadá, že tam normálně mají minimálně tuhle šňůrku
https://www.facebook.com/TacticalstoreSE/photos/a.114147891959720/3207772489263896
Tuhle úpravu už jsem dával na tohle vlákno 15.záříHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2010
Tak já zas dnes budu (asi k nelibosti některých) za vysíráka.

1) kombinace na pouzdru kydex, kordura, kůže mi také moc nevoní.
2) téměř všechny pouzdra co jsem dělal, jsem mořil lihovým) a nevím o tom, že by to ve vlhku nebo vodě pouštělo.
3) už jsem nějak alergickej na " na funkci to nebude mít vliv . Ať jde o nefunkční pouzdro z fabriky, nebo světlej pásek kůže z úpravy.To už tu byli borci, kteří tvrdili, že prasklinky v čepeli nemají na funkci vliv. Ale zas pokud budeme moc všichni takto omlouvat všechny svoje chyby, tak asi dobrý, ne?
4) Milan ti vždycky prosazoval jakousi řemeslnou a estetickou úroveň a tak mě to teď dost překvapuje.
5) pokud i první série má pouzdro u nože této cenové kategorie a kasá se tzv."vlajkovou lodí" má tuto závadu, tak by firma měla zdarma vyměnit alespoň tu korduru bez kydexu. Jako to dělaj dobré firmy se šroubky, klipy, pružinami atd. Ne, jak někdo psal v durhým vlákně, že mu odpověděli, když mu to vadí, ať si to nějak upraví!
6) ani ta gumička se mi nelíbí. Připadá mi to až moc Čína a ne profesionální řešení z vývojářské dílny testované armádními profíky na vlajkové lodi (ale to je můj problém).

(a teď do mě Happy )

PS: zkoušel někdo ten rozbíječ skla na konci? Mohl by to někdo prosím vyzkoušet třeba na flašce od piva. Udělal jsem na kudlách pár rozbíječů skla, také na jedné z elmaxu na 59-60 hrc. a je to prostě málo, o sklo se tupil. Jedinej rozbíječ co fungoval (mnohokrát vyzkoušeno) byl na zavíráku Blackhawk CQD Mark I

chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/12/2019
Ahoj. Nebudu se vyjadřovat k noži, protože je to jak s autama. To se mě nelíbí, tamto je pěkný, další je předražený, na co suvéčko, když jezdim jen na nákup, soused je debil, protože má BMW. To jsou jen zbytečný řeči a všechno prověří trh. Jen se chci pozastavit nad pouzdrem k tomuto noži. Vždyť výhoda dobře navrženého kydexového pouzdra a odpovídajícího závěsu je právě v jeho pohotovosti. Zatáhnu a mám kudlu v ruce. Ve zlomku vteřiny. Proč se mám u nože takového určení zaobírat převlékáním gumičky, odepínáním sucháče nebo rozepínáním nýtku?Vždyť je to tak moc zbytečný a komplikovaný. Tomuhle asi nebudu nikdy rozumět. Tom.
Posláno:
Pokročilý
matějka napsal:
xxviktor napsal:
Tuhle úpravu už jsem dával na tohle vlákno 15.záříHappy

Já vím, že to tu už bylo, proto říkám jestli si dobře pamatuju (než se tu zas rozjede debata o tom, jak ANV není schopno přidat jednoduché poutko, ikdyž už ho tam vlastně dávno má, ale nikomu se nechtělo podívat).
Posláno:
Pokročilý
kellertom napsal:
Ahoj. Nebudu se vyjadřovat k noži, protože je to jak s autama. To se mě nelíbí, tamto je pěkný, další je předražený, na co suvéčko, když jezdim jen na nákup, soused je debil, protože má BMW. To jsou jen zbytečný řeči a všechno prověří trh. Jen se chci pozastavit nad pouzdrem k tomuto noži. Vždyť výhoda dobře navrženého kydexového pouzdra a odpovídajícího závěsu je právě v jeho pohotovosti. Zatáhnu a mám kudlu v ruce. Ve zlomku vteřiny. Proč se mám u nože takového určení zaobírat převlékáním gumičky, odepínáním sucháče nebo rozepínáním nýtku?Vždyť je to tak moc zbytečný a komplikovaný. Tomuhle asi nebudu nikdy rozumět. Tom.

Zrovna gumičky ale měly na pouzdrech už i staré FS dýky a přemýšlím, u kterého nože byla připravenost na rychlé použití důležitější, než zrovna u těchto :)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
xxviktor napsal:
kellertom napsal:

Zrovna gumičky ale měly na pouzdrech už i staré FS dýky a přemýšlím, u kterého nože byla připravenost na rychlé použití důležitější, než zrovna u těchto :)

To bolo v dobe kedy aj pištol musela byť pripravená na rýchle pužitie a bola v púzdre s obrovskou nepraktickou koženou klopou.....
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
xxviktor napsal:
...........Já vím, že to tu už bylo, proto říkám jestli si dobře pamatuju (než se tu zas rozjede debata o tom, jak ANV není schopno přidat jednoduché poutko, ikdyž už ho tam vlastně dávno má, ale nikomu se nechtělo podívat).

Patrně tu jde o nepochopení problému. Nebo to aspoň tak vidím. Bavíme se tu o poutku, jestli ho tam firma dodatečně dává nebo jestli si ho tam můžu dát já, vždyť to přece není žádný problém!
Jenže podle mě je to problém jak prase, a to systémový. Za prvé je špatně, když takový nedodělek, v tomto případě klidně napíšu funkční zmetek, firma pustí do prodeje. Něco si sám upravit či dodělat, aby to lépe fungovalo, proč ne! Ale tak u kudly do patnácti stovek. U nože za tyhle peníze už je to hodně tristní a za ty prachy žádné Do-Do zkrátka nekoupím, to je nesmysl. Z mého pohledu zkrátka dělá ze zákazníků trotly, protože místo co by chybu opravila zgruntu, udělá místo toho "pochystátor".

A tady se dostávám k "za druhé": to pouzdro je řešené od začátku špatně, protože u kydexu je každé další dodatečné jištění nadbytečné. Stačí tam dát tek-lok nebo klidně i jednoduchý kydexový závěs na dva šrouby jako třeba u Real Steel Bushcraft a kudla neplandá na opasku, dá se vytáhnout i zasunout jedním pohybem a vypadnutí přesto nehrozí.

Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby se v ANV věnovali vývoji, výrobě, výstupní kontrole a SYSTÉMOVÉ nápravě chyb stejně jako marketingu, byli dneska o hezký kus dál.

Hezký den! Zdenek
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/12/2019
xxviktor

Nevím jestli ti neuniklo, že jsem psal o kydexovém pouzdru z roku 2019. Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/21/2017
Wotan napsal:
xxviktor napsal:
kellertom napsal:

To bolo v dobe kedy aj pištol musela byť pripravená na rýchle pužitie a bola v púzdre s obrovskou nepraktickou koženou klopou.....

Zďaleka nie každá pištol v tej dobe bola v puzdre s obrovskou "nepraktickou" klopou. Puzdra sa používali a stále používajú rôzne podľa predpokladaného spôsobu použitia a požadovanej ochrany pred stratou, znečistením, odcudzením atd.

Problém s tým spelter puzdrom bol imho v tom, že pri použití s nylonovým závesom bol nôž nestabilný a divne sa aj s puzdrom otáčal. Stačilo by aby vo vnútri nylonového popruhu bola všitá napr oceľová planžeta a nôž by bol stabilný aj po rozopnutí poistného remienka. Čo pri súčasnom riešení asi nieje.

Poistné remienky, gumičky atd majú imho svoje miesto aj pri použití s plastovými puzdrami. Záleží od spôsobu nosenia a používania.

knívleysur maður er lívleysur maður
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/15/2008
Já si pouzdro upravil po svém a jsem spokojen 🖖

Kukura vložil tyto přílohy:
AAD0ADE1_6E72_48A4_AEB3_24C388E46204.jpeg.jpg

Posláno:
Štamgast
Kukura napsal:
Já si pouzdro upravil po svém a jsem spokojen 🖖

Dobrý! Ok Akorát mi pořád není jasné, proč by si to měl Kukura upravovat sám, když to tak mohl koupit rovnou od výrobce. Wink

Zdenek
Posláno:

Štamgast
Omlouvám se všem, že jsem si dovolil ukázat svoje řešení pouzdra u Spelteru . Domníval jsem se, že se po půlroce situace uklidnila, ale ouha...jede se dál, Spelter, zvláště v kombinaci s některými uživateliLaugh působí, jako červený hadr na býka. Jinak - estetika u mne hraje roli, pokud nezasahuje do praktického používání (mořidla na kůži). Asi jsem používal špatná mořidla, stačilo dva dny deště nebo letní pocení a byly fleky na gatích, které šly špatně vyprat Pokud se s nožem hůře pracuje, když nemá nějakou část pouzdra stejnou barvu, tak jsem asi něco zaspal- Srovnávat trhlinu na ostří s barvou řemínku mi přijde, nooo...NoNoNo .Co se týká úpravy kydexových pouzder, myslím, že nemusí jít nutně o nějaké "šity", někdo to prostě chce jinak. Já si upravuji pouzdra, pokud si je zrovna nešiji, někdy ručky a někdy i čepele. Nikomu to neříkám, protože bych byl sežrán zaživaLaugh Tak se loučím na tomto vlákně a na všech o ANV, zase tak na půl roku. Snad už se tady nebudou lidi hádat o blbostechHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2010
"kdo si nechce hubu spálit, musí tleskat, nebo chválit"

Milane, je smutné, že neuneseš jiný názor a trochu kritiky. Když jdeš s "kůží" na trh, musíš s tím počítat. Vždycky jsem si tě vážil, ale snad jako chlapi můžeme bez urážení říct, že něco vidíme jinak, ne. Asi jsem moc upřímnej. Škoda.
chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:
Štamgast
matějka napsal:
.......Spelter, zvláště v kombinaci s některými uživateliLaugh působí, jako červený hadr na býka.......

Grin Tahle poznámka se trochu týká i mě. Grin Nevím jak na ostatní, ale na mě nepůsobí jako červený hadr na býka Spelter nebo ANV, ale přehnané sebevědomí, které není podložené konkrétnímu výsledky, ale spíše naopak. Jestliže se někde vyskytuje stejná chyba déle než rok, tak to moc na velké sebevědomí není. Stejně tak nabubřelý marketing. Vysvětlovat asi netřeba. Pocity k tomu budu mít stejné, i když to takto bude dělat někdo jiný. Nejde o to "kdo", ale jde o to "jak".

Milane, mě osobně je naprosto fuk, jestli je ten kožený pásek, pro mě za mě, třeba puntíčkovaný. Dělal jsi to pro sebe, nosíš to Ty, vyhovuje Ti to, pak je to O.K. Ale nediv se, že se najde jiný názor. A není třeba se kvůli tomu čertit. Jednotný názor a volby na sto procent jsou snad zaplať pánbůh už za námi. Happy Taky čekám, že každou chvíli mi někdo napíše, že kvůli mému názoru na ryze českou firmu se nedostanu do Českého nebe a zůstanu navždy v Očistci. Konec konců, proč ne, když tam tak dobře vaří? Že babi? Laugh

Hezký večer! Zdenek
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
matějka napsal:
..... Asi jsem používal špatná mořidla, stačilo dva dny deště nebo letní pocení a byly fleky na gatích, které šly špatně vyprat. ....

Pokud jsem pozorně poslouchal, tak jste v nedávném videu o výrobě koženého pouzdra na nůž říkal, že používáte mořidlo na dřevo, které je vodorozpustné. Tedy netřeba dodávat, že se z kůže při dešti částečně vymývá.
Vaše netolerance ke komentářům, které nepodporují Vaše názory, je zde již obvyklý fenomén. ...

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/22/2013
Přitom by stačilo tak málo... aby výrobce k noži této cenové relace nedával DO-DO pouzdro /DO-DO čti dodělej doma/. A dokonce si troufám tvrdit, že pouzdro by mělo mít variabilitu uchycení, tek-lok a nebo pak průvlek a na něm molle v délce celého nože. Tak by nůž šel uchytit na silnější bojový opasek, na slabší kalhotový opasek a na vestu.
Variabilnost uchycení pouzdra zvládne i Fiskars s Gerberem Strongarm, který je skorem 4x levnější.
Je spíš kupodivu, že nedošlo k nějaké zásadní nápravě, ale negativní reklama je taky reklama a navíc zdarma.

Tak snad se tu brzy dočkáme i dalšího testíku nože, když už je to pouzdro jaké je Laugh
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum