ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pošli to dál - M311 SPELTER od ANV Knives na Test Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/5/2011
ŘEŠTE TADY UŽ KONEČNĚ VĚCI TÝKAJÍCÍ SE PRAKTICKÉHO POUŽITÍ NOŽE SPELTER A NE HÁDKY A VÝMĚNY NÁZORŮ ČLENOVÉ FORA VERSUS ČLEN FORA PAN MATĚJKA.

JE TO TADY HORŠÍ NEŽ ŽUMPA, JSTE JAK PALIČATÍ PUBERŤÁCI.

ANEBO SI ZALOŽTE ZVLÁŠTNÍ VLÁKNO "NÁZORY ČLENŮ FORA VERSUS NÁZORY PANA MATĚJKY"

Angry Angry Angry

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2010
Pokud jsem celou "kauzu" vyvolal já svým nepatřičným komentářem k již probíranému pouzdru, měl bych se omluvit. Ale neudělám to. Stojím si za tím, co jsem napsal. Když se mi něco nelíbí, řeknu to a nebudu provolávat 3 x sláva, hosana.

Slušně jsem vyjádřil svůj názor, nikoho jsem neurazil. Jestli se s tím někteří nesmíří, jejich problém.

Myslel jsem, že můžeme jako dospělí v klidu diskutovat a vyměňovat si zkušenosti, názory. Ne jako děti na pískovišti- nelíbí se ti moje bábovička, jeb ho lopatkou po hlavě. A na písku už mě nikdo neuvidí!!! Ještě že nesedíme v jedné hospodě. To by spousta z nás měla Speltery v ledvinách!!!

Možná i proto tu jde Knife do prčic. Protože neumíme relativně slušně diskutovat a někdy se i v rámci mezí poslat do háje a neurážet se pro to a netrucovat jak malé děti. Možná je to i tím, že Knife má za ta dlouhá léta 13 500 (jestli to dobře hledám) členů. Spoustu lidí přešlo na FB, protože tam je daleko větší čtenářská základna a i daleko více potencionálních zákazníků Wink . Jen skupina NSM má za pár let (2-4???) 20 000 lidí. Dovolím si tvrdit, že tady (na Knife) je daleko větší koncentrace odborníků a lidí, co tomu víc rozumí a nenechají si kálet na hlavu. Proto tady neprojdou takové kraviny! Naopak, tam je daleko větší počet "tleskačů" a obdivovatelů. A kdokoli tam kdykoli může nechtěné (své plky) smazat.

Konkrétně tento SPELTER jsem sice netestoval, ale chvíli jsem ho v ruce držel. Člověk si hned všimne toho, co tu někteří testovači psali- křivý výbrus na špičce, křivé falešné ostří, pouzdo se mi nelíbilo hned. Jak jsem psal už několikrát, tento nůž se mi líbí a mám takovéto nože rád. Chvíli jsem o něm dokonce přemýšlel. Chtěl jsem počkat až se počáteční mouchy odstraní a pak třeba... No, bohužel.

Psal jsem, že bych byl rád, kdyby někdo otestoval rozbíječ skla. To tuším nikdo ještě netestoval, a to trvá. Zítra se pokusím za světla nahrát video, jak nefunguje rozbíječ skla na mnou udělaném noži z elmaxu 59-60 hc a naopak, jak funguje na tom Blackhawku. Jestli na SPELTERU nefunguje jako na tom mnou vyrobeném (5 roků starém), jak to ANV vyvíjelo, testovalo a jak to testovali armádní jednotky??? Nebylo by lepší to nazývat "úderný hrot???popř. louskáček ořechů (ironie). Pokusím se dnes, nebo zítra nafotit, jak si představuju pouzdro na armádním taktickém noži (nebojte, fabrickém- před 6 roky 5,600 Kč, ocel CPM3V).

Nejlépe to napsal MAT "někdy někoho i nůž zadarmo vyjde pěkně draho" Applause

No to už je zase dost nesmyslných štvavých keců. Tak promiňte, jsem asi také retardovaný idiot, mdlého rozumu, trávící zbytek života pod dozorem statného ošetřovatele Wink Ok

(sry za překlepy, ale tady se mi to blbě edituje a Word mi vyplivl službu)

Pospa vložil tyto přílohy:
IMG_20191029_210007.jpg.jpg
IMG_20191029_210114.jpg.jpg
IMG_20191029_210036.jpg.jpg
IMG_20191029_210300.jpg.jpg
IMG_20191029_210413.jpg.jpg

chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
WuDan napsal:
matějka napsal:
proto slušně říkám, že končím. Na svoje vlákno dám nějaká svoje pouzdra (proto bylo založeno) a jinak po jedenácti letech šmytec. Pokud mi někdo zruší i moje vlákno, oběsit se nepůjdu.Bohužel se jen potvrzuje (i zde) stav naší společnosti.

NoNoNo tak to né, takto odejít kvůli "ničemu" to je srabský a takhle vás nepoznávám Happy
No, když tak pročítám některé příspěvky z posledních hodin, zvláště poslední perlu momentálně zdejší hvězdy - pana Zdeňka, tak opravdu nelituj svého rozhodnutí a je mně opravdu jedno, zda budu pro někoho srab. Někdo je holohlavý, někdo je tupohlavýLaugh KO
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/6/2013
matějka napsal:
Wotan napsal:
[quote=leri ]Skrz ty výřezy stačilo provléknout oboustranný suchý zip apřichytit těmi malými nýty. https://www.sijemeprofi.cz/cs/Galanterie/Suche-zipy/Oboustranny/Suchy-zip-oboustranny-20-mm-cerny-NYLON-p2025c105c132c193 nebo tam ty výřezy udělat a asi by ani ty nýty být nemuseli přichytil by se sám na ten sucháč na té korduře.

Čo je zlé na tom ako to Matejka spravil?
Všechno je špatně - je to kůže, není černá, dělal to MatějkaLaugh Laugh Laugh. Na toto jsem poukazoval pane Matějka. To že jste si tu reakci schoval až pod další příspěvek mne nedojímá, stejně tak jako ty smějící se smile. Takže znovu, v mém příspěvku není ani slovo o tom že jste něco udělal špatně. Příště prosím reagujete přímo, neschovávejte své reakce pod cizí příspěvky a možná se potom budete cítit méně ublížeňe. Takovou reakci bych čekal od poberťáka někde na FB ne od 65 letého chlapa. Zdá se že už ani neumíte věcně diskutovat a ve všem hledáte nějaký útok proti vám, svým způsobem je to smutné.
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...jsem retardovanej pitomec a vložím video o píčovince,která by možná mohla pořešit ten problém s "blimbákem"...možná podobnej ondoň mohl být v příslušenství...pokud by to schválili experti na Kaina a Ábela v Abu Dhábí

ostatním spolupitomcům...buďme spokojení,máme tady ještě a pořád na co koukat a co číst,jako pitomec jsem si retardovaně říkal,že taktickej nůž si někdo bude chtít připrcnout na výstroj,nohu,ruku,vodorovně,svisle,špičkou dolu nebo nahoru,na bágl atd.atd. ale to je moje pitomost,že jsem nepochopil,že je to nůž na podlahu helikopotvory...humor je to co by bylo nahovno,když odejde,ostatní odchody jsou jen provokování k volání po návratu a to jsou holčičí manýry
ještě obrázek,že i kombinačka kůže a kydexu se dá udělat docela hezky...

EM vložil tyto přílohy:
k_k.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
Asi úplně nezapadnu, když nenapíšu, ať se tu lidi nehádají a že se tu plevelí (a to pro jistotu několikrát, čímž té přehlednosti opravdu pomůžu a stejně vyřeším prd)...

Nicméně jsem si všiml, že je DLC na tom noži docela ošoupané, je to další potenciální problém a nebo je to z velké části prostě špinavé? Pokud je to ošoupané, je to problém konkrétního kusu? Osobně žádný nůž s touto povrchovkou nemám, takže ani netuším, co to všecko reálně vydrží.
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
[quote=Pospa]

Nejlépe to napsal MAT "někdy někoho i nůž zadarmo vyjde pěkně draho" Applause

Asi bych měl tuhle svou poznámku pod čarou vysvětlit.

Byla mířena na jednoho kamaráda, (dnes již bývalého) který se bil v prsa a propagaci ANV pojal trochu agresivněji....Na můj příspěvek, aby trochu ubral z tohoto způsobu propagace ANV.... zareagoval.... slušně řečeno trochu přes čáru....
Někdy si myslíme, že jsme udělali dobrý obchod - propagace nové značky za obdarování drahým nožem.... Né vždy jde o dobrý obchod.

PS: Nechtěl bych to tady ani jinde už řešit. Chtěl jsem skutečně jen uvést na pravou míru tu mojí snad né moc jízlivou poznámku, kterou zmínil Pospa. Děkuji.

Martin

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
EM napsal:
...............
ještě obrázek,že i kombinačka kůže a kydexu se dá udělat docela hezky...

Už jsem jednou tady Gollika dával, nechci mu dělat reklamuGrin Grin , ale přímo se to nabízí, teď má jeden kousek v inzerci z kosmickýho ELMAXu Happy a téměř za přesnou půlku ceny Speltera, nevim jestli to netestovalo NASA, ale skoro by se chtělo napsat, že to ten kluk vzal za správnej konec : Acta non Verba, asi umí latinsky narozdíl od jinejch .....

Jardah vložil tyto přílohy:
8CADB8F4_89B1_4780_AC7E_7EA85BD6566B.jpeg.jpg

Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
leri napsal:
matějka napsal:
Wotan napsal:
[quote=leri ]Skrz ty výřezy stačilo provléknout oboustranný suchý zip apřichytit těmi malými nýty. https://www.sijemeprofi.cz/cs/Galanterie/Suche-zipy/Oboustranny/Suchy-zip-oboustranny-20-mm-cerny-NYLON-p2025c105c132c193 nebo tam ty výřezy udělat a asi by ani ty nýty být nemuseli přichytil by se sám na ten sucháč na té korduře.

Čo je zlé na tom ako to Matejka spravil?
Všechno je špatně - je to kůže, není černá, dělal to MatějkaLaugh Laugh Laugh. Na toto jsem poukazoval pane Matějka. To že jste si tu reakci schoval až pod další příspěvek mne nedojímá, stejně tak jako ty smějící se smile. Takže znovu, v mém příspěvku není ani slovo o tom že jste něco udělal špatně. Příště prosím reagujete přímo, neschovávejte své reakce pod cizí příspěvky a možná se potom budete cítit méně ublížeňe. Takovou reakci bych čekal od poberťáka někde na FB ne od 65 letého chlapa. Zdá se že už ani neumíte věcně diskutovat a ve všem hledáte nějaký útok proti vám, svým způsobem je to smutné.
Já jsem vůbec nereagoval na váš příspěvek ale na toto: Čo je zlé na tom ako to Matejka spravil? Že tam byl citován váš příspěvek s tím já nemám nic společného, ta citace tam už byla. Nesmíte si zase tolik fandit. Kdyby jste si to pozorně přečetl s chladnou hlavou, tak by vám to (snad) došlo. Howgh!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/6/2013
Znovu opakuji neschovávejte se pod cizí příspěvky, děkuji. PS : je úsměvná vaše snaha mne vyprovokovat.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/18/2006
notobi napsal:
leri napsal:
5x karma pro krakena za vulgární nadávky? NoNoNo Koukám že se zde nedá moc přispívat, jelikož pokud se nejedná o příspěvek zrovna od nějakého ze zdejších matadorů tak se to moc nehodí. Já jsem sem dal pouze svůj návrh bez jakékoli připomínky vůči návrhu pana Matějky ale ten okamžitě reagoval jako by jsem ho napadl NoNoNo. Opakovaně jsem mu vysvětlit že s jeho řešením problém nemám ale on už si našel jinou oběť než aby na mne věcně zareagoval.

Já se mu nedivim tohle už slušně komentovat ani nejde

To se mýlíš, vše se dá vyřešit ve vší slušnosti. Inteligentní člověk, který je nad věcí a má tu potřebu, dokáže urazit i slušně. Jak jsem psal, je to blbý vlákno na netu a diskutuje se tu o blbým noži ("blbý nůž" si přelož sám jak chceš, ale obě odpovědi jsou správně), ale to přece neznamená, že si tu budeme nadávat do idiotů, kreténů a podobně. Vždycky jsem to bral tak, že nůž je, mimo jiné, i "nástroj" gentlemana a určitá míra gentlemanství k nožům taky patří.
Možná to vypadá tak, že se mě to dotklo osobně. Ne to opravdu ne, kdybych se k tomu měl vyjádřit, tak bych použil citát z filmu Forrest Gump "Pro hlupáka každý hloupý". Ale Krakenova reakce mi přišla hodně přes čáru nejen obsahově, co se slušnosti týče, ale i celkově. Byla nepřiměřená a neadekvátní a trochu mě děsí představa, že lidi, který taková, řekněme banalita, až takhle rozhodí mají přístup ke zbraním.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
Tomáš napsal:
trochu mě děsí představa, že lidi, který taková, řekněme banalita, až takhle rozhodí mají přístup ke zbraním.

tak to vždy bejvá....
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
WuDan napsal:
Tomáš napsal:
trochu mě děsí představa, že lidi, který taková, řekněme banalita, až takhle rozhodí mají přístup ke zbraním.

tak to vždy bejvá....

Latentný stres spravil svoje Grin
Posláno:

Štamgast
Tomáš napsal:

…"a trochu mě děsí představa, že lidi, který taková, řekněme banalita, až takhle rozhodí mají přístup ke zbraním"...

Myslím že všichni na tomto fóru mají přístup ke zbraním, neboť nůž je taky svým způsobem zbraň, se kterou se někdy dají napáchat větší škody než střelnou zbraní...Surprised
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/15/2008
Proboha co to tu řešíte??? Co mají poslední příspěvky společného s testem M311, nebo jineho noze od ANV???
Posláno:

Štamgast
Zrovna řešíme skutečnost, že nůž SPELTER je svým způsobem zbraň. Laugh Laugh Laugh
Toto vlákno spadlo na úroveň žumpy a lepší to už asi nebude...Angry Angry
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
Ano je to vážně kopa hormonálních sraček...k smíchu, fakt nad tímto hnojem se nedá ani plakat Laugh

K tématu pro některé odborníky a znalce a kritiky....takzvané "passaround" testování jakéhokoliv výrobku je jediné objektivní jelikož ho půjčuje majitel s vědomím, že se mu nemusí vrátit. Vlastní názor napíše každý sám, a někdy najde až 54tý tester chybu, kterou 53 testerů před ním nenašlo - nebo pozitivum.

Nicméně vzpomínám X let zpátky na nože, které jsem mohl otestovat díky komunitě na Knife.cz a nikdy na to nezapomenu. když vidím po ránu tohle, kde je ta komunita... mrGreen

Krakene pokud to budeš číst prosím o půjčení Speltera dle domluvy ale předem říkám že nebudu dělat recenzi ani hromadu fotek, jak jsem měl původně v plánu pokud Ti to nevadí.

vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
Hm a odpověď, jak je to s tou povrchovkou nikde... Ideálně prosím někdo, kdo měl ten nůž v ruce - leze to DLC dolů víc, než je obvyklé nebo ne?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/15/2008
Dle mého drží dobre, a to mám povrch s mapou takže dlc narušené laserovou kresbou 😜
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2009
Tahle diskuze na posledních dvou stranách mi jen potvrzuje, že jsem se trefil. Bohužel. KO

Koupím: FS commandos Sheffield
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum