ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pošli to dál - M311 SPELTER od ANV Knives na Test Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/12/2017
Kraken666 napsal:
Tahle diskuze na posledních dvou stranách mi jen potvrzuje, že jsem se trefil. Bohužel. KO

tak se nad tím povzneste pane, nic lepšího není,ne?
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2012
Kraken666 napsal:
Tahle diskuze na posledních dvou stranách mi jen potvrzuje, že jsem se trefil. Bohužel. KO

Tady už chybí jenom nějaká místní sluníčkářská spící "buňka" Grin co nám tu definitivně zakáže debaty o nožích celkově, když vidím těch moralistů a kritiků na jednom obyčejným vlákně o obyčejný kudle, tak je příkladně vidět, že to tady šlo fakt do prdele....ježíš..Surprised
.sprostý slovo...omlouvám se, ale tak to je z mý strany viděno, ty řeči, jak to tu opustili lidi, co měli co říct jsou smutná realita...a že jich už bylo, s mnoha jsem za ty roky v kontaktu a když sem občas nahlídnou, tak nechápou, členů je tu jak much a ta "slušnost a přátelskost" co by měla komunitu se stejným koníčkem spojovat je dávno pryč...a úplně mimo mísu a já to považuju za drzost je počítat Krakenovi /třeba/ plusový karmy za příspěvek....ano "pane Tomáši"....to je za hranicí...ne to, že někdo dá někomu karmu za to, že souhlasí s něčím názorem, to je snad jen a jen každýho věc...."hrdinové" od klávesnic nevymřou, to je jasný, ale že dokáže jeden "blbej" nůž takhle pojebat mnoha mozkama je na pováženou a mnoho lidí by tu mělo zapřemýšlet, proč tu vlastně jsou, když je ostatní názory tak iritujou a nejsou schopni normálně debatovat a přijmout i jiný názory......hezkej den všem, mějte se!
Když máš z něčeho strach, udělej to hned. Odvahu dostaneš později.......
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
Kraken666 napsal:

Buranství, aplikované z jakýchkoli pohnutek, se dá sotva ospravedlnit.

Vzdychání nad "nádhernou minulostí" knife.cz, "Vision of what used to be", není příliš opodstatněné. Co si pamatuju, vždycky zde byly hádky a o nějaké stmelené komunitě bych raději nehovořil. Vztahy a jednání se tady nesly spíše ve "Ferdo-Pepíckém" stylu, což mnohdy převládá i dnes. Tak nějak neumíme unést fakt, že někdo může mít odlišný názor.
... a že mnoho lidí z fora odešlo? To je normální v každé komunitě a není třeba nad tím plakat.

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/6/2013
Kraken666 napsal:

A tímto si dokazujete co pane krakene? Že je vaše vulgarita oprávněná? Spíš bych čekal omluvu ale té se od vás zřejmě nedočkáme. Ale budiž alespoň si udělám obrázek o tom co jste zač.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
Držím ti palce krakene. 😋😉
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/18/2017
Kolik lidí ještě musí napsat: Kurva chlapi, serte na to a neřešte pičoviny, jste jak malí kluci.., aby to dotyční pochopili..?
Z dobře myšleného vlákna na technicky vyspělém fóru se stala bezpředmětná diskuze podobná těm na super.cz a podobným sračkám..
..kdyby byli všichni stejný, byla by to pěkná nuda..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2012
leri napsal:
Kraken666 napsal:

A tímto si dokazujete co pane krakene? Že je vaše vulgarita oprávněná? Spíš bych čekal omluvu ale té se od vás zřejmě nedočkáme. Ale budiž alespoň si udělám obrázek o tom co jste zač.

Já si myslím, že už bys prostě mohl věnovat v tomhle vlákně iniciativu kudle Spelter a smířit se s tím, že Kraken tě má úplně na háku po všech těch navážkách tady od plno lidí a nikdo se ti omlouvat nebude, kup kudlu za 10t, hoď ji do placu a udělej stejnou věc pro ostatní - to tě asi vyškolí a změníš mínění o lidech, ale tyhle neustálý pláče nad někým fakt nemaj cenu a tohle vlákno se z toho takhle nikdy nevyhrabe...navíc Kraken jak ho znám je "svéráz" a též mu fandím, protože čeho je moc, toho je příliš....díky a měj se fajn, neber si to osobně, prostě to je realita...
Když máš z něčeho strach, udělej to hned. Odvahu dostaneš později.......
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/26/2017
Doufám, že sem Kraken přece jen potom, až se mu nůž vrátí nahodí fotky, jak bude vypadat nůž s jiným výbrusem a jak upraví pro něj závěs. Myslím, že o tom pár stránek zpátky psal, docela bych chtěl i vědět, co ho ke změně výbrusu vede a třebas i zkušenost s novým výbrusem.

A nakonec, taky mě zajímá, jak dobře funguje ten rozbíječ skla.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2010
Psal jsem, že bych byl rád, kdyby někdo otestoval rozbíječ skla. To tuším nikdo ještě netestoval, a to trvá. Zítra se pokusím za světla nahrát video, jak nefunguje rozbíječ skla na mnou udělaném noži z elmaxu 59-60 hc a naopak, jak funguje na tom Blackhawku. Jestli na SPELTERU nefunguje jako na tom mnou vyrobeném (5 roků starém), jak to ANV vyvíjelo, testovalo a jak to testovali armádní jednotky??? Nebylo by lepší to nazývat "úderný hrot???popř. louskáček ořechů (ironie)

hadrian napsal:

A nakonec, taky mě zajímá, jak dobře funguje ten rozbíječ skla.

chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/6/2013
Dufek napsal:
leri napsal:
Kraken666 napsal:

Já si myslím, že už bys prostě mohl věnovat v tomhle vlákně iniciativu kudle Spelter a smířit se s tím, že Kraken tě má úplně na háku po všech těch navážkách tady od plno lidí a nikdo se ti omlouvat nebude, kup kudlu za 10t, hoď ji do placu a udělej stejnou věc pro ostatní - to tě asi vyškolí a změníš mínění o lidech, ale tyhle neustálý pláče nad někým fakt nemaj cenu a tohle vlákno se z toho takhle nikdy nevyhrabe...navíc Kraken jak ho znám je "svéráz" a též mu fandím, protože čeho je moc, toho je příliš....díky a měj se fajn, neber si to osobně, prostě to je realita...
To si děláš srandu? To že kraken něco půjčí ho omlouvá ze všeho? Může si tu urážet koho se mu zachce a všichni se s tím mají smířit? Furt je to tady jen diskuse a pravidla platí pro všechny stejná nebo se mýlím? Mohu tady snad kohokoli beztrestně poslat do ritniho otvoru já? Nebo jen kraken protože je to jeho nůž a zakladatel vlákna ? Nikdo z vás mne nezná a nebude mne urážet! Komunikuji slušně! A je mi jedno kdo jsi ty kdo kraken a jiní! Na jiných fórech už by kraken nenapsal ani čárku už ba tam nebyl!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/26/2017
Pospa napsal:
Psal jsem, že bych byl rád, kdyby někdo otestoval rozbíječ skla.

Děkuju za ukázku. Asi to bude spíš o ostrosti hrotu, resp. úhlu. Kdysi dávno jsme zkoušeli ve vyřazenejch vagónech, jak je snadný/těžký rozbít sklo těch stahovacích oken kovovejma nunčakama (prostě náctiletý nápady) a pamatuju se, že rozhodně sklo neprasklo napoprvý a že to musel užbýt jó nápřah, aby prasklo.

EDIT: na tom zavíráku, ten rozbíječ má tvar kužele,? Je to trochu malý, tak jestli to vidím dobře. Což by k mnou předpokládané nutnosti ostřejšího úhlu a pro bytelnost rozbíječe skla měl být asi nejlepší tvar.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/26/2019
Hele možná blbá připomínka k tomu rozbiječi okna. Není okno na vrtulníku popřípadě stíhačce jiné než okno v autě nebo okně. Boční v autě je bezva stačí ťuknout špičkou viz.různé forichtungy. Čelní vyříznout gumu nebo prorazit a řezat spec.pilkou. Vyzkoušené asi mockrát. Hele ale ty letecké nevím nevím.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
hujer71 napsal:
Hele možná blbá připomínka k tomu rozbiječi okna. Není okno na vrtulníku popřípadě stíhačce jiné než okno v autě nebo okně. Boční v autě je bezva stačí ťuknout špičkou viz.různé forichtungy. Čelní vyříznout gumu nebo prorazit a řezat spec.pilkou. Vyzkoušené asi mockrát. Hele ale ty letecké nevím nevím.

Ani na osobáku to nie je také jednoduché ako sa zdá.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/26/2019
Mě nejlíp na boční okna v autě funguje od blackhawku takovej malej zavirak je na to dělanej. Je tam malá pyramidka, ale těch věcí je spousty. Ale třeba boční okno na autobusech už není prdel na to potřebuješ to kladívko co tam dávají. Kopal jsem do něj x krat udělá se jen pavouk. Zase vyríznout nebo vytrhnout gumu a vyhodit v kuse.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/29/2016
Kamarád hasič vypravěl jak se několikrát potrápil s bočním oknem než konečně ruplo, a to nato měl rescue Vinox. onen rozbíječ skla na Spelteru mi spíše přijde jako tlouk s mírnym hrotem než klasický rozbíječ, ale toje muj názor.
Posláno:

Štamgast
tvar asi taky bude důležitý, ale přednější bych řekl, že bude tvrdost. Ten elmaxovej jsem před testem nabrousil a po dvou flaškách je tam ploška. A když jsem to vzal rohem. tak to taky nešlo a roh je omlácenej ažaž.
Ten hrot na zavíracím Blackhawku je trojstěnná pyramida. Je sice u trochu ostřejší úhel, ale zase teoreticky by se měl víc opotřebovat. Za 7 roků rozbil spoustu skel a je bez poskvrny. A krásně reje do skla- více jak 63-64 hrc. Ten samej tvar jsem se pokoušel udělat na odřezku elmaxu 59-60 hrc a neryl a nerozbíjel. Zkusím fotky.

(jsem rád, že jsem se trochu vrátili k věciOk )

Pospa vložil tyto přílohy:
IMG_20191030_220447.jpg.jpg
IMG_20191030_215201.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
A není ten hrot v tom zavíráku ze slinutého karbidu? Tam by ta ostrost mohla vydržet hodně...
Posláno:

Štamgast
Muscatel napsal:
A není ten hrot v tom zavíráku ze slinutého karbidu? Tam by ta ostrost mohla vydržet hodně...

jeden jsem dělal na fulltangu z 19 312, ostří na hamon, popuštěné na 59 a pak hrot na ručce lokálně zakalen bez popuštění, ryl do skla a docela fungoval. Ale myslím, že z jakékoli oceli s tvrdostí čepele pod 60 nebude fungovat. Kor s oblým tvarem. Ale nejsem neomylný.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Ty slinuté karbidy mají(podle složení) kolem 90hrc. Takže na rozbíječ skla se to přímo nabízí.
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Nejsem si vědom, zda by se někde na nějakém noži, objevil hrot ze slinutého karbidu. Přeci jen, je to dražší výroba a svým způsobem celkem křehký. Soustružníci by mohli vyprávět
Kolik stačí na sklo, aby to rylo? 64HRC? To se zvládne i na RWL / Elmaxu pokud se to dá na tvrdo bez popuštění.

Jinak k těm auto oknům....rozbít se to dá celkem snadno, jen se musí vědět kde a jak klepnout. Vždy v rohu, jinak to odpruží ránu a nic se nestane. Mlátit to uprostřed je hloupost.

Mat
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum