Fórum
Pošli to dál - M311 SPELTER od ANV Knives na Test Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/29/2016
Souhlasim s germanicus1, Spelter je zbytečné drahý nato, co nabízí elmax je dobry matroš, ale za tyhle kačky už se dají pořidit renomovanější kusy a ty jsou i lepe doladěné např. Bark River... pouzdro je jako celek tragedie, samotny kidex je v pohodě (nenadchne/neurazí) ale závěs se krutě nepovedl, stačil teklock za pár stovek a byla by to jiná písnička...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/11/2013
Hlásím příchod Speltera, po 235 dnech dlouhé pouti po českých, moravských a slovenských krajích dnes dorazil. Tak se jde na věc. Potom něco písnu, jestli to oba přežijeme Grin
Díky Prim.
Posláno:

Pokročilý
Pár fotek z dnešního testu, aby bylo vidět že se nefláká Happy

rettromen vložil tyto přílohy:
SDC13781.JPG.jpg
SDC13789.JPG.jpg
SDC13798.JPG.jpg
SDC13791.JPG.jpg
SDC13808.JPG.jpg
SDC13832.JPG.jpg
SDC13838.JPG.jpg
SDC13855.JPG.jpg
SDC13873.JPG.jpg
SDC13878.JPG.jpg
SDC13891.JPG.jpg
SDC13902.JPG.jpg
SDC13884.JPG.jpg
SDC13862.JPG.jpg
SDC13844.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Pěkné obrázky, ale strašné pomyšlení, že to je materiál "co les dal".
Posláno:

Pokročilý
john1 napsal:
Pěkné obrázky, ale strašné pomyšlení, že to je materiál "co les dal".

Jo jo lidi jsou dobytek Beating A to jsem ještě ušetřil monitor od PC Angry
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/5/2013
Ty tých anv máš viac,porovnaj prosím s čím sa jak reže do dreva,čo má väčší odpor,lepší úchop atd.Viem že budeš porovnávať neporovnatelné,vzhladom k skladbe nožov...ale aj tak...ak nevyruší dík
Vždy je lepšie keď je lepšie.
Posláno:

Pokročilý
manuel noriega napsal:
Ty tých anv máš viac,porovnaj prosím s čím sa jak reže do dreva,čo má väčší odpor,lepší úchop atd.Viem že budeš porovnávať neporovnatelné,vzhladom k skladbe nožov...ale aj tak...ak nevyruší dík

Tak já to vidím tak že trochu lepší na řezání dřeva než Spelter je P 200 ten oranžový z N690,
Z400 ta dýka je taky dost jedovatá nemám s ni problémy ani při potravinách a má dost dlouhou čepel. P100 se střenkama je jinej level ten se nedá srovnávat, ale střenky jí hodně přidali na praktičnosti. Tak asi takhle ode mne. Happy
Posláno:

Pokročilý
Tak tu mám zase pár fotek z dnešního odpoledne, které jsme si oba náramně užili Ok
Až jsme z toho dostali trochu hlad Happy

SDC13968.JPG.jpg
SDC13971.JPG.jpg
SDC13976.JPG.jpg
SDC13983.JPG.jpg
SDC13993.JPG.jpg
SDC14001.JPG.jpg
SDC14007.JPG.jpg
SDC14016.JPG.jpg
SDC14033.JPG.jpg
SDC14045.JPG.jpg
SDC14046.JPG.jpg
IMG_20191130_153231.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
@Kraken
@rettromen

Jak jsem čekal Spelter mi vyšel na předvánoční období, které je z časového hlediska neprůstřelné. Takže nevím jestli nebude lepší vrátit nůž Krakenovi a já budu mít čas po novém roku....
vratislavindra.com
facebook.com/vratislavindra flickr.com/vratislavindra
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/18/2017
rettromen napsal:
... Happy

Tomu říkám ANV buřtkraft..Applause Laugh
..kdyby byli všichni stejný, byla by to pěkná nuda..
Posláno:

Pokročilý
Ahoj všem,
všechno jednou končí, a to i pobyt tohoto Speltera po mém boku. Nebudu tu popisovat to co již bylo několikrát napsáno, ale budu se věnovat pouze mým poznatkům které se týkají testu tohoto nože.Nůž jsem používal tak jak přišel nabroušený, a běhěm testování jsem ho nijak nebrousil. Řezal a pořád řeže papír Happy
Začnu choilem který by pro mou ruku vel. č.10 mohl být o malinko větší, nicméně při práci s ním jsem se nezranil ani mne nějak neomezoval. Podotýkám že při běžném používání nožů nepoužívám žádné rukavice. Ručka padne do mé ruky skvěle.
Ručka z mikarty mne nejdříve nějak neoslovila, ale když mne nůž přišel cca. po 8 měsících aktivního používání byl jsem mile překvapen že není skoro poznat opotřebení mikarty oproti novému noži s kterým to mohu porovnat.Není problém ji kartáčkem ožívit vodou s nějakým saponátem, a pak funguje zase dál.
DLC povlak na čepeli patří mezi ty kvalitnější, protože na to co nůž prožil je opotřebení nepatrné až bych řekl skoro minimální, a dává noži krásnou patinu.
Ještě k DLC který se snaží na novém noží při krájení potravin jako je cibule, rajčata, paprika atd., jako by se bránit krájení a klade lepivý odpor, což u tohoto nože oproti novému díky mírnému opotřebení DLC úplně zmizelo. V kuchyni si vedl v celku dobře na to že není určen jako kuchyňský nůž, tak sním hlady určitě neumřete. Naporcoval nějaké syrové maso, a byl i u jedné grilovačky a asistoval i u několika svačin v práci.
Sekání, štípání, řezání bodání dřeva mu už šlo o poznání lépe. Uchycení nože na závěsu jsem trošku upravil oproti výrobciNoNoNo , a gumičce kterou tam dal někdo z předchozích testmenů.Nestálo to mnoho času ani peněz, a mne se teď zdá plně funkční a tak ho takto upravený posílám dál, i s paracordem a daimond uzlem mé produkce, to kvůli bezpečnosti při sekání. Pravda že v kuchyni paracord trochu překáží, ale je to otázka pár skeund ho sundat.

Na konec bych chtěl poděkovat Krakenovi za tento počin a všem kterým nůž prošel rukama i těm který tato moje malá recenze a foto seriál pomůže při rozhodování si tento nůž pořídit, nebo někoho naopak odradí, přeji krásné svátky a zbytek tohoto roku.
P.S. Po neděli 311ka cestuje skoro přez celou republiku k Tygerstyle(rovi), ať si ji letos ještě užije. Krásnou neděli všem přeje Jarda

Jo a závěrem ještě jedno video pro nedělní dopoledneHappy https://www.youtube.com/watch?v=kkP19DM5UJc

SDC14052.JPG.jpg
SDC14058.JPG.jpg
SDC14061.JPG.jpg
SDC14076.JPG.jpg
SDC14101.JPG.jpg
bez_n__zvu1_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Hlásím, že nůž v pořádku dorazil na samotný jih jižní Moravy.
Bude u mě déle, protože na test budu mít čas asi až po novém roku nebo před novým rokem.

Nicméně pak se tu něco objeví a snad se mi jako poslednímu povede vymyslet i něco jiného, než co tu už bylo red face

vratislavindra.com
Posláno:

Pokročilý
O.K. díky za info, počta ani manželka nezklamali. Nebyl jsem celý týden doma posílala manželka v úterý Ok
Dej mu pořádně do těla Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/12/2006
Mě tedy v kydexové pochvě vaklá a klepe. Hlavně při běhu a rychlé chůzi. Tak jsem ho oblékl do kůže.

john1 vložil tyto přílohy:
spelter.JPG.jpg
spelterr.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Tak jsem si konečně našel čas udělat pár fotek a dát dohromady dojmy z ANV Spelter.

Docela náročné psát o něčem, o čem psalo 9 lidí přede mnou. Snad to k něčemu bude a nebude to stále a to stejné dokola. Na konci nebude žádné zhodnocení, počet hvězdiček…ne jen prostě napíšu, jak to vidím a obrázek si udělejte každý svůj, jestli s tím souhlasíte anebo ne.

Objektivní názor:

Nůž Spelter, se mi líbil od prvního pohledu na fotku a stejně tak, se mi líbí ve skutečnosti. Jeho design a speciálně tvar je prostě skvělý! Moderní, nadčasový (nosorožec) s kombinací ostrých přechodů a zakulacení vrchní hrany. To že při výrobě ujel výbrus a dost, to bych prostě řešil jako reklamaci. Libí se mi zakulacení materiálu na ručce a to, jak jde milimetr přes hranu ručky z mikarty (podobně a více, to má Green Beret od Reeve)Ta se mi už tak nelíbí, ta barva…. (černá moc) ale zpracování je pěkné. Samotná rukojeť mi moc nesedla, nevím proč…tohle je těžké posuzovat, každý máme jinačí ruku a návyk, jako je to s botou. V rukavicích už nůž seděl mnohem lépe a celkový úchop byl jistý. Choil je malý, prostě na ruku 10 v rukavicích je malý. Osobně mi tam překáží a nechápu, na co ho voják v akci potřebuje, na jemnou práci? Lepší využití, by bylo pro armádu a krizové situace bez choilu a hlavně s několika zoubky. Nedovedu si představit, jak se s tímto musím prořezat rozbitým oknem armádního auta nebo vrtulníku… stejně tak plasty, hadice, pásy…cokoliv,chce to zoubky a ne ten stupidní choil. Choil se mi hodí na ESEE6 na jemnou práci se dřevem.

Pouzdro je klasický kydex s nefunkčním, nepochopitelně stupidním úchytem. Další důvod, proč bych řešil reklamaci. Že nůž NEMÁ tek lok bych pochopil, ale že nůž NEMÁ platformu MOLLE, a podíleli se na vývoji profesionálové z armády a ozbrojených složek, tak to už mi hlava vůbec nebere. Nůž v pouzdru dost hlasitě hrká. Na noční pozemní misi, bych ho vážně nechtěl. Celkově za mě, pouzdro špatné.

Subjektivní názor:

Dostat takový nůž za 8500 Kč do rukou, tak asi pláču a obratem chci výměnu za nový kus (důvody k reklamaci mám 2 viz objektivní názor) Chápu, že musí zákazník zaplatit několik marketingových agentur, na jejich vtipně mačo – jásomking – kravatyp*čo – růkávnahoru kampaň a zaplatit management a brandingovou agenturu. Vážně to chápu a nemám s tím problém za předpokladu, že dostanu dokonale zpracovaný produkt, který FUNGUJE (opět to pouzdro) a hlavně má přidanou hodnotu! Jako třeba kromě kvalitního MOLLE pouzdra jeden TEK LOK v balení, nebo špičkový přístup k zákazníkům…. Bohužel co ANV předvádí to je víc než k smíchu. Další záležitostí je ta kampaň ohledně vývoje armádou, ne fakt to je taková sr*čka…. Nůž bez MOLLE, nůž hrká v pouzdře, nůž má choil k ničemu v jeho kategorii, nůž nemá zoubky, design nože je krásný ale není stavěný na co nejlepší penetrační schopnost, ba naopak…….. Kdyby tento nůž prezentovali jako prostě pěkný nůž na všestranné využití – nemám problém. Zpracování je horší než u značky Ganzo, kterou fakt ale fakt nesnáším, ale je to pravda! Cena, ufff tak si připlatím litr a mám Green Bereta od Chrise, nebo půjdu na půlku a mám krásný LionSteel, nebo zůstanu na ceně a mám božský Extrema Ratio…v této cenové kategorii je na trhu TOLIK ale TOLIK možností na dokonalý nůž, že by mě nikdy nenapadlo koupit..tohle , bohužel.

Práce s nožem:

Nůž dobře krájí i tu zeleninu. Docela slušně i seká jak dřevo, tak lano. Do dřeva mi zajížděl taky dost slušně. Batoning jako máslo, super. Výbrus funguje na všechny druhy materiálů. Neskutečně skvěle páčí, fakt pořádný kus elmaxu, s tím bych se nebál otevřít nic ani dveře od BVP. Nůž jsem po dobu používání nebrousil a ostří teda drží skvěle. Při testu penetrace nerezové pánvičky to špička moc nepocítila. Moc mě bavil tip test, špička vykusovala díry do dřeva jako nic. V lese jsem našel ležet strom, vypadal po mém odchodu jako by na něm bylo hejno datlů. Nebál bych se zůstat na pustém ostrově s tímto schopným nástrojem. Vlastně to je prostě kus pořádného železa na celý život.

> GALERIE fotek a video KLIK TADY <

Chci moc poděkovat Krakenovi za možnost otestovat tento nůž, vážím si toho. Admire

vratislavindra.com
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2009
Díky Tygerstyle i ostatním za námahu, fotky a psaní. Kudla dnes dorazila.
Mohl bych s dovolením použít nějaké Vaše postřehy a fotky do článku? Díky kraken

Kraken666 vložil tyto přílohy:
82443353_2869254419791904_3782126704546283520_n.jpg.jpg
82233899_2869254439791902_2637588258841690112_n.jpg.jpg
82180870_2869254509791895_38732332902907904_n.jpg.jpg

Koupím: FS commandos Sheffield
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/11/2016
Jestli něco z toho, co jsem sem dával, je použitelné, za mě klidně. A ještě jednou díky za možnost nůž vyzkoušet.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum