ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Vyhazovací nůž MIKOV II. Možnosti
jfk
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 3/15/2005
Kdo máte jaké zkušenosti s "vyhazováky" MIKOV? Prolízám kde co, ale nikde ani zmínka o nich, jen na www.mikov.cz je přehled toho co, z jakého materiálu a za jakou cenu nabízí.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/26/2001
Lokace: Praha
Zdejsi "starousedlik" DAVID ma k MIKOVu hodne blizko a pokud formulujes svuj dotaz presneji, tak ti urcite rad odpovi. Jinak se urcite mrkni na www.mikovknives.com (jeho stranky)
jfk
Posláno:
Pozorovatel
Díky za info.Zajimaji mne vyhozovaky do 1.500,- ( nejsem zadny snob bych si porizoval kudlu za 10.000,-) chci si poridit praktickou kudlu a nejak zak mam ma zajem o tuzemsky vyrobek. Zajima mne kvalita pouziteho materialu, problemy s korozi, jak s kvalitou priziny,....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/5/2005
Lokace: BB
jfk napsal:
Kdo máte jaké zkušenosti s "vyhazováky" MIKOV? Prolízám kde co, ale nikde ani zmínka o nich, jen na www.mikov.cz je přehled toho co, z jakého materiálu a za jakou cenu nabízí.
ja mam 2 jeden starsi model s umelohmotnou ruckou jednou cepelou a takym ehm menej podarenym puzdrom zatial mi pruzina nepraskla ale zase priznavam ze som ho so sebou nosil cca asi 2 roky a velmi som sa s nim nehral

druhy co mam je z novsich (cepel by mala byt z ineho kvalitnejsieho materialu) okrem hlavnej cepele ma aj otvarak na konzervy aj na korunkove uzavery a vyvrtku a drevenu rucku a lepsie puzdro

subjektivne ide cepel na tom novsom tazsie (pomalsie vyskoci ako pri tom starsom) a tiez sa mi zda byt material cepele "lepsi" ale zase nie nejako brutalne ten starsi trochu horsie drzi ostrie ale chyba ani nie je v nozi ale skor v uhle ostria ktory mam na tom starsom mensi ako na tom novsom
Posláno:

Štamgast
jfk napsal:
Zajima mne kvalita pouziteho materialu, problemy s korozi, jak s kvalitou priziny,....
podla mna material zodpoveda cene, koroziu som ani na jednom z tych vyhadzovakov nemal sice tu bolo spomenute ze sem tam praska pruzina ale pokial viem uz sa teraz dava zdvojena a ako tu na fore uz bolo spominane v Mikove ti ju v pripade ze praskne bezplatne vymenia
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2005
kámošovi jsem jeden dal asi před 12 rokama a má ho do teď bez poruchy akorat jsem dělal po pádu z 2 patra nový střenky myslím že za ty prachy to stojí
jfk
Posláno:
Pozorovatel
Pardon, chtel jsem napsat pruziny, nikoliv priziny...
crossan1x napsal:
jfk napsal:
Zajima mne kvalita pouziteho materialu, problemy s korozi, jak s kvalitou priziny,....
podla mna material zodpoveda cene, koroziu som ani na jednom z tych vyhadzovakov nemal sice tu bolo spomenute ze sem tam praska pruzina ale pokial viem uz sa teraz dava zdvojena a ako tu na fore uz bolo spominane v Mikove ti ju v pripade ze praskne bezplatne vymenia
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2005
Lokace: Heroltice
Mam vyhazovak od Mikovu uz cca 8 let, jsem s nim maximalne spokojeny. Sice asi po roce praskla pruzina, ale kdyz jsem si asi za dva mesice na jedne nozirske vystave u stanku Mikov na to postezoval, mlada slecna od stanku sahla do krabicky (kde jich mela cca 50) a jednu mi zdarma dala. Doma jsem ji vymenil a od te doby (tedy asi 7 let) ho pouzivam k plne spokojenosti. Muzu vrele doporucit.
Jenom kdybych si ho kupoval podruhe, asi bych zvolil verzi s drevenyma strenkama. Ja mam ty plastove a ty maji snahu praskat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Taky mám jeden, tu prvni verzi s černejma plastovejma střenkama. Ten plast nebude nic moc, jednou mi nůž spadnul na zem a hned jsem měl uštíplej roh. Momentálně mám nůž ve svým nářadíčku. Moc mi na něm nezáleží, tak ho používám na všechno možný. Řežu si ním koberce, papírový kartony i přeřezávám el. drátky. Kupodivu celkem slušně drží ostří. Po x letech se čepel trochu viklá, ale účel splňuje. Sem tam sklepnu čep kladívkem (takl aby to šlo ještě otevírat). Takže jako pracovní nůž pohoda (pokud ti na něm nebude moc záležet).
Škoda že výrobci vymysleli tenhle tvar, i když se najdou i jiný vylepšený variace Wink

Závěr: není to špatnej nůž, tvarově nic moc ale účel splňuje Happy
jfk
Posláno:
Pozorovatel
Na netu jsem objevil tvar cepele, ktery neni nikde na www.mikov.cz k nalezeni a poslal jsem dotaz do MIKOVu zda jej dodavaji i u nas v republice.
www.mikovknives.com/Images/700/241nd1u700.jpg
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
jfk napsal:
Na netu jsem objevil tvar cepele, ktery neni nikde na www.mikov.cz k nalezeni a poslal jsem dotaz do MIKOVu zda jej dodavaji i u nas v republice.
Jasně že ho seženeš Happy Někdy navštiv nějakou výstavu, třeba v Brně a nebo chvilku počkej a tušim že "David" se ozve Happy Tyhle čepelky sou určitě lepší.
Posláno:

Štamgast
jfk napsal:
Davidovi som este nikdy nemailoval takze netusim ci je tento mail spravny ale skus ho oslovit touto cestou

david@strnadel.com

ak mas seriozny zaujem tak si myslim ze ti dobre poradi a vybavi vsetko potrebne
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 7/16/2001
Lokace: Beskydy
jfk napsal:
Zdravíčko Happy

Čepele na obrázku jsem si nechal na zakázku dělat v Německu, takže Mikov je standardně nenabízí. On je totiž nemá. Pokud má někdo zájem, dodám (ceny na webu neberte vážně .nejsou pro našince ale pro Amíky). Nejlepší je napsat na mail ze stránek (nezapomenout vložit "mikov" do subjektu). Jinak co se kvality týká, zatím nemám stížnosti na materiál čepele - není to sice žádná sláva, ale svůj účel plní a celkem snadno se brousí. pak tu je samozřejmě RWL-34 a damasteel.

Tvar čepele se časem měnil, původně byl takový:

Ten dýkový se mi moc nelíbil a tak jsem Mikov dokopal k tvaru se zdobením a kratším horním brusem (používá se hlavně na damaškových nožích) a posléze k tomu mému brusu.

Co se týká pružin tak z mé zkušenosti asi 1% praskne, od těch dob, co začali dávat 2 tenčí se nůž trochu pomaleji otvírá, ale zato pružiny praskají ještě méně. Výměna je záležitostí pár sekund a náhradní se dají lehce sehnat.

Pokud má někdo zájem o Mikov (i stavebnici) nebo i o jiný vyhazovák z mých stránek, stačí napsat.

David

( . )( . )
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2005
4 David : a jaký máš stránky ta stavebnice by se mi líbyla??
Posláno:

Začátečník
Připojený: 5/24/2005
Chtorr napsal:
4 David : a jaký máš stránky ta stavebnice by se mi líbyla??
Stavebnici najdes na www.mikov.com

Poctes si trochu v anglictine.
Posláno:

Štamgast
Chtorr napsal:
4 David : a jaký máš stránky ta stavebnice by se mi líbila??
www.mikovknives.com/Kits/kits.html
( . )( . )
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Lokace: BRNO
Ahoj Davide,
pre nás vládnúcich Engliš minimálne Sad, kde sa tieto skladačky daju objednať a kde nájdem ceny? Ď.
Posláno:

Štamgast
St.Nicolaus napsal:
Ahoj Davide,
pre nás vládnúcich Engliš minimálne Sad, kde sa tieto skladačky daju objednať a kde nájdem ceny? Ď.
No ty skládačky a vše ostatní se dá objednat u mně (je to koneckonců můj web - www.mikovknives.com) a ceny ti napíšu na požádání. Obecně se dá říct, že pokud cenu v USD vynásobíš 15 až 17 (někdy je to trochu víc, někdy míň) - dostaneš cenu v Kč pro CZ zákazníky.
( . )( . )
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Lokace: BRNO
Ahoj Davide, máš email.
Posláno:

Štamgast
St.Nicolaus napsal:
Ahoj Davide, máš email.
Chlapi, když tak mi pište na info@mikovknives.com a dejte do subjektu "mikov". Ten můj druhý mail není moc spolehlivý. Ale odpověděl jsem všem, pokud vám nic nepřišlo, dejte mi vědět. Díky.

D
( . )( . )
Nabízíme nože Wenger, ESEE, Opinel, Mikov, Mora… Rozumné ceny, zboží skladem, kamenná prodejna! www.kupnuz.cz
www.baterky-noze.sk Najväčšie nožiarstvo na Slovensku. Navštívte aj našu predajňu TOPBLADE v OC MAX Trnava
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum