ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Co jste si přivezli z výstav... Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
dominik: hlásím se k nezasvěceným.. nějak mě nenapadlo, že to je dělané cínem.. no su aspoň chytřejší Wink až na tu formu, tu pořád nechápu..
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/27/2005
Samurai napsal:
...až na tu formu, tu pořád nechápu..
Kdyz v te rukojeti mas vyrezane ty ornamenty v celem obvodu (podminka pro to, aby tam ten cin drzelHappy), je problem tam ten cin nalit tak, aby zaplavil celej obvod cinem a nikdy nevytekl.
Takze se to cele oplaca treba keramickou hlinou, necha se tam vtokovy otvor (mozna i vyfukovy, to nevim) a nalije se tam cin. Asi jako kdyz se odliva zvon - je tam jadro formy (v nasem pripade rukojet noze) a obal (hlina).
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/5/2005
Co ja vim, tak se misto hliny pouziva naolejovany papir. A pak uz nic tezkeho Happy.
A jinak vyfukovy otvor tam taky musi byt Happy!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
To vylévání cínem je stará tradiční technika, v Krásné jizbě a v UVĚ se dlouho prodávaly různé nádobky, kazety a črpáky takhle zdobené. Musí se použít cín, protože má nízkou tavící teplotu. Staří bačové používali na obalení hole před vylitím papír z homole cukru, na neválcové tvary se myslím používala kůže, všechno se ováže provazem. Mám doma určitě popis výroby - opíšu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/24/2004
uplne presne-je to vylevane cinem.jeste k tomu prckovi okamzite me zaujal a kdyz rekl cenu nebylo co resit(a to jsem nechtel utracet),sternko je z korenu jasanu.jinak p.Latka vsechny noze kove.na krajeni svacinky jak delanej.proste je to muj malej mazlicek,a to mam radsi zaviraky.
VLK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/23/2005
Já si koupil takový kus amboiny a dneska jsem se na ni díval a je celá kompletně popraskaná.Honza
říkal že neni ještě úplně vyschlá ,ale že až tak moc to popraská jsem nečekal,hold smůlaSadSadSad
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
HappyLammi 150, 2x Moru 100, losa, antilopu, kus krásné thuje, modrej fíbr, Moru uhlík, pily HSS 30, a hlavně spoustu příjemnejch a milejch pocitů ze setkání se stejnejma úleťákamaLaughWink pánové (a tolerující dámy) díky, že jste a že jsmeHappy
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2004
No jo, kamarádi. Koukám, že se na výstavách prodávají více materiály, než nože....Akorát my,oběti humanistckého vzdělání, co pilník používají akorát na nehty si musí kupovat hotové výrobky. Janča, ten menčí je jeho sériovka z rwl a ebenu, zatím se jeví jako vynikající pracant- kuchyně a tak, větší jsem ještě nezkoušel...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2004
Já vím, neumělé fotografie, ale já to líp neumím...

VÝŠE JE UŽ LOŇSKÁ ČÁST VÝSTAVY Z ROKU 2006 !!!

Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
Nikto si nič nepriviezol ?
Ja áno. Predovšetkým ďakujem VENCÁLOVI za magnety.
Sú perfektné - toto sa na nich prichytilo Happy
čepele - Dohnalovci, keltský - Karel Kreps, Mikov, pilník Bahco na záštity

cykloturista vložil tyto přílohy:
Brno_2008_Dohnal_Kreps__0_.jpg.jpg
Brno_2008_Dohnal_Kreps__1_.jpg.jpg
Brno_2008_Dohnal_Kreps__2_.jpg.jpg
Brno_2008_Dohnal_Kreps__3_.jpg.jpg
Brno_2008_Dohnal_Kreps__4_.jpg.jpg
Brno_2008_Dohnal_Kreps__5_.jpg.jpg
Brno_2008_Dohnal_Kreps__6_.jpg.jpg
Brno_2008_Dohnal_Kreps__7_.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/20/2007
tak jsem dnes zavítal do Brna a nákup u Jataganu mně provětral portmonku.Ale nelituju,akorat tady čtu vzkaz od Westyho a tam každej říkal že je v Canadě.Tak nevímSad Happy
Posláno:

Pozorovatel
tak jsem dnes zavítal do Brna a nákup u Jataganu mně provětral portmonku.Ale nelituju,akorat tady čtu vzkaz od Westyho a tam každej říkal že je v Canadě.Tak nevímSad Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/31/2005
ARNA - tak se koukni na datum u Westyho příspěvku Wink Jsem se celkem lek, když jsem viděl KAHRA...
Posláno:

Pozorovatel

Tak to se omlouvám,toho data sem si fakt nevšim.Laugh
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
ARNA napsal:
..... od Westyho a tam každej říkal že je v Canadě .....

Shocked to nééé, já už mimo republiku nebyl asi tak nejmíň 4 měsíce a na výstavě jsem byl ímr véhre furtLaugh , tak by mně zajímalo, kdo mně vystěhoval do CanadyHappy Happy Wink

Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
No, já si udělal radost královského významu Happy Kolegové v práci po zhlédnutí mého Basku, do mě hučeli, že by to chtělo aby byl celí v damastellu. No tak jsem si koupil 500x3,5x35mm plát Odenu a k tomu kus 55x85x5 nějakého jiného na bolstry a odjišťovací páčku. Pro Dominika Finskou břízu na finku + 2 pro mě a ještě 2x špalík Cokobola.
Jinak od Gonzi mám nádhernou raznici se svým znakem, ještě jednou děkuji. Místo kde se výstava konala, bylo ůtulný a osazenstvo jako vždy moc přátelský Happy Mat
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/21/2004
[quote=Dominik]Jestli je to stejné jako u nožů co mám od p. Látky já, tak plechy se nezadlabávají, ale je to vylité cínem (mam pocit, že je to cín).
Jinak p. Látka má na nožích skvělou ocel a dají se dobrousit k velice "jedovaté" ostrosti.

Ta ocel je N 540. Je to asi Bohler a okrem p. Latku som nepocul o nikom kto by ju pouzival . Co som o nej zistil je ze ma malo uhlika a pouziva sa na vyrobu priborovych nozov co bol aj dovod preco este nemam noz od p. Latku. Ak ma niekto ine skusenosti alebo vedomosti o tejto oceli mohli by ste to sem supnut. ak sa mylim. Inak su tie noze krasne a urcite najdu uplatnenie v nejednej kuchyni alebo na pikniku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Že se ta ocel používá na výrobu příborů neznamená že je to blátoWink Pérovky taky neoplývaj uhlíkem a řežou někdy jako ďas..Vřele doporučuji pořídit si nějakej bazarovej solingen příbor nebo jinou značku..Jedny z nejlepších nožů co znám,perfektně drží ostří a řezat s nimi je radost, navíc se daj sehnat poměrně snadno ..Myslím že Ríša Kliment dělá jejich repase na indiánský kudly..
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 7/16/2001
Tohle je můj úlovek od Zd. Janči (foceno mobilem)

David vložil tyto přílohy:
janca.jpg.jpg

( . )( . )
UP
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/19/2007
Taky jsem neodolal, i když jsem se snažil :o). Sice maličkost, ale milá. Autor je asi jasný. Bohužel fotka teď večer jen s bleskem.

UP vložil tyto přílohy:
P1010009.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum