ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Co jste si přivezli z výstav... Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/4/2007
Predvčerom som si povedal že žiadnu kudlu v blízkej dobe kupovať nejdem, včera večer som uvažoval že by nebol zlý niektorý z tých menších opinelov do zbierky a na hríby, a dnes som na výstave v Ostrave narazil na stôl pána Látku Happy

tas.devil vložil tyto přílohy:
milan_latka_pastiersky_noz.JPG

jak
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Sice to byla výměna s člověkem z fóra, ale odehrála se na výstavě, takže technicky vzato jsem si nůž dovezl z výstavy. A mám z něj opravdu radost Happy .
PS: Fotku spáchal táta

jak vložil tyto přílohy:
johnnyjak_chtorr_bali_old.jpg.jpg

„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/1/2007
Hezký, taťka má tiskárnu na to pozadí ? Happy . Že jsou jako vyžehlený ........ Ok

J.
jak
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Kdepak, to je výpalný Laugh .
Když nad tím tak uvažuju, tak trvalo nejdýl, než jsem si od všech členů rodiny povypůjčoval dost bankovek na pokrytí dostatečné plochy Grin
„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/1/2007
Tak to načnu ...

"Malej" od Jirky Hrály "Želvy".
Parádní kousek, co víc povídat. Ok
Celková délka 16,5 cm, materiály viz certifikát.
Jsem z něj fakt nadšenej, jako neck-knife mě bude doprovázet všude kde to bude únosný.
A světe div se, dokonce i moje velitelka prohlásila že je nádhernej a že jsem dobře udělal Grin

Jíra UAZZ vložil tyto přílohy:
Malej_od_Želvy_2.jpg.jpg
Malej_od_Želvy_3.jpg.jpg

Když máš nůž, není to survival, ale kempování ... (výrok připisovaný vojákům britských SAS)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2010
Jíra UAZZ napsal:
Tak to načnu ...

"Malej" od Jirky Hrály "Želvy".
Parádní kousek, co víc povídat. Ok
Celková délka 16,5 cm, materiály viz certifikát.
Jsem z něj fakt nadšenej, jako neck-knife mě bude doprovázet všude kde to bude únosný.
A světe div se, dokonce i moje velitelka prohlásila že je nádhernej a že jsem dobře udělal Grin

No pěkně pěkně...
Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Krásnej pocit z pohledu do dvou dětských tváří za darované dva přívěšky na krk, ve tvaru
nožíku.

Mat
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/6/2008
No ty voga jeste ze jezdim na vystavu jednou za rok jinak bych zbankrotoval. No koupil jsem Spyderco Sage 2 a za zbytek Fenixe pd30 premium. Ted se s tim mazlim. uaaaaaaaa. Jinak jsem Mate od tebe chtel koupit ten skiner, ale vadila opora o palec. No nic jdu se mazlit a laskat. Cus

Něco tam je a všechny nás to zabije.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/3/2007
Nůž žádnej, jenom představu co určitě chci...Laugh Ale s prázdnou jsem se nevrátil, odjela semnou nádherná lžíce ze SovinceGrin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2010
Materiálního nic,ale moc fajn strávenej den a příjemný pokec s fajn lidmaHappy
S kým se nedá vyjít,s tím se dá ještě vyběhnout.....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2008
Ahoj !!!
Já jsem si z Prahy přivezl knihu, kterou jsem už dlouho sháněl Happy
W.

Willie vložil tyto přílohy:
1.jpg_big.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/23/2009
Zakázku od Hejkala, Kizlyar Sobol M a hromádku dřeva... Už se těším, jak se kuchnu při hraní se zavírákem a nechám se pokousat při prvním nožopokusu Grin
O ženě vypovídají mnohé její ruce. Pokud se například její prsty nacházejí okolo vašeho krku, je zřejmě lehce nespokojená..
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/3/2011
Z letošního Brna jsem si dovezl kůži z rejnoka,rohovinu vodního buvola a Kershaw Leek s kompozitovou čepelí Razz
A ještě jsem poznal pár super lidí a získal spoustu nových informací,což je nejcennější.Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/18/2009
T o já sem si udělal vánoce v březnu a dovezl sem si z Brna mimo jiné i sloní kel. Délka 85 cm. ( už sem po něm pokukoval moc dlouho )

ŠEVA vložil tyto přílohy:
DSCF0698.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
ŠEVA napsal:
T o já sem si udělal vánoce v březnu a dovezl sem si z Brna mimo jiné i sloní kel. Délka 85 cm. ( už sem po něm pokukoval moc dlouho )

Neripem ale fakt ma zaujima oko prebieha takyto obchod co sa tyka legalnosti odkial pochadza ten kel .Alebo ako to je ak mozemAdmire
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/26/2007
Prodavat se to muze celkem bezne, jen musi mit certifikat CITES
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/10/2002
Jak píšeš, musí mít CITES. Prodejce Dhan má všechny materiály legální, to by si už dnes nikdo asi nedovolil.
Problém je v tom, když chceš s takovým materiálem něco dělat. Měl bys zažádat vůbec o povolení vyrábět z takového materiálu. Ke klu dostaneš doklad - CITES, což je v podstatě takový žlutý papír - techničák. Samozřejmě, že jen jeden, takže když chceš takovou věc rozdělit, musíš zase zažádat a nevím, jak se to řeší, jestli za dohledu úředníka matroš rozdělíš a dostaneš ke každému kousku kopii onoho techničáku, doplněný o váho toho onoho kousku. No a ten techničák bys potom měl dát budoucímu majiteli nože, aby měl popřípadě čím prokázat, že materiál na jeho noži je košér..

Čili abych to zhrnul, je to tak složité a čím dál víc se potom půjde, je to v plenkách a ani úředníci dosud neví, co a jak - určitě alespoň ti regionální, v Praze to asi takový problém není. Rozhodně ale všechny ty potvrzení a povolení něco stojí a mají na to ti šikulové dokonce několik měsíců. Proto si raději koupím jeden kousek na rukojeť , se kterým je to jednodušší a nebo bych se s tím takto věřejně alespoň nechlubil. Asi to ale Pavle nešlo vydržet, žejo Happy

Připadá mi, že je to vše obestřeno jakousi rouškou zakazaného, zakázané to není, legální slonovia i jiné materiály zatím nejsou nedostupné. Takto vypadá CITES doklad, i sem šoupnu nějaký detail. Jen jsem rozmlžil poslední trojčíslí, aby toho nějaký chytrák nevyužil ...

Petr Dohnal vložil tyto přílohy:
CITES.jpg.jpg
CITES2.jpg
CITES3.jpg

pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2010
Ahoj Petře,
když už o to mmluvíš o tom CITES. Jak jse to s těma mamutíma stoličkama? Mě taky příjde, že ty nejsou úplně ,,košér" však přeci jen to musí být nějaký nález (historický/archeologický). Nemělo by to být v muzeu? Jinak poprvé jsem naživo viděl a držel vaše nože. Super zážitek.
Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/10/2002
Mamutovina je všeobecně, kromě ceny, v pohodě Happy. CITES nepotřebuješ - není to už nějakou dobu ohrožený druh ...
Nevím, jak to má který stát nastavené, u nás by byla senzace najít nějaké "nové" "mamuty a hodně by se o tom mluvilo, ale na Sibiři a i jinde se toho nacházejí každoročně po záplavách ale i cíleným "zlatokopectvím" tuny - co s tím? Kdyby to měli schovávat jako vzácnou vykopávku, tak se jim to nikam nevejde - a proč taky. No a tak se tím čile obchoduje ruská mafie, která to má pod palcem a řídí vývoz.
Takže - zatím je toho dost, tak proč to nepoužít, když to má tak super historii a všechny muzea, která se tím zabývají už svoje kusy na vystavování a zkoumání pravděpodobně mají.
pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
PD> dakujem za vyjasnenie ohladne sloniho klaAdmire
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum