ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Anketní otázka: Jaký typ pojistky u zavíráků preferujete?
Volba Hlasy Statistiky
Axis lock a varianty 104 17%
Back lock 87 14%
Liner lock a Frame lock 352 60%
Když zavírák, tak jedině motejla... :) 17 2%
Ostatní druhy pojistek 24 4%
ANKETA: Jaký typ pojistky na zavíracích nožích preferujete? Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/20/2002
Ahoj Happy
jak jsem psal - mam nože s ruznyma pojiskama
od liner lock, frame lock, arc lock, integral lock, ...
hlas jsem však dal Axis Lock - nikdy neselhal a da se s nim delat skutečne tvrda práce.

What they can't know is what we do to them in our minds
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Tak to zase vytáhnem,ne?Ať je hlasování na očíchWink.
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...snad se to konečně povede vymáčnout "preference" alespoň na řád stovek a nebude to volba z jednoho autobusu. Pěkně to funguje a nikoho to nebolí ...
"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
Kdo ještě nehlasoval?Beating

K dnešnímu datu je zde pouze 92 hlasů. Surprised

Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/15/2005
Super anketka, díky. Moje prefrence jsou teď jasný.

gorshi vložil tyto přílohy:
DSC00596.JPG.jpg

Gorshi uses & abuses: BUSSE COMBAT slashers
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/22/2007
Hlas isiel axisu Cool ale mam rad aj kombo liner a walkerova poistka poistky len nie automaticka ale manualna ale nemam nic ani proti backlocku aj ked je len minimum nozov s touto poistkou ktore nevykazuju ziadnu volu pri tlaku proti cepeli.
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/25/2008
Hlasoval jsem pro Frame Lock.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/19/2008
Liner Wink
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/14/2008
Já hlasoval pro axis-lock, který mám na své nové BM710. Musím se ale přiznat, že i ostatní pojitky na mých nožích (TK3, Dozier 4062, Rat-1, Opinel) fungují bezvadně a ještě mě nikdy nezradily. Spíše jde o snadnou ovladatelnost axisu. Takže asi tak... Happy
AV
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/3/2003
S pojistkami je to asi takto. Pokud je výrobcem nože správně pochopen princip, je použit kvalitní materiál a vše je dobře řemeslně zpracováno fungují všechy pojistky dobře pokud jedna z uváděných podmínek splněna není funguje to blbě. Toto je velký problém linerlocku
sposta nožířů ho nepochopila a kazí mu i sobě pověst. Proto jsem začal preferovat rolling lock.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/7/2008
Já dal hlas AXISu. Možná se to změní až si konečně objednám motejlaHappy
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
Ano ... :)

Když člověk začne nosit motýlka jako EDC, začne se dívat na axisáře, backlokáře, liner nebo framelokáře jako na lidi, co zbytečně riskují své zdraví. On je motýlek věru nejbezpečnější zavírák, co se navíc dá pomocí nepřeberných způsobů otevírat i zavírat. Odhlédnu-li od triků a flipování - psal jsem již sice, ale: jeden z účastníků francouzského fóra o motýlcích si ho pochvaloval proto, že je mu přes 80 let, má silnou artritidu a motýlek je jediný zavírák, který může s jistotou a bezbolestně otevřít i zavřít.

Ovšem - férově - co přináší motýlek na bezpečnosti a jistotě, to ztrácí v okamžiku, kdy si s ním člověk začne hrát :)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/3/2008
dmz, máš sice pravdu, jenže u motýlka jsou zase jiné problémy - malý výběr, špatná dostupnost, často přemrštěná cena. Navíc to není zrovna nůž do oblekuLaugh . Konkrétně tyhle skutečnosti m(n)ě od koupě motýla odradily. A mohou za to jen pokrytecké zákony "nejvyspělejších demokracií světa".Wink
AV
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/3/2003
Motýl ma samo svoje výhody (již zmíněny). Ale také svoje nevýhody. Jeho konstrukce dost podstatně omezuje tvar nože a pak ty zákony. Nějaké jsem dokonce stvořil a jedním při machrování propíchnul nárt nohy při krájení salámu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/3/2009
Mafie napsal:
dmz, máš sice pravdu, jenže u motýlka jsou zase jiné problémy - malý výběr, špatná dostupnost, často přemrštěná cena. Navíc to není zrovna nůž do oblekuLaugh . Konkrétně tyhle skutečnosti m(n)ě od koupě motýla odradily. A mohou za to jen pokrytecké zákony "nejvyspělejších demokracií světa".Wink

Malý výběr asi ano, ale takové pole neorané je radostí nožířůWink Ceny produkčních kousků od BM a Spyderca u nás jsou nemalé, ale stále lze objednat z US. Já si nakonec nechal vyrobit balisong u ChtorraCool A ujišťuji tě, že k obleku si ho klidně vezmu...a co se zákonů týče, jsme jedna z mála zemí, kde jsou balisongy legální, takže si to hodlám užít...co by za to dali třeba amíci, frantíci a neřkuli britovéGrin
Pro jakou pojistku jsem hlasoval, je myslím jasnéLaugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/28/2008
Môj hlas pre Frame lockOk
Strach zo zbraní je znakom sexuálnej a emocionálnej nedospelosti...Sigmund Freud
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/3/2009
DWM21 napsal:
Môj hlas pre Frame lockOk

ChápumrGreen
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Bylo to těžký Happy váhal jsem mezi axisem a back lockem (bask, front lock, back lock) nakonec jsem dal back lock, snad proto, že jeho obdobu (bask) dělám. Axis po zkušenosech na Rukusech zbožňuju. Snad mě ovlivnilo to, že jsem výrobce................. Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/3/2007
Hehe hlasoval jsem pro "Sovineckou uplnou" tzn. jiný typ.Razz Grin "Mam ju nérači" Genialně jednoduchá, jen čepel a dvojzvratná páka, nikde žádný pérko co by prasklo apod.NoNoNo A už sama konstrukce, steně jako u "selké", dovoluje otevření jednou rukou a to bez kolíčku i bez díryOk Applause Admire Toš tak.
Život je někdy "pěkná", někdy "sfině" a někdy obojí. :oP
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/17/2007
Já volím axis - rychlost, bezpečnost, pohodlí. Motýlka vyrábím prvního, třeba pak změním názor.
Edit: na lineru mi vadí to strkání prstu pod čepel, obzvlášť když zavírám nůž švihem.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum