ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Anketní otázka: Jaký typ pojistky u zavíráků preferujete?
Volba Hlasy Statistiky
Axis lock a varianty 104 17%
Back lock 87 14%
Liner lock a Frame lock 352 60%
Když zavírák, tak jedině motejla... :) 17 2%
Ostatní druhy pojistek 24 4%
ANKETA: Jaký typ pojistky na zavíracích nožích preferujete? Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/28/2008
vandave napsal:
ako opravit liner lock ked v otvorenom stave pri tlaku do chrbta cepele trochu preklzuje a ma akoby tendenciu az vyklznut? skusal som aj test o hranu stola, nebol tak silny a intenzivny ako v reklame cold steel,ale noz to ustal.akurat ma to zere, ze je na pomerne drahom nozi (military). myslism si,ze je to uz vyhladenymi plochami, pretoze noz nemam ako prvy majitel...

edit: vykreslil som pohyb (smykanie) liner locku pri tlaku na chrbat cepele...ci by sa nakoniec zavrel, neviem, neskusal som, je ostri ako britva a chcem mat vsetky prsty. neviem ci je to castejsi problem starsieho lineru,ale pri inoom nozi to nemam...iba co sa predrali na druhu stranu,ale to je ina vec...

..a vies co? Mam aj Military a skusal som teraz tlacit takto na cepel a veru! Klze mierne..trochu sklzne ale potom zastane a do uplneho odistenia zostava cca milimeter. Myslim ze sa tomu da verit..
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 9/7/2009
myslim si,ze sa to deje na kazdom military.ten uhol sklzu tam je naschval asi taky aby liner zapadal do polky cepele.u mna to aj po rokoch zapada rovnako.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/28/2008
Tiez ho mam cca.3 roky a stale tak isto..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2011
Můj názor shrnu do zkušeností, první zavírák po mikovech a švýcarech, Cold Steel Voyager,
dodnes drží jak pojistka, tak super ostří. První super značkový a i příslušně drahý, super
model od E.Emersona. Po prvním otevření a lehkém neopatrném pohybu jsem rád, že teď
můžu psát i pravým ukazovákem. Snad nejhorší zkušenost se zavíráky. Potom následoval
Benchmade 710, axis lock, super nůž, kvalitní pojistka. Zrovna tak musím vyzdvihnout axis lock na nožích Sog, ať už X-Ray , ale i jiných modelech. No a frame locky, výhoda, že jsou
robustnější, tudíž relativně spolehlivější. Závěrem, hodně záleží na tom, jak je pojistný systém kvalitně zpracovaný. Pokud příklad liner locků na nožích: mám Spy Military, tam je
materiál tak tenký, že budí nedůvěru. Jiné kafe jsou nože ZT, nebo některé modely Kershaw.
Takže shrnu, v axis je výběr modelů chudší, proto za sebe dávám hlas: framelock, ale také
dobře udělaný.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/16/2010
Já preferuju linerlock
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2007
som velkym zastancom frame locku a axisu, ale po tom co mi prislo paramilitary 2, som prekvapeny co znesie compression lock Shocked Vzhladom na tenucku spicku noza to nie je prilis na heavy duty purpose, ale na poistku sa myslim da spolahnut na 100 percent. Nikdy by som si nedovolil testovat noz s linerlockom tak ako compression lock... aj ked je to viacmenej tiez linerlock, ale konstrukcne inak vyhotoveny... zatial spokojnost velka, aj ked som videl rozne videa... ale videl som aj videa kde zlyhal frame lock a axis Confused Ked chcem mat istotu, beriem pevny noz, thats it...
"Treat the wilderness with respect: carry in only what you can carry out; leave only footprints, take only pictures"
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/6/2010
K tomu bych se rád přidal a jen zopakoval tisíckrát řečené. Jestliže je pojistka jakéhokoli typu dobře zpracovaná a udělaná z kvalitních materiálů, tak se na ni dá spolehnout a pak je to jen o komfortu při otevírání a zavírání nože. Ale je nutno vzít v úvahu, že je to vždy jen výrobek, který může mít skrytou vadu a může selhat. A hlavně.. Na pevný nůž nebude mít nikdy žádná pojistka. Někdo tu, už kdysi dávno, vcelku vtipně poznamenal, že zavírací nože jsou jen jakousi berličkou oproti pevnému noži. A to je hluboká pravda, ať už si to chceme, či nechceme připustit.. A zřejmě proto hodně z nás podvědomě hledá nějaký kompromis. A to je buď neck nife a nebo něco v horizontálním pouzdře. Zkrátka pevný nůž, co se dá nosit skrytě. Alespoň já to tak vidím a doufám, že jsem moc nenaštval zaryté fandy zavíráků..
Nejspolehlivějšími přáteli jsou nepřátelé tvých nepřátel.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/11/2007
Hlasoval jsem framelock,madam Sebbie mě dokonale poučila,jak má vypadat pojistka....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/11/2010
Já samozřejmě pro Liner a frame lock

To m.jakubik: A pak jsou v některých obchodech sekce nožů stanovené na "klasické zavírací" nože, přitom se jedná spíše o takovou tu tradici během 100-200 let, nechci hádat, kdy byl vynalezen první zavírák s určitou pojistkou, to bych asi netypl, ale ten "pomyslný klasický nůž" je právě - s pevnou čepelí, je to ortodoxně založeno už od bůhví jaké doby. Takže vlastně zavírací nože se začaly vyrábět kvůli právě určitému kompromisu a hlavně skladnosti a ovladatelnosti pro používání při běžných činostech.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/9/2011
ahoj všem, mám prosbu.. napište mi naké informace o spyderco catherman. je to starší model, co je to za nůž, jak se pohybuje jeho cena atd... napiste mi to na mejl. nebo sem.. davi.motorsport@seznam.cz Děkuji všemHappy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/13/2008
já axis a liner
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/3/2011
osobně dávám přednost back lock a liner lock
Dav
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/7/2001
Osobně jsem příznivcem hřbetních pojistek.
Co jsem měl možnost poznat tri ad lock, tak ten je pro mne úplnou špičkou, řeší nedostatky hřbetní pojistky, je to na hranici geniality .-)
Jednoduchý spolehlivý systém, vymezení vůle systémem klímu mezi 2 součásti, přenosy sil na jedno místo. Prostě konstrukčně paráda.
Dav
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/9/2010
Já rohodně Liner Lock
Z prachu jsi a v prach se obrátíš.[/color]
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/23/2011
Já preferuju určitě linerlock
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/23/2009
Liner lock
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
1. liner lock Ok Ok

2. back lock Ok
Posláno:

Začátečník
Připojený: 6/6/2011
Frame lock je u mě na prvním místě, hned za ním je Liner lock.
Když na to ale příde, tak to jde i bez pojistky Happy

KrizekP vložil tyto přílohy:
DSC01428.JPG.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/22/2010
Jsem spokojený s Arc-Lock na SOGu Pentagonu mi už spokojeně souží přes 10 let , tak jí dávám na první místo.
Jinak pak Liner Lock

Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/22/2010
Jsem spokojený s Arc-Lockem.
Na SOGu Pentagonu mi už spokojeně souží přes 10 let , tak jí dávám na první místo.

Jinak pak Liner Lock

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum